Laika prognoze

Pāri Centrāleiropai stiepjas plašs zema spiediena apgabals, kas Eiropu sadala vēsajos rietumos un relatīvi siltajos austrumos, bet šīs atšķirības ir minimālas, nav lielu gaisa temperatūras kontrastu, un tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc nav izveidojies neviens spēcīgs ciklons. Līdz ar to arī nokrišņu Eiropā ir maz, vien tuvāk Vidusjūrai vietām ir stiprākas lietusgāzes, kalnos arī sniegs.

Ceturtdien, ņemdams enerģiju no siltās Vidusjūras, pastiprināsies ciklons pie Itālijas. Šis ciklons tuvākajās dienās izraisīs ļoti stipras lietusgāzes un stipru snigšanu vietām kalnos, kā arī vētras, līdz ar to sagādādams ne mazums problēmu šim reģionam. Tikmēr anticiklons no Turcijas virzīsies uz ziemeļiem, un gar Vidusjūras ciklona austrumu malu un šī anticiklona rietumu malu Austrumeiropā, sākot no dienvidiem, atkal ieplūdīs siltas gaisa masas, taču vairs nebūs tik silts kā decembra pirmajā nedēļā.

Turpmāk anticiklons dosies vēl nedaudz tālāk uz ziemeļiem, pēc tam, šķiet, atkal mazliet atpakaļ uz dienvidiem; ciklons virs Vidusjūras izzudīs, bet no rietumiem tur atnāks jauns ciklons. Tātad Austrumeiropa atkal būs gan ciklona, gan anticiklona siltajā sektorā. Taču saskaņā ar pašreizējām prognozēm Skandināvijas ziemeļus nākamās nedēļas sākumā beidzot varētu sasniegt nopietns aukstums. Ciklonu (C) un anticiklonu (A) izvietojums, kā arī silto (sarkanā krāsā) un auksto (tumši zilā krāsā) gaisa masu plūsma redzama divās kartēs zemāk,kurās atspoguļota prognoze 11. un 15. decembrim (ceturtdienai un pirmdienai).

11dec15dec

Latviju vissiltākās gaisa masas sasniegs piektdien, kad gaisa temperatūra pusotra kilometra augstumā virs Latvijas sasniegs +5 grādus. Uz zemes būs nedaudz vēsāks, tātad atkal gaidāma inversija, kas sola neizklīstošu zemo mākoņu segu un vismaz vietām arī smidzinošu lietu. Latvija tātad būs anticiklona rietumu malā, pūtīs mēreni stiprs DA vējš. No rietumu puses var pietuvoties kāda zema spiediena ieplaka un atmosfēras fronte, kādā brīdī atnesot mazliet vairāk par smidzinošiem nokrišņiem; ceturtdien daudzviet Latvijā gaidāmi nokrišņi saistībā ar silto atmosfēras fronti. Gaisa temperatūra turpmākajās diennaktīs nespēs īpaši attālināties no nulles atzīmes.

11. decembrī plkst. 12:00
Tuvākās dienas Latvijā tomēr var būt visnotaļ saulainas, vismaz tā šobrīd prognozē gandrīz visi modeļi. Lai gan gaisa mitrums būs pietiekami liels un arī temperatūras vertikālais sadalījums (jo augstāk, jo siltāk) būs labvēlīgs zemo mākoņu veidošanās procesam, gaidāmais mēreni stiprais vējš varētu pasargāt mūs no šāda pelēka  scenārija, ļaujot uzspīdēt saulei.

14 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Gubumakonis Says:

  Riga kartejo reizi viss nokusa pilniba,peleks laiks un ir +!+2 gradi. Nakti bija loti bieza migla. Diemzel prieks manis tas ir garlaicigi un pat riebigi laikapstakli 😦 Es domaju prieks ziemas menesiem,silti sektori vien,atkartojas ieprieksejo gadu scenarijs 😦 Kaut kadu ceribu dod Gismeteo ar savu prognozi ,pec 18 dec. varbut situacija mainisies :
  http://www.gismeteo.ru/mtowns/26422.htm
  Pec Lietuvas modela un LVGMA vel nakama diennakti Riga varetu atkal uz kadu laicinu uzsnigt slapja sniega kartina.

 2. raitis_sametis Says:

  Tāds ļoti mierigs un mākoņains laiks turpināsies.

 3. Gunars Says:

  Vidzemē, Smiltenes pusē un uz austrumiem vairākas dienas noturējās īsts Ziemassvētku skats ar piesnigušiem kokiem un slēpošanai pietiekamu virszemes kārtu. Tā šķiet, ka piektdien sāks intensīvi kust. Taču šodien Gismeteo kartē redzu, ka krievi prognozē krietnu aukstumu – jau jaunnedēļ un tas pieņemas spēkā tuvāk Ziemassvētkiem. -15, -20. Būtu laiks mūsu kopējā portālā palūkot, ko sola citas prognozes un ko domājam mēs paši – lielais sals atnāks vai nē?

 4. maikls Says:

  GFS tagad prognozē, ka nākamās nedēļas sākumā DA vējš pāries A vējā, debesis brīžiem skaidras un minimālā temperatūra Latvijā -8 grādi.

  Tās t.s. krievu prognozes, manuprāt, ir tās pašas GFS prognozes, GFS tikko prognozēja, ka no ZA ieceļos aukstums, bet šajā brīdī GFS atkal prognozē +8 grādus uz Ziemassvētkiem. Bet šitās ilgtermiņa prognozes nav nekas vairāk kā izklaide tiem, kuriem pietrūkst citu izklaižu. 😀

 5. Cb Says:

  Vēl jau nav bijušas tādas stipras, ilgstošas rudens vētras (ja neskaita sniega vētru), varētu ka būt, ka tradicionāli to sagaidīsim atkal janvārī, bet tas nozīmētu silta laika turpināšanos.

 6. maikls Says:

  Un tagad jau atkal GFS uz Ziemassvētkiem prognozē -10 grādu salu, tiesa, bez snigšanas… tā tās ilgtermiņa prognozes ik pēc 6 stundām mainās pa 10-20 grādiem. 😀

 7. raitis_sametis Says:

  Vētru ziņā- šis rudens un ziemas sākums: patiešām ir ļoti mierīgs. Tikai viens nopietns uzpūties ar sniegu ir bijis…

 8. raitis_sametis Says:

  VISPĀRĒJĀ ILGTERMIŅA PROGNOZE (atjaunots 6.12.08.): gatavosimies mērenai ziemai 2008-2009. Tās sākums var aizkavēties līdz pat Ziemassvētkiem 2008. Visumā tā gaidāma (protams…) aukstāka par iepriekšējo, taču tai pat laikā – nekādas dramatiskas meteo kataklizmas nesekos. Būs sniegs, pa reizei paputinās. Nāks lēni, ar maziem saliņiem, bieži atkušņi. Iespējams, ka laiks stabilizēsies Janvāra 2009 otrā pusē. Neliela vienlaidus ziema līdz Marta 2009 vidum, arī pēc tam Marta 2009 beigās vai Aprīļa 2009 sākumā- kāda atziema. Pavasaris 2009 var aizkavēties.<== mana ilgtermiņa prognoze.

 9. raitis_sametis Says:

  By the way- “Latvijas (bij – Lauku) Avīzes” pielikumā “Praktiskais Latvietis” JANVĀRĪ iesūtīju jautājumu- vai kaut kur LV nenotiek laika vērotāju saietu. DECEMBRĪ tagad saņēmu tais slejās 2 teikumos atbildi, hehe… Tur teikts (atsaucoties uz mums labi pazīstamo Vili Bukšu), ka esot ieceres, bet vairāk nekas nenotiek…

 10. raitis_sametis Says:

  Mjāa…daba nomierinājusies, par spīti t.s. “globālai sasilšanai” (lai gan reāli nekāda g.s. nenotiek..ir tikai klimata parastās izmaiņas). Nav neviena taifūna, kuram pafanot līdzi… Zeme tā kā aizmigusi ir.

 11. raitis_sametis Says:

  http://news.gismeteo.ru/news.n2?item=63364676679

  Te rakstīts (par jau zināmo), ka šis rudens Krievijā bijis trešais siltākais kopš 1891. gada… (laikam, kad vispār sākti regulāri novērojumi)…

 12. Gubumakonis Says:

  Nja… nu nepatik man sie mierigi rudens apstakli aiz loga.. garlaiciba un peleciba un viss sastindzis dumakaina puskresla 😦 ,ari solitie nokrisni nenak
  uz Rigu,deretu vismaz kada rudens vetra,ja ziemu nevar sagaidit 🙂 Luk kads LVGMA laikapstaklu tendences 2 dec. dekadei ko vini nez kapec nosauca par 3 dekadi hehe,kludinja sanaca 🙂
  http://www.meteo.lv/public/tendences_10dienam.html

 13. raitis_sametis Says:

  http://laacz.lv/2008/12/11/sogad-par-vienu-sekundi-vairak/

  Bet šajā blogā rakstīts- mums būs viena sekunde vairāk šajā gadā…

 14. raitis_sametis Says:  Tagad izskatās, ka būsim ilgā anticiklona R malā pie silta gaisa, “rudens” turpināsies līdz Ziemassvētkiem:((


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: