Laika prognoze

Virs Krievijas aizvien atrodas anticiklons, kura rietumu mala ietekmē laiku Latvijā, saglabājot negatīvu temperatūru piezemes slānī un nokrišņu mākoņiem, kuri it kā nepieder nevienam ciklonam vai izteiktai atmosfēras frontei, neļaujot doties tālāk uz austrumiem kā ierasts. Otrs anticiklons, kuru esmu pieminējis iepriekš, vēl atrodas Atlantijas okeānā pie Rietumeiropas, savukārt starp šiem diviem anticikloniem atrodas salīdzinoši zema spiediena apgabals, bet Islandes tuvumā uzdarbojas spēcīga ciklonu sistēma.

Tuvākajās dienās pirmais anticiklons atkāpsies mazliet uz austrumiem, savukārt otra anticiklona centrs pārvietosies uz Rietumeiropu. Latvija tātad būs starp šiem anticikloniem, – es šādu apgabalu, kur laiku nenosaka neviens  vērā ņemams ciklons vai anticiklons, parasti saucu par pelēko zonu. Ceturtdien, šķiet, nokrišņu būs maz, bet piektdien  / naktī uz sestdienu varētu būt visai daudz (iespējami visa veida nokrišņi, bet galvenokārt var gaidīt slapju sniegu). Gaisa temperatūra visas turpmākās diennaktis svārstīsies ap nulli, valsts rietumos brīžiem nedaudz virs, austrumos – nedaudz zem nulles.

Laika periodā no svētdienas līdz Ziemassvētkiem varētu izveidoties situācija, ka spēcīgs ciklons no ziemeļiem dodas pāri Skandināvijai dienvidaustrumu virzienā, savukārt virs visas Rietumeiropas pastiprinās anticiklons. Un tad gar anticiklona austrumu malu un ciklona dienvidrietumu malu pie mums var ieplūst aukstākas gaisa masas. GFS šobrīd prognozē sniegu, sākot no 22. decembra vakara. Piedevām GFS arī prognozē vētru Kurzemes piekrastē. Ziemassvētku vakaram GFS pagaidām prognozē nelielu sniegu daudzviet Latvijā (kā arī jūras/līča efektu) un gaisa temperatūru ap +1..-3 grādiem. ECMWF arī prognozē kaut ko līdzīgu. Iepriekš abi šie modeļi tikpat vienprātīgi prognozēja, ka Ziemassvētkos virs Latvijas atradīsies spēcīga un plaša anticiklona centrs, bet pašreizējās prognozēs abi anticikloni ir pavirzīti katrs uz savu pusi prom no Latvijas. Un arī UKMO modelis šobrīd prognozē ko līdzīgu, tikai nedaudz vēlāku, lēnāku un mierīgāku notikumu attīstību nekā GFS.

5 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Gubumakonis Says:

  Sodien pusdienlaika un pecpusdien atkala sasniedza ari Rigu 🙂 briziem linaja neliels lietus kurs sasalsa saskaroties ar visu,bet velu vakara lija mereni stipri un Zolitudre mazas ielinas un ietves parvertas par riktigu slidotavu 🙂 Pa dienu bija-1-2,vakara ir ap0. Sadi izskatijas Zolitudes ielas un ietves sodien var apskatit bildes 🙂

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/18-12-20082atkala2

 2. raitis_sametis Says:

  Vakar aizbraucu uz Tukumu- fatāli, vārda tiešā nozīmē pāris reizes apsēdos uz pēcpuses! Tur viss ar 1cm biezu ledu bija (17.12. vakarā) pārklāts kā ar spoguli, pat zāle. Vilcieniem tie kontaktstieņi nepārtraukti dzirksteļoja. Visi – rajona pēcpusdienas autobusi bija atcelti/ arī es netiku uz Zanti. Braucu atpakaļ uz Rīgu. Sazvanoties ar paziņām minētajā pagastā: arī no turienes vēstīja par pilnīgu “spoguli” virsriņķī… ** Atkala 17.12. vakarā ap 23:00 uzradās (lietus laikā) arī Rīgas centrā, trotuāri spīdēja kā slidotavā…

 3. raitis_sametis Says:

  http://pogoda.ru.net/weathernews.php?id=3220 (krieviski)

  2008. gads – bijis pasaulē 9-tais siltākais novērojumu vēsturē

 4. raitis_sametis Says:

  bet lietus līst…līst…līst.. līst… un atkal kūst… kūst Rīgas Pārdaugavā


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: