Laika prognoze

Laiku Latvijā šobrīd nosaka miniatūri augsta spiediena atzari un zema spiediena ieplakas, tāpēc pūš lēni mainīga virziena vēji un arī mākoņu daudzums ir mainīgs. Jūra un līcis atkal ražo gubu mākoņus, kas lokāli nes ievērojamu snigšanu, vietām no zemiem mākoņiem krīt atsevišķas sniegpārslas vai ledus kristāliņi, bet daudzviet valstī ir skaidrs laiks.

Šāda situācija saglabāsies arī naktī uz pirmdienu un pirmdien. Laikā no svētdienas vakara līdz pirmdienas rītam Latvijā gaidāms sals līdz -20, atsevišķās vietās līdz -25 grādiem. Tajās vietās, kur debesis klās mākoņi, protams, būs ievērojami siltāks. Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien gaidāma amplitūdā no -7 līdz -15 grādiem, vietām piekrastē, iespējams, būs nedaudz siltāks.

Pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu gaidāms sals līdz -13..-20, valsts austrumpusē vietām līdz -25 grādiem. Naktī uz otrdienu gaidāma D, DR vēja iegriešanās, otrdien pūtīs mēreni stiprs DR vējš, dienas otrajā pusē brāzmās ar ātrumu līdz 14 m/s, Kurzemes un Ziemeļvidzemes piekrastē līdz 19 m/s. Vietām gaidāms neliels sniegs, vējš daudzviet putinās iepriekš uzsnigušo sniegu. Otrdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -10 grādiem Latgalē, -2..-7 grādiem centrālajos rajonos un līdz +2 grādiem jūras piekrastē.

Naktī uz trešdienu visā Latvijā gaidāms sniegs un putenis, vietām arī slapjš sniegs. Gaisa temperatūra vidēji 0..-4 grādi. Trešdien valsts lielākajā daļā snigšana mitēsies, vējš iegriezīsies no ziemeļiem un gaisa temperatūra lēnām sāks pazemināties. No jauna ieplūstot aukstākām gaisa masām, virs jūras un līča veidosies gubu mākoņi, kas atnesīs sniegu vietām Latvijas rietumu un centrālajā daļā, un nakts uz ceturtdienu, šķiet, atkal nāks ar bargu salu.

5. janvārī plkst. 10:20
Naktī uz pirmdienu mākoņi daudzviet Latvijā kavēja gaisa atdzišanu, arī šoreiz, tāpat kā iepriekšējā naktī, siltākais izrādījies valsts ziemeļaustrumu daļā (piemēram, Alūksnē šonakt nav bijis aukstāks par -13 grādiem). No līča uz Vidzemes dienvidrietumiem šorīt iet gubu mākoņu rinda, kas nes stipru snigšanu šaurā teritorijā.  Vietām visos  reģionos (tajā skaitā Rīgas apkārtnē) naktī reģistrēts -21..-22 grādu sals.

59 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Saksija Says:

  Gribu atpakaļ siltumu

 2. Maija Says:

  Tad jau tas atkusnis pēc 9.janv.nebūs?

 3. Anonīms Says:

  es domāju, ka ar šo ziema arī beigsies, kas, protams, silda sirdi. Tiem, kas te baigi elso par “lielo” salu, jāatceras, ka Latvijā, izņemot pašu jūras piekrasti, -20 nav nekāds ekstremālais sals. Tāds mēdz atkārtoties praktiski katru ziemu. Lūk -30 jau ir nopietnāk.

 4. Gubumakonis Says:

  Nesaprotu tos cilvekus,kas gaida atpakalj to siltumu 😉 Vai tad tiesam nepietiekami izbaudits tas drumais pelecigums,dubli,muzigais velais rudens,kas valda parsvara pedejo gadu ziemas,nu dazas dienas jau japaciesas un tad gan jau rudens naks atpakalj 😦 Manuprat sads laika ka tagad ir ka davana 🙂 un nekads ekstrems aukstums,patikams.saulains ziemas laiks,kadu atceros no agrakiem laikiem t-7 un smuks balts sniegs visapkart 🙂 Latvija saulaik piedzivoti daudz stipraki sali un sniegi,atceros,ka berniba tika pagarinatas skolas brivdienas delj sala(BIJA pat zem-30) un Saulkrastos metru biezu sniegu,kad kajam nevar izbrist cauri un darza majinai vairakkart pa ziemu jabrauc tirit jumts no sniega,lai neieluzt 🙂

 5. Cb Says:

  Atkusnis ir vajadzīgs, piemēram, tāpēc, lai neaizsaltu jūras līcis, lai arī turpmāk veidotos jūras efekta gubu mākoņi.

 6. Gubumakonis Says:

  Ne,nu ja tas atkusnis ir dazas dienas,un nau pari+1+3,nevis ka parasti nedeljam ilgi,tadjau viss ok 🙂

 7. Gubumakonis Says:

  SEIT var apskatities Zolitudes apkartnes sodienas smukos ziemas skatus,ka ari rita sniegagazi:

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/04-01-2009ziema-zolitiuderiga?view=&start=0&curdate=2009-01-04

 8. Saksija Says:

  Anonīmais, es elsošu par salu, jo neesmu taču no Sibīrijas.
  Rīgas lidostā 4:20 jau -15 grādi.

 9. mikimauss Says:

  Ventspils lidostā jau pulksten 16.50 ir -18 grādi un migla.

 10. Gunars Says:

  Smiltenē – pretēji loģikai – pievakarē kļūst par pāris grādiem siltāks. Pussešos ir tikai mīnuss 9. Rīta pusē bija tikai sniega pūciņas. Diena saulaina.

 11. mikimauss Says:

  Pašreizējais Latvijas aukstuma pols ir Ventspils – Stendes apkārtnē, kur jau piecos vakarā bija -19 grādi (LVĢMA Ventspils meteostacija ir uz mola un tāpēc nav jāņem vērā, Ventspils lidostā ir -19).

 12. Cb Says:

  Jelgavā joprojām palaikam snieg

 13. Saksijai Says:

  Es ne tikai elsoju, bet pat no mājas ārā neeju šādā laikā. Tomēr jāapzinās, ka Latvijā šāds sals ir bijis un būs vienmēr. Nepatīk – jābrauc projām, uz siltākām zemēm. Varu tikai nopriecāties, ka nav ne -30, ne -35. Un pavisam drīz arī šie ziemas gājieni aizies nebūtībā. Lai sveicināts pavasaris janvārī un vasara maijā (līdz oktobrim)!

 14. Juris A. Says:

  Jātrennējas, nāks arī Mazais Ledus Laikmets, kā jau pie sākušās Globālās atdzišanas pienākas.

 15. snake Says:

  Ventspils LVĢMA staciju vispār var neņemt vērā,gan vētras,gan liela aukstuma laikā

 16. Kamielis Says:

  Man gan Ventspilī rāda tikai -11.
  P.S. Neesmu ne uz mola, ne lidostā, bet pilsētā. Diena bija fantastiska! Spīdēja saulīte un slēpošana uz Leberga hūtes bija lieliska. Prakstiski bezvējš. Zvaigzes gan tādas nespožas, jo pie zemes dūmaka, kas veidojas no apkures sistēmām, jo liekas ka pie zemes atmosfērā inversija.

 17. auseklis Says:

  Ir prieks par patiikamajiem laika apstaakljiem, diemzjeel, diizelja autinjsh ir aizsalis un riit uz darbu naaksies braukt ar 3 – 4 reizes rijiigaako benziinnieku. Taakaa paaris dienu atkusnis, prieksj manis buutu iisti laikaa.
  Kaa Jums, vai ir kaads, kursj liidziigi man, nav bijis sagatavojies salam?

 18. Saksija Says:

  Un pavisam drīz arī šie ziemas gājieni aizies nebūtībā. Lai sveicināts pavasaris janvārī un vasara maijā (līdz oktobrim)!
  ————————————-
  Tas būtu ideāli. Lai pavasaris iestājas janvārī! 😀

 19. Romāns Kolduns Says:

  Ogre :
  Man 8:30 rādīja -18, kaut gan iespējams, ka pa nakti bija arī -20°C
  00:30 (ap pusnakti) bija -15,5°C
  11:00 bija -15°C
  13:00 bija -11°C
  16:30 bija -14°C
  19:30 (tagad) -16,5°C

 20. mikimauss Says:

  http://www.meteo.lv/

  BRĪDINĀJUMS!

  04.01.2009 plkst. 18:00

  Naktī uz 05.01. un no rīta Latvijā vietām gaisa temperatūra pazemināsies līdz -25…-27 grādiem.

 21. Gubumakonis Says:

  Uz pavasari Janvari nau ko ceret 😉 Bet uz rudeni,kas saksies oktobri un beigsies marta-aprili gan-tas ja piepilditos globalas sasilsanas scenarijs-dumaka,lietus,dregns miglains apmacies vejains vai lietains laiks,tumsi vakari un reta saulaina diena… vai tad tas ir tas ko mes veletos? garlaicigi 😦 Ja nu vienigi vetras,negaisi un karstuma vilni naks biezak un ekstremak,tas man butu pozitiva iezime 🙂

 22. Romāns Kolduns Says:

  http://www.weatherlet.com/?cityname=Riga%2CLatvia&unit=m Rīga
  http://www.weatherlet.com/?cityname=Ogre%2CLatvia&unit=m Ogre
  Redz, Maikl (vai Raiti S., neatceros kas man tur teica) , šis saits tomēr rāda to īsto temperatūru kas ir Ogrē un kas ir Rīgā, nevis tā ka tas kas ir Rīgā tas arī Ogrē. Rīgā ir -12°C bet Ogrē -16°C. Auksti.

 23. Gubumakonis Says:

  Atkal papildinaju savas skaistas ziemas galeriju ar vakara bildem 😉

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/04-01-2009ziema-zolitiuderiga?view=&start=50&curdate=2009-01-04

  Luk tada ir ideala ziema prieks manis 🙂 Un katram gadalaikam ir savs skaistums,nozime un laiks.
  He-he-sovakar gan LVGMA gan prognoze,gan bridina par nakts salu! 🙂

 24. Romāns Kolduns Says:

  Rīgas lidostā šonakt tomēr bija tie -20°C ( http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26422 ), Saldū bija -21°C ( http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26416 ). Stendē jau 17:00 ir -18,7°C sals. Tūlīt meteo.lv atjaunos savu faktisko laiku un droši vien jau būs -20°C dažviet.

 25. Romāns Kolduns Says:

  Laiks Latvijā 20:00 :
  Stende -19,3 (!!!)
  Liepāja -13
  Saldus -14,5
  Rīga -10,4
  Ainaži -15,9
  Zīlāni -13,8
  Zosēni, Gulbene un Alūksne ap -10,5°C
  Skulte -17,5
  Bauska -15,4
  Dobele -9,5
  Kolka -6,7
  Pāvilosta -14,4
  Ventspils -12,2
  Daugavpils -10,6
  Rēzekne -15,7
  Madona -11,7

  Ogrē man rāda -17,5°C

 26. mikimauss Says:

  Nē, Romān, Ogres vietā rāda datus par Rīgu, tikai citu laiku. Tur taču skaidriem burtiem ir rakstīts “Riga, Latvia”. Ogrē nav nekādu meteostaciju.

  Ogre, Latvia

  1/4/09 7:50 PM Local Time
  Riga, Latvia

  Un Saldū aizvadītajā naktī nebija -21; -21 grāds bija rasas punkta temperatūra (Td).

 27. mikimauss Says:

  Ventspils lidostā -21 grāds. Ļoti auksts ir Rīgas pievārtē: -16..-19 grādi, bet pašā pilsētā mākoņu un pilsētas radītā siltuma dēļ nav tik auksts.

 28. Gubumakonis Says:

  Zolitude man pie loga-13,RS stacija(Imanta)-11,8 Centra-10,4 Lidosta -16,nez,kada temp. citos Rigas rajonos?

 29. Kamielis Says:

  Ko tu, mikimaus, tur muldi! Ventspilī ir tikai -12 vai nu noplasīt neproti vai tie lidostas jumta leņķa grādi

  • maikls Says:

   Es biju mikimauss (no cita datora), un Ventspils lidosta tiešām ziņo par -21 grādu. Tur neko nevar apstrīdēt, diezin vai lidostā būtu nekalibrēts vai saplīsis termometrs, turklāt nekad iepriekš neviens netika apšaubījis lidostas mērījumus. Vienīgais var diskutēt par to, vai termometrs izvietots labākajā vietā, varbūt tā ir kāda ieplaka, kur ir ievērojami aukstāks nekā simts metrus tālāk. Bet fakts, ka Stendē ir aptuveni tikpat auksts, liek domāt, ka tie -20 grādi šoreiz nav diez ko lokāla parādība.

   Lidostu dati pieejami caur lapu http://adds.aviationweather.gov/metars/
   Ventspils lidostas kods ir EVVA, tas ir jāieraksta lodziņā, jāizvēlas “Translated” un vēlamais laika periods un tad jāspiež “Submit”. Rīgas lidostas kods ir EVRA, Liepājas lidostas – EVLA. Visus trīs kodus var ierakstīt vienā reizē (ar atstarpi), es tā parasti daru, atstāju to lapu vaļā un tad palaikam nospiežu Refresh.

   Rīgas lidosta nupat jau ziņo par -18 grādiem.

 30. Romāns Kolduns Says:

  Nu gan tikai Riga vien t°c atšķiras par vairākiem grādiem. It kā tā aizņemtu pusi Latvijas, varētu padomāt.

  Kas tas par rasas punktu (Td) ? Tādu es nezināju.

  Un kas ir Tx un Tn?

  Tagad arī vikipēdijā ir raksts par laika prognozi ( http://lv.wikipedia.org/wiki/Laikapst%C4%81k%C4%BCu_prognoze ).

 31. maikls Says:

  Romān, nespamo. 🙂

  Tajā krievu lapā, paturot peles kursoru uz saīsinājumiem, var redzēt paskaidrojumu. Tn ir termiņā novērotā minimālā temperatūra, Tx – maksimālā.

  Rasas punkts ir teorētiska temperatūra, pie kuras relatīvais gaisa mitrums būtu 100%. Ja faktiskā temperatūra sakrīt ar rasas punkta temperatūru, tad gaiss ir maksimāli piesātināts ar ūdens tvaiku. http://en.wikipedia.org/wiki/Dew_point

 32. Romāns Kolduns Says:

  Ā nu labi, skaidrs. Sākumā vienkārši nepadomāju ka tur viss ir tik vienkārši. Tātad Rīgā bija -19,8°C (bet tāpat, noapaļojot -20 jau ir)

  Ogrē t°c beidza pazemināties un ir -18°C

 33. scAvenger Says:

  Tagad rasas punkts ir arī latviešu vikipēdijā 🙂
  http://lv.wikipedia.org/wiki/Rasas_punkts

 34. Gurrbis Says:

  Rīgā, Jaunciemā -13 grādi.

 35. Gubumakonis Says:

  Romanam: Riga starp centru un nomalem vienmer ir temperaturas starpiba,ipasi tas jutams tiesi tadas aukstajas naktis ka si un ari vasaras karstuma-laikam gan tehnogenais faktors,maju un citu avotu siltums ,smogs un tt,vasara atkal muri un asfalts centra sakarst. bet runajot par Rigas lidostu-ta butiba atrodas arpus Rigas,pasa nomale,klaja vieta un tur butiba ar rigas ka pilsetas t. ir maz sakara 🙂

  Parasti starp RS stacijas t un mana loga termometru ir 1 grads starpiba kaut atrodas netalu,tur vienmer rada siltak 🙂 Bet sovakar ir lielaka starpiba-RS-11,7,man jau-14,bet paskatoties,kup vinu dumi pedejas 2dienas veidojot gandriz vai gubumakonu joslu nau nnekads brinums 🙂 ;)_

 36. iz Dzīlēm Says:

  5 km uz DA no Saldus pašlaik ir temperatūra =23,2 oC (mērīts ar termopŗetestību) un -24 oC ar parasto spirta temperatūru.

 37. miglinja Says:

  nu tagad Usmā jau -18,ceru ka vairs nekritīsies..,laikam tomēr gaidu atkusni.

 38. renxx Says:

  2km ārpus no Rīgas, Jelgavas virzienā šobrīd termometrs rāda -20

 39. Romāns Kolduns Says:

  Riekstukalnā kas ir pa vidu starp Rīgu un Jelgavu tagad ir -11,1°C un 40 cm sniega ( http://riekstukalns.lv/ )

 40. kika Says:

  Salacgrivaa ,pie maajas, pagaidaam -14 ,shkjiet ka bezvejsh un pavisam skaidras debesis… un nejauki auksti 😀 es ar pie tiem kas gaida atkusni …

 41. Siltummīļi apvienojamies! Says:

  Ticu, ka mūsu kopīgās domas par siltumu materializēsies un pavisam drīz atkal tecēs kūstošā sniega tērcītes, zvirbuļi vēstīs par pavasari ar savām romantiskajām dziesmām. Jau februārī sazaļos zāle un atsevišķi krūmi-pionieri. Un nekādu pavasara aukstuma viļņu.

 42. Gubumakonis Says:

  Aukstummilji to nepieljaus,mums ir savs domu speeks 😉 lai pavasaris naak savaa laika ,ar prieku gaidisim 🙂 bet tagad iz ZIEMAS laiks! Zolitude -15,lidosta-19, RS-13,2,ir skaidrs laiks un ja tads paliks,tad ari Zolitude ritausma bus -20 🙂

 43. Ģirts Nr1 Says:

  Saulkrastos -21C. Bet tas man pie mājas, meža ielokā. Bet -20C rādīja gan mājas termometrā, gan mašīnas jau ap 19iem. Visu dienu siltāks par -16C nepalika.

 44. maikls Says:

  Pēc meteo.lv datiem šobrīd aukstākais Skrīveros – mīnus 20, pēc balticroads.net datiem visaukstākais Lilastē (Rīgas rajonā, netālu no Saulkrastiem): -21,4.

 45. Saksija Says:

  Piekrītu 🙂 😀

 46. Saksija Says:

  … par siltumu 🙂

 47. snake Says:

  Liepājas lidostā -16 grādi.

 48. D1 Says:

  Es arī brīnos, ka ārzemju interneta lapās (arī manā Yahoo desktop weather) piem. tagad rāda, ka Rīgā ir -20, jo mans digitālais termometrs Imantā rāda -12,8. Pagāšnakt minimālā temperatūra man aiz loga bija -14,kautkas 🙂

  Nedomāju, ka ir tik liela atšķirība starp temperatūru Rīgā un pierīgā (lidostā)!

 49. D1-am Says:

  es jau sen brīnos un šaubos par Rīgas lidostas pārlieku lielo spēju atdzist. Un ņemot vērā, ka tieši turienes dati pasaulē tiek uzskatīti par Rīgu, drīz parādīsies secinājums – Rīga atdziest. Jo acīmredzami Imantā nebija tik auksts.

  • maikls Says:

   Rīgas lidostā šonakt reģistrēts -21 grāds. Balticroads.net lapa šobrīd neiet, bet vakar vakarā tur Rīgas rajonā rādīja līdz -19, Lilastē līdz nepilniem -22 grādiem. Tātad ne tikai Rīgas lidostā bijis tik auksts, bet arī citviet ārpus galvaspilsētas mūriem. 😉 Turklāt neaizmirstiet, ka termometrs pie loga nemaz nevar rādīt pareizi, jo mēs taču gribam izmērīt gaisa, nevis mājas sienas vai loga rāmja temperatūru! Bet šādās naktīs no mājas sienas un loga noteikti nāk visai liels siltums.

   Bet Ventspils lidostā naktī gaisa temperatūra uz brīdi paaugstinājās līdz -6 grādiem, jo uznāca mākoņi, kas sev līdzi nesa siltumu no jūras.

 50. maiklam Says:

  Es salīdzinu ar Imantu, kur agrāk bija stacija. Ne reizi vien pēdējos gados ir laboti aukstuma rekordi Rīgā, pateicoties lidostai, kur tagad tiek veikti mērījumi. Tā ir anomāli auksta vieta vieta, reljefa vai kā cita dēļ. Tas pats ir ar Daugavpili, kur stacija atrodas pie purva, tālu no pilsētas. Ir jāizšķir, ko mēs gribam iegūt no stacijām. Ir 2 mērķi un 2 veidu stacijas: klimatiskās un sinoptiskās. Latvijā viennozīmīgi dominē pirmā veida. Bet tās kalpo klimatologiem, nevis aktuālās situācijas novērtēšanai.

 51. maikls Says:

  Rīgas oficiālā meteostacija šobrīd ir tā, kas stāv pašā Rīgas centrā, kur savukārt bieži vien ir pat siltāks nekā pie mikrorajonu logiem. 🙂 Un LVĢMA arhīvos iegulst dati no šīs Kronvalda parka meteostacijas.

 52. Gubumakonis Says:

  Patreiz Riga,Zolitude skaidrs un auksts laiks,t-16,pamazam klust nedaudz siltak. Za puse taluma jau labu laiku redzama pamatigo sniega-gubumakonu josla,kas izskatas iet garam Rigai. Sonakt zemakas t Riga bija RS stacija -16,1,man pie loga -17,Rigas lidosta -21 🙂 Skaidrs ka si nakts un ipasi rits ir krietni aukstaks,ka vakar,kad makoni un lica efekta sniegs atnesa ari siltunu Rigai no rita puses 😉

 53. maiklam Says:

  pasauli (WMO) neinteresē Kronvalda parka butaforija. Tā amatieru stacija neatbilst nekādām prasībām. Klimatiskās stacijas nekad neatrodas pilsētu centros, jo nespēj parādīt izmaiņas klimatā bez tieša antropogēnā faktora.
  Varbūt es kļūdos, jo nudien nekur nav kaut cik ticamas informācijas, bet vai gadījumā LVĢMA savai centra stacijai neizmanto bijušās Imantas stacijas normas? Ja tā, tad viņi tur vispār nodarbojas ar v… zin ar ko. Jo visus agrākos gadus līdz 2005. LU stacijai bija savas normas – siltākas, mitrākas.
  Tāpat dīvaina situācija ir ar visas Krievijas vecāko staciju Pēterburgā, kur visapkārt ir uzblieztas augstceltnes. Un tikai šo faktu zinošie saprot, kāpēc pēdējos gados Pēterburgā oficiāli kļūst nenormāli silts. Šādas dīvainības nav tikai Austrumeiropas valstīs, bet arī Vācijā. Brīžiem pārņem sajūta, ka tas viss ir viens labi izstrādāts teātris.

 54. Gubumakonis Says:

  GISmeteo nedaudz pamainijis prognozi par 9-10 janvari:
  http://www.gismeteo.ru/towns5/26422.htm
  tagad atkusnis netiek solits tik intensivs un iestasies nedaudz velak 🙂
  http://www.gismeteo.ru/towns7/26422.htm

 55. Anonīms Says:

  kad modeļi kaut ko sāk atvirzīt arvien tālāk, tad nereti tas vispār tā arī nepienāk.

 56. Kamielis Says:

  Atvainojos par pārsteidzīgiem komentāriem sakarā Ventspils lidostas mērījumiem, šorīt pārliecinājos, ka Ventspilī temperatūras starpība pilsētas robežās ir 10 grādi. Man pie mājas bija -5, bet izbraucot uz Rīgu uz pilsētas robežas bija jau -10. Tā ka vakardienas rādījumi bija OK, ļoti spēcīga ir jūras ietekme pie neliela vēja.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: