Kļūs aukstāks

Pie Melnās jūras šobrīd atrodas anticiklona centrs, un anticiklona atzars stiepjas līdz Rietumeiropai, lielā daļā Eiropas aizvien gādājot par aukstu laiku: tajos reģionos, kur debesis bija skaidras un pūta lēni vēji, gaisa temperatūra naktī uz otrdienu noslīdēja krietni zem nulles, piemēram, vietām Vācijā līdz -14..-19 grādiem, un tikpat zema gaisa temperatūra bija vērojama arī citviet uz dienvidaustrumiem.

Tā kā mēs šobrīd esam starp minēto anticiklonu un ciklonu sistēmu virs Skandināvijas un Arktikas, tad pie mums pūš stiprāks DR vējš, kas gaisam naktīs neļauj diez ko atdzist, turklāt lielai daļai Latvijas teritorijas ar DR vēju tiek atnests siltums no Baltijas jūras. Un tādēļ pie vienādas gaisa temperatūras pusotra kilometra augstumā temperatūra piezemes slānī krasi atšķiras: ja vietām Polijā tā šorīt noslīdēja līdz -17, Lietuvā līdz -9, tad Latvijā tikai līdz -5 grādiem Latgalē, -1 grādam Rīgā un +3 grādiem jūras piekrastē, bet vietām Zviedrijā un Somijā aizvadītajā naktī nebija aukstāks par +4..+5 grādiem.

Ceturtdien virs Skandināvijas pastiprināsies anticiklons, un gar tā austrumu malu pie mums ieplūdīs aukstākas gaisa masas: ja otrdienas rītā 850 hPa temperatūra virs Latvijas bija +1..+3 grādi, tad piektdienas rītā saskaņā ar pašreizējo GFS prognozi tā būs -10..-15 grādi. Tiesa, uz zemes mēs uzreiz nejutīsim krasas gaisa temperatūras izmaiņas, jo mākoņi un vējš gaisam uz zemes neļaus strauji atdzist. Tādēļ GFS šobrīd prognozē, ka ceturtdien gaisa temperatūra Latvijā būs -1..+2 grādi, piektdien pa dienu -1..-5, sestdien un svētdien no -2 grādiem vietām piekrastē līdz -8 grādiem Latgalē, naktīs gaidāms arī padsmit grādu sals.

Līdz piektdienai (ieskaitot) virs Latvijas uzkavēsies atmosfēras frontes, daudzviet palaikam atnesot nelielus nokrišņus. Vējš, kas pēdējās divas dienas bija brāzmains, šodien un rīt pierims. Un šodien un rīt Kurzemes piekrastē gaisa temperatūra joprojām sasniegs 5-6 grādus virs nulles, citviet valstī būs nedaudz vēsāks.

24 Atbildes to “Kļūs aukstāks”

 1. Gubumakonis Says:

  Labi vien ir,ka meteorologiskais rudens vel neiestasies 😉 Gaidu ziemu atpakalj 🙂

 2. Maija Says:

  Pusstundu atpakaļ pie mums,Jaunpiebalgā,nodeva tāds lietus!Pamatīgs melns mākonis!Nu viss atkal ir vienā dzīvā ledū…Lija lielām lāsēm.Visu dienu bija skaidras debesis.

 3. Cb Says:

  Varētu būt, ka kaut kur Ziemeļlatvijā šodien bija pērkona negaiss ar lietusgāzi. Lietuvas teritorijā oficiāli ir reģistrēti veseli 3 (!) zibeņi. http://195.214.200.121/index.aspx?id=14
  Savukārt šodien pat neapskatījos to, cik radars ir reģistrējis stiprus nokrišņus vietām Latvijā. Tagad vakarā tikai tam pievērsu uzmanību.

 4. Gubumakonis Says:

  Ja,pagajusnakt un sodien vietam,ipasi Kurzeme izskatas bija pamatigas lietusgazes un ilgstosas,kaut diena nokrisnu zona bija pavisam tuvu Rigai,pie mums nenolija ne lasite,bet varbut kaut kur sodien bija ari stiprais sniegs,nevis lietus?

 5. raitis_sametis Says:

  Ak jā, esmu atpakaļ, vakar Zantē (kas Kurzemes un Zemgaslres robeža), bija vērojams neliels lietus, bet ar visai spirgtu DR vēju līdz 14m/s priekšpusdienai. Lietus nedaudz lija no augstajiem cc, kas nedaudz sabiezēja par ac (augstiem gubu mākoņiem, pievakarē nomācās – un kļuva miglains)

 6. raitis_sametis Says:

  Rīgā – snieg visai jūtami…

 7. Gubumakonis Says:

  Nu jau list lietus kopa ar slapjo sniegu.t+1

 8. Juris A. Says:

  Paskatieties Windfider, ko sola 20. janvāra dienā Klaipēdas – Liepājas krastā. Vēja ātruma MELNĀ zona !!!!!!!!!!!!!!!! Joki mazi!

 9. raitis_sametis Says:  Šī animācija līdz 20.1. gan neko tādu vēja ziņā nesola…

 10. snake Says:

  tiešām izskatās iespaidīgi 😉

 11. snake Says:

  tiešām izskatās iespaidīgi 😉 bet nu vienmēr ir tā,ka nāk tuvāk tas datums tad samazina prognozēto vēja ātrumu

 12. raitis_sametis Says:

  Radio SWH brīdina par slideniem ceļiem LV austrumdaļā, arīdzan ziņās stāsta par to- ka Zemes ziemeļu puslode mūsdienās uzsilst 3x vairāk nekā dienvidu… Meteo.lv neko gan nebrīdina par nebraucamiem ceļiem. ***Arīdzan Rīgā brīdina par slidenām ielām, apledojums sākšoties šovakar un turpināsies vismaz līdz svētdienai.

 13. Juris A. Says:

  Taisnība, snake, šodien jau vēja max pārvietots uz Botnijas līci. Arī ātrums jau uzrādīts mazāks. Bet, varbūt, ka tā arī pareizāk. Labāk saņemt savlaicīgu brīdinājumu, kad vēl kaut ko var darīt! Uz jahtas es neriskētu un nelīstu šādos trakos apstākļos un censtos šādu max apiet. Ja nu nekas nebija – paldies dievam, viss kārtībā.

 14. Saksija Says:

  Nākamnedēļ atnāks meteoroloģiskais pavasaris. 🙂 Pēc 20. janvāra ir lielas izredzes, ka ilgāku laiku dominēs siltums. 😀

 15. raitis_sametis Says:

  Drīzāk- ilgstoši ap 0 grozīsies lietas, par ko liecina dažādas dabas pazīmes…

 16. Gubumakonis Says:

  Drizak jau meteorologiskais rudens,depresivais laiks un peleciba 😦 Cerams,ka tas vel mainisies. Bet interesanti uzzinat,kadas dabas pazimes liecina par to,ka ilgstosi grozisies ap 0? Cik nu piepilseta var noverot,skiet,ka lielais siltums ari nav gaidams. Interesanti butu uzklausit pieredzejosaku dabas verotaju viedokli 🙂

 17. raitis_sametis Says:

  Maza mežu dzīvnieku aktivitāte, tostarp pazemes dzīvnieku (kurmju, laiku žurku) zema aktivitāte… piemēram. Mednieki, runā- nomedīto dzivnieku liesa ir vienmērīga un gara, kas vedina domāt par mierīgas un pagaras ziemas turpināšanos.

 18. raitis_sametis Says:

  Arīdzan ūdens putni laukos… ir “klusāki” kā iepriekšējā ziemā. Daudzi pazuduši uz dienvidiem / atšķirībā iepriekšējās ekstremāli siltās ziemas.

 19. Gubumakonis Says:

  Skaidrs 🙂 Par Tiem kurmiem ari es varu piebalsot,pagaidam kops decembra beigam ir krietni mazaka to aktivitate salidzinot ar pagajuso gadu ziemam.

 20. maikls Says:

  Man šobrīd tīri labi patīk mierīgie un vienmuļie laika apstākļi, jo ir vairāk laika, lai pievērstos citām lietām. Ja notiktu kaut kas interesants, man būtu grūti sekot līdzi. Un laika apstākļi nekad nav depresīvi, drūmas domas nav atkarīgas no ārpasaules, Dabai nav pienākums izklaidēt vai uzjautrināt cilvēkus. 🙂

 21. Gubumakonis Says:

  Ar to mierigu laiku viss jau butu Ok,ja laiks pieturetos vismaz nelielos minusos 🙂 Laikapstakli ir tadi,kadi ir un to nu mes nevaram ne ietekmet,ne mainit,tomer nevar ari noliegt,ka laikapstakli sad tad ietekme ari musu noskanojumu un var ka priecet,ta ari apbedinat,kaut tas protams ir individuali un tas nebut ne vienigais un ne galvenais,bet vien viens no daudziem faktoriem kas ietekme noskanojumu un passajutas 😉 Man personigi jau ir apnikusas pedejo gadu nenormali siltas ziemas un tas rudenigais laiks kas valda tajas parsvara,tapec zinja par kartejo garo atkusni mani nepriece nemaz 😦

 22. raitis_sametis Says:

  Patreiz mēs – te cilvēku jomā- esam krietni nemierīgāki, kā tie vājie cikloni mums virs galvas.

 23. Gubumakonis Says:

  Ja,varetu piekrist,dzive sobrid notiek daudz spraigaki un nemierigaki notikumi ka dabaa 😉


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: