Par gaidāmo laiku tuvākajās dienās

Laika apstākļus praktiski visā Eiropā nosaka cikloni, visspēcīgākais no tiem šobrīd atrodas starp Islandi un Lielbritāniju – paredzams, ka atmosfēras spiediens tā centrā šovakar pazemināsies zem 935 hPa jeb līdz aptuveni 700 mm. Spēcīgie cikloni jau ir nesuši vētras, tuvākajās dienās ir gaidāmas vēl, visvairāk varētu ciest Francijas dienviddaļa naktī uz sestdienu un  sestdien, pēc tam arī salas Vidusjūrā un Itālija. Turpretī kalnu apgabalos daudzviet atkal gaidāma pamatīga snigšana.

Arī Latvija atrodas ciklonu un zema spiediena ieplaku ietekmē. Piektdiena gan varētu paiet bez nokrišņiem, bet sestdien atkal gaidāms lietus. Pastāv iespēja, ka janvāra beigās no ziemeļiem vai ziemeļaustrumiem mums pietuvosies anticiklons, atnesdams sausāku un aukstāku laiku.

Bet naktī uz piektdienu vēl gaidāmi nelieli, austrumu rajonos mēreni nokrišņi. Piektdien ir cerības ieraudzīt sauli, nokrišņi netiek prognozēti, gaisa temperatūra joprojām tuvu nullei. Naktī uz sestdienu un sestdien visā Latvijā uzlīs, naktī uz svētdienu vietām gaidāms arī sniegs. Piektdienas vakarā un nākamās nakts sākumā gaisa temperatūra var noslīdēt nedaudz zem nulles, līdz ar to naktī uz sestdienu un sestdien, sākoties lietum, iespējama intensīva apledojuma veidošanās.

23. janvāris

23. janvārī plkst. 12:50

Pēc ilgiem laikiem šodien daudzviet Latvijā spīd saule, kā tas redzams šajā satelītattēlā, kas uzņemts pulksten 12:30. Zem skaidrām debesīm šovakar un nakts sākumā gaisa temperatūra Latvijas lielākajā daļā noslīdēs nedaudz zem nulles, naktī debesis atkal nomāksies un vietām sāks smidzināt lietus, sestdien dienas otrajā pusē, naktī uz svētdien un arī vēl svētdien visā Latvijā brīžiem gaidāms neliels lietus, svētdien arī sniegs.

52 Atbildes to “Par gaidāmo laiku tuvākajās dienās”

 1. Līmeņrādis Says:

  Man nav skaidrs, kā tas iespējams, ka Metereoloģijas aģentūra vakar pusastoņos vakarā izplata paziņojumu, ka būs baigais sniedzis, bet šodien visur slapjdraņķis un līst lietus. Es saprastu, ja tāds paziņojums būtu pirms pāris dienām, bet te taču dati ir pavisam svaigi un tā. Kā var tā kļūdīties?

 2. maikls Says:

  Nu ja visi nokrišņi aizvadītajā naktī un šodien būtu izkrituši cietā, nevis šķidrā veidā, tad varētu runāt par ievērojamu snigšanu; un tā kā gaisa temperatūra šobrīd ir uz robežas un var būt gan viens, gan otrs, tad šāda kļūda nav nekas pārsteidzošs. Turklāt vietām Latvijā šobrīd snieg, nevis līst, un vēlāk lietus laikam daudzviet pāries sniegā.

 3. Gubumakonis Says:

  Njaa.. Sie man tik nepatikami laikapstakli turpinasies 😦 Butu vismaz kada veetrina uznakusi 🙂 Garlaicigi,sodien pat ara iet negribas…

 4. Gubumakonis Says:

  Pagaidam Gismeteo prognoze salu un laikapstaklu mainu februara sakuma 🙂

 5. raitis_sametis Says:

  Bet gaidīsim atkal kādu atkalu… /mērena atkal bija šorīt vietām Rīgā… //atkalas biežas – ilgtermiņā netieši norāda uz lietainu gaidāmo vasaru…un vēlām salnām pavasarī

 6. Cb Says:

  Janvārim šāds laiks ir ok! 😉 Esmu pavērojis, ka lielākā daļa cilvēku nez kāpēc ziemas mēnešos pie tik stipra lietus, cik šodien, nenēsā lietussargu. Ja rudens mēnešos apmēram 80-90% cilvēku paņem lietussargu, tad ziemas mēnešos tikai kādi 5-10% (tai skaitā es). Lielākai daļai cilvēku psiholoģija droši vien balstās uz to, ka paļaujas uz sausiem nokrišņiem (sniega veidā).

 7. raitis_sametis Says:

  Reitumeiropai sola pat orkānveidīgas vētras (jautājiens- vai mums arī kaut kas no tā tiks?)…

 8. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/16330.html

  Pamatīgi atjaunoju šās ziemas apskatu, pēc novembra lielās sniega vētras- šis ir trešais intensīvais atkusnis, cerams, ka ar februāra sākumu iestāsies nedaudz stabilāka ziema…

 9. raitis_sametis Says:

  ŠODIEN man plkst. 17 jābūt uz intervijas otro daļu “Praktiskajā Latvietī” par laika novērošanu…

 10. Anonīmais Says:

  Rīdzinieki, kāds zina, vai Daugava iekš Rīgas janvārī paspēja aizsalt, ja jā, tad tagad uz ledus ir ūdens? A kāds atceras, pērnziem Daugava šeit aizsala vai tomēr nē?

 11. b Says:

  nezinu konkreeti shodien, bet iepriekshejas dienas Daugava bija aizsalusi.

 12. Gubumakonis Says:

  Daugava janvara sakuma aukstuma vilna laikaa Rigas teritorija bija aizsalusi tad atkusna laikaa Rigas ter, atbrivojas no ledus,tad atkal aizsala velreiz bet tagad atkal gandriz pilniba valaa,tik dazi peldosi ledus gabali. Sodien visu dienu sniegs kopa ar lietu Rigaa,t+1 un sausmigas pelkes un slapjums. Nu ko,gaidisu jauno aukstuma vilni februara sakuma 🙂

 13. Anonīmais Says:

  Tomēr sastinga spelgonī nabadzīte Daugava.
  Starp citu, šodien Rīgā ir labots rekords (laika periodā pēc pēdējā kara) diennakts nokrišņu daudzumam – veseli 6 mm. Patiesībā ziemā, jo īpaši snigšanas laikā, cilvēki vēl nav iemanījušies objektīvi izmērīt (savākt) nokrišņus. Tāpēc gan jau pa šiem gadiem sniegs kādu reizi ir bijis vairāk kā šodien lietus. Vai es kļūdos?

 14. Gubumakonis Says:

  Ka Maikls kadreiz rakstija,1mm udens nokrisnu dod apmeram 1 lidz1,5 cm sniega biezumu(atkariba no sniega veida) tatad ja nebutu atkusnis,Riga uzsnigtu apmeram 10-12 cm sniega,nau slikti,bet lidz rekordam nevelk.Pedejo gadu siltajas ziemas man liekas ne vienu vien reizi nolija tikpat un vairak pa diennakti,bet vispar nokrisnu sodien bija loti daudz un ilgstosi,gandriz diennakti bez partraukuma 🙂

 15. Anonīmais Says:

  Vecīt tu izliecies vai kā? Tas ir vispārzināms fakts, ka tie mērtrauki nespēj noķert sniegu, kad to pūš vējš. Tāpēc ziemas nokrišņu daudzums ir visai aptuvens visur, kur pārsvarā izkrīt sniega veidā. Un 6 mm nekad pēdējos 66 gados nav bijuši šajā datumā. Es, protams, nekam neticu, bet kas rakstīts, tas rakstīts.

 16. Gubumakonis Says:

  Saja datuma varbut 🙂 es nepareizi sapratu,biju domajis,ka runa iet par nokrisnu daudzumu diennakti ziema vispar. Nezinu,ka to sniega biezumu pareizi mera,kaut kur lasits ka tapat ar linealu nomera sniega biezumu,to ka ne ar traukiem it ka skaidrs. Bet par to nokrisnu aptuveno parrekinu no udens mm sniega raxtija Maikls un vel kaut kur lasits,protams tas ir aptuveni un neprecizi,jo sniegs medz but loti dazads-gan pukains lielam parslam,gan smalks un blivaks,gan slaps un sagulies,pie tam vins ar laiku sablivejas un nosezas. Ta ka jautajums paliek atklats,ka tad isti meteostacijas mera sniega biezumu un parrekina udens mm?

 17. b Says:

  nu ar šādu teoriju pirms krietniem gadiem pamatīgi izgāzēs viens no Latvijas izcilākajiem ģeogrāfiem – Ādolfs Krauklis. Kādā konforencē paziņojot, ka visi līdz šim veiktie nokrišņu (gan lietus, gan sniega) nokrišņu mērījumi bijuši kļūdaini, jo vējš aizpūšot daļu nokrišņu garām mērtraukam, tādēļ vajagot izrēķināt koeficentus, kādus piemērot mērījumiem atkarībā no vēja ātruma. Bet tas taču ir tikai loģiski – cik vējš aizpūš garām, tik piepūš klāt. Protams, kaut kādas novirzes var būt, bet pierādījums, ka korektiem mērījumiem ir sniega sega. Pat uz līdzenas zemes sniega sega lielākoties ir vienāda,, ja neskaita puteņus, līdz ar to virs zemes paceltā nokrišņu spainī ar stāvām malām, sniegu noturēt ir vēl vieglāk.

 18. Anonīmais Says:

  Vispār jau oficiāli ir pieņemts, ka cietā veida nokrišņus nav iespējams precīzi izmērīt.
  Gubumakonim!
  Traukā sakrāto sniegu tik tiešām izkausē.

 19. b Says:

  tas atkarīgs no tā, kas ir oficiāli un kas precīzi. 😀
  bet, ja jau tie dati būtu galīgi šķērsām, tad kāda jēga tos būtu mērīt. Protams, ka nekas nav absolūti precīzs un nokrišņiem ir tik lokāls raksturs, ka vajadzētu vienu staciju uz kvadrātkilometru, lai iegūtu kaut cik patiesu ainu, bet nu viens milimetrs šur vai tur…

 20. lietusviirs Says:

  1. Šis “b” pieminētais Ādolfs Krauklis šķiet ir bijis gudrs zinātnieks. Neesmu redzējis viņa referātu , bet pēc tā ko raksta “b” sliecos piekrist Krauklim, jo:
  * Ja mums ir šķērslis (piem. mērtrauks), tad vējam to aptekot gaisa plūsma nav homogēna. Frontālā daļā spiediens palielinās, bet aizmugurē samazinās. Gaisam plūstot pāri traukam vajadzētu veidot tādu kā loku ar iekumu uz trauka pusi, kurš daļu nokrišnu “pārmet” pāri. (Tas tā viekāršoti 🙂 )
  Pavērojiet, kā izskatās ap kādu sķērsli (piem stabs klajā laukā )pēc vējainas snigšanas. Ja tas notiek 2-vās dimensijās, tad kādēļ lai tā nenotiktu 3-jās.
  Ja runā par vienmērīgu virsmu tad tiešām “parasti” cik piepūš tik aizpūš. Tiesa pastāv iespēja ka var veidoties viļņveida struktūra (piem, tuksnešos kāpas, strauju upju smilšainas gultnes, smultis jūras krastā u.t.t). Sniega segai palielinoties virsma parasti kļūst arviem vienmērīgāka. Bet ja virsma nav vienērīga tad vairs tā nav, ka cik aizpūš tik piepūš.

  2.Reko raksta citi (http://www.crh.noaa.gov/lbf/?n=measuring_snow):
  As winds increase, gauges collect less and less of the precipitation that actually falls. Generally speaking, the stronger the wind and the drier the snow, the less is captured in the gauge. If you notice that less snow is in the gauge than accumulated on the ground, you should first empty any existing snow from inside the 8-inch cylinder, then use it to take a snow sample, sometimes referred to as “take a core” or “cut a biscuit” from your snow board with the 8-inch overflow can. Melt the biscuit of snow, pour the liquid into the small measuring tube to measure the water equivalent.

 21. raitis_sametis Says:

  Labrīt, YEHH! LIELAS LIETAS VARBŪT BRIEDĪS… Mums ir iespēja t.s. “amatietu” laika vērošanu pacelt nebijušos augstumos.*** Jau minēju, vakar biju “Praktiskā Latieša” redakcijā atkal, un tur tiek izrādīta interese par regulāriem vēstījumiem no “amatier-meteo-lv” biedrības. Vēl skaidrāk izsakoties: iespējams, ka no tuvākā laika mums būs vajadzība apmēram 2x mēnesī dot īs- (uz mēnesi) un ilgtermiņa prognozes(vairākus mēnešus uz priekšku, līdz pusgadam). Gan prognozes, gan izstrādātus komentārus.*** Patreizējā situācija- vēl notiks saruna ar PrL galveno redaktrisi (ko paši štata korespondenti darīs…), tad tiks precizēts apjoms, un precīzākas norādes. *** Bet jau par 95% ir skaidrs, ka būs vajadzīga jūsu visu palīdzība.*** Vēl es vakar uzstājīgi rekomendēju sazināties ar Jāni /”Maikla blogu”… redzēsim.*** Man pirmais vēstījums jau jāsagatavo uz nākamās nedēļas beigām.**** Ironijas pēc- vakar “Latvijas Avīzē” bija raksts par to, ka “laika vērotāji vēsta garu, bet ne aukstu ziemu”… pieminēti tur Jānis Jūgs, Marta Smita, Veronika Eihentāle, Artūrs Mauriņš, Andrejs Mizis (esam pazīstami)… YEHEE

 22. raitis_sametis Says:

  (esam pazīstam)…tas domāts, vai Jūs esat pazīstami ar vēl citiem laika vērotājiem!?

 23. Anonīmais Says:

  Šoreiz nevaru nepiekrist “lietusviiram”.

  to “raitis_sametis”
  Kaut kur jau esmu manījis Martu Smitu… Bet Jānis Jūgs vispār ir dzīvā leģenda. Kas attiecas uz tām prognozēm, diez vai Maiklu izdosies tik viegli pielauzt, jo viņš taču principiāli noliedz iespējamību, prognozēt laikapstākļu tendences mēnešiem uz priekšu. Es gan ar visām četrām PAR.

 24. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/20654.html

  Iemestu savā blogā – to augstāk minēto pārplublicējumu no “Latvijas Avīzes”…

 25. raitis_sametis Says:

  jā… un Artūrs Mauriņš ir viens no autoriem grāmatai, ko es bieži lietoju- “Laika zīmes”, kur apkopoti vairāku gadsimtu garumā izsevinātie mūsu senču laika vērojumi… //ja runājam “pa lielajam”, tad apmēram apkopojot kādas 70-100 pazīmes, tad apmēram var prognozēt nākamo gadalaiku (kādus 3-4 nākamos mēnešus) ar piepildījumu ~65%…

 26. raitis_sametis Says:

  Vispār man domāt- ir ticamība-> uz nākamās nedēļas pirmo pusi varētu kāda vētriņa būt// putni lasās baros un nervozi nesas pa stūriem… un meža dzīvnieki ir nemierīgāki… (naktīs pastiprināti bauro…)..

 27. Gunars Says:

  Labdien! Gribētos cien.Maikla komentāru par Gismeteo neatlaidīgo ļoti auksta laika prognozēšanu februārim. Nu jau iet runā lidz – 13 dienā. Tas Rīgā, kur nu vēl Latvijas austrumos. Ko p;ar to saka citi?

 28. Anonīmais Says:

  Gunaram.
  Kur pagriežos, visur cilvji slavē to Gismeteo. Nu s… pēdējais. Pirmkārt, tās tālās prognozes nav burtiska GFS interpretācija, taču viņi tā arī nav atklājuši, uz kā pamata tiek taisītas tādas apokaliptiskas prognozes kā +40 ar lietu visas dienas garumā Pēterburgā, pāri +40 Maskavā un ar lietu. Rīgai arī viņi šad tad pamanās iedot +15 janvāra vidū. Protams, varbūt viņiem vienkārši nav mēra izjūtas. Otrkārt, tā viņu aukstā prognoze visticamāk iespaidojās no pēdējiem GFS atjauninājumiem. Savukārt GFS nogļučīja, jo viņu birojā kāds atstāja vaļā dzērienu ledusskapi. Tāpēc jau mums Latvijā nav uzreiz jāmeklē kažoki. Un kas vispār ir -13 šajos datumos? Es saprastu, ja prognozētu -23…-28 dienā.

  • maikls Says:

   Man šķiet, ka gismeteo tālās prognozes ir vecas GFS prognozes. Īstermiņa prognozes viņi atjauno biežāk, tālās prognozes – reti. Un GFS modelim ir raksturīgi solīt ekstrēmus laika apstākļus tālākām dienām.

 29. Gubumakonis Says:

  Kad Raiti bus tas raksts Praktiska Latvieti ? Tikmer Riga,vismaz Zolitude beidzot ir ta solita bieza migla,knapi kaiminmajas var saskatit 🙂 Pagalma sniegs gandriz nokusa,bet plavas/mezina vel daudz. Nakti nedaudz piesala,tagat +1.Domaju lielaks vai mazaks sals februara sakuma bus 🙂 vel jabut vismaz vienam aukstuma vilnim.

 30. Anonīmais Says:

  Rīgā ir zilas debesis un spīd saule. Nebūtu sniega, noticētu, ka pavasaris jau klāt.
  Maiklam.
  Protams, viņi (gismeteo) neatjauno tik ātri pēc GFS, taču, pat salīdzinot ar pēdējiem modeļa izlaidumiem, krievi pārāk mīl pārspīlēt. Pieredzējuši sinoptiķi-amatieri neuzķeras uz GFS galējībām, jo cauri tām saskata tendences. Domāju, ka šoreiz GFS ir pareizi saskatījis gaidāmo aukstuma vilni, cits jautājums, cik liels tas būs.

 31. maikls Says:

  Starp citu, GFS ik reizi uzģenerē apmēram 20 iespējamos scenārijus, 20 dažādas prognozes. Līdz cilvēkiem nonāk tikai tā prognoze, kurai ir piešķirta lielākā varbūtība/ticamība. Tuvākajām 2-3 dienām atšķirības starp scenārijiem ir mazas, bet tālāk – ļoti lielas. Šobrīd pāris scenāriji paredz kādu 30 grādu salu pie mums februāra sākumā, pāris scenāriji paredz nelielus plusus, pārējie – ap nulli vai nelielu līdz stipru salu.

 32. Gubumakonis Says:

  Ari Zolitude migla gandriz izklida,starp viegliem makonisiem briziem spid saule,nu sodien gan laiks tiri neko lidzigs pavasarim atskiriba no ieprieksejam rudenigam dienam,ari putni sarosijusies 🙂 Tomer es gaidu sniedzinu un februara sakuma ari merenu salu 🙂 Es jau to Gismeteo prognozi skatos katru dienu,un man liekas,ka vini to vismaz vienreiz diennakti atjauno visam 10 dienam(spriezot pec izmainam) Ari tagad,nemaz jau vairs tik lielu salu nesola,ka no rita,bet sniegu gan:

  http://www.gismeteo.ru/mtowns/26422.htm

 33. Anonīmais Says:

  Maikl, labāk pastāsti par atšķirībām starp visiem 4 izlaidumiem (kaut kur dzirdēju, lasīju, ka tiem esot atšķirīgi izmantotie dati)! Jautāju, jo acīmredzot Tu esi dziļi iebraucis GFS lietās.

 34. raitis_sametis Says:

  Atbildot- … man jāsagatavo pirmais vēstījums nākamās nedēļas izskaņā, bet gatavā veidā uz aiznākošo pirmdienu tas varētu parādīties…

 35. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/makonis230109

  Tā pēkšņi izdevās pafotografēt Rīgu šodien no LTV ēkas 19. stāva. Ap plkst. 15tiem, kad rīta migla jau daļēji bija izklīdusi…:)

 36. Romāns Kolduns Says:

  Man gan tas izskatījās pēc kāda 40. stāva. Baigi mazas ir pārējās ēkas, it kā tiešām būtu fočēts no 200 m augstuma.

 37. Gubumakonis Says:

  Seit ir manas Rigas bildes,kas focetas pedejas atkusna dienaas ,tada paslapja pilseta bija 🙂

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/23-01-2009Kustosais-janvaris

 38. SĒRGA Says:

  Man barometrs raada 747 baigi nokrities! spiediens tas jau uz veetru velk! kapeec neko nezino kapeec tik diivaini ?

 39. SĒRGA Says:

  Un tupina kristies ja spiediens ir 740 tad jau nesanaak kad jaabuut veetrai ? 🙂

 40. SĒRGA Says:

  nu jaaa 1:06 saak puust riigaa! 🙂

 41. snake Says:

  nebūs vētras,kaut gan vējš pastiprināsies,bet vētras nebūs!

 42. Cits Janis Says:

  Apmekleju veidojumu vismaz gadu.Ir prieks par sanemtajam prognozem.Blokmajas dzivojot laika apstakli ieprieks neskara.Tagad dzivojot nosacitos laukos,samera klaja vieta,ir lieliska iespeja verot dabas paradibas.Loti ir noderejusas norades uz interesantam saitem.Man faktiskie laika apstakli skiet svarigi.

 43. Gubumakonis Says:

  Nu jau GISmeteo sola -22 gradus Riga 5februara naktii 😉

  http://www.gismeteo.ru/mtowns/26422.htm

 44. Anonīmais Says:

  a man viena tante teica, ka Rīgā būšot -72. Tantei var ticēt ne mazāk kā gismeteo.

 45. Gubumakonis Says:

  Tas gan butu extremi 🙂 Manis pec labak -22 un sniegs neka ta ka sodien. Sodien ir tads pariebigs laiks atkal 😦 Tradicionalais Latvijas pelekais rudens.

 46. snake Says:

  Liepājā patreiz +5,2 😉

 47. Anonīmais Says:

  to “snake”
  Man aiz skaudības gandrīz asaras birst. Bet šodien arī Rīgā bija pavasarīgi silts un putniņi vīteroja kā martā.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: