25.-26. decembrī virs Latvijas nonāks anticiklona centrs

Ciklons, kas ir iespiests starp diviem anticikloniem, pamazām zaudē savus spēkus, un jau rīt, 24. decembrī, laiku Latvijā noteiks augsta spiediena apgabals, jo Rietumeiropas anticiklons saplūdīs ar Krievijas anticiklonu.

Izzūdošā ciklona rietumu mala aizvadītajā naktī izraisīja stipru vētru Baltijas jūrā, kas šobrīd pamazām norimst. Tā kā ciklons nav spēcīgs un labi organizēts, Latvijas teritorijā īpaši stiprs vējš nav novērots. Saskaņā ar LVĢMA meteostaciju datiem pulksten astoņos no rīta vidējais vēja ātrums Latvijā bija 2-8 m/s. Visstiprāk vējš, protams, pūta Kurzemes piekrastē: LVĢMA Liepājas meteostacijā līdz rītam bija reģistrētas 20 m/s stipras brāzmas, Ventspils lidostā – līdz 22 m/s. Uz Ventspils mola reģistrētas teju 30 m/s stipras brāzmas; pie ZR un Z vēja šeit vienmēr tiek reģistrētas vienas no lielākajām brāzmām visā jūrā, jo Ventspils molus pie šī vēja virziena sasniedz vēja brāzmas, kas ir ieskrējušās pāri visai Baltijas jūrai vairāku simtu kilometru garumā.

Turpmāk vējš pilnībā norims, jo ceturtdien-piektdien virs Latvijas nonāks anticiklons centrs. Atmosfēras spiediens Latvijā paaugstināsies līdz aptuveni 1045 hPa jeb 784 mm. Tik augsts spiediens laikam sen nav bijis. Debesis brīžiem skaidrosies, taču modeļi tomēr prognozē visai daudz mākoņu, kas gaisam neļaus strauji atdzist. Taču tur, kur pie lēna vēja debesis noskaidrosies, gaisa temperatūra diennakts tumšajā laikā var strauji nokristies (pat nedaudz zem -10 grādiem). Šāda iespēja laikam būs tikai divās naktīs: uz 26. un 27. decembri.

Šobrīd ir vērojams jūras un līča efekts, un no šiem mākoņiem visvairāk nokrišņu var sagaidīt uz dienvidiem no līča, it īpaši Jelgavas un Bauskas rajonā. Trešdien vēja virziens no ZR pamazām mainīsies uz ZA, un līdz ar to arī no līča nākošie mākoņi dosies vairāk uz rietumu pusi – Dobeles un Tukuma rajonu. Šie mākoņi nokrišņus var nest līdz ceturtdienas rītam, lai gan, šķiet, šoreiz nokrišņu nebūs diez ko daudz un tie skars šauras teritorijas.

Un tā kā citi būtiski nokrišņi pirms Ziemassvētkiem un pašos svētkos nav gaidāmi – vien neliels sniegs no šādiem tādiem mākoņiem, kas staigās pāri Latvijai – tad  Ziemassvētki laikam atnāks ne tik balti, cik gribētos. Tas sniegs, kas šobrīd klāj zemi, vairs īpaši nekusīs. Šorīt, piemēram, Alūksnē ir 11 cm dziļš sniegs, Valkā 6 cm, Saldū 3 cm, Daugavpilī 2 cm.

25. decembra rīts25. decembrī plkst. 10:25
Jēkabpilī Ziemassvētku rīts atnācis ar skaidrām debesīm, ir gaišs un saulains, tomēr valsts lielākajā daļā, kā var redzēt šajā satelītattēlā, kas uzņemts pulksten 10:00, joprojām ir mākoņains laiks. Gaisa temperatūra ir vidēji -1..-3 grādi, bet tur, kur mazāk mākoņu, gaiss šorīt atdzisa līdz -4..-6 grādiem. Arī turpmāk virs Latvijas dominēs mākoņi; sākot ar 27. decembri, atkal kļūs siltāks, jo vējš iegriezīsies no jūras.

26. decembrī plkst. 11:30
Atmosfēras spiediens visā Latvijā aizvadītajā naktī sasniedza 1044-1045 hPa jeb 783-784 mm (jūras līmenī). Tas ir augstākais atmosfēras spiediens daudzu mēnešu garumā; saskaņā ar Rīgas lidostas meteoroloģisko novērojumu datiem tik augsts gaisa spiediens nav bijis kopš 2008. gada 3.-4. janvāra, kad Rīgas lidostā tika reģistrēti pat 1049 hPa.

38 Atbildes to “25.-26. decembrī virs Latvijas nonāks anticiklona centrs”

 1. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/15782.html

  Kā vienmēr – te uzskaitu šās ziemas vētras…

 2. Cb Says:

  Jelgavā palaikam snieg (arī sniega graudi), bet šobrīd tik intensīvi, ka liekas, ka radars par maz uzrāda nokrišņus.

 3. raitis_sametis Says:

  Šodien meteo.lv ļoti bārstās ar brīdinājumiem… tagad vēl viens…

  23.12.2008. plkst.15:35

  Šovakar, 23.12., un naktī uz 24.12. Rīgā turpināsies stipra snigšana (sniega segas pieaugums 6-13cm). Snigšanas vai puteņa laikā redzamība samazināsies līdz 500-1000m.

 4. maikls Says:

  Pagaidām līcis smuki ražo nokrišņus…žēl, ka vējš nepūš vairāk no rietumiem, tad varbūt arī līdz Jēkabpilij tiktu. 😀 Tomēr vairāk nokrišņu var gaidīt uz dienvidiem un rietumiem no Rīgas; interesanti, kāpēc LVĢMA informē tikai par snigšanu Rīgā.

 5. egons Says:

  Riigaa pashlaik putenjo un pec LvgMA prognozem stipra snigshana Rigaa bus visu nakti!

 6. egons Says:

  esu arii papetijis tikko satelituznjemumu kas nofotografets 14:00 un redzams kad noksrishnji nak no ziemeljigas licha! bet izskatas vajs tas ciklons tajaa satelituznjemumaa! bet ka redzams licha efekts ir specigaks nekaa tas redzams kartee… tas tikai lielaks paliek! varbut Rigas lici veidojas jauns ciklons? 😀

 7. raitis_sametis Says:

  Jā, arī Pārdaugavā bija dažas smukas sniega brāzmas + mērens putenis, tas jau krēslā…

 8. raitis_sametis Says:

  http://www.sat24.com/

  redzams, ka uz rietumiem no Zviedrijas tuvojas atkal viena fronte, kur “aiz muguras” ir gāzienveidīgi cb mākoņi. Vai tas mūs sasniegs? Vai arī sēdēsim kādas dienas zem atkal viena garlaicīga anticiklona? Es lieku 50:50…

 9. maikls Says:

  Raiti, varbūt tomēr der arī kādreiz izlasīt rakstus, zem kuriem Tu raksti komentārus. 😉 Šoreiz pat pietiktu izlasīt virsrakstu. 😀

 10. egons Says:

  vislabakais laika prognozi var prognozet pec satelituznjemumiem, ka arii veja virziena! vizmas es redzu kad no ziemeljiem pashlaik makonji tuvojas, jeb Rigas licha! aiz taa nekas vairs nav 😀 bet ja peksnji makonji no rietumiem saks nakt, tad mes varam sagaidiit Atlantijas okeana nokrishnjus, kas bus specigaki nekaa tagadejie nokrishnji. Skandinavija pashlaik ir milziigs ciklons, kas nak no Atlantijas okeana [pec satelituznjemuma 14:00]

 11. Cb Says:

  😀
  Jelgavā palaikam sniegs. Bet t=+2 grādi, tāpēc pārsvarā sniegs kūst tikai uz asfalta.Izkskatās, ka jūras efekts pastiprinās. Gribētu pērkona sniegu 😉

 12. Cb Says:

  Tu zini, tagad krīt tādi sniega graudi, ka pārāk daudz netrūkst! 😀

 13. egons Says:

  tikko teica pa LTV zinjam, kad valsts lielakaja daljaa bus stipra snigshana, takaa visiem bus sniedzins 😀

  • maikls Says:

   Nu tātad viņi meloja, jo tā snigšana gaidāma tikai tur, kur pāri virzās mākoņi no līča – pārsvarā Rīgas, Jelgavas un Bauskas rajonā. Šoreiz nevar piesieties LVĢMA prognozēm, tie ir žurnālisti, kas prognozes nolasa pa savam. LVĢMA runā tikai par Rīgu (lai gan pašai Rīgai jau nekas diži daudz laikam netrāpīs), bet gan LTV, gan Latvijas radio uzreiz grib stipru sniegu visā Latvijā. 😀

 14. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē visu dienu 0°C un ar 1 cm sniega, kā arī palielu ledu. Maz mākoņu (tie bija plāni un nebija tik tumši kā agrāk)

 15. raitis_sametis Says:

  Lasu pat virsrakstus, bet sekoju pats līdzi laika kartēm… Mjāa… Priecīgus visiem/ 2 dienas pazudīšu…

 16. maikls Says:

  Līča nokrišņi laikam sāk mazināties.

 17. egons Says:

  bet pats priecigakais ir tas kad, tas sniegs kas nokritiis shajaa naktii, tas arii paliks ziemassvetkos, jo aiz ciklona seko milziig anticiklons un ka jau geografija macija, tad ziemaa anticiklons pazemina temperaturu, bet vasaraa paaugstina!

 18. egons Says:

  maikl, varu tewi iepriecinaat!

  20:00 snigshana pashlaik ir noverojama – Ainazhos, Gulbenee [jev visaa ziemeljvidzemee] un tas viss nak pakapeniski uz dienvidiem, jeb Rigu, bausku, jekabpili, rezekni! man zhel V-pils un liepajas iedzivotajus, jo tur bus vismazak sniega! visvairak bus Latgalee, vidzemee un zemgalee!

 19. snake Says:

  bet vispār Liepājā ik pa laikam stipri krīt sniegagraudi,kaut gan radars tajā brīdī to nemaz neuzrāda

 20. Gubumakonis Says:

  Labi gan 🙂 Pecpusdien un sovakar Riga bija verojami diezgan stipri lica efekta nokrisni,gan krusa/sniega graudi,gan ari lielas parslas,kuras beidzot ari paliek uz zemes nekustot 🙂 nu tas protams nau nekadi loti lieli,bet tomer Zolitude jau kadi 1,5 cm sniega un nu jau atkal balts 🙂 un briziem nedaudz snieg,tatad Ziemassvetki vismaz nedaudz balti Riga bus,ta jau redzes,kas pa nakti sasnigs 🙂 Pagaidam licis nes sniegu Rigai .T ir ap 0.

 21. snake Says:

  Liepājā nogāza pamatīga krusa,bet radars neko neuzrāda,snieg arī tagad

 22. Gubumakonis Says:

  Pie manis Zolitude smuki,vakara sniga smalks sniedzins,zeme ir balta(kadi3cm sniega) temp. -1,ir mierigs balts Ziemassvetku vakars 🙂 Jaukus svetkus visiem!!! 🙂

 23. Romāns Kolduns Says:

  Toties Ogrē gan kā vienmēr maz sniega (ap 1 – 2 cm) un tagad jau pie loga -3°C.

 24. Romāns Kolduns Says:

  http://www.csgnetwork.com/pressurealtcalc.html – šajā saitā var aprēķināt Zemes atmosfēras spiedienu visos augstumos vjl. Baigi interesants saits. Ogrē -3°C un mākoņi.

 25. Kamielis Says:

  Maija aūū!
  Kā Gaiziņā ar sniegu? Vai var braukt slēpot?

 26. egons Says:

  Tikko dzirdeju briesmigu zinju: Virs Atlantijas okeana veidojas milziigs anticiklons, kas atnesis bargu salu..Baltija pat sola -20C…shis viss sagaidams janvara sakumaa!

 27. Anonīms Says:

  Kur tad dzirdēji?

 28. Romāns Kolduns Says:

  ap 6. janvāri tā būs : -15°C dienā un -20 naktī. Tas labi. Bet tas viss būs no Barenca jūras nevis no Atlantijas okeāna (vismaz es tā to sapratu). Pašlaik Ogrē -3,5°C

 29. raitis_sametis Says:

  Šodien LRadio plkst. 13:00 sacīja par lielo aukstumu. Latvijā būšot ap-20, nepatīk, ka neseko nokrisņi…:(

 30. raitis_sametis Says:

  Tāpat tiks vestīts- būšot daudz puteņu, un sniegainu dienu… tagad atcerējos…

 31. raitis_sametis Says:

  UNNN- vēl arī vakardienas LTV “Panorāmā” apakšējā rindiņā noņirbēja ziņa: ka “laika zinātāji paregojuši precīzāk nekā profesionāļi”… vairāk par šo nekā nezinu

 32. Kamielis Says:

  Nu jau izklausās pēc krīzes vaimanātāju kora

 33. egons Says:

  vecgada diena buus auksta, bet jaungada diena buus putenjaina! un par to Lielo anticiklonu runajot – tas neveidosies berenca juraa…bet Atlantijas okeanaa..pashlaik vinsh pienjemas spekaa! Shis anticiklons bus tik specigs, kad aizstures jebkada siltuma ielshushanu tajaa….takaa sargat savu veselibu…silti gjerbaties!

 34. Saksija Says:

  Tās prognozes par lielo aukstumu var izgāzties. 😀

 35. D1 Says:

  Lielais janvāra aukstums būs saistīts ar vairāku anticiklonu sistēmu, nevis vienu anticiklonu, kas neļaus siltajam okeāna gaisam sasniegt Eiropu un arktiskās gaisa masas valdīs no 2-4 nedēļām un jā, gada sākumā gaidāmi puteņi … tā LTV1 stāstīja 🙂

 36. Gubumakonis Says:

  Man jau nu patiktos gan,ja atnaktu tas sals un puteni janvari 🙂 Beidzot varetu izbaudit isto ziemu ka vecos labos laikos 🙂 ka tik piepilditos! Ja,un sals -20,ja tads ari uznaktu nebut nau stiprakais,kas piedzivots pie mums agrakos laikos 🙂 Bedigaka zina ir ta,ka pirms Jauna gada naksies piedzivot vel vienu atkusni atkal laikam 😦


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: