Jūrā plosās orkāns

Šonakt Baltijas jūrā reģistrētas vēja brāzmas līdz 37 m/s, kas atbilst orkāna spēkam. Līdzīga stipruma vējš plosās arī uz Ventspils mola, bet pašā pilsētā vējš nav tik stiprs, Ventspils lidostā līdz diviem naktī maksimālais reģistrētais vēja ātrums bija 26 m/s. Šī ļoti stiprā vēja josla nakts otrajā pusē un pirmdienas rītā sasniegs līci un Vidzemi. Vidzemes piekrastē vēja ātrums brāzmās gaidāms līdz aptuveni 30 m/s.

Šonakt valsts lielākajā daļā vējš brāzmās sasniedz vētras spēku, piemēram, Rēzeknē pulksten divos naktī vēja ātrums brāzmās bija 22 m/s. Pirmdien dienas laikā vējš pamazām norims, bet Vidzemes piekrastē arī dienā vējš vēl var pūst ar vētras spēku.

Daudzviet Latvijā stipri snieg un putina, snigšana turpināsies arī pirmdien dienas laikā. Ceļi daudzviet ir praktiski neizbraucami, tos vietām aizšķērso arī nolauzti koki. Jārēķinās, ka pirmdienas rītā būs traucēta, vietām paralizēta visa veida transporta kustība.

Plkst. 16:35
Ap pulksten pieciem rītā Ventspils lidostā reģistrētas vēja brāzmas līdz 29 m/s, tikpat spēcīgs vējš fiksēts līča dienvidu piekrastē. Sniega segas biezums pirmdien pulksten 8:00 Daugavpilī bija 3 cm, Liepājā 6 cm, Jēkabpilī 10 cm, Saldū 12 cm, Alūksnē 23 cm, Rīgas apkārtnē vietām līdz 30 cm, Gaiziņkalnā, Siguldā un Valkā 32 cm, Lubānā 38 cm.

16 Atbildes to “Jūrā plosās orkāns”

 1. D1 Says:

  Rīgā (Imanta) vējš ir pierimis, bet ik pa laikam uznāk diezgan stipras vēja brāzmas. Pēdējo stundu laikā intensīva snigšana!

 2. black Says:

  Zviedrijas dienvidu galā viss ir kluss un mierīgs. Termometrs rāda -4, lai arī lidostas lapa ziņo par -6. Vējš līdz šejienei nav ticis.

 3. SARGS Says:

  nu riga labi saakk puust!

 4. Mārtiņš Lūsis Says:

  Centrā brīžiem ļoti stiprs vējš ir, lai gan likās jau, ka nebūs tik traki tomēr.

 5. snake Says:

  Liepājā diezgan pūš,paliek arvien stiprā.

 6. Ģirts Says:

  Saulkrastos tik tagad iet pa riktīgam. Man šķiet ka vētras maksimums ir tikai tagad te.

 7. snake Says:

  Liepājā arī neslikti pūš

 8. Maija Says:

  Arī Piebalgas pusē nu ir vētras kulminācija.,-1gr.Taisnība ,pa īstam sāka pūst naktī.Putenis.

 9. G.B. Says:

  Arī Murjāņos iet vaļā tā….riktīgākā vētra, vakar tas bija nieks!

 10. Romāns Says:

  Ogrē stiprākais vējš bija ap kādiem desmitiem, vienpadsmitiem vakarā, bet tagad vēl arī pamatīgi pūš.

 11. Enricco Says:

  Labrīt!
  TIkko izgāju ārā – arī Āgenskalnā pūš šobrīd trakāk kā ap pusnakti. Varētu būt brāzamās ap 13-15 m/s, bet nu gan, vētra NOTEIKTI ir garām…

 12. peljux Says:

  Limbažu pusē vēlaizvien pūš!un putinā, snieg!

 13. Cumulus Says:

  Teikā jau viss sāk beigties,pašlaik vejš sasniedz vairs tikai 16 m/s. Naktī,tāpat kā vakar pievakarē visspēcīgākās brāzmas sasniedza 23 m/s. Sniegs caurmērā ir 29 cm biezs. Vakar vēlā vakarā Teikā rēģistrēts arī pēdējo gadu zemākais spiediens-966,7 hPa.

 14. x-f Says:

  Tie, kas tagad taisās braukt, esiet ļoti uzmanīgi. Gan uz Vidzemes šosejas, gan arī Rīgas ielās ir diezgan sarežģīta braukšana. Nopietni.

 15. viesulis Says:

  Saulkrstos sniegs caurmērā tikai 5 – 10 cm, kupenās vairāk. Tēvs teica, ka naktī bija vēl stiprāks vējš kā pa dienu, lai gan es ne reizi nepamodos kaut gan vējš man tieši logā. Braucot vilcienā uz Rīgu šķiet ka visvairāk sniega ir Vecāķu apkārtnē ~25 – 30 cm. Pēc radara info arī izskatās ka tur bijuši visintensīvākie nokrišņi

 16. D1 Says:

  Imantas mežā vietām saputināts sniegs pat pus metra dziļumā!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: