Naktī uz trešdienu un trešdien visā Latvijā gaidāms sniegs

Ja iepriekšējās dienās Latvijā sniga ļoti nevienmērīgi un vietām nokrišņu tikpat kā nebija, tad naktī uz trešdienu un trešdien sniegs un putenis gaidāms visā Latvijā, sniega sega varētu pieaugt vidēji par 7-10 centimetriem, bet vietām vairāk (saskaņā ar GFS modeļa prognozēm vietām rietumu un centrālajos rajonos par 15 cm).

Pie Skandināvijas ziemeļiem atrodas plaša ciklona centrs, kas tuvākajās divās dienās savas pozīcijas nemainīs, bet ar ciklonu saistīta fronte un zema spiediena ieplaka naktī uz trešdienu un trešdien, sākot no ziemeļrietumiem, šķērsos Latviju, atnesot sniegu un vietām piekrastē arī slapju sniegu.

Saistībā ar ieplakas tuvošanos otrdien ievērojami pastiprināsies DR vējš, Kurzemes un Ziemeļvidzemes piekrastē brāzmās līdz 19 m/s, bet otrdienas vakarā jau visā Latvijā iespējamas DR vēja brāzmas līdz 15 m/s. Otrdien vietām nedaudz snigs, bet vējš daudzviet putinās iepriekš uzsnigušo sniegu. Ar vēju Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss, un otrdienas pievakarē gaisa temperatūra gaidāma no -9 grādiem dienvidaustrumu rajonos līdz -2 grādiem Rīgas apkārtnē un līdz pat +2 grādiem jūras piekrastē.

Agrā trešdienas rītā jau visā Latvijā, izņemot Latgales dienvidus, gaidāms sniegs, vietām arī stipra snigšana un putenis. Naktī uz trešdienu DR vēja ātrums brāzmās var sasniegt 15 m/s, Kurzemē un Latgalē 17 m/s, Dienvidkurzemes piekrastē 22 m/s, bet trešdienas rītā, sākot no ziemeļrietumu rajoniem, līdz ar stiprāku snigšanu vējš pierims. Gaisa temperatūra no +1 grāda jūras piekrastē līdz -9 grādiem dienvidaustrumu rajonos.

Trešdien nokrišņu zona virzīsies tālāk uz dienvidaustrumiem, turpinās snigt, dienas pirmajā pusē vietām gaidāma stipra snigšana. Sākot no ziemeļrietumu rajoniem, iegriezīsies mērens Z vējš. Gaisa temperatūra gaidāma no nulles dažviet piekrastē līdz -9 grādiem Latgalē.

Ceturtdienas rītā, debesīm noskaidrojoties un vējam norimstot, gaisa temperatūra vietām valstī atkal var noslīdēt līdz aptuveni -20 grādiem, tāpat iespējams, ka vietām uznāks kārtējie gubu mākoņi no jūras un līča, atnesot sniegu. Naktī uz piektdienu/ piektdien Latviju varētu sasniegt jauns ciklons ar saviem nokrišņiem.

6. janvārī plkst. 12:45
Stiprāko snigšanu Rīgā un lielā daļā Latvijas var gaidīt trešdien no pulksten 3 līdz 10 rītā, tāpēc sniegs un putenis var ievērojami apgrūtināt transporta kustību darbadienas rītā. Ieplūstot aukstākam gaisam, trešdienas pievakarē un naktī uz ceturtdienu vietām Kurzemē un Zemgalē atkal gaidāma stipra snigšana, piekrastē arī sniegputenis no jūras un līča efekta veidotajiem gubu mākoņiem.

44 Atbildes to “Naktī uz trešdienu un trešdien visā Latvijā gaidāms sniegs”

 1. SARGS Says:

  nu jaa tas vaareetu buut labi! gaidiiushu! 🙂

 2. snake Says:

  Liepājā ļoti skaisti snieg 🙂

 3. Ģirts Nr1 Says:

  Kā nesnieg? Šodien Saulkrastos sasniga vismaz 10cm līdz pusdienas laikam un tagad ar snieg, uz nojumes jumta nomērīju 28cm tagad. Ja vēl 10-15cm trešdien, tad neizbraukšu laukā uz šosejas, būs 45-50cm.

 4. Romāns Kolduns Says:

  Ogre:
  Vakar pusnaktī (00:20) bija -19°C (pa nakti tuvu pie -20), 7:00 no rīta bija tikai -16°C, 13:30 bija -10°C, 17:30 bija -13,5°C, tagad (19:00) ir -14,5 (-15)°C

 5. SARGS Says:

  Agenskalnaa -12 tagad! 🙂

 6. kika Says:

  Salacgriivaa shobriid -12 graadi.laiks tads pats kaa ieprieksheejos vakarus…auksts,skaidrs un bez veeja….te meza malaa- skaisti gan….. kaa pasakaa….

 7. snake Says:

  Liepājā stirpi snieg,puteņo.pastiprinās vējš’. temp piem mājas -1,9

 8. SARGS Says:

  to snake nopietni ? tad gaidu ka liidz riigai arrii atnaaks! 😀 🙂

 9. snake Says:

  nu ja, arī tagad stipri snieg. 🙂

 10. SARGS Says:

  nu sk. uz riigas pusi naaak ? 🙂 ?

 11. snake Says:

  grūti teikt,bet vējš pūš no DR un tad jau noteikti kad iet

 12. snake Says:

  ui pūš no ZR

 13. Gubumakonis Says:

  Riga visu dienu saulains laiks,kops vakardienas rita visi sniegamakoni iet garam. T diena -9-11. Sovakar ari skaidrs laiks un -13 Zolitude. Gaidisu to lielu sniegu 🙂

 14. nn Says:

  Siguldā ar diezgan ilgi sniga 🙂 tagad gan vairs nē 😦

 15. SARGS Says:

  nu tagad meeness pazudis! maakoni ir klaat! tagd tik jagaida kad saaks krist!

 16. SARGS Says:

  ES Lasīju apollo vai postfactum ka muusu meteo speciaalisti ir noteikushu sliktaak daudz sliktaak laiku nekaa meees kas te visi raxta 🙂 un zino! 😀 tagad pa tv3 teica buus skaidrs laiks sonakt riit arii! 😀 tagad jau maakoni 😀

 17. maikls Says:

  Man pie loga Jēkabpils centrā termometrs rāda -15,5 grādus, bet kopumā Latvijā laikam jau sāk palikt siltāks, galvenokārt vēja dēļ – vairs nav bezvējš kā iepriekš, tāpēc temperatūra vairs tā nekrīt.

 18. SARGS Says:

  to maikls kaa tas ir iespeejams 😀 labs 🙂

 19. Romāns Kolduns Says:

  Jā, tas gan . Ogrē jau arī tikai -15°C. Pieradu ka ir -20 un tagad nezinu ko darīšu rīt kad jau sola -4 vai cik tur. Kaut nebūtu atkušņa. Viss tā vēja dēļ.
  ZA nevis ZR vējš, ja kas (RS tā vismaz rāda). Tas ir ne no līča bet no Alūksnes puses tā ka varu cerēt ka atkusnis tā arī paliks tur tajā savā Rīgas līcī un līdz mums netiks.

 20. snake Says:

  Un atkal Liepājā sāk puteņot 😉

 21. Mitau Says:

  Šodien bija interesantas temperatūras atšķirības Jelgavas rajonā. Laikā ap plkst. 14-16. Jelgavas pilsētā bija -9, Zaļeniekos -12, bet Vircavā pat -19.

 22. D1 Says:

  Imantā -11,2

 23. D1 Says:

  un tas ir diezgan precīzi man pie loga, jo tepat netālu RS rāda -11.7°C 🙂

 24. snake Says:

  Liepājā -1,7 😉

 25. miglinja Says:

  Usma tagad -14,gaidu sniegu un siltāku laiku!

 26. Cb Says:

  Jelgavā -5 un daļēji apmācies. Minimālā temp. naktī -15, bet pie zemes -19

 27. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē vakar 23:00 bija -15°C, tagad -11°C. Paliek silts.

 28. kika Says:

  SALACGRIVAA ap 2.30 naktii puuta diezgan liels vejsh,par graadiem nepateikshu.maakonji druuzmeejaas priekshaa menesim….
  Shoriit viss nomaacies,vejsh paliels,braazmains.pagaidaam nesnieg veel,bet priecee tas ka nav tik auksti vairs 🙂 termometrs rada 0 graadus.

 29. SARGS Says:

  nu taads veejinsh puush riigaa vienu briidi pat sniga!

 30. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē bija vējš un visu laiku -5°C

 31. SARGS Says:

  dzirdeeju LNT Zinas ka Vilna vai Kauna uzsnidzis 44cm sniegs aarpraats! labs Prezidents par armijai luudzis paliidziibu lai atiiriitu ielas no sniega! 🙂

 32. Gubumakonis Says:

  Riga,pamazam klust siltak,t lau ir-2,5 gradi ceru lidz atkusnim nenonaks,vienlaicigi ari pastiprinas DR vejs,kurs Zolitude vietam starp majam putina nedaudz veco sniegu. diena bija saulains,pecpusdien pamazam palielinas makonu daudzums un nu jau apmacies sniegs sodien nesniga 😉 Gaidu to lielo sniegputeni naktii 😉 Pagaidam Latvijas radars kluse,Igaunu radars gan uzrada palielas nokrisnu zonas leno tuvosanos 🙂

  http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=1

 33. peljux Says:

  no kuras puses sniga makoni tuvosies?

 34. Gubumakonis Says:

  Skiet no ZR-R puses 🙂

 35. SARGS Says:

  spiediens kriitas!

 36. kika Says:

  SALACGRIVAA visu dienu apmaacies,stiprs braazmains veejsh visas dienas garumaa un arii tagad. temperatura pa dienu bija ap +1 graadu,vakaraa un pat shobriid termometrs aiz loga raada +2 graadi.
  cik ilgi tas vejsh saglabaasies? mums te maina elektribas liniju,lidz ar to uz visu dienu atsledz elektribu. visa apkure atkariga no elektribas.. vejsh logos …tad nu maja auksta pa dienu… … 😦

 37. Cb Says:

  Lietuvas modelis prognozē galvenokārt centrālajos un austrumu rajonos ļoti stirpu sniegu 🙂

 38. kika Says:

  Pie mums naktii uzsnigusi paris centimetru bieza sniega kaarta. koki apsnigushi.izskataas bezgala skaisti!!! veja nav,.temperatura kadu pusgraadu zem 0.. isaak sakot -burviigs laiks!!

 39. Enricco Says:

  Liepājā plkst esot bijis stiprs lietus – informācija no meteo.lv

 40. Qued Says:

  Šorīt Rīgā ielas jauki piesnigušas 🙂 Pat tramvaji uz centru brauc stundu.

 41. Cb Says:

  Jelgavā jau labu laiku stipri snieg. Ap plkst. 9:30 bija diezgan ilgstoša snieggāze. Liekas, tik stiprs sniegs šai ziemā vēl nav bijis.

 42. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude no pl 4 snieg, no rita ap pl 8-9 bija loti stipra snigsana,celi un ielinas piesnigusi,ir loti smuks laiks,turpina nedaudz snigt un putina,temp. sak pazeminaties ir -2,5 🙂 Pa radio zino par lieliem sastregumiem,transporta kavejumiem gandriz stundu.

 43. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Eu, bet šie ziņoja- ka 7.1. snigšanas laikā bijis negaiss /”thunderstorm”…
  lai to ziņu redzētu- jāiet uz “arhīvu”…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: