Tuvākajā laikā Latvijā valdīs ziema

1911Tā šorīt izskatās Jēkabpilī. Valsts lielākajā daļā šobrīd ir izveidojusies neliela sniega sega, vietām tā sasniedz 5 centimetru biezumu. Tuvākajās dienās snigs vēl, un valsts lielākajā daļā valdīs pastāvīgs sals. Ceturtdiena gan būs siltāka un tad bez sniega gaidāms arī lietus.

Šodien visvairāk nokrišņu būs Vidzemē. Naktī, sākot no rietumu rajoniem, visā Latvijā ir gaidāmi nokrišņi – sniegs un lietus. D, DA vējš pāries DR, R vējā, un tas būs brāzmains. Arī ceturtdien daudzviet uzlīs, vietām gaidāms sniegs un krusa; liela daļa nokrišņu būs jūras un līča efekta izraisīti. Naktī uz ceturtdienu Liepājas pusē gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +8 grādiem, citviet valstī ceturtdienas priekšpusdienā temperatūra būs +1..+6 grādi, uz vakara pusi kļūs nedaudz vēsāks.

Naktī uz piektdienu un piektdien valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra turēsies vienu vai divus grādus zem nulles, mazliet siltāks būs piekrastē. Vietām snigs, no jūras un līča var atnāk gubu mākoņi ar stipru sniegu. Ļoti līdzīgs laiks gaidāms arī sestdien. Naktī uz svētdienu un svētdien ciklons, kas no dienvidiem dosies ziemeļu virzienā, varētu atnest plašāku snigšanu un puteni. GFS modelis šo ciklonu prognozē ļoti spēcīgu, bet citi modeļi to prognozē daudz vājāku, līdz ar to GFS prognozētā stiprā sniegavētra svētdien Latvijā liekas maz ticama.

33 Atbildes to “Tuvākajā laikā Latvijā valdīs ziema”

 1. raitis_sametis Says:

  Sniegs 19.11.2008.
  ——
  Tas Rīgā sāka snigt 18.11.08., plkst. 22:35. Līdz plkst 4:00, kad pamodos, lai “pārbaudītu laiku”- tas jau bija sasniedzis. Sniega nokrišņi bija vērojami vēl pēc pieciemi. Līdz plkst. 8:00 debesis bija nomākušās, bet tad daļēji skaidrojās/ patreiz virs Rīgas redzams – uz A virzās prom masīvi vidējā stāva sc+ac+as makoņi, bet no rietumiem – kā jau ciklona “aizmugurē”=>formējas izteikti gubu-lietus (pareizāk guvu-sniega) mākoņi, kas varētu nest krusu, sniega brāzmas un pat dažas pērkona negaisa parādības plus vēja brāzmas/pievakarē arī ar puteni. Vējš, bija brāzmains galvenokārt 18.11. izskaņā, kad vizuāli jutu 12m/s D pūtiena brāzmas. Veidojās pat neliels putenis galvaspilsētas centrā… Patreiz vējš pagriezies no R puses un ir pavājinājies pat līdz 2-5m/s…

  Ir fotogalerija: par sniegu un pēdējo attēlos- laiks daļēji skaidrojas 19.11.ap plkst. 8:20
  -> http://foto.inbox.lv/maksaaju/sniegs191108

  Arīdzan kāds video, plkst. 6:00 19.11.08. uz Kr. Barona un Tērbatas stūra, ar sniegu
  -> http://foto.inbox.lv/maksaaju/meteo_video1/sniegs191108.mov

 2. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd atkal snieg, jo līdz šejienei ir atkļuvuši mākoņi no līča.

 3. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolilude ari sorit ari bija smuka ziema,4cm sniega karta 🙂 ,bet tagad temperatura strauji celas un sniegs strauji kust 😦 t jau ir+3,5,nokrisni pagaidam nau,ir mainigs makonu daudzums un briziem saule. Vejs ari pierima.

 4. raitis_sametis Says:

  Nu jā, vizuāli patreiz redzams- tas līča efekts nes cb mākoņus uz austrumiem no Rīgas, saraustīti cu mākoņi gan ir, un uz rietumiem ir jūtami skaidrākas debesis. Viss kūst…+3 un nokrišņi pēc nakts masīvā sniega vairs nav 😦

 5. raitis_sametis Says:

  No tvnet.lv

  Sniega un puteņa dēļ šorīt daudzviet Latvijā bija apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un pirmās šķiras ceļiem, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” operatīvā informācija. Brauktuves tiek atkārtoti tīrītas un apstrādātas ar pretslīdes materiāliem. Arī Rīgā sasnigusi sniega kārta un uz ielām ar mazāku satiksmes intensitāti ir izveidojusies sniega putra. Šobrīd galvaspilsētā debesis ir skaidras un nokrišņu nav.

  Kā liecina VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” informācija, ziemas dienests šorīt ceļu seguma virsmas tīrīšanas un kaisīšanas darbus ir veicis visā Latvijā. Valsts autoceļus tīrīja un kaisīja 166 ziemas dienesta automašīnas. Atsevišķos rajonos darbs uzsākts tūlīt pēc pusnakts.

  Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 19.novembra rītā kopumā strādāja 166 ziemas dienesta automašīnas. Valsts Centrālā reģiona autoceļu uzturēšanas darbos šorīt strādāja 65 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 36 uz Rīgas rajona autoceļiem. Rīgas rajonā darbs uz ceļa tika sākts piecas minūtes pēc pusnakts ar valsts galveno autoceļu tīrīšanu un kaisīšanu.

  Vidzemē 19.novembra rītā ceļu uzturēšanā strādāja 46, Kurzemē – 28, bet Latgalē 27 ziemas dienesta automašīnas.

  Apgrūtināti braukšanas apstākļi šobrīd ir Vidzemē un Latgalē, kur valsts galvenie autoceļi tiek tīrīti un kaisīti atkārtoti. Pārējos reģionos ceļu uzturētāji turpina darbu uz 1. un 2.šķiras valsts autoceļiem.

  Kurzemē, Zemgalē un centrālajos rajonos braukšana ir apmierinoša, ceļi ir nokaisīti un slapji.

  “Latvijas Valsts ceļi” lūdz autovadītājus izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

 6. raitis_sametis Says:

  http://www.sat24.com/frame.php?html=zoom&xas=447&yas=116
  ——-
  Te pavadoņa attēlā redzams ļoti labs “līča efekts”, cb mākoņi virzās no Rīgas līča uz Vidzemi…tur laikam arī tās sniega gāzes notiek…

 7. Maija Says:

  Nu jā,Latvijas nacionālā nelaime -sniegs nu ir klāt arī pie mums,Jaunpiebalgā.Pašlaik spīd pa reizei saule,pil lāstekas,+2 gr.Vārdu sakot-kūst.Maikla prognozes ir piepildījušās par visiem 100!Manas domas,ka šitais sniedziņš vēl nav uz palikšanu?

 8. raitis_sametis Says:

  Līdz īstajai ziemai- vēl vismaz pārītis atkušņu/ katrs uz daudzām dienām…

 9. Cb Says:

  Maikl, nezini kas tās par lillā-violētajām “pļeckām” tagad pēdējā laikā parādās Lietuvas modeļa nokrišņu (Krituliai) sadaļā? Drausmīgi traucē normāli analizēt nokrišņu daudzumu, rūpīgi ieskatoties, saprast var, nu bet..
  Apakšā kaut kāda skala ir (…0,5-14…), taču nav norādīts, ko tā skala nozīmē.

 10. boms Says:

  tas ir sniegs. modelis noraada ne tikai nokrisnu daudzumu, bet arii veidu. tas ir ljoti nderigi.

 11. maikls Says:

  Tur lietuviski ir rakstīts:
  Sniego (kai jis matomas) skalė atsiranda žemėlapio apačioje (matavimo vienetai – mm/3 val.). Punktyrinė linija (kai matoma) rodo teritorijas, kuriose prognozuojama šlapdriba.

  “Sniega skala atrodas apakšā. Punktētā līnija rāda teritorijas, kurās prognozēts slapjdraņķis.” Izrādās, ka no lietuviešu valodas šo to var saprast. 😀 Sniega prognoze laikam arī ir izteikta milimetros 3 stundu periodā, es tikai brīnos, kāpēc sniegam tā skala ir mazāk detalizēta un ar lielākiem intervāliem.

 12. Romāns Says:

  ogrē tomēr bija tie 5 cm sniega, vēl tagad ir kādi 2 cm un kūst joprojām, T=0°C

  un neticami ka tas lietuviešu modelis prognozē sniegu milimetros nevis centimetros, citādi tas uz nakti prognozē tikai puscentimetru (5 mm) sniega nevis 5 cm kā būtu jābūt. Vai arī tas ir sniega daudzums kā nikrišņu daudz. milimetros nevis sniega segas biezums? Turklāt tas viss taču izkritīs tikai pa 3 stundām nevis pa visu nakti. Forši!

 13. maikls Says:

  Protams, ka modelis uzrāda nokrišņu daudzumu ūdens ekvivalentā. Praksē viens milimetrs aptuveni atbilst vienam centimetram sniega segas, bet pie lielām un pūkainām pārslām 1 mm nokrišņu var nest pat 3 cm sniega segas, bet pie smalka sniega 1 mm nokrišņu var nest mazāk nekā 1 cm sniega segas. Un, protams, laika gaitā sniega sega sasēžas, saplok.

 14. Cb Says:

  Paldies par info 😉
  Informācijai: virs Jelgavas šodien nenonāca neviens Cb mākonis un neviens Cu mākonis, kas nestu nokrišņus. Kamēr biju Rīgā, arī tur apkārt staigāja Cu un Cb mākoņi, bet nokrišņi nebija.

 15. Gubumakonis Says:

  Rigas centra sniegs nokusa,nomales vel vietam palika nedaudz un tagad nedaudz piesalst,t 0 gradu. Ari virs Rigas cik esu noverojis nav nonacis neviens nokrisnu makonis,kaut ari pie apvarsna daudz tadi maniti.

 16. Gubumakonis Says:

  Ja,lietuvas nokrisnu karte ir laba un noderiga 🙂 Rigas centra sniegs nokusa pie +4 gradiem sodien pa dienu,pilsetas nomales vel vietam palika,tagad sak nedaudz piesalt un t ir 0 gradu. Ari virs Rigas cik noveroju nau nonacis neviens nokrisnu makonis,kaut ari pa malam daudz tadi redzeti,ZA puse pat loti masivi .

 17. Gubumakonis Says:

  ups.. netisam 2x aizsutiju,domaju,ka 1 reizi neaizgaja.

 18. Cb Says:

  Jelgavu sasniegusi nokrišņu zona, un sāk snigt sniegs. T= +2 grādi.

 19. D1 Says:

  Sniega zona sasniegusi Rīgu … pamazām sāk snigt.

 20. Gubumakonis Says:

  Zolitude smuki snieg tapat ka vakar 🙂 skatoties radara,snigs vel ilgi un intensivi,bet zel,ka rit atkal viss kusis nost 😦

 21. madonietis Says:

  19.11.2008., plkst. 22.21

  Šonakt, 20.11., Latvijā vietām gaidāmi stipri nokrišņi – sniegs, slapjš sniegs, kas pakāpeniski pāries lietū.

 22. peljux Says:

  nu Limbažu pusē, Lādezerā vēl nesnieg, nedz arī list.pagaidam mierigs laiks.temp ap nulli.

 23. snake Says:

  Liepājā pastiprinās vējš un temp. strauji pacēlās līdz +7,4 grādiem

 24. maikls Says:

  Kusīs nost, sākot ar nakts otru pusi, kad vējš iegriezīsies no DR, R. Liepājā vējš jau ir iegriezies no jūras un temperatūra Liepājas lidostā ir uzlēkusi līdz +8 grādiem, jūras krastā varbūt ir visi 9 grādi. Lietuvas modelis agrā ceturtdienas rītā Rīgā prognozē +6 grādus, un ja vēl līs lietus, tad viens divi viss nokusīs.

 25. snake Says:

  Cik Liepājā varētu būt max. vēja brāzmas pa nakti?

 26. maikls Says:

  Pilsētā droši vien nebūs vairāk par 19 m/s…. līdz 23:00 LVĢMA Liepājas stacijā fiksēti 14 m/s.

 27. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude tikko bija pamatigs sniegputenis lielam parslam stipri sniga kadu stundu un sasniga kadus 3-4 cm,tagad vel turpinas sniedzins.pastaiga ar suni bija skaista ! Sitads laiks man patiik 🙂 Zel.ka temp. ir vien ap 0,Rigas centra drosi vien pamatigs slapdrankjis.

 28. Cumulus Says:

  Teikā sāk pastiprināties DA,D vējš-tagad tas brāzmās sasniedz 10,1 m/s. Gaisa temp. šobrīd ir +0,4 grādi. Šobrīd ir arī zems gaisa spiediens-982,0 hPa.

 29. Romāns Says:

  ogrē sniega nav, līst lietus, +3°C

 30. D1 Says:

  Rīgā (Imanta) viss ir nokusis, pūš stiprs vējš un ir +7.9

 31. maikls Says:

  Nevar būt +7.9, RS Imantas meteostacija šobrīd uzrāda +4,9, arī Rīgas lidostā ir +5 grādi.

 32. Gubumakonis Says:

  Pa LR1 zino,ka Vidzeme sonakt uzsniga10 cm sniega karta,tikmer Riga ar to sniegu pavisam bedigi 😦 Zolitude tas ari pavisam nokusa un t ir+5 😦 Nakts otra puse saka liit lietus un strauji palika siltak,tagad zemi makoni pie debesim un nokrisnu nav.

 33. maikls Says:

  Jā, Alūksnē šorīt no rīta bija 10 centimetri sniega, daļa no tā sasniga naktī uz trešdienu un trešdien, pagājušajā naktī piesniga klāt.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: