Gaidāms sals līdz -20 grādiem

Šodien, svētdien un pirmdien nokrišņu Latvijā kopumā būs mazāk, bet, debesīm skaidrojoties un pūšot lēnam vējam vai valdot bezvējam, diennakts tumšajā laikā gaisa temperatūra ievērojami pazemināsies, atsevišķās vietās sasniedzot -20 grādus.

Aizvadītajā naktī Latviju sasniedza zema spiediena ieplaka no Baltijas jūras, kas daudzviet atnesa sniegu un arī siltāku gaisu. Arī šoreiz visvairāk sniga Kurzemē, un tur šobrīd vērojama biezākā sniega sega Latvijā, piemēram, Saldū 17 cm (piektdienas rītā šeit vēl bija tikai 3 cm), kā ziņo Latvijas Radio, tad Stendē ir 24 cm sniega, un vietām citviet Kurzemē varbūt ir vēl dziļāks sniegs. Arī Vidzemes dienvidrietumos, kur vairāk trāpīja no līča nākošie sniega mākoņi, vietām ir vairāk nekā 15 cm dziļš sniegs. Dažviet Latvijā novērots arī pērkona negaiss. Šodien snieg galvenokārt Kurzemes dienviddaļā, brīžiem iespējama stipra snigšana.

Virs Baltijas jūras dienvidiem šovakar pastiprināsies neliels ciklons, kas dosies uz austrumiem. Aizejošā zema spiediena ieplaka un šis ciklons noteiks, ka Latvijā no ziemeļaustrumiem ieplūdīs aukstākas gaisa masas. Gaidāms lēns mainīga virziena vējš, brīžiem bezvējš, piekrastes rajonos – sauszemes brīze (jūra un līcis silda gaisu, sasilušais gaiss ceļas augšup, tā vietā ieplūst gaiss no sauszemes, līdz ar to piekrastē vējš pūš virzienā no sauszemes uz ūdeni).

Gaidāms, ka debesis daudzviet skaidrosies, un zem skaidrām debesīm un bezvējā, protams, gaisa temperatūra strauji pazemināsies. Lietuvas modelis šobrīd prognozē, ka naktī uz svētdienu un svētdienas rītā vietām Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra pazemināsies līdz -19..-21 grādam. Tik auksts – un varbūt pat vēl par kādu grādu aukstāks – iespējams jebkur Latvijā, kur ilgstoši saglabāsies skaidrs laiks un bezvējš. Konkrēti, kur – to, protams, nevar prognozēt, jo šādi tādi mākoņi staigās, turklāt grūti saprast, vai nāks mākoņi no jūras un līča. Ja piezemes slānī vējš būs lēns, tad kilometra augstumā vējš mēreni pūtīs no ziemeļiem, brīžiem iegriežoties no ZA un ZR; temperatūras kontrasti starp ūdeni un gaisa temperatūru augstākos slāņos būs lieli, bet gaisa mitrums samērā mazs, un, ņemot to visu vērā, modeļi prognozē, ka veidosies nelieli un ļoti lokāli jūras/līča efekta nokrišņi.

Ļoti līdzīga situācija gaidāma arī naktī uz pirmdienu, kad vismaz vietām būs skaidrs un līdz ar to ļoti auksts laiks. Gaisa temperatūra 2009. gada pirmās oficiālās darbadienas rītā Latvijas lielākajā daļā gaidāma zemāka par -10 grādiem, vietām ap -20 grādiem. HIRLAM modeļi prognozē, ka pirmdienas rītā pie Igaunijas krastiem būs izveidojies mazītiņš ciklons, kura ietekmē vietām Latvijas piekrastē vējš varētu iegriezties no jūras un līča, un tad tur, protams, var būt arī siltāks par pieminētajiem -10 grādiem.

Arī nakts uz otrdienu, galvenokārt nakts sākums, vēl gaidāms auksts, bet otrdien gar plaša ciklona dienvidrietumu malu ar rietumu vējiem Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss, bet trešdien ar ziemeļrietumu vējiem atkal sāks ieplūst aukstāks gaiss. Gaidāms gan frontes, gan jūras/līča efekta nests sniegs.

GFS iepriekš prognozēja, ka naktī uz 9. janvāri gaisa temperatūra Latvijas austrumdaļā noslīdēs līdz -25 grādiem. Šobrīd GFS prognozē, ka jau šajā naktī Latvijā no jauna ieplūdīs siltāks gaiss, un, sākot ar 10.-11. janvāri, GFS prognozē atkusni visā Latvijā, Kurzemē līdz pat +6,+7 grādiem. Arī citi modeļi pārsvarā prognozē, ka gar anticiklona ziemeļu malu un ciklonu sistēmas dienvidu malu ar rietumu vējiem Latvijā ieplūdīs silts gaiss. Tas gan ir pretrunā ar iepriekš izteiktajām ilgtermiņa prognozēm, un atsevišķi modeļi vēl aizvien prognozē aukstuma saglabāšanos arī pēc 10. datuma, tādēļ neskaidrība paliek.

4. janvārī plkst. 10:10
Šorīt varu priecāties par to, ka manis teiktais izrādījies taisnība. 😀 Es vakar rakstīju, ka naktī uz svētdienu -20 grādu sals vai varbūt vēl par kādu grādu aukstāks iespējams jebkur Latvijā, kur ilgstoši saglabāsies skaidrs laiks un bezvējš. Un tā tik tiešām noticis, ka aptuveni -20 grādu sals aizvadītajā naktī un šorīt bija vērojams vietās, kur, piemēram, LVĢMA (Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra, www.meteo.lv) bija prognozējusi tikai -5..-10 grādus. Kurzemē un Zemgalē gaiss atdzisa līdz -18..-22 grādiem, Ventspils lidostā reģistrēti -19, bet Liepājas un Rīgas lidostā pat visi 20 grādi zem nulles. Kā ziņo Latvijas Radio, no visām LVĢMA meteostacijām zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Liepājas rajona Rucavā, kur bijuši -22 grādi.

Šorīt arī vērojami visai stipri līča efekta nokrišņi. Lai gan vējš piezemes slānī ir lēns un mainīga virziena, mākoņu augstumā vējš pūš no Z, ZR, tādēļ šie gubu mākoņi šobrīd iet virsū Jūrmalai un  tad tālāk uz dienvidiem, atnesot stipru snigšanu, un daži mākoņi šodien varētu trāpīt arī Rīgai.

Un ļoti līdzīga situācija saglabāsies nākamajā diennaktī: lēns vējš, vietām mākoņi, vietām skaidras debesis, tādēļ  atkal vietām gaidāms sals līdz -20 grādiem, nebūtu liels brīnums, ja dažviet būtu pat visi -25 grādi, bet zem mākoņiem būs krietni siltāks, var arī atnākt gubu mākoņi no jūras un līča, atnesot lokālas snieggāzes.

Bet, ieskatoties tālākā nākotnē, jāsaka, ka šorīt visi modeļi, kuru prognozes esmu apskatījis, paredz, ka, sākot ar 9. janvāri, kļūs siltāks un iestāsies ilgstošs atkusnis, kas varētu pārvērsties nokusnī.

101 Atbildes to “Gaidāms sals līdz -20 grādiem”

 1. Cirkuļi Says:

  Izsmeļoši. Paldies!

 2. maikls Says:

  Radio SWH stāsta, ka naktī (pret rīta pusi) Aizputē un citviet Liepājas rajonā bijis pērkona negaiss.

 3. raitis_sametis Says:  Šī animācija prognozē, ka ap 6.1. mūsu pusē varētu būt kas vētrai līdzīgs

 4. Kamielis Says:

  Ventspilī izveidojusies sniega sega ap 20cm. Laiks nu ļoti jauks, bezvējš -1C pagaidām nesnieg, jo viss sniegs aiziet uz Dienvidkurzemi. Bet prognoze par +6 ceru ka nepiepildīsies.

 5. maikls Says:

  Webkamerā šobrīd var redzēt, ka Liepājā skaisti snieg: http://www.liepaja.lv/tmpl/camera.html

 6. raitis_sametis Says:

  Arīdzan meteo.lv vēstī-nākamās nedēļas otrā pusē iespējama vētra piekrastē līdz pat 24m/s

 7. Saksija Says:

  Es ceru uz siltumu 2. dekādē. 🙂 Vienpadsmitos Rīgā spoži spīd saule, -4grādi.

 8. Cb Says:

  Jelgavā ap 10:50 bija vēl viena snieggāze, bet par pērkona sniegu vismaz pagaidām nekur internetā nav minēts.

 9. maikls Says:

  Rakstā aizmirsu pieminēt, ka šajās aukstajās naktīs un rītos iespējama skaistas sarmas veidošanās.

 10. raitis_sametis Says:

  Ilgtermiņā visumā prognozēju nelielu “nemiera” periodu (vētra, atkusnis)… līdz 20.1. vai mēneša otrai pusei, pēc tam līdz pat marta sākumam iespējami vairāki gari anticikloni: kas kopā dos mierīgu un sniegainu laiku. Pavasarī- atkal zināms “nemierīgums” (atziema ar “cīruļputeņiem”), kam varētu sekot pavēsa, bet sausa pavasara otrā puse. Pirmās ilgtermiņa prognozes liecina- sausi periodi mīsies ar perkona lietusgāzēm gaidāmajā vasarā…

 11. maikls Says:

  Cik Jūs prognozējat Rīgā šonakt un svētdienas rītā? LVĢMA prognozē, ka būs tikai -7 grādi. Es saku, ka, ja nu vien no līča neuznāks kaut kādi mākoņi virsū, tad minimālā gaisa temperatūra Rīgā varētu būt no -12 grādiem pilsētas centrā līdz -16 grādiem pilsētas dienvidos un austrumos.

 12. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude sodien saulains,bez sniega makoniem,ari nakti sniga maz,gandriz vispar ne,nomeriju intereses pec sniega biezumu Zolitudes apkartne-tas ir 8 lidz 10 cm(10cm tur kur bija saglabajies vecais sniegs ) t ir-5 Domaju,ka nakti tiesam loti daudz bus atkarigs nu makoniem,bet -8-10 domaju noteikti bus,japilniba noskaidrosies,,tad lidz pat -12-14 varetu but 🙂 Nedaudz apbedina ta jauna zina par atkusni pec 10 janvara 😦 vai tiesam tas varetu but nopietni un cik stiprs un ilgstoss tas varetu but? Ar to es domaju,ka viss atgriezisies vecajas sliedes-rudeni…

 13. raitis_sametis Says:

  Viss atkarīgs no tiem pašiem mākoņiem, vējš gan vēl vakar pēcpusdienā iegriezās no D vai DR, kas tādu lielu aukstumu nosola. No otras puses- šis vējš ir neliels: un pret vakaru var nostāties. Aukstumam “pretosies” tas gaidāmais mini-ciklons, kas jau sāk formēties netālu no mūsu krastiem… Baigi grūti pateikt…

 14. raitis_sametis Says:

  Bet atkušņi šai ziemā- nedraud gari,. … ja varam ticēt dabas pazīmēm (piem. kurmji laukos neizrāda nekādas aktivitātes, bebri- arīdzan ne…)…

 15. raitis_sametis Says:

  baaa… man tagad pašam savi vārdi jāņem atpakaļ, jo aiz loga pārdaugavā redzu- vējš pagriezies no ZA puses (gan pavisam neliels),
  http://www.sat24.com/homepage.aspx?html=zoom&xas=460&yas=125

  Pavadoņa animētajā attēlā redzams- lielie sniega mākoņi aizvirzās uz Latvijas DA, bet aizmugurē skaidra josla, kas gan varētu vēstīt pa kādu -10 grādu salu nākamajā naktī Rigā. Varbūt tas bija tas mini-ciklons, jo minētajā kartē redzams: pirms mākoņiem vejš pūš no R, bet aiz- jau no ZA…?

 16. maikls Says:

  Kurš tas ciklons? Rakstā ir teikts, ka viena ieplaka iet prom, viens ciklons šonakt ies garām, vēlāk – naktī uz pirmdienu, pirmdien – iespējams jauns ciklons vai vismaz ieplaka.

 17. raitis_sametis Says:

  WOOW! Tad vēl vismaz 2 nelieli cikloni- 36 stundu laikā?

 18. raitis_sametis Says:

  03.01.2009 plkst. 13:05 Šodien, 03.01., Latvijas dienvidrietumu rajonos redzamība snigšanas laikā pasliktināsies līdz 200 – 500 m. <-Bet meteo.lv jau otrreiz atjauninājusi brīdinājumu… Virs Rīgas no R puses redzami augstie ci, kamēr austrumpusē skaidrāks… ar visu briestošo Mēnesi.

 19. snake Says:

  Liepājā atkal šak snigt 🙂

 20. Gubumakonis Says:

  Zolitude -6. Spriezot pec radara,nekur Latvija jau kadu laiku stipri nesnieg,vien nelieli lokali nokrisni vietam Kurzeme un lica dienviddala. Ari lica-juras efekts izskatas apstajas. nez par kadu stipro sniegu sodien bridina LVGMA un pa radio?

 21. snake Says:

  Liepājā gan snieg un diezgan,diezgan,radars gan to neuzrāda

 22. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Pēc šiem datiem jau tagad Rīgas lidostā jau – 8… Debesis arī virs Pārdaugavas ir pamatā skaidras ar 3 balles augstiem ci slāņiem-> tātad visi priekšnoteikumi salam gaidāmajā naktī.

 23. raitis_sametis Says:

  meteo.lv – uz šo brīdi gan nonēmuši visus brīdinājumus. Iespējams: vēlākā vakarā – parādīsies kāds brīdinošs vēstūjums par bargu salu?????

 24. black Says:

  Jā, mani arī tas radars pārsteidz. Virs visas Latvijas pašlaik pēc radara būtu jābūt bez nokrišņiem, tajā pašā laikā Liepājā aiz loga smuks putenis. Vēl šorīt smuki notīrīju trotuāru, nu būs atkal jāiet pēc sniega lāpstas 🙂

 25. b Says:

  no LVGMA brīdinājumu par salu gaidīt velti. Pēc viņu normatīviem brīdinājums jāsniedz, ja nemaldos par -27 grādu salu. Un pareizi jau ir, jo tie -18..-20 tomēr nav nekas baigi ekstrēms, lai arī cik tomēr ziemas siltākas. Ja pērnajā ziemā zemākā temperatūra bija tikai -21 grāds, tad nesenajā 2006./2007. gada ziemā visu februāri bija pamatīgs sals, divas naktis pēc kārtas Vidzemes augstiemē -32, tad jau toreiz katru otro februāra nakti būtu bijis jābrīdina par spēcīgu salu. Ir jau interesanti tas, ka tagad tāds aukstums, bet nekas post

 26. raitis_sametis Says:

  Kaut kāda nekonsekvence meteo.lv darbībā- kad birst mērens sniegs, tad nepaskopojas ar 2-3 brīdinājumiem dienā, bet- kad iet uz salu (<- 10 grādiem, kad cilvēki var gūt reālus apsaldējumus…jo sevišķi, kad pieradušie pie rudeņainām “ziemām”), tad neko…?

 27. b Says:

  brīdinājumi par sniegu man liekas bija pilnīgi vietā, jo vietām Kurzemē tiešām sasniga ļoti daudz. Bet par salu… viņi lai arī šoreiz, visticamāk, viņi prognozē siltāku, nekā būs (kā jau Maikls rakstīja, LVGMA prognozē -15, bet vietām būs -18, varbūt pat -20), prognozē viņi ir izcēluš, ka “šī nakts būs ievērojami aukstāka” (lai gan tas no viņu puses ir mazliet geizi teikts, jo pagājušajā naktī Vidzemē bija -14 un tagad viņi sola -15, kas nav ievērojami vēsāks, lai gan, protams būs ievērojami vēsāks). Jā un apsaldējumus, protams var gūt arī krietni siltākā laikā. Nu tas subjektīvi – varbūt vajadzēja brīdināt varbūt ne. Bet informācijas par auksto laiku jau nu tagad ir pietiekami.

 28. raitis_sametis Says:

  …turklāt sals ir ļoti viltīgs, diemžēm tai pagastā (un lieta nepavisam nav saistīta ar dzeršanas māniju…kas arī iz fatāli izplatīta…), kur dzīvoju- ir dzirdēti pāris gadījumi, kad pie “nieka” – 10 bezvējā, to salu nemaz nejūt, bet tikai mājās pārnākot … āda kļuvusi nejūtīga. Pēc dienām ir izsitumi un virskārta iet nost. Meteo.lv varēja vismaz vāju brīdinājumu, ka “esot uz lauka- ik pa 5 min jānorīvējas, lai atjaunotos jūtība”… izplatīt.

 29. raitis_sametis Says:

  JAUTĀJIENS – vai no paša meteo.lv darbiniekiem arīdzan šo blogu čolē?

  • maikls Says:

   Jā, gandrīz katru dienu no LVĢMA biroja telpām kāds paskatās, arī vēlos vakaros un agros rītos (dežurējošie sinoptiķi), un gan jau LVĢMA darbinieki no saviem mājas datoriem arī skatās. 😉

 30. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Bet mums te Rīgā, až…jau -9. Bet pulkstenis tikai knapi puspieciem vakarā nedaudz pāri…

 31. maikls Says:

  Šoreiz arī Rīgas Siltuma meteostacija ziņo par -9 grādiem: http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=32

 32. raitis_sametis Says:

  vareeja kaads no meteo.lv šeit komentāros uzstāties!?

 33. snake Says:

  Liepājā tik vislaik snieg temp patreiz ir -2,5. Maikl,kad snigšana varētu mitēties? t.i. kad sāks skaidroties debesis?

 34. raitis_sametis Says:

  Ta’jāpriecājas par ziemu, man tie “bezgalīgie rudeņi” arī piegriezušies…

 35. A Says:

  Aizputē naktī bija tāds pērkons, domājām atombumba uzsprāgusi vai meteorīts zemē ietriecies………..šausmīgi

 36. raitis_sametis Says:

  Mans ideālais laika tikls: ziemā ne vairāk par -7, vasarā ne vairāk par +17. Katru otro dienu ziemā: putenis, vētra, gāzienveidīgi nokrišņi no skaistiemun saules apspīdētiem cb mākoņiem. Siltajā gada pusē: katru otro dienu negaisi… Tās “tukšās dienas”- tikai lai apkopotu “pilnajās dienās” novēroto… Plusā arī kādi nepārtraukti 3-4-5 kategorijas taifūni un regulāri tornado visos kontinentos:), kuriem varētu sekot līdzi. BET: realitāte nu tāda, ka Zeme – laikam nomierinājusies, un laika apstākļi kārtojas pilnīgi pretēji “globālās sasilšanas” tendencēm…

 37. raitis_sametis Says:

  Jā, par Aizputi arīdzan caur radio vēstīja.

 38. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Karametāls, jau -11, varam veikt totalizatoru- vai šonakt arīdzan Rīgā būs -20?

 39. Es Says:

  Zibens arī Aizputē bija iespaidīgs, kam acumirklī sekoja pērkona dārdi. Ļoti baisi. Pirmo reizi ko tādu piedzīvoju ziemas laikā.

 40. raitis_sametis Says:

  man gan bija Rīgā 13-tais ziemas negaiss mūžā, vakar, kad plkst. 17:00 (ko neredzēju) un 19:00… ko redzēju, bija labs pavilciens. Un kopumā man patīk šis trakulīgais 2009. gada iesāciens!

 41. A Says:

  Kaut ko tādu piedzīvoju vispār savā mūžā pirmo reizi, pat vasarā tik briesmīgs pērkons nav bijis…. 😦 Kāds varbūt var izskaidrot, kas tas bija?

 42. raitis_sametis Says:

  Vienīgais, ka pēc varbūtības teorijas šis zibens bija tuvu pagadījies. Man intervāli, kur starp gaismu un troksni ir mazāks par 1s-> ir katru gadu, vismaz reizes trīs…

 43. Gubumakonis Says:

  Ari Zolitude vakar 17 20 bija pamatigs vasarigs perkona graviens 🙂 bet man tas looti patika! Sobrid Zolitude ir-10,bet diemzel apmacas,un temperatura vairs nekrit ,zel,nu nebus tie -20 sonakt.Bet vispar sis gads laikapstaklu zinaa sacies loti labi un interesanti 😉 Vispar laikapstaklu zina pievienojos Raita velamam vizijam ar nelielam korekcijam-ziema sals bez ierobezojuma,bet vasara ne karstak pa+25 😉 🙂

 44. Es Says:

  Mja un man vēl teica, ka man drošvien gļuks rādās, vai arī ka tā drošvien bija kāda raķete..

 45. raitis_sametis Says:

  WOOW! Tagad būšu – 7. janvārī, kad tas aukstums būs pārskrējis un būs pirmās pazīmes par vētru!!!

 46. peljux Says:

  Limbažu pusē, lādezerā pašreiz ir -12grādi. un pilnīg skaidrs.

 47. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad -8°C, apmācies

 48. dAvi Says:

  juhuu, Liepājā turpina snigt! Protams, ar radaru kkas nav kārtība, vispār neuzrāda nokrišņus šajā pusē. Ārā -3,5 grādi.

 49. kika Says:

  Saacgrivaa pirms pusstundas aiz loga bija jau -13 graadi…

 50. Māris Says:

  Siguldā kādu stundu turējās -13,9, tikko 13,6

 51. liepājas veeji Says:

  sveika tauta!! Liepājā joprojam mazliet snieg un gradi ap – 3. kā saaka snigt ap 11 no riita ta liidz shim bridim. var droshi mesties uz Bernatiem ar ragavaam 🙂 sniegs ap 10 lidz 15 cm. Klaipedas un Liepājas šoseju tīrija tikai ap 16. ta ka braukshan tada putenii bija diezgan ekstreema. 🙂

 52. Enricco Says:

  Rīgā jau -10

 53. Cb Says:

  Ja Aizputē bija neparati skaļš pērkona grāviens, to varētu izskaidrot apmēram šādi:
  1)zibens spēriens bija gandrīz uz vietas (līdzās, blakus, tuvumā u.tml.)
  2)nokrišņi bija sniega (pārslu) veidā, kas daudz mazāk apslāpē troksni nekā lietus lāses
  Vai vairāki zibens/pērkona grāvieni tikai novēroti?

 54. maikls Says:

  Pēc LVĢMA datiem Ainažos jau pulksten 20:00 bija -17 grādi, Vidzemes augstienē -16.

  Nokrišņu daudzums Liepājā šodien 8 mm, kas pūkaina sniega gadījumā atbilst kādiem 12-15 cm sniega segas.

 55. Ģirts Nr1 Says:

  Saulkrastos pie mājas tagad -18C, pie jūras bij par pāris grādiem siltāks. Visu dienu zila debess, spoža saule un kāds mākonītis.

 56. Gubumakonis Says:

  Nu Riga atkal noskaidrojas un t atkal sliid uz leju 🙂 Zolitude -11

 57. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē ir -12°C man pie loga. Šodien piesniga (pa nakti) vēl kādi 2 – 3 cm sniega un tagad tas ir apmēram 10 cm biezs.

  Starp citu, Ainažos tagad ir -17°C liels sals ( http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html ).

 58. mikimauss Says:

  Rīgas lidosta nupat jau ziņo par -15 grādiem! Lilastē, kas ir tuvu Rīgai uz ziemeļaustrumu pusi, jau pirms stundas bija -16,6 grādi.

 59. mikimauss Says:

  Un meteo.lv lapā jau 2. reizi ir mainīta gaisa temperatūras prognoze šai naktij: no sākuma Rīgai tika prognozēti -8, tad -10, tagad -12. Ainažos bija prognozēti -10, tagad prognozē -17 un citviet Vidzemē -18. Bet vienalga arī šī visjaunākā prognoze izskatās pārlieku pieticīga. :))

 60. Kamielis Says:

  Bet Ventspilī šodien tā arī neuzsniga, temperatūra tagad gan drusku nokritās un ir jau -5C. Sniega sega pēc nosēšanās ir ap 20cm

 61. Romāns Kolduns Says:

  Laikapstākļi Latvijā 20:00 :

  Rīga -9,0
  Daugavpils -8,5
  Alūksne -13,0
  Liepāja -3,8
  Saldus -7,0
  Kolka -4,3
  Dobele -9,0
  Skrīveri -11,1
  Ainaži -17,1 (pagaidām rekords Latvijā)
  Jelgava -9,6
  Zīlāni -10,9
  Pāvilosta -4,1
  Stende -8,9
  Bauska -9,1
  Skulte -12,5
  Rūjiena -13,8
  Madona -13,9
  Priekuļi -10,8

  Rīgas siltuma meteostacijā bija:

  Tagad -12,4
  20:00 -11,0
  19:00 -10,1
  18:00 -9,3
  17:00 -9,9
  16:00 -9,9
  15:00 -8,1
  14:00 -6,6
  13:00 -6,0

  Laikapstākļi Latvijā 21:00

  Alūksne -14,0
  Daugavpils -9,0
  Rīga -10,8
  Liepāja -4,3
  Saldus -9,0
  Kolka -11,8
  Valka -14,0

 62. mikimauss Says:

  kas tie par datiem uz pulksten 21:00?? nELIEKAS TICAMI, KA, PIEMĒRAM, kOLKĀ STUNDAS LAIKĀ VARĒTU NOKRISTIES NO -4 UZ -12.

 63. Aija Says:

  Tikko biju ārā-dzirdama 5 km attālumā esošā šoseja un divu auto,kā arī āra termometra rādījums ir -16,notiek tas netālu no Lēdurgas,Limbažu raj. Laiciņs gluži kā sendienās,patiešām jauks.

 64. Gubumakonis Says:

  Zolitude man pie loga-13 🙂 neliels makonu daudzums.

 65. Romāns Kolduns Says:

  Tie dati par Kolku ir no http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26313 (jāskatās tie zilie skaitļi pa labi). Jocīgi, ka dažās pilsētās, piemēram , Alūksnē ( http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26346 ), rāda temperatūru 21:00, bet citur (Kolkā) – 20:00

 66. Romāns Kolduns Says:

  Man pie loga Ogrē tagad ir -14°C ! Un nav mākoņu jo var perfekti redzēt Mēnesi.

 67. b Says:

  Romaan, taa temperatuura Kolkaa -11,8 ir rasas punkta temperatuura 😀
  Tevis mineetajas stacijaas dati naak tikai 20:0, 23:00. 2:00 utt ik peec 3 stundaam. Tas, ka dazhaas lapaas paraadaas diivaini laiki, ir nepareizi pieliidzinaats UTC un vieteejais laiks.

 68. mikimauss Says:

  Ainaži un Madona ar -18 grādiem pagaidām ir šīs ziemas rekordisti, bet gan jau minimālā temperatūra līdz rītam vietām būs sasniegusi apaļos 20. Lielajā satelīta bildē – http://saturn.unibe.ch/rsbern/noaa/dw/realtime/current/n1bcurr.jpg – var redzēt, ka mākoņu zonas ir diezgan haotiski izkaisītas, tāpēc tādas temperatūras svārstības un atšķirības vērojamas.

 69. snake Says:

  tajā satelīta bildē taču nav redzama Latvija

 70. mikimauss Says:

  Tagad vairs nav

 71. Romāns Kolduns Says:

  Man Ogrē jau rāda -15°C . Madonā ir -18°C, Skrīveros -17°C, Ainažos -17,9°C, Bauskā -10,3°C,

 72. Gubumakonis Says:

  Zolitude tagad apmacas/zemi miglas makoni un veidojas migla un ari neliela sarma-no rita varetu but smuki 😉 Gaisa mitrums 100%(RS meteostacija) bet palika nedaudz siltak-ap -11 miglas makonu ietekme.

 73. D1 Says:

  Rīga Imanta.
  Tiko radarā sāk parādīties lake-effect mākoņi … nāk sniegs.
  Aiz loga temperatūra lēnām slīd uz leju. Tagad rāda -12,5

  02:00 Latvijā pē meteo.lv datiem …

  Zosēni -20,0
  Madona -18,8
  Skrīveri -19,6
  Jelgava -19,1
  Rēzekne -18,7
  Skulte -18,3
  Ainaži -18,1 (!!!)

  Daugavpils -15,5
  Rīga -11,4
  Kolka -4,6

  Ļoti kontrastaina un klusa nakts (gandrīz visā Latvijā bezvējš)

 74. D1 Says:

  Rīga, Imanta
  4:34 … -13,7

 75. maikls Says:

  5:00 pēc meteo.lv datiem:

  Skrīveri -20,0
  Zosēni -19,4
  Stende -19,2*
  Jelgava -19,1
  Madona -18,9
  Daugavpils -18,8
  Jēkabpils (Zīlāni) -17,6
  Ainaži -17,3
  Bauska -17,2
  Rēzekne -17

  *ja nemaldos, LVĢMA vakardien prognozēja, ka Stendes pusē būs -6… tādu starpību starp prognozēto un faktisko gaisa temperatūru nenākas bieži redzēt. 😀 Tas apliecina rakstā teikto, ka šādos apstākļos (kad staigā mākoņi) nav iespējams precīzi prognozēt, kur tieši būs liels aukstums un kur ne. Neviens cilvēks vai modelis to nespēj precīzi prognozēt; ja kāda prognoze piepildās precīzi, tad tā ir tikai sagadīšanās un veiksme, nevis likumsakarība. 😉

  Rīgas Siltuma meteostacija (Imantā) naktī izmērījusi -15 grādus, kas Rīgai ir daudz. Rīgas lidostā pat -19, tāpat arī Ventspils lidostā un Liepājas lidostā -17. Beidzot liels aukstums visā Latvijā.

  Šorīt vissiltāk ir Vidzemē, kur no ziemeļiem sanākuši mākoņi. Līcis ražo visai spēcīgus nokrišņus, kas var nākt virsū Rīgai kādu laiciņu…

 76. raitis_sametis Says:

  Vēl esmu… šodien vakarā došos uz laukiem. WOOW! Bet-gandrīz Rīgā bija tie – 20… Būtu uz 5 latiem saderējis…

 77. cumulus Says:

  Šorīt, netālu no Auces gaiss atdzisa līdz -23,0 grādiem!!! Visu nakti debesis bija pilnīgi skaidras.

 78. iz Dzīlēm Says:

  Plkst. 900 kādus 5 km no Saldus uz DR bija -25,0 oC.

 79. snake Says:

  o beidzot Liepājā arī auksts 😉

 80. Maija Says:

  Jā,kā jau vienmēr,Maikla prognozes piepildījās!Piebalgas pusē -20 gr.Paziņa,kura dzīvo Aizputē,teica,ka pie viņiem bijis-19 gr.Bet sinoptiķi,taču,Kurzemē neprognozēja tādus grādus!Ne tuvu tam!Šorīt fantastiska sarma,pa ilgiem laikiem var papriecāties un arī nedaudz padrebināties…

 81. snake Says:

  Jā,un neviens jau arī neteica ka Liepājā būs -14 grādi,bet interesanti ir tas, ka lidosta ziņo par -19 grādiem 😉

 82. maikls Says:

  Rīgas lidostā, tāpat kā Daugavpilī, minimālā gaisa temperatūra bijusi -19,8 grādi.

  Un to, ka gan Liepājā, gan Ventspilī būs -19 grādi, protams, neviens nebija prognozējis, jo tikpat labi, ja būtu bijuši mākoņi, būtu par 10-15 grādiem siltāks. Jau trešo reizi uzsveru, ka šādos apstākļos liels sals var būt pilnīgi jebkur, pat pie jūras, iepriekš to konkrēti nav iespējams prognozēt, bet cilvēki jau nav muļķi, lai paši to nesaprastu, redzot, ka debesis ir noskaidrojušās un vēja nav.

  Ja būtu skaidrs visā valstī un arī aiz robežām, tad prognozēt būtu daudz vieglāk. Bet tagad ir tā, ka vietām ir mākoņi un tikai -10 grādi, bet nedaudz tālāk ir skaidrs un -20.

 83. snake Says:

  Nu jau Liepājas lidosta ziņo par -20 grādiem,bet mans elektroniskais termometrs patreiz rāda apaļus -10

 84. snake Says:

  Aizvadīta šoziem aukstākā nakts. Pagājušajā naktī un šorīt visaukstākais laiks bijis Liepājas rajona Rucavā, kur konstatēts mīnus 22 grādu stiprs sals, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā (LVĢMA).

 85. Juris A. Says:

  Baltezerā ap diviem naktī bija – 17.5 C. Fiksēju ar diviem elektroniskajiem termometriem abās mājas pusēs, bija abiem neliela atšķirība rādījumos, bet nav jau šie grādīzeri kalibrēti. Rīta pusē uznāca 2-3 cm pūkains sniedziņš un temperatūra sāka strauji kāpt.

 86. Kamielis Says:

  Interesanta tā temperatūra Ventspilī -19. Esmu tikai kādu kilometru no lidostas un man plkst 9:00 rādīja tikai -10, tagad -8. Varbūt, ka tie 19 gan bija naktī, jo vakarā debesis noskaidrojās. Nupat arī neliels snidziņš uzkrita, jātaisās uz kalnu paslēpot kamēr vēl tas nokusnis nav ieradies

 87. miglinja Says:

  9.30 Usmā bija-14,apmēram tā visu nakti pieturējās.Skatoties pārējās temperatūras,liekas ka esam tīri labi pārlaiduši šo nakti.Patreiz no Ventspils uzrodas mākoņi.

 88. raitis_sametis Says:

  Labi- ka nebija kā pagājušā Jaunā Gada sākumā, kad pirmās 2008. gada dienas bija ar tādu pašu aukstumu, bet tāds preteklībs DA vējš ar 10-15m/s

 89. Ģirts Nr1 Says:

  Nav jābrauc tik tālu līdz Ainažiem. Saulkrastos pirms saullēkta man mašīnā rādīja uz brīdi -21C. Pa nakti bija -17 -20C robežās pie mājas. Vispār temperatūra 1km rādiusā mainīga 3C robežās. Uz meža ceļa aizvējā krītas. Tagad pie mājas -17C. Rīdzinieki var droši braukt uz šejieni, šoseja tīra, bet mežos sniegs kādi 17cm, stipra sarma, mežs balts, zila debess un spoža saule. SWH solīja tikai līdz -8C, nu nezinu, neticu.

 90. maikls Says:

  Ventspilī atkal smuki snieg, jo arī no atklātas jūras nāk daži gubu mākoņi. Pēc radara datiem izskatās,ka arī Jelgavā vai pie Jelgavas smuki snieg, un arī Rīgā, Jūrmalā pie līča.

 91. raitis_sametis Says:

  http://www.gismeteo.ru/towns7/26422.htm

  Jā, ap 11.1.09.+4 un lietus, tiesa, pēc 15-tā: atkal saliņš ar sniegu…

 92. raitis_sametis Says:

  Vsjo- tagad gan nesos uz laukiem, kur gaidīšo to vētriņu/ par kuru vairs neviens nerunā:( Bet siltāks būs: varbūt pa ceļam izdosies “līča mākoņus” iekadrēt… Atpakaļ – 7. tā janvāra pēcpusdienā. (ps. patreiz Rīgas Pārdaugavā vēl joprojām lēni snieg…)

 93. Cb Says:

  Kopš pkst 10:00 Jelgavā vērojamas īslaicīgas snieggāzes – šoreiz visvairāk nokrišņu tiek Zemgales rietumiem, jo vējš pūš taisni no Z – no Rīgas jūras līča. Jelgavā nekādīgi nevarēja būt -19 grādu sals (parasti meteostacija reģistrē krietni zemākas temperatūras ģeogrāfiskā novietojuma dēļ), jo dbesīs sāka parādīties mākoņi, kas neļāva gaisam atdzist.

 94. snake Says:

  Liepājā gan skaidrs laiks un temp. patreiz pie mājas ir -7,3

 95. cumulus Says:

  šeit ir dažas šī rīta fotogrāfijas no Auces.

 96. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude vislielakais sals bija pa nakti-16 ,no rita palika siltak,patreiz-8-10 gradi un ik pa bridim smuki snieg lielan parslam pukains sniedzins 😉 bija vienubrid ari riktiga sniegagaze,uzsniga jau kadi 4cm sniega un turpina snigt 🙂 Lica efekts strada. Sorit loti smuki ziemas skati Zolitudes apkartne-gan sarma,gan smuks sniegs,gan saulite briziem,sen tik smuku ziemu nebiju piedzivojis,velak bildes ieliksu 🙂 par to atkusni dgan zeel,bedigi paliek,bet kas tas nokusnis ir? Pec tam atkal dublaina rudens:( ?
  Snakt pie mana loga-16,RS stacija-15,lidosta-19,8 Rigas centra-13,tadas minimalas temperaturas sonakt Riga 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: