Ļoti stipra atkala vietām Latvijā

Nokrišņu intensitāte Šeit redzama radara uzrādītā nokrišņu intensitāte pulksten 18:30 pēc Latvijas laika. Daļā Zemgales vērojami stipri un ļoti stipri nokrišņi – pārsvarā lietus, vietām varbūt sniegs vai slapjš sniegs. Tā kā gaisa temperatūra aizvien ir nedaudz zem nulles, tad lietus lāses, saskaroties ar zemi vai priekšmetiem, pārvēršas ledū, pārklājot gan koku zarus, gan vadus, gan automašīnas, gan ceļus. Tā kā vietām var izveidoties bieza ledus kārta, nav izslēgta iespēja, ka zem ledus svara lūzīs koku zari un koki, salieksies vadi, kas sliktākajā gadījumā var arī pārtrūkt.

Attēlā redzamā nokrišņu zona virzās uz ziemeļiem. Arī šonakt un trešdien, un naktī uz ceturtdienu daudzviet Latvijā gaidāma atkala, it sevišķi Latvijas centrālajā un austrumu daļā.  Latvijas rietumu un centrālajos rajonos gaisa temperatūra trešdien paaugstināsies līdz nullei un +1 grādam, tāpēc apledojuma veidošanās pamazām mazināsies un Kurzemē ledus sāks kust, bet valsts austrumu rajonos apledojums var saglabāties pat vairākas dienas.

Atkala ir visai reta parādība, taču decembra mēnesī tā vērojama visbiežāk. Ne velti ir tautasdziesma:  Sidrabiņa lietiņš lija / Ziemassvētku vakarā / visi sīki žagariņi / sidrabiņu vizināja. 🙂

Plkst. 19:15
Ziņu aģentūras jau ziņo par daudzām avārijām uz noledojušajiem ceļiem. Atkala – varbūt arī sniegs un krusa – tūlīt sasniegs Rīgu.

20 Atbildes to “Ļoti stipra atkala vietām Latvijā”

 1. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd nedaudz līst, viss pamazām tiek iekalts ledū.

 2. Cb Says:

  Bet tas lietus pārsvarā ir ledus veidā – krīt ledus gabali. Krusa tā arī nav, jo krusa veidojas mākoņos. Krīt arī sniega pārslas un nesasalis lietus.

 3. maikls Says:

  Krītošus ledus gabalus es laikam neesmu redzējis. 🙂 Tādos laika apstākļos vajag lietussargu (ledussargu) no tērauda. 😀

  Rīgas lidosta uz plkst. 19:20 ziņo par sasalstošu nelielu lietu. Jāskatās, kas no gaisa kritīs tad, kad nokrišņi būs intensīvāki.

 4. Cb Says:

  Tagad no debesīm kopā ar sasalušu lietu jeb ledus lietu krīt ļoti spēcīgs smags sniegs (jo tas būtībā ir slapjš sasalis sniegs) 🙂

 5. cyxob Says:

  super! dzīvoju jelgavā. tas ledus lietus ir pilnīgi caurspīdīgu olveida bumbiņu (2mm diametrā) veidā. palodze arī apledojusi visa…

 6. migla Says:

  pie Ventspils līņāja lietus,pēcpusdienā viss apledoja,tagad jau pakusis,vairs nav tik traki,Rīgas -Ventspils šoseja laba,ir kaisīts,mazie ceļi gan apledojuši.

 7. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude nekads lietus,atkala vel nau sasniegusi,bet toties saka snigt sniedzins,palielam parslam un zeme palika balta 🙂 temp. ir-2,jauki,iesu ara ar suni staigat 🙂

 8. maikls Says:

  Jēkabpilī joprojām nedaudz līst, temperatūra aptuveni -3 grādi, nav nekādu krītošu ledus gabalu vai sniegpārslu, viss ir melns un ledains.

 9. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/17246.html

  Atvēru jaunu lapu, kas veltīta šai atkalas parādībai…

 10. Qued Says:

  Birzgale (Lielvārde) pusnaktī – nāk no gaisa lietus ar sniegu, pasaule pārklāta ar caurspīdīgu glazūru. Jaunjelgavas šoseja izskatās bēdīgi.

 11. D1 Says:

  Rīgā (Ķīpsalā un vēlāk arī Imatā).

  Sākumā bira tipiska krusa – balta un necaurspīdīga, tad sāka snigt sniegs, kura pārslas aptuveni 20:30 vakarā bija (nepārspīlēju) 3-4 cm lielas!!! Tā kā saķepuši viegli sniega pikuči. Tik lielas sniega pārslas redzēju pirmo reizi … vai tas tā bieži gadās??? Nu un vēlāk sniegam piejaucās klāt tās caurspīdīgās ledus bumbiņas-krusa, kuras ir diezgan sāpīgas, ja pa seju dragā!

  Tāds bija mans ceļš šovakar mājās no darba! 😀

 12. D1 Says:

  P.S. Biezais sniegs bija (ja tā padomā un pamēra) iespējams par 5 cm lielās pārslās!

  Vot vajadzēja nofotografēt, bet ar telefonu nekas nesanāca – it kā zibspuldze ir, bet bildes pārgaismojās! Ja kādam izdevās, tad padalieties! 🙂

 13. D1 Says:

  Aptuveni šādi izskatījās! 🙂

 14. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html

  Te var redzēt- rietumdaļā pie mīnusgrādiem līst, ar visām no tā izrietošajām sekām

 15. maikls Says:

  Jēkabpilī naktī turpināja līt, lietus lāses sasalstot skaļi sitās pret palodzi, traucējot man gulēt. 🙂

 16. Gubumakonis Says:

  Ja,sniegaparslas bija lielas un smagas,ne gluzi jau 5 cm,acimredzot mieriga laika galigi slapjas,bet kritot leja sasala zemakos gaisa slanos un zeme nonaca jau ka ledains sniegs neatceros,kad vel tads bija.Parasti lielo parslu uzsnigusais sniegs ir miksts un pufigs,bet soreiz citadi. Vispar jau mieriga un mitra laika lielas parslas dazreiz snieg,ta nau ipasi reta paradiba,vienkarsi pedejos gados sniegs ka tads pateicoties siltam laikam snieg arvien retak 🙂 biezak ziema list lietus.Nakti reizem bija neliela ledus krusa,kas skali sitas pa palodzi,bet lielaka nokrisnu zona aizgaja garam Rigai.

 17. Cb Says:

  Šodien gan līst nesasalis lietus pie mīnus grādiem. Līdz ar to gājēju ceļi apledojuši kā slidotavas. Bet temp. tik un tā sāk celties uz + grādiem.

 18. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē ļoti pamatīgs ledus, pa ielu vispār nevarēja paiet.

 19. raitis_sametis Says:

  Vēl joprojām…no meteo.lv
  18.12.2008. plkst. 13:20. Šodien, 18.12., Latvijas austrumu daļā joprojām saglabāsies stiprs apledojums.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: