Lauskis spers, sniega mātes maisam vīle irs, un birs

Virs Baltijas jūras jau ir izveidojušies lake-effect mākoņi jeb, kā es tos esmu pieradis dēvēt atbilstoši mūsu situācijai, jūras un līča efekta mākoņi (nokrišņi). Tie, kuri saprot, par ko es runāju, zina, ka šāda veida nokrišņi mēdz būt ļoti intensīvi (piemēram, naktī uz 2003. gada 27. oktobri Rīgā uzsniga vairāk nekā 30 centimetri sniega), bet parasti tie skar šauras teritorijas, un mēdz būt tā, ka vienuviet ir sasnidzis ļoti daudz, bet pārdesmit kilometrus tālāk – nemaz.

Toreiz – 2003. gada 26.-27. oktobrī – atšķirība starp ūdens virsmas temperatūru līcī un 850 hPa temperatūru varēja sasniegt 18-19 grādus. (Lai jūras/līča efekta mehānisms sāktu darboties, šai atšķirībai jābūt ne mazākai kā 13.) Vējš Rīgā tajā naktī bija lēns, brīžiem tas brīzes dēļ pūta no sauszemes uz līci, līdz ar to ļoti stiprā sniega mākoņi netika nekur tālu prom un izsniga turpat pie līča, virs Rīgas.

Šo visnotaļ unikālo notikumu es pieminu tāpēc, ka pastāv iespēja, ka līdzīga situācija kaut kur Latvijas piekrastē izveidosies arī šajās dienās. Modeļi prognozē, ka vējš brīžiem būs lēns, starpība starp 850 hPa temperatūru un ūdens temperatūru var sasniegt 17-18 grādus, un šādos apstākļos var veidoties ļoti stipra snigšana gan jūrā un līcī, gan kaut kur Latvijas piekrastē, un tā kā vējš vairākas reizes mainīs virzienu un stiprumu, tad šie sniega mākoņi var tikt ienesti arī dziļāk Latvijā.

Neko precīzāk nav iespējams pateikt. Lietuvas modelis iepriekš prognozēja, ka intensīva snigšana gaidāma līcī un vietām līča piekrastē 2. janvārī; tas bija izskaitļojis, ka snigšanas intensitāte vietām var sasniegt 5 centimetrus stundā. GFS modelis stiprāko snigšanu prognozē Kurzemē, kur tiek prognozēta arī negaisa iespējamība, bet brīžiem arī Latvijas centrālajos rajonos. Vējam iegriežoties no rietumiem, sniega mākoņi var skart teju visu Vidzemi un pat Latgali.

3.-4. janvārī virs Latvijas, visticamāk, nonāks neliela ciklona centrs (šis ciklons veidosies tepat uz vietas). Temperatūras kontrasti uz brīdi var mazināties, bet cikloniskajiem procesiem apvienojoties ar jūras/līča efektu, arī var veidoties vareni sniega mākoņi, kuri teorētiski var skart jebkuru Latvijas reģionu.

Un papildus neskaidrībai par snigšanu nāk neskaidrība par gaisa temperatūru. Mākoņiem virzoties no jūras un līča, tie sev līdzi nes arī jūras siltumu. Bet tur, kur debesis noskaidrosies, diennakts tumšajā laikā pie lēna vēja temperatūra dosies teju brīvajā kritienā. Šķiet, ka no jūras un līča nākošie mākoņi būs vienīgie lielie mākoņi. Tur, kur pāri ies šie mākoņi, var gaidīt skaistu snigšanu, bet citur var gaidīt zemu temperatūru. Un, mainoties vēja virzienam, tur, kur sniga, debesis var noskaidroties un temperatūra strauji pazemināties, bet tur, kur bija skaidrs, var uznākt virsū sniega mākoņi un kļūt ievērojami siltāks.

Tātad, sākot no šī vakara, varam gaidīt ļoti stipru snigšanu vietām Latvijā, bet tuvāko trīs dienu laikā lielāki vai mazāki sniega mākoņi vienā vai citā brīdī, visticamāk, šķērsos visu Latvijas teritoriju (neaizmirstiet par radaru, kas uzrāda faktisko nokrišņu intensitāti), tāpat varam gaidīt pamatīgu salu – it īpaši valsts austrumos, bet, debesīm noskaidrojoties, arī citviet Latvijā (piemēram, GFS patlaban prognozē, ka 4. janvāra rītā Kurzemes centrālajos rajonos gaiss atdzisīs līdz -18 grādiem, bet, ja tajā rītā tur tomēr būs mākoņi un varbūt arī vējš, tad būs par 10-15 grādiem siltāks).

2. janvāra rīts2. janvārī plkst. 8:25
Uzklikšķinot uz mazā attēla, var apskatīt šorīt īsi pirms pulksten 7 veiktu satelītuzņēmumu, kurā redzami vareni jūras efekta veidoti mākoņi virs jūras, daži mākoņi sasniedz arī Latviju, vietām atnesot stipru snigšanu.

Naktī uz 2. janvāri viszemākā gaisa temperatūra, šķiet, reģistrēta Daugavpilī, kur LVĢMA meteostacija fiksējusi -15,4 grādus.

93 Atbildes to “Lauskis spers, sniega mātes maisam vīle irs, un birs”

 1. maikls Says:

  Man bērnībā patika šī dziesmiņa:

  Sniegmātes maisam vīle ira,
  Sniega pārsliņas bira, bira,
  Sniegmāte ķēra,
  Pārslas bēra
  Atpakaļ maisā, –
  Visas visapkārt izskrēja gaisā.
  Ķer! ķer! ķer! ķer!
  Ber! ber! ber! ber!
  Ak, tas ir grūt`!
  Vējiņ, ko pūt?
  Kurš sniegmātei palīdzēs tvarstīt?
  Kurš vējam pārsliņas bārstīt?

 2. Kamielis Says:

  Jauku gadu visiem un Tev Maikl!
  Kolosāls dzejolītis, skatoties ārā pa logu vēl jaukāks noskaņojums.
  Mums Ventpsilī spīd saulīte, pa nakti uzsniguši daži milimetri sniedziņa, temperatūra 0 grādu. Līča efekta sniegs diemžēl iet garām pa malu un paliek jūrā. Bet tā gribās arī vēl baltu sniegu!

 3. Cb Says:

  Jelgavā saulains un pirmie gubu mākoņi sāk veidoties.

 4. liepājas veeji Says:

  Sveiciens Jaunajā Gadā no Liepājas vejiem 😉 visiem, kas apmeklē šo majas lapu 🙂
  pashlaik man te aiz loga arā ir tiko no riita uzsnidzis neliels sniedzinsh, termometra stabins rāda ap O graadu. Raadas ka Liepājai var iet garam lielais aukstums un sniegs. Gribu beidzot Ziemu Liepājā!! Piegriezies tas “rudens siltais” 😦

 5. Gubumakonis Says:

  RIGA,Zolitude spid saule,makoni izklida,ir -1. Skersojot aukstai frontei nakts otra puse bija islaicigs sniegs,krusa/graudi,neliels brazmains vejs 🙂 Jauks laiks! Sniega gan pagaidam pamaz,gaidam tos lica nokrisnus vakara 🙂 Liepajas veejiem ;)-nebeda,soreiz domaju Liepaja bus gan sniegs,gan sals un vairakas dienas 🙂

 6. maikls Says:

  Liepājā un vispār Kurzemes piekrastē, atšķirībā no pārējās Latvijas, būs stiprāks vējš, piektdien un naktī uz sestdienu brāzmās līdz kādiem 17 m/s, līdz ar to gaisa temperatūra jūras vēja dēļ šajā laikā būs tuvu nullei, bet sniegs un putenis, un pat pērkona negaiss gan var trāpīt. 🙂

 7. Juris A. Says:

  Sveiciens Maiklam un arī visiem meteoentuziastiem Jaunajā gadā! Novēlu katram to meteoprognozi, ko viņš ir visvairāk gaidījis! Baltezers fantastisks. Plānais sniedziņš pārvērtis ezeru fantastiskā baltā klajumā. Un virs tā riktīgi zilas debesis ar apžilbinošu sauli. Spirgts ZZR vējiņš. Kož pat ausīs. Skats kā Itālijas Alpos, pēc trakā sniega ciklona (sniegs līdz pat 4m), trūkst tikai kalnu un biezāka sniega. Skatījos, Igauņu ciklonu kartē redzams, ka sinoptiskā situācija priekš mums ir izveidojusies, kā es to dēvēju – zobratu sūkņa sistēma. Krievijas Z atrodas cikons, tātad rotācija pretēji plkst. rādītāja virzienam. Virs Atlatijas Z – anticiklons, rotācija pa plkst. rādītāja virzienu. Abu gigantisko zobratu zobi pāri Skandināvijai rauj iekšā uz leju aukstās gaisa masas. Izskatās ļoti nopietni! Kad burāju, šādu situāciju uz jūras saucām par Ziemeļu vētru – jūra vārās absolūti balta, vējš kauc, debesis, kā Itālijā un, parasti, apžilbinoši spilgta saule.

 8. Cb Says:

  GFS tiešām uzrāda diezgan lielu pērkona negaisa iespējamību; visvairāk – Ziemeļkurzemes piekrastē. Negaiss iespējams arī līča piekrastē.

 9. Kamielis Says:

  OK, bet pagaidām Ventspilī, bezvējš, O grādu, saulīte un tikai virs jūras melni mākoņi.

 10. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad -2°C un visu dienu saulains

 11. maikls Says:

  Rīgas lidostā relatīvais gaisa mitrums šobrīd tikai 43, Roņu salā 36 procenti – tik sauss gaiss ziemā ir reti. Tādēļ līcis pagaidām vēl neražo nokrišņus, lai gan vēja virziens un temperatūra tam ir labvēlīgi. Bet modeļi to tā arī prognozēja, tuvākajās stundās vajadzētu ieplūst mitrākam gaisam, ienākt un uz vietas veidoties mākoņiem un parādīties nokrišņiem.

 12. Girts Says:

  Liepājā nepilnas stundas laikā (no 15:00 – 16:00) gaisa temperatūra pazeminājās no +1 līdz -1. Ap 15:00 vēl bija daļēji apmācies, spīdēja arī saulīte. Šobrīd ir apmācies pilnībā. Tāda sajūta, ka kaut kas tuvojas 🙂

 13. Anonīms Says:

  Liepājā stipri snieg 🙂

 14. Girts Says:

  Liepājā nu jau -2 un debesis noskaidrojušās.

 15. Girts Says:

  Liepāja -3

 16. Cb Says:

  Kurš varētu pateikt, kas tā par planētu, kas tik spoži spīd blakus Mēnesim šobrīd?

 17. Kamielis Says:

  Nu ta beidzot snieg arī Ventspilī, jau 1cm ir sasnidzis, vēja pr. nav, temperatūra +2 grādi un snieg, snieg, snieg

 18. scAvenger Says:

  Tā planēta, protams, ir Venēra. Spožums pašlaik ap -4,3!

 19. scAvenger Says:

  Ne pārāk izdevies foto (abi objekti ir aiz koka, bet redzēt var).

 20. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad pie loga -6,5°C un bez mākoņiem. Temperatūra ļoti strauji pazeminājās kad norietēja Saule. 15:00 bija -2°C bet 16:00 – jau -5°C. Ik pēc 20 minūtēm par 1 grādu aukstāks.

 21. Girts Says:

  Toties Liepājā gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz -2, pēc Foreca un MSN prognozēm šobrīd vajadzētu būt cloudy un light snow showers, bet debesis ir skaidras un no zvaigznēm un mēness diezvai kādreiz mēs sniegu sagaidīsim 🙂

 22. scAvenger Says:

  Paskatoties uz meteoradara animāciju, liekas, ka Liepāja drīzumā sagaidīs gan 🙂

 23. snake Says:

  bija sniegs,tagad ir pilnīgi skaidrs un temp krīt,patreiz ir -3,3

 24. snake Says:

  tas Liepājā 😉

 25. Qued Says:

  Ah, gribētos jau, lai šitā prognoze piepildās.
  Lielvārdē skaidrs, -5. Brīnišķīgi skaists mēness.

 26. mikimauss Says:

  Girts said (@ 19:17): “Toties Liepājā gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz -2, pēc Foreca un MSN prognozēm šobrīd vajadzētu būt cloudy un light snow showers, bet” … Liepājas lidosta tajā brīdī ziņoja, ka ir cloudy un light snow showers.

 27. Girts Says:

  mikimauss, nu palūkojos tobrīd ārā un no mākoņiem un sniega nebija ne miņas, toties nedaudz vēlāk mākoņi parādījās un sāka snigt un tad Foreca un MSN ziņoja, ka ir skaidrs laiks.
  Šobrīd gaisa temperatūra nokritusies jau līdz -5 🙂

 28. Ģirts Says:

  Saulkrastos pa dienu bija -2C un skaidrs. Tad tagad jau -8C. Spoži spīd mēness.

 29. Kamielis Says:

  Arī Ventspilī sniegs pārstāja snigt, daļēji mākoņains,temperatūra nokrita līdz -3, bet no radara informācijas izskatās, ka viss vēl nav galā un sniedziņš būs, bet nekas ekstra.

 30. snake Says:

  Liepājā atkal stipri snieg 😉 temp -2 tagad ir

 31. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē man pie loga jau -9°C ! Šausmas. Laikam pat GFS neko tādu nebija prognozējis. Jūtu ka tomēr piepildīsies tā prognoze uz 11. janvāri ka naktī Rīgā tad būs -24°C (gismeteo.ru prognoze).

 32. Cb Says:

  ESTOFEX http://www.estofex.org/ Rīgas jūras līča piekrsates rajonos prognozē pērkona iespējamību 🙂

 33. Romāns Kolduns Says:

  Kāds nevarētu ieteikt labu meteo saitu kur var skatīties online temperatūras ne vien Rīgā ( http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=32 ) bet arī citur Latvijā vai Baltijas valstīs (nevis Eiropā). Baigi interesē cik kur tagad auksti.

 34. mikimauss Says:

  Rīgas lidostā arī -9 grādi šobrīd.

  Internetā laikam gan pieejami tikai dati, kas tiek atjaunoti ne biežāk kā reizi 3 stundās (kaut vai meteo.lv, http://www.weatheronline.co.uk/eurostdf.htm). Reizi pusstundā datus atjauno no lielajām lidostām, bet tie laikam nav pieejami vienkopus.

 35. mikimauss Says:

  Nu vienīgi Igaunijas dati tiek atjaunoti reizi stundā, tos var sameklēt lapā http://www.emhi.ee/ – vispirms augšā jāizvēlas angļu valoda, un tad jau var viegli atrast.

  Ā, un vēl taču ir ceļinieku dati: http://www.balticroads.net Tos atjauno reizi stundā, bet pēdējā laikā Latvijas datiem ir liela laika nobīde (1-2 stundas).

 36. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude ari visu dienu saulains laiks un dzestrs brazmains vejs,pie debesim pa visu dienu manami vien dazi nelieli nenozimigi makonisi, diena bija -1-2.
  Ari tagad laiks pilnigi skaidrs un temperatura kritas,jau -8 un joprojam neviena makonisa,tie modelu solitie nokrisni pagaidam kavejas,laikam parak mazs mitrums-tikai33%pec RS datiem. Kurzeme gan jau izskatas Juras efekts iet vala 😉

 37. Girts Says:

  Google Earth aktivizējot weather lodziņu var redzēt gaisa temperatūras un mākoņainību visā pasaulē.

 38. Girts Says:

  Liepājā smuki sasnidzis (savi 3-5 cm varētu būt), gaisa temperatūra -2.

 39. mikimauss Says:

  Romān, tajā adresē ir norādīts, ka tie ir dati par Rīgu (konkrētāk – dati no Rīgas lidostas). Citas interneta lapas dara līdzīgi, ka it kā piedāvā datus par faktisko laiku un prognozi konkrētai vietai, bet patiesībā dati ņemti no tuvākās starptautiskās lidostas vai lielpilsētas.

 40. Gubumakonis Says:

  Nu lake effect pamodies ari virs lica(radara dati) 😉 Sie makoni laikam jau vairak vai mazak skars ari Rigu 🙂

 41. Romāns Kolduns Says:

  tā verētu būt (vismaz 1188.lv tā dara, norādot faktisko laiku), bet, piemēram, Liepājā gan tas saits nerāda -9, bet gan -3°C, Ventspilī -4°C, Daugavpilī -8°C. Tas jau nav tas pats, kas Rīgā, kur ir -9°C.

 42. mikimauss Says:

  Nu Liepājai zem datuma arī ir norādīts, ka tie ir dati no Liepājas, bet Ogrei ir norādīts, ka tie patiesībā ir dati no Rīgas. Starptautiski ir pieejami dati no LVĢMA Liepājas, Saldus, Kolkas, Daugavpils un Alūksnes meteostacijām, kā arī Liepājas, Ventspils un Rīgas lidostām.

 43. liepājas veeji Says:

  Pashlaik Liepājā ir ap – 5 gradiem. braucu no darba mājas ar riteni . tiesham ekstreems pasakums pie 4 cm sniega segas. 🙂

 44. maikls Says:

  Jēkabpilī skaistas saullēkta debesis, -11 grādi.

 45. Ģirts Nr1 Says:

  Saulkrastos snieg drusciņ, -5C un 5cm sasnigushi pa nakti, smuki, mežs balts. Bet ja būtu saule kā vakar, tad gan priecātos ar Maiklu kopā.

 46. Kamielis Says:

  Pār Ventspili gāžas sniega puteņa mākoņi. Pa nakti sasniga kādi 8-10cm, temperatūra -1C, atkal snieg un no jūras nāk jauni papildspēki Sniega mātei. Beidzot būs slēpošana arī Ventspilī

 47. AIVARS Says:

  Rēzeknē ap plkst.4.00 bija -15,pašlaik ir -10 apmācies.Laimīgu Jauno Gadu visiem!!!

 48. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude sorit bija verojami loti stipri Lica efekta nokrisni,sniegagazes,krusa/graudi zirna lieluma,lielas parslas.Dazu stundu laika uzsniga kadi 8-10 cm sniega,pie tam pedejas loti stipras sniegagazes laika kadu 20min laika uzsniga kadi 5cm! Sen nebiju redzejis tik intensivu snigsanu 😉 Nedaudz velak ievietosu foto. Patreiz snigsana mitejas,t-5. Sitads laiks man patik!!! 🙂

 49. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad -5°C, 10:40 bija -6°C, pusnaktī -11°C. Daudz sniega.

  Starp citu: kur to var apskatīt ka Daugavpilī tāds sals bija? LVĢMA mājaslapā ir arhīvs vai ir kādas meteostaciju mājaslapas?

 50. Cb Says:

  Vērojami aktīvi jūras efekta nokrišņi, tomēr Jelgavu tie vēl nav sasnieguši, bet izskatās, ka pakāpeniski virzās arī uz mūsu pusi…

 51. peljux1 Says:

  saulkrastos ir kādfi 6cm sniega un pagaidam saulains.uz Rīgas pusi manāmi biezi mākoņi.

  Vai Vidzemē Limbažu pusē vēl ir gaidāms kāds sniega mākonis?

 52. Gubumakonis Says:

  Luk tada Lica efekta izraisita sniegagaze bija verojama sorit Riga, Zolitude no pl.9 lidz 10 🙂

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/02-01-2009SNIEGAGAZE-RIGA

 53. peljux1 Says:

  iespaidīgi! 🙂

 54. Cb Says:

  Jelgavā tagad arī ir snieggāze! 🙂

 55. Qued Says:

  Lielvārdes tuvumā vēl trijos naktī bija skaidrs un -10, bet 11os no rīta – apmācies un jau sasniguši kādi 8 cm.

 56. maikls Says:

  Būtu interesanti uzzināt, cik daudz sniega tagad ir Ventspilī, jo tur aizvien bagātīgi snieg.

 57. Kamielis Says:

  Izgāju ārā un pamērīju – vismaz 15cm jau ir , bet snieg un snieg, lielie mākoņi no jūras lēnām velkās par pilsētu viens pēc otra, vējš minimāls, temperatūra -3.

  • maikls Says:

   Ventspils lidosta pēdējo 6 stundu laikā 6 reizes ziņojusi par “heavy snow”, 4 reizes par “snow” un tikai 2 reizes, ka nokrišņu nav. Varbūt Ventspils apkārtnē ir vairāk par tiem 15 cm, lidosta jau arī neatrodas pašā pilsētā.

 58. Kamielis Says:

  Jā tā var būt, jo mākoņi nelieli un pat šīs nelielās, bet ambiciozās pilsētas dažādās vietās var būt atšķirīga situācija. Izbraucis no mājas neesmu, gaidu kad pāries sniegs.

 59. Juris A. Says:

  Baltezers piepildījies kā bļoda ar baltu zemu miglu, ārā no miglas tikai koku galotnes uz salām. Otru krastu neredz. Pazuduši miglā arī visi bļitkotāji. Kā ezīši miglā. U – ū!. Ap 12-tiem temperatūra bija -2.2 C, tagad -8.6 C. Līča efekta mākoņi iet garām pa Rīgas pusi.

 60. Qued Says:

  Uz Daugavas arī bieza migla (ūdeni sedz ledus). -4.

 61. auseklis Says:

  braucot no cēsīm uz rīgu, ap 1400, vietumis, pa ceļam temperatūra nokrita līdz -12 (viszemākā temperatūra bija tieši iebraucot miglas vālos). rīgā -4.
  aptuveni 1h atpakaļ, ceļā no ulbrokas uz ogri, klajumos temperatūra pazeminājās līdz -13. iebraucot ogrē ~ -8, tieši tikpat cik mašīnas, rāda arī dzīvokļa āra termometrs.

 62. Gubumakonis Says:

  Zolitude negaiss 😉 Sakas krusa/sniega graudi,arviien stiprak,bija viens zibens un diezgan skaljs perkons gandriz ka vasara 🙂 Sen kaut ko tadu gaidiju,interesanti!

 63. Gubumakonis Says:

  Saura nokrisnu stremele patreiz iet tiesi caur Rigu,briziem mereni stipri snieg,zibeni vairs nav noveroti(bija viens) Temperatura ir ap-5,uzsniga vel klat kadi 2cm 🙂 Te es papildinaju savu Lake Effect galeriju ar diena un vakara noverotiem vasarigiem sniega-gubumakoniem:

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/02-01-2009SNIEGAGAZE-RIGA?view=&start=25&curdate=2009-01-02

 64. Saksija Says:

  Es apstiprinu to faktu, ka Rīgā bija negaiss: vismaz 1spēcīgs zibens un pērkons. Zibens bija ziemeļrietumu debespusē plkst. 17:22.
  P.S. Es dzīvoju Rīgā, Pārdaugavā.

 65. Maija Says:

  Saulainu un veselīgu Jauno gadu visiem dabas mīļotājiem!Man arī ļoti patika Maikla dzejolītis.Jā,sniga sniegi putināja,bet Piebalgas pusē visu dienu saule,skaista sarma bija,sniega maz.Varbūt būs?Pašlaik -8 gr.Vēja nav.Diena bija skaista,kā jau ziemā,taisni neticami!Atraduši jau esam no aukstuma,no sniega…

 66. raitis_sametis Says:

  Sveiki, tikko atgriezos no laukiem, tagad atkal pa Pārdaugavu. Prieks, ka jau 2.1. Rīgā novērotas pērkona parādības (nu tas 1 zibens). 1. un 2.1. pagāja ar vāji izteiktu auksto fronti,ko gaidīju jau Vecgada vakarā. Bet 31.12. dienā tikai R un vēlāk DR vējš pastiprinājās pēcpusdienā līdz 6m/s. Nel sniega nokrišņi tikai nakts sākumā. Bet 1.1. rītā ap plkst. 8-9- pirmā sniega gāze. 2.1. intensīvs sniegs bija vērojams dienas pirmajā pusē, kas Zantē (nov vietā uz Kurzemes robežas) deva 5cm sniega ap pusdienas laiku (pirms tam 2cm ar “melnu zemi” vietām). ** Šodien braucot uz Rīgu, pēcpusdienā nofočēju “līča efekta” cb mākoņus, no kuriem iespējams bija arī tas zibens. … Rīgā sniegs it kā vairāk, nu ķādi jau 8cm te Pārdaugavā. Zemāk ir manas fotkas, kur 1. janvāra pēcpusdienas noskaņa un “līča” cb slāņi, kas lēni pārvietojās vairāk uz Jūrmalas pusi…
  ———
  http://foto.inbox.lv/maksaaju/laiks010209

 67. raitis_sametis Says:  Un šajā atjaunotajā animācijā redzams, ka ciklonu sērija virzīsies no ZR uz DA, ar rietumu malām skarot arī mūs…un laiku pa laikam nesot sniega kirišņus. Un tā līdz 6-tajam janvārim.

 68. raitis_sametis Says:

  02.01.2009. plkst. 17:23 Šovakar un naktī uz 03.01., vietām Latvijā gaidāma stipra snigšana, kuras laikā redzamība pasliktināsies līdz 200-500 m.

  Jā, un meteo.lv arīdzan neskopojas ar brīdinājumu

 69. raitis_sametis Says:

  Plkst. 19:07 esmu pārliecināts, ka Pārdaugavā – ATKAL NOZIBSNĪJA UN BIJA PĒRKONS…

 70. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad apmēram 6 – 7 cm sniega, pašlaik ir -8°C, 16:00 bija -6°C, bez mākoņiem , bet 17:00 bija ļoti stipra migla ar redzamību ne vairāk par 100 m . Daugavā vispār visu dienu bija migla un skaists skats. Upe aizsala.

 71. Saksija Says:

  Plkst. 19:07 esmu pārliecināts, ka Pārdaugavā – ATKAL NOZIBSNĪJA UN BIJA PĒRKONS…
  ////////////////////////////////////////////////////////////
  Šoreiz neskatījos pa logu. 🙂 Varbūt bija…
  Starp citu, http://www.estofex.org prognozēja zibeņošanu.

 72. Gubumakonis Says:

  Iespejams . Ap 17 25 Zolitude zibens bija spilgts,tuvu Zolitudei,un gandriz uzreiz bija skals un diezgan ilgstoss perkona graviens,ka vasara,baigi sen ko tadu pie -5 un sniega laika nebiju piedzivojis,iepriekseji negaisi ziema(pedejos gados) bija atkusna laika un .ar lietu/slapdrankji. Snigsana-lielu sniegagraudu veida taja bridi nemaz nebija parak stipra,no rita bija daudz stipraks sniegputenis 🙂 Patreiz palika nedaudz siltak-4 un sniegs mitejas.

 73. Cb Says:

  Patīkami dzirdēt par pērkona sniegu Rīgā. 🙂 Rīgai laikam jau biežāk tādas parādības tiek, jo vējš bieži vien pūš vairāk no ZR, tāpēc līdz Jelgavai pagaidām netiek gubu-lietus mākoņi, bet dienas laikā gan bija īslaicīga snieggāze, bet pēc tam īslaicīgs sniegs. Rīgas gaismas piesārņojuma ietekmē tos gubu-lietus mākoņus šobrīd diezgan labi var redzēt uz ZA no Jelgavas.

 74. Gubumakonis Says:

  Riga,vismaz pardaugava ari jau labu laiku vairs nesnieg,ir mainigs makonu daudzums un temperatura atkal krit,man pie loga jau-8 🙂 Sniegamakonu josla aizvirzijas vairak uz ziemelu pusi 😦

 75. snake Says:

  Liepājā (ne)pateicoties stiprajam jūras vējam temp. ir -0,7 gr.

 76. liepājas veeji Says:

  šovakar par Latvijas radio dzirdeēju ka Botnijas līcī pie Zviedrijas un Somijas ja Baltijas jūrā izvedojusies 10 līdz cm bieza ledus sega. tad jau nakamas nedeļas sākuma varētu aizsalt Riigas jūras līcis arīi?!! 🙂

  • maikls Says:

   Tas ledus Baltijas jūrā ir tikai vietām pie krasta. Lai aizsaltu Rīgas līcis, vajadzētu vismaz pāris nedēļas ar -20 grādu salu, un nekas tāds pagaidām nedraud. 🙂

 77. peljux1 Says:

  es ar to pašu dzirdēju.

 78. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē man pie loga tagad rāda -7°C un temperatūra praktiski nemainās. Laikam mākoņi atnāca.

  Un Liepājā tagad vispār ir -0,4°C, toties Alūksnē : ap -12°C

 79. Romāns Kolduns Says:

  Varu pilnībā piekrist Maikla teiktajam: lai līcis aizsaltu, vajag lai virs līča būtu vismaz -15°C kādu nedēļu jo visu laiku pat tagad kad Vidzemē ir -15°C, virs līča ir ap 0°C. Ūdens tajā arī ir silts. Tad jau cik jābūt Vidzemē lai tas līcis aizsaltu – kādiem -30°C kas pie mums diezvai būs.

 80. snake Says:

  tagad tik Liepājā ir -0,2

 81. maikls Says:

  Neaprakstāmi skaistas fotogrāfijas no Gaiziņkalna puses: http://www.fotoblog.lv/rep/10212/?cid=22042

 82. Gubumakonis Says:

  Ja,bildes skaistas! Domaju,ka tadus skatus beidzot mes varesim ieraudzit tuvakajas dienas daudzas vietas Latvija 🙂 un priece tas,ka tas soreiz nau uz paris dienam,bet krietni ilgaku laiku,ka izskatas 😉 Beidzot ilgi gaidita ziema 🙂
  LVGMA it ka sola aukstu un sniegotu janvari ar temperaturu iespejams pat lidz1gradam zem normas,bus ari dazi nelieli atkusni,GISmeteo tuvakas 10 dienas ari sola lielakus vai mazakus minusus,loti ceru,ka tas ari piepildisies 🙂

 83. snake Says:

  nu jau Liepājā ir +0,1

 84. D1 Says:

  Pāris bildes no 02.01.2009. lielā sniega Rīgā, Ķīpsalā! Tiešām skaists un intensīvs sniegs!!! 🙂

  http://www.foto.inbox.lv/digital1/02-01-2009-2

 85. Ģirts Nr1 Says:

  Mjā, Kurzemniekiem tādi īsi prieki, ja jau ir ap 0C naktī. Pa dienu tad jau baltais pūkainais pārvērtīsies Latvijai tik ierastā masā. Saulkrastos no rīta nomērīju sniegu – 17cm. Tātad pa nakti klāt nākuši kādi 10cm. Un temp. -8C. Tagad skaidrojas un diena izskatās būs tāda kādu to atceros tik no bērnības. Forši. Daba vismaz šogad nav Godmanis – nepiečakarē. Rudens bija foršs, sauss un silts. Un ziemai sākums ar daudzsološs.

 86. Gunars Says:

  Labrīt! Smiltenē pēdējās dienas – nevienas sniega pārslas. Sestdien rītā -8. Pašķidri mākoņi.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: