Saglabāsies silts un mitrs laiks

Tuvākajā laikā Latvijā aizvien ieplūdīs siltas gaisa masas, jo uz rietumiem no mums visu laiku atradīsies cikloni un Latvija tātad būs to siltajā sektorā, savukārt uz austrumiem atradīsies anticiklons, kura austrumu mala arī veicinās silto gaisa masu ieplūšanu Austrumeiropā. Brīžiem kāds ciklons var pienākt ļoti tuvu, tādās reizēs iespējami stiprāki nokrišņi un brāzmains vējš.

Sestdien un svētdien pūtīs mēreni stiprs DA vējš, brīžiem nedaudz līs, naktī uz svētdienu un svētdienas priekšpusdienā vietām gaidāms arī slapjš sniegs. Gaisa temperatūra naktīs būs no 0 līdz +3 grādiem, dienās no +2 līdz +5 grādiem.

Turpmākajās dienās laika apstākļi būs ļoti līdzīgi, varētu kļūt par kādu grādu siltāks. Sniegs, kas šur tur vēl palicis, nokusīs pilnībā. Piemēram, ja trešdienas rītā Valkā bija 32 cm dziļš sniegs, tad šorīt ir palikuši tikai 5 cm. Savukārt Kolkā no 25 centimetriem, kas zemi tur klāja trešdienas rītā, pāri nav palicis nekas, ja neskaita pēdējās paliekas no kupenām.

Pašreizējās modeļu prognozes liecina, ka visa decembra pirmā nedēļa būs silta, un arī pēc tam nav  lielu izredžu uz stabilu aukstumu.

21 Atbildes to “Saglabāsies silts un mitrs laiks”

 1. Gubumakonis Says:

  Garlaicigi un pelecigi laikapstakli mus gaida 😦 Ari dabas pazimes pirms tam liecinaja to pasu,piemeram uz sniega segas uzreiz paradijas daudzi svaigi KURMJU rakumi un tas jau ir drosa um parbaudita pazime,ka gaidams ilgstoss siltais periods,pamatigs atkusnis,ari varnas pastaigajas pa piesnigusiem celiniem ,kas ari drosi vesta siltaku laiku,atkusni,kaut tiesi si pazime neliecina par ilgstosu atkusni,bet to,ka tads bus. Seit ir dazi foto,ka izskatijas vakar un sodien Zolitude,ka ari pieminetie kurmju rakumi
  http://foto.inbox.lv/andrejse2/28-11-2008atkusnis

 2. raitis_sametis Says:

  Vispār jau dzīvās dabas – putni un dzīvnieki – vēlu taisās uz ziemu, kas arī pati par sevi ir pazīme…

 3. Maija Says:

  Piebalgas pusē arī ir silts,+5 gr.Tā kā pavasarī!Pa vienu nakti sniegs gandrīz nokusis.Diez kas nav,ka pats tumšākais laiks jādzīvo bez sniega…Agrās tulpītes,hiacintes spraucas laukā kā negudras.

 4. G.B. Says:

  Par kurmjiem Gubumākonim taisnība , atkal dārzā sāk parādīties pauguriņi, pagājušo rudeni bija tāpat, puse vasaras pagāja kamēr tais vietās zāle sāka augt.

 5. Cb Says:

  Jauks laiks ārā 😉
  Ar velo gandrīz vai ideāli
  Gaisa temp. Jelgavā sasniedz +8

 6. Cb Says:

  Vietām, arī Jelgavā, vērojami konvektīvi nokrišņi 🙂
  Gribētos jau lai ilgāk gaišs, bet…

 7. raitis_sametis Says:

  NU, JA KAS…
  2008.gada 28.novembris.

  Informāciju sagatavoja Andris Klepers, Latvijas Dabas fonda sabiedrisko attiecību vadītājs.

  Trešdien, 3.decembrī plkst. 13:30 Swedbank Centrālās ēkas Latvijā (Balasta dambis 1a) 2.stāvā tiks atklāts jaunais portāls http://www.dabasdati.lv, kurš tapis Latvijas Dabas fondam un Latvijas Ornitoloģijas biedrībai sadarbojoties ar Swedbank un sniegs iespēju ikkatram kļūt par aktīvu dabas vērotāju un pētnieku.

  Portāla atklāšanā piedalīsies vides ministrs Raimonds Vējonis.

  Dabasdati.lv būs ļoti nozīmīgs projekts ne vien izglītības, bet arī dabas aizsardzības jomā. Saudzēt dabu ir grūti, ja nav informācijas par tajā notiekošajiem procesiem. Organizēti pierakstot savus novērojumus un ar interneta starpniecību nododot tos zinātniekiem, ikviens varēs palīdzēt saglabāt savvaļas skaistumu, laicīgi identificējot iespējamās problēmas.

  Iedzīvotāju ziņotie novērojumi tiks precīzi piesaistīti Latvijas kartei. Šeit katrs varēs veidot arī savu dabas bilžu galeriju, tādejādi veidojot savdabīgu dabas dienasgrāmatu.

  Dabasdati.lv jeb sabiedriskais monitorings ir jau trešais Latvijas Dabas fonda un Swedbank sadarbības ietvaros tapušais projekts.

  Partnerības ietvaros putnu ziņošanas sadaļu pilnā mērā izstrādā Latvijas Ornitoloģijas biedrība ar Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 8. Cb Says:

  Paldies, Raiti, par noderīgu informāciju!

 9. bize Says:

  tātad ziemas laikam nebūs,jo mūsu dīķī/ezerā gulbji vēl laiskojas tepat…

 10. pčolka Says:

  pēc maniem novērojumiem un minējumiem, šoreiz ziema varētu nebūt vispār, tāpat nākošajā reizē. Bet tad uz 11. gadu gan ziema atkal sevi parādīs. Kāds pamanīja, cik silts novembris padevies tuvējā Krievijā?

 11. bize Says:

  …bet apollo vēstīja,ka uz 28.nov. būšot -15… Lai nu kā ar to lielo aukstumu,taču sniegu gribas,lai mājā cauru dienu nebūtu puspelēka dienasgaisma

 12. Aerolid Says:

  Kapēc jūs šajā blogā liekat iekšā muļķīgus komentus no blogiem, kas no meteo vispār neko neķer???

 13. Aerolidam Says:

  par ko tieši ir runa???

 14. Aerolid Says:

  Piem.…bet apollo vēstīja,ka uz 28.nov. būšot -15… utt. Sākumā tak var izlasīt laika zinas, kas salīdzinājumā ar visu pārējo būs viss precīzākās. 🙂

 15. snake Says:

  http://www.tvnet.lv/zalazeme/nature/article.php?id=79672

  Laika prognozētāji vēstī, ka šajās brīvdienās un visu nākamo nedēļu Liepājā gaidāms stipri apmācies laiks ar vēju, kas brīžiem varētu būt krietni spēcīgs un nākamās trešdienas rītā pat sasniegt 32 metrus sekundē lielu ātrumu.

  Cik tas ir ticami? Un no kurienes tas ir ņemts?

 16. Gubumakonis Says:

  Papetot Gismeteo prognozi menesim un dazus citus rakstus,varetu secinat,ka apmeram 2 nedelas nekas labs nau gaidams,vien peleciba,lietus un drums laiks 😦 pie tam nakosnedelj paliks vel siltak un aktivo ciklonu silto sektoru ietekme varetu but gan vejainas dienas,gan ari kada rekordsilta diena lidz +9 +10. Kaut cik ziemaj lidzigaki laikapstakli ar sniegu un salu varetu but decembra 3 dekade,ari ap ziemsvetkiem,kuri varetu tad but ari balti :),bet ap Jauno gadu paliks atkal siltak. Gribas ceret,ka tas prognozes piepildisies un ziema vel atgriezisies,vai ta bus-redzesim 🙂

 17. maikls Says:

  Lietuvas modelis vēlā otrdienas vakarā/naktī uz trešdienu Liepājas rajonā, jūras piekrastē prognozē vēja brāzmas līdz 25 m/s.

 18. maikls Says:

  GFS un Lietuvas modelis joprojām prognozē, ka šonakt Kurzemes piekrastē, galvenokārt Liepājas rajona jūrmalā, vējš brāzmās sasniegs 23-25 m/s. Dīvaini, ka LVĢMA neprognozē vairāk par 18 m/s.

 19. maikls Says:

  Kurzemē vietām arī gaidāmas stipras lietusgāzes, krusa.

 20. Cb Says:

  Arī centrālajos rajonos vējš gaidāms spēcīgs (pēc Lietuvas modeļa) līdz pat 15-16 m/s.

 21. maikls Says:

  Modeļu prognozes izrādījās precīzas – Liepājas ostā reģistrēti 24 m/s.

  Jāskatās, vai no LVĢMA tagad kāds pieprasīs atbildību par greizo prognozi – LVĢMA prognozēja tikai līdz 18m/s, un šīs prognozes dēļ varbūt tas nogrimušais kuģis sākotnēji atteicās no palīdzības un arī ostā cilvēki varbūt nenoreaģēja adekvāti tieši greizās LVĢMA prognozes dēļ, jo arī Liepājas osta bija saņēmusi šo kļūdaino prognozi.

  Šajā gadījumā tā ir vistīrākā LVĢMA nolaidība, jo skaitliskie laika modeļi taču skaidri un gaiši, un vienprātīgi prognozēja, ka būs 23-25 m/s. Pat tad, kad meteostacijas jau bija reģistrējušas stiprāku vēju par tiem 15-18 m/s, LVĢMA vēl nesūtīja brīdinājumu, to izsūtīja tikai šorīt agri no rīta – tas jau vispār ir izsmiekls.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: