Laika prognoze

Ciklons, kas atnesa nokrišņus aizvadītajā diennaktī, ļaujot sniega segai vietām Vidzemē izaugt līdz 20 un pat vairāk centimetru biezumam (piemēram, Valkā ir 22 cm dziļš sniegs), dodas prom uz ziemeļaustrumiem, un pirmdien virs Latvijas atradīsies augsta spiediena atzars, kas būs iespraucies starp ciklonu ar centru virs Norvēģu jūras un ciklonu ar centru virs Ukrainas.

Līdz ar to naktī uz pirmdienu debesis vairāk vai mazāk skaidrosies un vējš būs lēns, ļaujot gaisa temperatūrai noslīdēt nedaudz zem nulles, vietām Vidzemē pirmdienas rītā iespējams pat -8 grādu sals (pie nosacījuma, ka mākoņi būs izklīduši). Pirmdien ievērojami nokrišņi nav gaidāmi, gaiss sasils līdz -3..+2, jūras piekrastē līdz +4 grādiem.

Arī naktī uz otrdienu gaidāms neliels sals, Latvijas austrumu daļā vietām līdz  aptuveni -8 grādiem, bet jūras piekrastē gaisa temperatūra otrdien sasniegs pat +6,+7 grādus, jo vējš iegriezīsies no rietumiem un Latviju sasniegs vājas frontes, atnesot nelielus nokrišņus.

Paredzams, ka trešdien zema spiediena apgabals  ar vairākiem centriem būs aptvēris teritoriju no Arktikas līdz Ziemeļāfrikai, tā nestie nokrišņi tiks arī Latvijai. Pēc tam aktivizēsies ciklons virs Vidusjūras un, iespējams, arī ciklons virs Britu salām, bet Latvija varētu nonākt anticiklona rietumu malā. Tātad anticiklons tiek prognozēts virs Krievijas, bet Latvija – tā siltajā sektorā. Tas sola apmākušos laiku ar temperatūru tuvu nullei. Islandes tuvumā varētu rasties jauns spēcīgs ciklons, kas turpinātu vecā scenārija (silta, mitra ziema Austrumeiropā) turpināšanos.

Zemāk redzama GFS modeļa 850 hPa temperatūras prognoze nākamās nedēļas pirmdienai un svētdienai. Lielais aukstums joprojām neatstās savas pozīcijas ne Ziemeļamerikā, ne Āzijā, bet Eiropā un tās apkārtnē joprojām dominēs salīdzinoši siltas gaisa masas.

pirmdiena

svetdiena

10 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Gubumakonis Says:

  Tatad,ka ari bija gaidams,peleciba un garlaicigi rudenigi laikapstakli lielaka Latvijas dala turpinasies 😦 Paveicies vien ziemelvidzemej kur cik var noprast vismaz uz paris dienam ir iestajusies ista ziema. Riga nakti uzsnigusais sniegs gandriz pilniba nokusa,ir apmacies un brizien list neliels smidzinoss lietus 😦 temp ir +1+2. Tada laika nemaz ara iet negribas.

 2. Cb Says:

  Jelgavā no jūras nākošie gubu mākoņi nes diezgan stiprus nokrišņus: lietu ar slapju sniegu.

 3. xc Says:

  o jā, te Valmiera – Mazsalaca ir sniegs un ziema

 4. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē šodien visu dienu sniegs (ap 3 cm) un 0°C.

 5. raitis_sametis Says:

  Braucu uz Rīgu, un viss Rietumu gals-melna zeme, minimāla sniega kārtiņa redzama tikai no Babītes, pirms iebraucu metropolē…:(

 6. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē joprojām turas sniegs un -2°C

 7. raitis_sametis Says:

  Tiek ziņots, ka Latvijas austrumos gaisa temperatūra varētu sasniegt – 10 grādus – nākamajā naktī.

 8. Romāns Kolduns Says:

  Un Ogrē -7°C. Lieliski.

 9. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude pilnigi skaidras debesis un melna zeme,t -4 un turpina kristies,zemes virskarta jau sasalusi 🙂

 10. raitis_sametis Says:

  Rīgā šonakt bija tikai – 4


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: