Par laiku turpmāk

Eiropas lielākajā daļā laika apstākļus nosaka plašs anticiklons, savukārt pie Islandes un Ziemeļu ledus okeānā netālu no Skandināvijas ir izvietojušies ļoti spēcīgi cikloni, kas nes siltas un mitras gaisa masas līdz pat Arktikai. Aukstuma vilnis Eiropā pakāpeniski noplok, tomēr gandrīz visur (izņemot Baltijas valstis, Skandināviju un Britu salu ziemeļdaļu) joprojām ir aukstāks par normu, vislielākās negatīvās novirzes šobrīd vērojamas Spānijā un Portugālē, bet zemākā gaisa temperatūra (līdz -20 grādiem) naktī uz sestdienu bija Vācijā, Šveicē, Austrijā, Čehijā, Slovākijā, kā arī dažviet Balkānu valstīs.

Arī tuvākajās diennaktīs pieturēsies līdzīga temperatūra, naktīs vietām Eiropā temperatūra joprojām noslīdēs zem -10 grādiem, un arī dienas laikā daudzviet saglabāsies neliels sals. Bet Eiropas ziemeļdaļā, tajā skaitā pie mums, Latvijā, gar anticiklona silto ziemeļrietumu malu un ciklonu silto dienvidaustrumu malu turpinās ieplūst siltas gaisa masas. Turklāt pastiprināsies DR vējš: gan svētdien, gan pirmdien, gan otrdien tas būs brāzmains, visstiprāk pūšot Ziemeļkurzemē, kur piekrastē gaidāmas brāzmas līdz aptuveni 20 m/s.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijā gaidāma no nulles Latgalē līdz +4 grādiem jūras piekrastē, pirmdien un otrdien varētu būt par grādu vēsāks. Svētdien vietām gaidāms smidzinošs lietus.

Trešdien – ceturtdien virs Skandināvijas varētu izveidoties un pastiprināties anticiklons, un gar tā austrumu malu Latvijā varētu ieplūst aukstākas gaisa masas. GFS šobrīd prognozē, ka ceturtdien jau visā Latvijā visu diennakti valdīs neliels sals, turpmāk tiek prognozēta sala pastiprināšanās. Dažas dienas vēlāk var gaidīt anticiklona atkāpšanos uz ziemeļaustrumiem un Atlantijas ciklona, kā arī siltāku un mitrāku gaisa masu pietuvošanos.

11. janvārī plkst. 10:15
Saskaņā ar jaunākajām modeļu prognozēm pirmdien dienas vidū vējš un saule vietām Latvijā, galvenokārt piekrastes rajonos, gaisu sasildīs līdz +5,+6 grādiem, Latgalē gan gaidāms tikai -1..+1 grāds, savukārt tuvāko 48 stundu laikā DR vēja ātrums brāzmās gaidāms līdz 14 m/s Latgalē, līdz 15-19 m/s citos reģionos un līdz 23 m/s vietām Kurzemes piekrastē, galvenokārt Ventspils apkārtnē.

68 Atbildes to “Par laiku turpmāk”

 1. Gubumakonis Says:

  Piekritu 😦 Kad sniegs nokusis ,iestasies sals,netaisnigi…

 2. raitis_sametis Says:

  Šajā garlaicīgā laikā būšu prom līdz 14.1. pievakarei. Jādomā: ka nekādas fatālas meteo lietas nebūs. Varbūt tāda vētriņa uz pirmdienu??

 3. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude sodien diena ap 0,bet sniega paliekas un ledus nekust,laiks parsvara skaidrs,briziem tomer ari makoni paradas.

 4. Gubumakonis Says:

  Pec LVGMA progmozem sis atkusnis nebus tik fatals un ziema pec kada laika atgriezisies 🙂

  Dekādes pirmajā pusē laika apstākļus noteiks ciklonu darbība. Tādēļ bieži vien būs mākoņains laiks, kas brīžiem skaidrosies. Dekādes pirmajās dienās nokrišņi- sniegs, slapjš sniegs galvenokārt gaidāmi Latvijas ziemeļu daļā, bet dekādes vidū tie būs gaidāmi arī teritorijas lielākajā daļā.

  Valdošais dienvidrietumu vējš būs mērens līdz stiprs, bet dekādes sākumā tas pastiprināsies brāzmās līdz 15-18 m/s, jūras piekrastē brāzmas sasniegs 20-22 m/s.
  —————————————————————
  Gaisa temperatūra naktī -1…-5º, piekrastē 0…+2º, dienā -2…+3º.

  Dekādes otrajā pusē, paaugstinoties augsta spiediena atzaram, nokrišņi mitēsies un biežāk spīdēs saule. Vējš iegriezīsies no ziemeļaustrumu, austrumu puses, būs lēns līdz mērens.

  Gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies: naktī tā gaidāma -5…-10º robežās, austrumos -11…-16º, bet dienā -3…-8º.

 5. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē dienā bija -1°C, tagad -2°C, paliek skaidrs laiks. No rīta bija -4°C

 6. Cb Says:

  Jelgavā +3
  Drīzumā savā lapā līdz galam salikšu datus par dec. un arī šī gada janvāri, tomēr dažādu iemeslu dēļ būs vairākas neprecizitātes

 7. Gubumakonis Says:

  Riga +2,smidzinoss lietus,apmacies un dumaka 😦

 8. khmm Says:

  he 23m/s… tas tik tāds vējiņš… kaķa pirdiens:)

 9. nezinītis Says:

  Klausies Maikl kāpēc pēdējā laikā Ventspilī ir lielāks vējš nekā Liepājā?? Klimats mainās?

 10. Gubumakonis Says:

  Riga +3,apmacies neliels brazmains vejs ,riebigs laiks,fatals atkusnis iet valaa 😦

 11. snake Says:

  Ventspilī stiprāks vējš tiek reģistrēts tāpēc ka LVĢMA meteostacija atrodas uz mola,bet Liepājā stacija atrodas 500m no Liepājas-Nīcas šosejas. Arī lidosta Ventspilī atrodas daudz tuvāk nekā Liepājā (Cimdeniekos).

 12. D1 jeb Digital1 Says:

  Iespējams norausim jaunu dienas siltuma rekordu 🙂

  11. janvāris: +9,7 (2007) -31,7 (1987)
  12. janvāris: +7,1 (2005) -29.6 (1987)
  13. janvāris: +6,3 (2007) -26.4 (1968)
  14. janvāris: +6,7 (2007) -23.2 (1968)

 13. Digital1 Says:

  (1968) bija domāts 1968. gads 🙂

 14. Digital1 Says:

  aizmirsu pieminēt … siltuma rekordu Rīgā.

  Vai kādam ir informācija par to, kur var atrast katras dienas temperatūras maksimuma un minimuma datus Latvijai kopumā?

 15. b Says:

  nu liidz rekordam krietni pietruukst. Riigaa ir +3 un diez vai siltaaks paliks.

 16. Digital1 Says:

  es domāju: “Saskaņā ar jaunākajām modeļu prognozēm pirmdien dienas vidū vējš un saule vietām Latvijā, galvenokārt piekrastes rajonos, gaisu sasildīs līdz +5,+6 grādiem”

 17. Anonīmais Says:

  to Digital1.
  Precizitātes labad vajadzētu pieminēt, ka runa ir par diennakts rekordiem, nevis dienas, jo ziemā nav nozīmes – diena vai nakts. Un šādā sakarā Rīgas lidostas dati nesniedz diennakts galējās temperatūras, tikai atsevišķi dienas un nakts. Tātad, ja laikā starp tām 3 h (kad tiek fiksēta temperatūra 8x diennaktī) no pulksten 20:01 līdz 07:59 būs +15, tas neparādīsies ziņojumā. Skumji однако.

 18. Gubumakonis Says:

  😦 ((((((((((((((((((((((((((

 19. nezinītis Says:

  Ventspilnieki šmaucās, tātad gaisa temperatūras Ventspilī tiek fiksētas jūrā nevis uz sauszemes?

 20. snake Says:

  LVĢMA stacija – fiksē gan vēja ātrumu,gan gaisa temperatūru jūrā (stacija atspoguļo situāciju jūrā,nevis pašā Ventspilī)

  • maikls Says:

   Turklāt Ventspils meteostacijas vēja mērītājs, kā esmu dzirdējis, atrodas arī augstāk nekā citās meteostacijās, tādēļ Ventspils meteostacija samēra vēl jo lielāku vēju. Bet tā kā LVĢMA sinoptiķu prognožu atbilstība tiek pārbaudīta, cita starpā, ar šiem datiem no Ventspils mola, tad LVĢMA savas prognozes speciāli pielāgo šai stacijai. Arī šovakar izsūtītais LVĢMA brīdinājums par 25-27 m/s jūras piekrastē ir tikai Ventspils meteostacijas dēļ, jo citur nav cerību izmērīt tik lielu vēja ātrumu.

 21. Romāns Kolduns Says:

  bet vispār jau http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=32 ir dati par jebkuru dienu, atjaunojas katru stundu. Vienkārši paskaties, cik bija max/min t°c un ok 🙂

 22. Digital1 Says:

  Anonīmais: Nepiekrītu! Aukstuma rekords ir nakts un karstuma rekords (parasti) ir dienā … var būt protams, ka arī otrādāk, bet tā nekad nebūs 😀

  tas ir absolūtais minimums un maksimums

  atskaites punkts ir 00:00 – 23:59

 23. Digital1 Says:

  piemirsu piebildt, ka tie nav kaut kādi automātiski dati, bet gan stacijas novērojums, kur tiek izmantoti arī dzīvsudraba un spirta termometri, kas fiksē absolūto minimumu un maksimumu!

 24. maikls Says:

  Digital, pēdējo gadu laikā es atceros ne vienu vien situāciju, kad ziemas mēnešos +10..+11 grādi tika reģistrēti nakts laikā, arī 2005. gada 8.-9. janvāra orkāna laikā vissiltāk bija naktī, bet to, manuprāt, nepiefiksēja kā maks. temperatūras rekordu, jo tas bija naktī. Rekordi bija arī ar dienas temperatūru, bet naktī temperatūra bija vēl augstāka, bet pēc tam šī augstākā temperatūra, kas bija naktī, nekur vairs neparādījās (cik nu es toreiz sekoju līdzi), bija tikai atskaite par maksimālo temperatūru, kas reģistrēta laikā no plkt. 6:00 UTC līdz 18:00 UTC.

 25. Anonīmais Says:

  Tieši tā Maikl! Pēdējais laiks meteo amatieriem saprast, ka Latvijā meteoroloģiskā diennakts ilgst Tevis minētajā laikā (WMO to noteica saistībā ar laika joslām). Problēma ar diennakts maksimālajām un minimālajām temperatūrām ir saistīta ar stacijas specifiku. Tikai klimata pētīšanai domātās stacijas uzrāda šos galējos datus par visu meteo diennakti. Pārējām stacijām nav aktuāli publicēt vairāk par nakts minimālā un dienas maksimālā termometru rādījumiem. Datus no LVĢMA stacijām var dabūt gan bez maksas, gan par maksu, taču kā dabūt no lidostas – nezinu gan. Es domāju tos minimālo un maksimālo termometru rādījumus īpašās situācijās.

 26. Anonīmais Says:

  To diennakti domāju no 18:01 līdz 18:00 (UTC)

 27. b Says:

  Nu ir veel viena nianse. Tagad tikpat kā visas LVGMA stacijas ir automatizētas un fiksē datus ik pēc 2 minūtēm. Taču tagad ir sadalīta informācijas sūtīšana. Info, kas pieejama internetā, lielākoties ir sinoptikas vajadzībam un tur tiek saglabāti iepriekš lietotie termiņi un noscījumi. Reāli, protams, dati par min, max rekordiem arhīvos paliek *īstie*, nevis sinoptiskie, termiņu ierobežotie un izkropļotie. Jo reāli jau sinoptiķiem tās dažas grāda desmitdaļas neko daudz nemaina, galvenais, lai ir skaidrība par notiekošo.

 28. Maija Says:

  Piebalgas pusē ir nevis vētriņa,bet pamatīga vētra!Mazliet pat baisi.Ja jau Vidzemes augstienē tā pūš,kas tad notiek pie jūras?

 29. Anonīmais Says:

  to “b”
  Nu protams, klimata novērošana tiek īstenota, saglabājot reālās min un max temperatūras, tikai nez kādu piķi par paprasītu LVĢMA, ja būtu vēlēšanās uzzināt. Ja jau Tu tik labi zini par Latvijas meteoroloģijas plaukstošo stāvokli, tad atbildi, kāpēc no Jelgavas nenāk ziņas par nokrišņu daudzumu? Un kā Tu izskaidro auksto Rīgas centra staciju? Pēc teorijas lielpilsētu centrs paaugstina temperatūru ne tikai ziemā, skaidrā aukstā laikā, bet arī vasarā, kad ir skaidrs un karsts laiks. Taču man nez kāpēc šķiet, ka Rīgā oficiāli ir kļuvis vēsāk kopš Imantas stacijas slēgšanas. Kaut kā neloģiski, ja nu vienīgi tas ir pateicoties kādām formulām aprēķinos (lai mazinātu tās Bioloģijas fakultātes ēkas efektu), ļoti tuvā kanāla un blakus esošā koka ietekmei. Kādi varianti? Man LVĢMA ir tumša un miglaina bilde. Vispār domāju, ka ir pēdējais laiks Latvijā ieviest meteo amatieru izveidotu un uzraudzītu automātisko mteostaciju tīklu, kura datus publicētu kādā portālā. Tur, protams, vajadzētu ievērot vismaz būtiskākās prasības meteostaciju izvietojuma sakarā. Saprotu gan, ka šobrīd valstī esošās krīzes dēļ šī ideja pagaidām ir jāatliek maliņā.
  Nu nevar mazā taču laikapstākļu ziņā daudzveidīgā, kontrastainā Latvija iztikt ar 22 LVĢMA stacijām, kuru dati tiek vai nu daļēji slēpti, nepilnīgi publicēti un kopumā tirgoti pa ne jau santīmiem.

 30. maikls Says:

  Ventspils lidostā šobrīd +6, Rīgas lidostā +5 grādi….

 31. Anonīmais Says:

  to “Saksija”
  No kurienes esat? Gribēju apsveikt ar riktīgi pavasarīgo laiku šodien, jau tagad Rīgas lidosta rāda +5, Rīgas Siltuma stacija Imantā +4,7, man gan mazāk – tikai +3,8, esmu Rīgas austrumdaļā. Laikam siltums vēl tikai nāk pie manis.
  Pāris iepriekšējās dienas GFS priecēja ar siltuma perspektīvām līdz pat janvāra beigām, bet tagad jau atkal zīmē kaut ko riebīgu. Cerību neatmetīsim un gaidīsim pavasara atnākšanu līdz februārim. Tā gribas redzēt ziedošas vizbulītes, sniegpulksteņus, māllēpes, dzeltenas skaras bērziem, lazdām un tad jau arī tulpes, narcises, ievas, ceriņi. Eh… tik dzīvi iztēlojos to saules pielieto, smaržām piesātināto, bet vēl svaigo pavasara gaisu. Šķiet, ka jau ar roku to visu varu aizsniegt. Un neizteikt, cik ļoti gribas siltu, saulainu, bet ne sausu vasaru, nu tā uz mēnešiem 5-6.

 32. b Says:

  Nevaru 100% droši apgalvot, bet, manuprāt, Jelgavas un Madonas stacija ir pilnībā bez novērotāja un acīmredzot nokrišņu mērītāji tur nav automātiski, bet pieļauju arī, ka nokrišņi tur tiek mērīti, vienkārši mums nav info par tiem, līdzīgi, kā par citām stacijām. Par Rīgu… ziemā centra stacijā ir diez gan silts, manuprāt, bet to jau varētu novērtēt, paraugoties ilgāku gadu ciparos. Vasarā gan taisnība… arī es esmu novērojis, ka tur ir dikti vēss. Manuprāt, vasarā ievŗojamu vēsumu dod parks, cita izskaidrojuma nav.
  Jā, un protams, ka gribētos varāk meteostaciju, tikai kādam mērķim? Kli,ata pētīšanas arhīviem, manuprāt, pietiek, jo nokrišņus, temperatūrs, sniega biezumu un pieļauju, ka vēl kaut ko, mēra arī hidroloģiskajos posteņos un kopā, ja nemaldos, tas ir aptuveni 60 novērojumu punkti Latvijā. Protams, gribētos operatīvi uzzināt tos datus, tas dažkārt palīdzētu laika prognozēšanu, bet pagaidām, man liekas, tas ir nesamērīgi dārgi. Tikai tādēļ, lai kādreiz kādai lokālai vietai prognozētu par pāris grādiem precīzāku aukstumu mierīgā ziemas naktī… nu nez… Man jau tas patiktos, bet tas neliekas reāli tuvākajos daudzos gados, ja ņem vērā, cik *strauji* LVGMA attistījusies līdz šim.

 33. Anonīmais Says:

  Jā, Maikl, siltums ir solīds, ņemot vērā sniegotos plašumus, kas tam jāpārvar, zaudējot daļu savas enerģijas. Nebūtu sniega, mēs patiešām dabūtu kādus jaunus siltuma rekordus. Man šobrīd tikai +4,0, bet gan jau siltums aizvilksies arī līdz A-Rīgai.

 34. Anonīmais Says:

  to “b”
  Ūja, nez vai būs tik daudz – 60 stacijas. Un visas fiksē arī temperatūru? Tu neredzi jēgu tik daudz stacijām? Nu tak ne jau bez iemesla vispār radās meteoroloģija. Man pat šķiet, ka vispirms radās novērošana un tikai pāris gadsimtus vēlāk nopietna prognozēšana (sinoptika), tātad cilvēkiem patīk novērot bez īpaša iemesla.
  Diez vai Igaunija daudz vairāk tērē līdzekļus uz savām pāri 40 stacijām. Rezultāts ir viens – man vismaz rodas skaidrs priekšstats par tur notiekošo, ko nevarētu teikt par trūcīgo publisko informāciju no LVĢMA.
  Varbūt kļūdos, taču man šķiet, ka meteoroloģijas nozīmi uz tautsaimniecību nevar pārvērtēt, jo īpaši tik kontrastainā zemē kā Latvija.

 35. Anonīmais Says:

  to “b”
  Ak jā, par to Rīgas staciju. Nu nav taču viņa parkā, bet gan pašā tā malā, kur atvērta D-vējiem, lai gan lielā ēka gan ir nepiedodami tuvu un viens paliels koks tur burtiski blakus. Tad jau tikpat labi varēja pagrabā izvietot tās mērierīces. Man kā neizglītotam meteo amatierim riebjas skatīties uz to staciju, kad eju garām, bet kā gan uz to raugās profesionāli meteo speci… Savādi, pašiem kauna nepavisam nav? Mums jau Latvijā kaunu nepazīst… Tā sirds sāp par to, ka Rīgā netiek fiksēts karstums. Kad garu var izlaist, šie rāda kaut kādus +25 un arī naktis ne vienmēr tur ir atbilstoši siltas. Par aukstumu ziemās gan piekrītu, jo centrā patiešām nav auksts, lai gan lidostas dati liek domāt par kaut kādu Arhangeļsku vai Murmansku.

 36. b Says:

  nu, nē, nē. Tas ir pinīgi pareizi, ka vispirms bija novērojami un tad prognozēšana, citādi jau nevar būt un es arī esmu par, lai meteostacijas būtu pilna Latvija un arī Rīgā katrā mikrorajonā pa stacijai, taču jāraugās reāli uz pašreizējo situāciju. Patlaban pietiekami lapba informācija pieejama no modeļiem un ieguldot simtus tūkstošus latu pārdesmit staciju ierīkošanai… nu tas pagaidām patiesi nav reāli.
  Re ku info par pašreizējām stacijām. tas, protams, uzrakstīts LVGMA stilā – viss mums ir ļoti skaisti un pilnīgā kārtībā
  ===
  Meteoroloģiskos novērojumus LVĢMA veic 58 novērojumu stacijās (1 stacija uz 1000km2), kas stacionāri izvietotas visā Latvijas teritorijā. No tām 40 novērojumu stacijās tiek veikti tikai telpā mainīgāko meteoroloģisko elementu novērojumi – atmosfēras nokrišņi, sniega sega, ekstremālā gaisa temperatūra, atsevišķas atmosfēras paradības. Vidējais attālums starp meteoroloģisko novērojumu stacijām Latvijā ir 60 km. Staciju izvietojums ir optimāls, lai pietiekami detalizēti raksturotu Latvijas laika apstākļus un klimatu. Izvietojuma blīvumu regulē starptautiski normatīvi.

  23 novērojumu stacijās tika uzstādītas automātiskās iekārtas un atbilstoša programmatūra mērījumu un novērojumu apstrādei un nodošanai datu bāzē.

 37. Juris A. Says:

  Kamēr vīri spriež par meteostaciju izvietojumu un precizitāti, Baltezera Austrumu krastā pie pašreizējā WSW vēja virziena mani nekalibrētie elektroniskie termometri rāda: dienvidu pusē +7.0 C, ziemeļu pusē +6.3 C. Vēja ātruma noteikšanai man nekā speciāla gan nav – ir paštaisīts 3 lāpstiņu vēja rotors (elektrību gan neražojošs, bet tā – kinētiskā instalācija, kas labi rāda vēja piezemes virzienu), kas pašreiz griežas kā traks, bet uz jumta manas daudzās satelītu antēnas brīžiem vēja brāzmās palecās. Pie šā vēja virziena no līča pūš iekšā Daugavā ūdeni, Baltezerā ceļas ūdens līmenis ar visu ledu – kopā ar visiem bļitkotājiem viducī. Mani, kā senioru, jahtu kapteini – navigatoru tracina mūsu visās Latvijas TV programmās laika ziņās nolasītie vēju virzieni. Vēl nekas, ja lasa: dienvidrietumu vējš, bet grafiski rāda – dienvidaustrumu! Trakākais ir tas, ka neviens no viņiem neprot pareizi nosaukt pat debesu puses. Tad nāk visādi šedevri, kā ZR-R vai DA-A uc. Laikam viņi nav mācīti, ka jāsāk ar 4 galveno debess pušu apzīmējumu, kā visā pasaulē pieņemts. Būtu vismaz paskatījušies kaut vai adresi http://www.windfinder.com/wind/windspeed.htm kur tas labi parādīts ar visu “vēja rozi”. Jāatceras arī vecais princips – apzīmējot virzienus, “vējš pūš kompasā iekšā, bet straume tek ārā”.

  • maikls Says:

   Juri, es arī reizēm rakstu, ka gaidāms ZR, R vējš vai tamlīdzīgi, jo kā pirmo vēja virzienu norādu to, kas gaidāms vispirms. Ja ZR vējš pāries R vējā, tad es teikšu, ka gaidāms ZR, R vējš.

   Šodien tik tiešām ir negaidīti silts, GFS pat vēl šobrīd uzrāda, ka Rīgā šodien nebūs vairāk par +3,+4 grādiem, bet vēl vakar GFS un LVĢMA prognozēja tikai +2,+3 grādus Rīgā. Mērsragā reģistrēti pat visi +8 grādi.

 38. Hadzha Says:

  Nu nez riigaa paliek veejsh stipraaks! 🙂

 39. Hadzha Says:

  liekas kaadi braazmaas 16m/s ir paliek ar lielaks un lielaaks!

 40. Romāns Kolduns Says:

  Man te Ogrē rāda +6°C, bet rs uzrāda visus 7°C. Tik silti sen jau nav bijis.

 41. Gubumakonis Says:

  Nu Visus siltuma miiljus var apsveikt-Riga ir oficiali+7 gradi-lidosta+7,Rs stacija+6,9 un tendence kapt vel augstak,man pie loga +7,2,pie tam laiks pat daleji saulains un ari Zolitude pus pamatigs brazmains vejs. Tadu siltumu atkal oficiali neprognozeja neviens,medijos vien bija parsvara mineti pieticigi+2+3 Rigai,vienigi Maikls paris teikumos piemineja,ka sodien vietam var but+6 Laiks sodien interesants,bet zel sasnigusu sniegu,es vel gan gaidu ziemu atpakalj,bet pavasari martaa 😉

 42. Cumulus Says:

  Rīgā,Teikā pagaidām stiprākās R,DR vēja brāzmas sasniegušas 14,7 m/s. Max.temp. bija +5,4 grādi.

 43. Cb Says:

  Jelgavā ir atgriezusies tradicionālā ziema – gaisa temperatūra pārsniegusi +5 grādus, bet ir pavasarīgi saulains laiks. 🙂

 44. Anonīmais Says:

  to “Gubumakonis ”
  Mīļš paldies par to apsveikumu! Manējais gan vēl nav uzkāpis augstāk par +6,8. Vispār, ļoti reti Rīgā ziemā ir tik silts un reizē saulains. Tas jau vairāk atbilst Viduseiropai vai D-Eiropai. Nebūtu tas vecais sniegs, būtu ļoti komfortabls laiks, jo būtu sauss, saulains un silts – ideāli.
  Jau nedēļu atpakaļ pirmdienai spīdēja +5 Rīgā, tā kā kāds to visu jau spēja paredzēt. Bet iedomājies, cik silts būtu bez sniega! Visi +8, ja ne vairāk!

 45. Saksija Says:

  Anonīmais, es dzīvoju Pārdaugavā, pie Spices. 🙂
  Rīgas lidostā 1:50 fiksēti +7 grādi, bet RS meteostacijā ir pat vairāk kā 7 grādi. Yeah, that’s great! 🙂

 46. Cb Says:

  Tomēr diezgan bēdīga ziņa ir tā, ka jau šonedēļ ir iespējams stiprs aukstums (iespējams, no DA).

 47. Anonīmais Says:

  to “Cb”
  Ja es spētu noticēt, ka šis janvāris var būt auksts, jau tagad ķertos pie antidepresantiem, bet šobrīd tomēr vēl ceru uz to labāko. Tad jau redzēsim, vai janvāris attaisnos sevi kā visvairāk sasilušo gada mēnesi, vai tomēr pievils.
  Starp citu, sestdienu prognozēja krietni aukstāku kā reāli bija, varbūt atkal nejūtīgās programmas uzmodelēs baisus scenārijus, bet dzīvē viss izies krietni maigāk.
  Rītvakar dosies uz Doma laukumu?

 48. Miglinja Says:

  pie Ventspils+5,vējo pamatīgi,ir arī saulīte..,nu neteiktu ka sajūtas siltākas kā nedēļu atpakaļ kad bija-14,vējš izdrebina pamatīgi.

 49. Cb Says:

  >>Anonīmais
  1)Tāds nekas nav ieplānots, bet kas to lai zina, vai domā doties?
  2)Prieks, ka kāds arī ir par siltumu 😉
  Katrā ziņā es stipri apšaubu -10 grādu salu dienas laikā, tomēr, diemžēl, tas laikam norāda kaut vai uz nelielu salu.

 50. Cb Says:

  Sals man patīk tik daudz, cik tas ir saistīts ar konvektīvo mākoņu veidošanos, kad par sevi liek atcerēties siltā jūra.

 51. Juris A. Says:

  Atvaino, Maikl, Bet tad pareizs ir Jūsu 2. teikums. Vējš ZR, kas pāries R. Ja man uz jahtas nonāktu ziņa ZRR , domātu kā kļūdainu, otrādi nosauktu un es domātu, ka tā pūtīs visu laiku. Uz jūras šīs lietas traktē ļoti precīzi un nopietni, jo no tā bieži vien var būt atkarīgi regates rezultāti, bet dažkārt arī jahtas un komandas drošība. Kā teica Latvijas laika zemūdenes “Ronis” kapteinis Legzdiņš, ļoti cienījams speciālists, pie kura mācījos navigāciju – par aritmētiskām kļūdām skolā atstāj pēc stundām, bet uz jūras bāž aiz restēm!

 52. Gubumakonis Says:

  Nezin,kapec nevienam nepatik sniegs un sals janvari? es jau nerunaju par -20,bet -1-8 gradu robezas un skaistu sniegu visapkart 😉 Sodienas un vakardienas laiks tiesam atgadina kadreizeju marta menesa otru pusi- pa dienu saulains un silts,bet naktis vel nedaudz piesalst 🙂 Ari sovakar neskatoties uz lielu siltumu vel +3 gradi piezemes slani piesala,pelkes klaj leduskartina,un daudzviet staigajot ar suni ir sausmigi slidens,sniega gandriz nav,vien ledus palicis. Kas tad tur par aukstumu gaidams? Cerams,ari sniedzins uzsnigs 🙂 Bet ja janvari pavasaris,varbut ziema atnax marta beigas,ka pagajusgad 😉

 53. Girts Says:

  Gubumakonis, jaunākās prognozes liecina, ka ziema atgriezīsies šīs nedēļas nogalē un turpināsies vismaz visu nākošo nedēļu.

 54. Cb Says:

  Pat ja marta beigās/vidū ieplūstu Arktiskā gaisa masas, temperatūra dienā saules ietekmē visticamāk pakāptos virs 0 – kā iepriekšējos gadus.

 55. Gubumakonis Says:

  Svetdien Zolitude un ari sodien Rigas centra biju noverojis un nofocejis neparasti sartus,pat drusku draudigus saulrieta makonus,biezi jau tadi negadas,parasti pirms vetras vai aktivam ciklonam tuvojoties,dabas verotaji parasti ari saka,ka tadi saulrieti vesta vejainu laiku ar nokrisniem 😉 daleji tas ari piepildijas,varbut kads zin vairak,kapec citreiz tadas debesis rodas. Kaut kur lasits ari,ka sitadas debesis vesta par lielu gaisa mitrumu un nestabilitati atmosfera. Seit ir tas bildes:

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/12-01-2009SAULRIETS

  Seit ari ir dazas sodienas Rigas pavasarigas bildes 🙂

 56. Cb Says:

  Pat maijā atsevišķus gadus mēdz ieplūst arkstiskais gaiss, piem, 2007.gada 2.maijā dienas 1.pusē Jelgavā bija īsti ziemīgs laiks – sniga sniegs/slapjš sniegs (iespējams, pat no St mākoņiem), tomēr jau dienas 2.pusē gaisa temperatūra sasniedza +9 grādus un īslaicīgi lija neliels lietus no gubu mākoņiem. Savukārt 1.maijā bija saulains laiks un gaisa temperatūra nepārsniedza +7 grādus.

 57. Cb Says:

  Gubumākoni, skaistas bildes 🙂 Līdzīgu saulrietu novēroju arī Jegavā, tikai mākoņu bija nedaudz masāk

 58. Gubumakonis Says:

  Ta zinja par ziemigo laiku brivdienas un nakamnedelj priece mani 😉 ,pats ar apskatijos. Ja,pvasari protams dienas t. krietni siltaka par nakts t. un ari saulite silda krietni vairak un ilgak 🙂 un tomer pagajusgad marta beigas uz dazam dienam bija iestajusies ista ziema ar – temperaturam gan nakti,gan diena un pamatigu sniega segu vismaz Riga 🙂 Un nezinu,man kaut kas pietrukst pavasara sajutas,ja pirms tam vismaz uz laiku nebija iestajusies ista ziema. Bet sodien piemeram pat zilites un k-kadi citi putnini jau civinaja pavasara dziesminas 😉 Kurmji gan soziem neizrada tik lielu aktivitati,ka ieprieksejos gadus un ari decembra sakuma,kas varetu ari liecinat,ka sis siltums nav ilgstoss un ziema vel naks…

 59. Aerolid Says:

  Saules stari ejot cauri atmosfērai absorbējās. Līdz zemei nonāk ap 60% no saules radiācijas. Vislielākā absorbcijas joslas ir ūdens tvaikiem un galvenokārt sarkanajām un infrasarkanajām spektra daļām. Šodien relatīvais gaisa mitrums bija nedaudz zem 60%, parasti ir ap 90% un vairāk.

 60. Aerolid Says:

  Saulei uzlecot un norietot, Saules stariem jāiziet caur 35 reizes biezāku atmosfēras slāni, tādēļ arī Saule uzlekšnas un norietēšanas brīdī parasti izskatās sarkanīga, jo redzemajā spektra daļā visi pārējie stari ir izkliedēti un palikuši tikai sarkanie stari.

 61. Digital1 Says:

  Arī es 11.01.2009. vakarā ap 18:15 nofotografēju tās skaistās saulrieta debesis. Rīga, Imanta.

  http://foto.inbox.lv/digital1/Imanta-11-01-2009

 62. Cb Says:

  Jā, šorīt saullēkta laikā tiešām bija dzirdama pirmā putnu pavasara dziesmu čivināšana, jutos kā aprīļa vidū.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: