Īsi par gaidāmo laiku

Brīvdienās laiku Latvijā aizvien noteiks zema spiediena ieplakas, kas izvietojušās starp diviem daudzkārt pieminētajiem anticikloniem. Tātad palaikam gaidāmi dažādi nokrišņi, gaisa temperatūra ap nulli, sestdien Latvijas rietumpusē līdz +3, svētdien +4, jūras piekrastē pat +6 grādiem.

Pirmdien pāri Baltijas jūras reģionam virzīsies Atlantijas ciklons; esot tā siltajā sektorā, gaisa temperatūra pirmdien Latvijas centrālajos un rietumu rajonos var sasniegt +4..+5, jūras piekrastē pat +7 grādus. Saskaņā ar pašreizējo GFS prognozi pirmdien no rīta un dienā gaidāmi visai stipri nokrišņi – pārsvarā lietus, gaidāms arī stiprs D, DR vējš, it īpaši pirmdienas rītā.

Pēc tam gar ciklona rietumu un anticiklona austrumu malu Latvijā ieplūdīs vēsākas gaisa masas no ziemeļiem. Līdz ar to otrdien un trešdien nokrišņi būs galvenokārt slapja sniega un sniega veidā – laikam snigs maz, izņemot tos rajonus, kur pāri virzīsies no jūras/līča nākošie gubu mākoņi. Vējam pūšot no siltās jūras, gaisa temperatūra  īpaši nepazemināsies, piekrastē vietām saglabājoties nedaudz virs nulles.

Decembra pēdējās 6-7 dienās laiku pie mums, šķiet, galvenokārt  noteiks plašs un spēcīgs anticiklons. Lai gan šobrīd tiek prognozēta ZA vēja iegriešanās, īpaši liels aukstums pagaidām netiek prognozēts, bet, ja debesis noskaidrosies, tad jāgaida līdz šim lielākais sals šajā ziemā.

17 Atbildes to “Īsi par gaidāmo laiku”

 1. raitis_sametis Says:

  Patreiz Rīgā gaisa temperatūra nedaudz pazeminājusies līdz -1, un kādu pusstundu sniga mazs sniedziņš. Viss riņķī nedaudz baltāks kļuva, bet atkala arīdzan nerimstas. Apledojums zem sniega saglabājas. * Tikko zvanīju radiem uz Kurzemes un Zemgales robežas-> tur joprojām stāsta par fatālu apledojumu…

 2. raitis_sametis Says:

  19.12.2008. plkst. 16:51
  Šovakar, 19.12., un naktī uz 20.12., Latvijas centrālajos rajonos gaidāms stiprs apledojums, austrumu rajonos saglabāsies stiprs apledojums.

  Nupatās atkal jauns meteo.lv brīdinājums palaists…

 3. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē -1,5°C un ap 2 – 3 cm sniega. Un liels ledus. Tagad zem sniega to ledu neredz un vispār nevar paiet.

 4. Romāns Kolduns Says:

  Tagad Ogrē jau 5 cm sniega, bet cik saprotu, tas viss drīz izkusīs jo ap pirmdienu būs jau +5°C un lietus.

 5. maikls Says:

  GFS Ogrei pirmdien sola +2 un sniegu, arī lietu … Lietuvas modelis prognozē +4.

 6. Gubumakonis Says:

  Riga vismaz nomale(Zolitude) pagaidam ir superigs laicins,iestajas riktiga ziema un snieg jau 20 stundas no vietas bez partraukuma 🙂 Temperatura nakti un no rita -1,tagad ap 0,bet vel ipasi nekust,bet turpina lenam snigt,briziem lielam parslam,sasniga jau kadus6-8cm 🙂 Sabildeju so skaistumu,kads negadas pie mums biezi :

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/20-12-2008SNIEGPUTENIS-RIGA

  Zel gan ka tas viss tulit atkal nokusis,un tad atkal druma peleciba 😦

 7. Gubumakonis Says:

  He-he,ari es vakar vakara cietu no apledojuma un paslidot uz piesnigusa ledus pamatigi nozavos par laimi bez fatalam sekam 🙂 Tikai dazas vietas sodien sap.

 8. raitis_sametis Says:

  Tāds mierīgs sniedziņš šodien…

 9. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/17661.html

  Vājprātīgs notikums – daudzu cisternu ar degvielu – eksplozija Ventspilī, tomēr arī savā blogā iemetu/ tas notikums var atsaukties uz dabas norisēm…

 10. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tik sniga un sniga līdz pusčetriem. Tagad es nezinu kas būs, laikam tas viss kusīs.

 11. Kamielis Says:

  Jā, jā atsauksies gan tā avārija, rīt laikam man Ventspilīs vajadzētu nopļaut zāli lai uz Ziemsvētkiem tīrs pagalms

 12. Gubumakonis Says:

  Riga sakas atkusnis,t+1,neliels lietus ar slapjo sniegu.slapdrankjis 😦 Var vien minet,vai si bagatigi uzsnigusi sniega sega vismaz daleji parcietis gaidamo atkusni,vai tomer salu Riga atkal sagaidis ar pliko zemi? Interesanti,kadas domas 🙂

 13. Enricco Says:

  Būs vien Rīgā plika zeme uz nākamo salu 😦

 14. maikls Says:

  Pastāv iespēja, ka otrdien-trešdien sasnigs visai daudz.

 15. maikls Says:

  Un arī šonakt – pirmdienas rītā Rīgā var snigt, nevis līt…

 16. Gubumakonis Says:

  Patreiz Riga briziem list lietus,kuram reizem piemaisas ari slapja sniega parslas,sniegs kust pilseta loti atri,temp. sodien ir ap +2,ja ta turpinasies,jau rit dabusim pliku zemi 😦 Pagaidam kaut ka ceriba uz to jauno sniegu ir vaja,jo parak jau siltas temperaturas visi sola gan rit,gan ari otrdien Rigai 😦 ja laiks vismaz briziem nenoskaidrosies,ta vis sasnigusais slapjais sniegs kusis,nesaglabasies,vienigi ja tresdienas nakti un diena vel bus stipri Lica efekta nokrisni,tad ir ceriba. Pagaidam ir visi faktori,kas atri kause sniegu-bieza zemo makonu sega,vejains laiks,lietus un gandriz nemaz nesasalusi zeme apaksa 😦


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: