Laika prognoze

Ciklons, kas šajā brīdī atrodas uz ziemeļiem no Britu salām, tuvākajā diennaktī strauji dosies uz austrumiem, pirmdienas pievakarē tā centrs jau būs virs Somijas. Ar to saistītas frontes šķērsos Latviju, naktī uz pirmdienu un pirmdienas rītā atnesot mērenus, kādā brīdī pat stiprus nokrišņus visā Latvijā (lietu, austrumdaļā arī  sniegu), bet turpmākajās divās diennaktīs nokrišņu kopumā būs mazāk, taču vietām gaidāmi gāzienveida nokrišņi no gubu mākoņiem, kas nāks no jūras un līča (galvenokārt snigs, iespējama arī krusa).

Ar ciklonu saistīta vēja pastiprināšanās gaidāma naktī uz pirmdienu, nakts otrajā pusē Kurzemes rietumu piekrastē un Ziemeļvidzemes piekrastē gaidāmas D, DR vēja brāzmas līdz 19-21 m/s, bet agrā pirmdienas rītā arī pārējā Latvijas teritorijā gaidāmas D vēja brāzmas līdz 15 m/s. Dienas gaitā vējš pierims, pirmdienas vakarā visā Latvijā, izņemot Kurzemes piekrasti, pūtīs lēns vējš. Tad naktī uz otrdienu, ciklonam pavirzoties nedaudz tālāk uz austrumiem un Latvijas rietumdaļai nonākot ciklona rietumu malā, iegriezīsies ZR vējš, kas jūras piekrastē otrdienas rītā pastiprināsies brāzmās maksimums līdz 25 m/s. Līča piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 15-18 m/s, bet Latvijas austrumu rajonos būs lēns vējš, jo šeit atradīsies ciklona centrs, kas būtībā būs pārvērties plašā zema spiediena ieplakā.

Otrdien un trešdien gaidāmi jūras un līča efekta nokrišņi. Otrdien šos nokrišņus veicinās ciklona tuvums, bet tos var mazināt, iespējams, nepietiekamie temperatūras kontrasti un pārāk stiprais vējš. Lielākie temperatūras kontrasti gaidāmi trešdien, bet tad atkal var traucēt mazāks gaisa mitrums un neliela vēja virziena maiņa. Šobrīd izskatās, ka lielākā stipras snigšanas iespēja gaidāma otrdienas vakarā, naktī uz trešdienu un trešdien uz dienvidiem no līča.

Ziemassvētkos anticiklons, kas šobrīd atrodas virs Rietumeiropas, saplūdīs ar Krievijas anticiklonu, līdz ar to izveidosies ļoti plašs un spēcīgs augsta spiediena apgabals, kas turpmākajās dienās noteiks laiku Latvijā. Taču pagaidām anticiklons nenesīs diez ko aukstas gaisa masas, un tikai gadījumā, ja debesis noskaidrosies, gaidāms kārtīgs sals (ar to domāju vismaz -10 grādus).

Zemāk atspoguļota prognoze pirmdienai (dienas vidum) un otrdienai; kartēs uzrādīta prognozētā maksimālā gaisa temperatūra.

22dec

23dec

13 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. maikls Says:

  Tikai tagad piefiksēju, ka GFS pirmdien Kurzemē prognozē salīdzinoši lielu negaisa iespēju.Prognozētais vēja ātrums otrdien Kurzemē nedaudz samazināts gan GFS, gan HIRLAM prognozēs.

 2. raitis_sametis Says:

  WOOW! Atkal vētriņa!

 3. raitis_sametis Says:

  21.12.2008., plkst. 17:56/no meteo.lv
  Šovakar, 21.12., no plkst. 22:00 līdz 22.12., plkst. 2:00 Kurzemē un Vidzemē gaidāms dienvidrietumu vējš, kas brāzmās pastiprināsies līdz 15 – 18 m/s. Rīt, 22.12., laika periodā no plkst 2:00 līdz 6:00 Kurzemes piekrastē vēja brāzmas sasniegs 20 – 23 m/s.
  =====
  Gatavosimies atkal mūsu brīnišķīgajai dabas parādībai- vētrai:)

 4. Gubumakonis Says:

  Ta nu gan nekada liela vetra nau,lai gatavotos,ja pat Kurzemes piekraste lielakas brazmas tikai 23 m/s,tad jau Riga varetu vispar neko nesajust. Interesanti butu,ja attistitos tads pamatigaks lica efekts otrdien-tresdien,tas gan varetu skart tiesi Rigu,varbut ari kads zibens 🙂

 5. Cb Says:

  Arī ESTOFEX galvenokārt Kurzemes dienvidus ir iekļāvis pērkona negaisu kategorijā.

 6. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd diezgan stipri snieg, uz brīdi viss ir balts…

  Tagad – plkst. 9:55 – snieg ļoti stipri, lielām pārslām, uz koku zariem pagaidām nekūst, tāpēc izskatās ļoti smuki. 🙂

 7. maikls Says:

  Rīgas lidostā šorīt pirms sešiem reģistrēti 18 m/s, kas ir vairāk nekā Liepājas un Ventspils lidostā. 😀

  …Liepājas lidostā jau +7 grādi.

 8. raitis_sametis Says:

  Hmm… arī es šonakt Rīgas centrā ap plkst. 4-5 nočekoju vēja brāzmas līdz 12m/s… Lietus brāzmas arīdzan no nakts otras puses un vēl plkst. 8-9 rītā, tagad gan ir tikai cu+sc mākoņu klājiens, 9 balles mākoņainība+ daži zemākie st “pikuči”.

 9. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Te gan tikai +4, kas jau arī ir stipri silts Ziemassvētku pievārtē…

 10. Gubumakonis Says:

  Riga nakts otra puse lija lietus un brazmains vejs,sniegs gandris pilniba nokusis 🙂 skatoties pa logu vien vietam palikusas nelielas baltas salinas 😦 Nau jau nekads brinums,jo sorit bija +3 +5. Riebigs laiks ziemai.

 11. raitis_sametis Says:

  Caur SWH ziņo- Latgalē snieg un putina…

 12. raitis_sametis Says:  Vai jūs 2009. gadā sev novēlētu šādu mazu virpulīti?

 13. scAvenger Says:

  Negribētu gan tādu “virpulīti”…
  Bet Ventspils pusē, spriežot pēc satelītbildēm un meteo.lv, šodien vienu brīdi bijis pilnīgi skaidrs un saulains?


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: