Aukstums Ziemeļamerikā

Kopš novembra vidus daudzviet Ziemeļamerikā vērojams aukstāks laiks nekā citus gadus, un tuvākajās dienās lielā daļā Kanādas, kā arī ASV rietumu un ziemeļu daļā gaidāms īpaši auksts laiks, kas, pēc dažām prognozēm, atsevišķos reģionos var atnest lielāko salu un sniegu pēdējā pusgadsimta laikā.

Ceturtdien uzsniga vietām ASV dienvidos – vairākās vietās tas bija pirmais sniegs daudzos gados, tika uzstādīts ne viens vien biezākās sniega segas un agrākās snigšanas rekords. Tā, piemēram, The Associated Press ziņo, ka nedaudz snidzis arī ASV dienvidu pilsētā Ņūorleāna, kas atrodas vienos platuma grādos ar Ziemeļāfriku, pēdējoreiz šeit sniga pirms četriem gadiem, savukārt iepriekšējais agrākā sniega rekords bija 22. decembris.

prognoze Nākamnedēļ sals pastiprināsies arī Āzijas ziemeļaustrumu daļā, kur šajās dienās ir fiksēts līdz -57 grādiem stiprs  sals. Šajā kartē redzama modeļu prognozētā 850 hPa temperatūras atšķirība no 30 gadu vidējā rādītāja pirmdien; plašā teritorijā Ziemeļamerikā tā gaidāma lielāka par 12 grādiem. Amerikāņi prognozē, ka Ziemeļamerikas lielākajā daļā visa decembra vidējā temperatūra būs zemāka nekā parasti, Kanādas centrālajā daļā pat vairāk nekā 4 grādus zemāka par normu. Eiropai tiek prognozēts, ka decembra vidējās gaisa temperatūras novirze no daudzu gadu vidējā rādītāja būs no -2 grādiem Spānijā līdz +5 grādiem Krievijas rietumos.

19. decembrī plkst. 11:00
17.-18. decembrī cita starpā snidzis arī Arizonas, Nevadas un Kalifornijas štatā, daudzviet tas bijis pirmais sniegs 30 gadu laikā, daudzviet uzstādīti jauni sniega segas biezuma rekordi. Sniegs pārklāja tuksnešus, kaktusus un palmas, daudzi koki zem sniega svara lūzuši; Lasvegasā uzsnigusi aptuveni 10 cm bieza sniega sega, un snidzis pat Malibu.

3 Atbildes to “Aukstums Ziemeļamerikā”

  1. raitis_sametis Says:

    Bet pie mums…kā vienmēr->silts

  2. lietusviirs Says:

    Mailkl, kur tu wetterzentrele atradi to bildi. Es it kā izrakņājos bet tādu neatradu. Tā ir baigi labā bilde.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: