Laika prognoze

Viens ciklons ir prom, bet nākamie stāv rindā, lai mums nestu savus vējus un nokrišņus. Latviju ir sasniegušas aukstas gaisa masas no ziemeļrietumiem, šodien rietumu un centrālajos rajonos gaidāmi jūras un līča efekta izraisīti nokrišņi, galvenokārt slapjš sniegs, un dažviet – visticamāk, ka Kurzemes centrālajos rajonos – var sasnigt visai daudz. Gaisa temperatūra šodien ir no 0..+1 austrumu rajonos līdz +3..+5 grādiem piekrastē, kur gaisu silda ūdens, kura virsmas temperatūra vēl ir +6..+9 grādi.

Nakts uz otrdienu, 18. novembri, būs salīdzinoši auksta: gaiss atdzisīs līdz -1..-6 grādiem. Latviju šķērsos augsta spiediena atzars, un ZR vējš pāries DR, tad D vējā. Vietām vēl ir iespējams sniegs no jūra/līča efekta radīto mākoņu atliekām, bet kopumā gaidāms pārsvarā skaidrs laiks.

Otrdien no rietumiem tuvosies zema spiediena ieplaka, kas izraisīs pakāpenisku D vēja pastiprināšanos, un 18. novembra vakarā rietumu un centrālajos rajonos gaidāmas D vēja brāzmas līdz 13-16 m/s, Kurzemes piekrastē vējš pūtīs vēl nedaudz stiprāk. Baltijas jūrā gaidāma stipra vētra, bet tā kā nav paredzama vēja iegriešanās no DR, tad šai vētrai Latvijas piekrasti nevajadzētu skart. Ja nu tomēr Kurzemē vējš iegriezīsies no DDR, tad pašā atklātas jūras krastā vēja brāzmas otrdienas vakarā var sasniegt vētras spēku.

Valsts lielākajā daļā 18. novembris solās būs samērā saulains, bet Kurzemē ir gaidāms neliels slapjš sniegs. Maksimālā gaisa temperatūra 0..+3 grādi, vakarā gaisa temperatūra gaidāma no -2 grādiem austrumu rajonos līdz +2 grādiem jūras piekrastē, bet brāzmainā vēja dēļ liksies, ka ir par teju 10 grādiem aukstāks.

Naktī uz trešdienu un trešdien, sākot no rietumu rajoniem, gaidāms neliels sniegputenis un slapjš sniegs. Turpmākajās dienās atkal iespējama vēja pastiprināšanās un ir gaidāmi nokrišņi, jo laiku noteiks cikloni. Nedēļas nogalē sniegs ir gaidāms Eiropas lielākajā daļā. GFS šobrīd prognozē, ka pirmdien, 24. novembrī, sniega segas biezums Latvijas austrumu daļā pārsniegs 30 centimetrus… man jau tas ļoti patiktu, bet, zinot, cik neprognozējami mēdz būt cikloni, uz šo tālo prognozi nevajag paļauties. Bet katrā ziņā laika apstākļi solās būt interesanti gan Latvijā, gan visā Eiropā.

35 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Gubumakonis Says:

  Jauki 🙂 Cerams,ka tas interesantas prognozes piepildisies 🙂 Riga(Zolitude) nakti palaikam lija lietus,bet nakts otra puse ari krusa,diezgan stipra un ar brazmainu veju,sorit briziem neliels sniedzins graudu veida un pastiprs vejs. T+2 Pagaidam verojot debesis un radaru izskatas,ka lieli nokrisni tomer Rigu neskars,tad jau redzes,ka bus.

 2. maikls Says:

  Pagaidām pārāk stiprais vējš un pārāk sausais gaiss ierobežo nokrišņu rašanos virs līča, bet tuvākajās stundās apstākļi varētu kļūt piemērotāki un tad varētu sagaidīt vairāk nokrišņu, it īpaši uz dienvidiem no Rīgas.

 3. maikls Says:

  Mazliet uz rietumiem no Rīgas lidostas radars uzrāda divas ļoti šauras, bet diezgan spēcīgu nokrišņu joslas.

 4. iluuzija Says:

  Aucē līdz 11tiem bija skaidras debesis un, atšķirībā no stiprā vēja Rīgā, te bija bezvējš, tikai pēdējās 20 min sāk mazliet pūst un apmākties. Šorīt nekādi nokrišņi te nav manīti, naktī gan bija lijis.

 5. snake Says:

  Liepājā snieg 😉

 6. iluuzija Says:

  Jap – nu jau arī Aucē! 🙂

 7. peljux Says:

  Limbažu pusē gan skaidras debesis, tik dazi makonisi.vejs mazliet pierimis.
  vēss gan! kkur ap 2 gradiem plusa.

 8. Cb Says:

  Jelgavā tikko nogāza sniegs, lieli sniga graudi (līdzīgi krusai) kopā ar nelielu lietu, joprojām stipri snieg.

 9. D1 Says:

  Rīgā (Imanta) ir pa laikam līča efekta mākoņi nes spēcīgu krusas paveida sniegu un brāzmainu vēju. Piecas minūtes pasnieg, piecas minūtes spīd saule 🙂

 10. scAvenger Says:

  Teikā tāds kā neliels putenis sākas 🙂

 11. Gubumakonis Says:

  Biju aizbraucis Jurmala,paverot vetru un lica efekta dardibu 🙂 Piekraste brazmains vejs un palieli vilni un ik pa bridim krusas sniega saltis,pie tam vareja noverot,ka nokisnu josla ir diezgan saura ( Bulduru-lielupes rajona) vienu isu bridi pat balta zeme palika 🙂 smuki. Ari Zolitude ik pa bridim krusas sniegs,t+3 Izskatas,ka lica efekts sak pastiprinaties 🙂

 12. Cumulus Says:

  Teikā pirms brīža krita stiprs slapjš sniegs. Snigšanas laikā pastiprinājās arī Z,ZR vējš,brāzmas sasniedza 11 m/s. Gaisa temperatūra turpina kristies,šobrīd tā ir vien +1,9 grādi. Izskatās ka tuvākajā laikā vēl snigs… 🙂

 13. Gubumakonis Says:

  Pasreiz Zolitude atkal paris reizes bija stipra sniegagaze 🙂 uz bridi pat zeme mazliet balta,bet parak silts un parak islaicigi,viss kust nost 😦 Interesanti,vai kaut kur ir Latvija sonakt vai sodien uzsnidzis,izveidojas sniega sega vismaz uz dazam stundam?

 14. Maija Says:

  Piebalgas pusē no sniege,ne krusas ne miņas,temperatūra turās ap 0 gr.Brīžiem saule,arī apmācies,bet nekādu nokrišņu nav.Jā,interesanti būtu uzzināt,kur vēl ir snidzis?

 15. maikls Says:

  Ventspils, Liepājas un Kuldīgas rajonā zeme daudzviet ir balta.

 16. snake Says:

  Liepājā apmēram kādas 10-15 min nogāza krusa un sniegs un snieg vēljoprojām. viss tāds balts,bet kūst jau ārā. temp patreiz +2,3

 17. Kamielis Says:

  A Ventspilij atkal nekā, pa dienu pāris reizes pa 10 min neliela krusa nokrita un tas arī viss. T=+4C

 18. snake Says:

  patreiz krīt pāris pārsliņas,un temp. +1,9

 19. snake Says:

  atkal saak putināt,temp. +1,7

 20. Gubumakonis Says:

  Tiko uzzinaju interesantu faktu,izradas,ka sodien Rigas centra pa dienu kopa ar stipro slapjo sniegu tika noverots ari NEGAISS,2 vai3 perkona gravieni,pazina,kas to man pastastija to noveroja pa dienu centraltirgus rajona 🙂 vAi kads vel ko tadu noverojis? Zolitude nedaudz uzsniga,bet pavisam maz,tagad skaidrojas un izskatas,ka vietam sniedzins ari paliks 🙂 T pie loga +1

 21. lietusviirs Says:

  Es plavniekos vienu peerkonu dzirdeeju nedaudz peec 14:00. Izklausiijaas ka naak vairaak no centra puses.

 22. Romāns Says:

  Ogrē jau -2°C, pa dienu vispār nebija nekāda sniega, krusas vai lietus, spīdēja vien saule un vējš kādi 7 – 10 m/s, dažreiz mazliet vairāk, bet kopumā normāls laiks

 23. Romāns Says:

  un visp. tāds garlaicīgs laiks man te… citur jau sen pa pilno dolbī krusa, sniegs un te tik saule spīd , sauļoties varētu ja būtu siltāks

 24. raitis_sametis Says:

  Bet nu es visu pēc kārtas… Divas dienas biju prom no interneta//bet-cik gan daudz visa kā noticies!
  ————-
  Kā jau zināju 15.-17.11.08. Latviju pāršalca aktīvs ciklons. 15.11., kad braucu no Rīgas uz Tukuma rajonu (kur mana mītnesvieta), tad jau pavēlā vakarā izkāpjot- sasniedza mani DR vēja brāzmas līdz 12m/s. Nākamajā dienā – 16.11. bija vērojama tipiska ciklona D aina, brāzmains lietus no dažādiem – iztiektiem un neizteiktiem cb mākoņiem. Ko tāpat pavadīja brāzmains nu jau R vējš līdz 15m/s dienas pusdienās, pret vakaru šis vējš norima, lai gan mākoņai ne īpaši izklīda, un dažas lietusgāzes bija nākamajā naktī.
  Te galerija no 16. un arī 17.11. rītā (vispirms lietus, tad sniega mākoņi…) novērotiem cb grēdām…
  -> http://foto.inbox.lv/maksaaju/ciklons161108

  17.11.08. tika novērots (tiešā veidā- Latvijā tas sniegs jau vispirms bijis) krusa, kam sekoja slapja sniega vērpetes. Vietām (Zantē – Zemgales un Kurzemes robeža/ pusceļš starp Tukumu un Saldu// kā arī pa ceļam no Tukuma uz Rīgu- ap Imantu) neliela un nepastāvīga sniega kārtiņa.
  Galerijas – sniegs uz zemes-> http://foto.inbox.lv/maksaaju/sniegs171108.

  17.11.08. Braucot uz Rīgu,=> novērots ļoti izteikts “līča efekts”. Virs Tukuma dienas pēcpusdienā bija salīdzinoši skaidras debesis, bet A-ZA pusē redzami masīvi cb slāņi ar krusas un sniega brāzmā. “Iebraucu” mākoņos šaipus Ķēmeriem, kad virs Kūdras (mazas stacijas) sākās sniega nokrišņi, kas ilga līdz pat Lielupes stacijai. Tad atkal daļēji skaidrojās…
  Galerija no mākoņu tuvošanās, fočēts caur vilciena logu…
  -> http://foto.inbox.lv/maksaaju/licaefekts171108
  —–
  Jā- un braucot cauri Jūrmalai – Vaivaru un Asaru rajonā ap plkst. 15:30 novēroju ZR vēja brāzmas līdz 7m/s. Iebraucot iekšā Rīgā, vējš vairs bija 5m/s….
  —–
  Paspēts uzņemti mazi video…
  Sniega brāzma Zantē…
  -> http://foto.inbox.lv/maksaaju/meteo_video1/PB170001.mov
  Intensīva krusa no “līča efekta” mākoņiem // caur vagona loga stiklu…
  -> http://foto.inbox.lv/maksaaju/meteo_video1/PB170038.mov

 25. raitis_sametis Says:

  Latvijā reģistrēts slapjš sniegs un sniega graudi [40] /pārpublicēts no apollo.lv
  LETA Pirmdiena, 17. novembris (2008) 12:14

  Svētdien Latvijā slapjš sniegs reģistrēts Alūksnē, Zosēnos un Zīlānos, bet Ventspilī reģistrēti sniega graudi, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā.

  Savukārt aculiecinieki aģentūru LETA informēja, ka snidzis arī Skrundā.

  Kā aģentūru LETA informēja sinoptiķi, sniega sega Latvijā vēl nekur nav izveidojusies. Tiek prognozēts, ka šogad pirmā sniega sega varētu izveidoties valsts austrumu rajonos ap 21.novembri.

  Latvijas iedzīvotāji vakar novērojuši arī dažādas citas novembrī neierastas dabas parādības. Svētdien ap trijiem dienā Rēzeknē bijusi redzama vasarīga varavīksne, bet pirms plkst.17 starp Viļāniem un Varakļāniem bija redzams diezgan spilgts zibens, pastāstīja aculiecinieks.

 26. raitis_sametis Says:

  Pamēģiniet savākt kādus datus par parādību//ko pats novēroju 16.11.plkst. ~16:45. Spožs meteorīts nokrita uz ziemeļaustrumiem no manas novērošanas vietas- Zantē/ Kurzemes un Zemgales rietumu robeža. Meteorīts bija tik spožs, ka vēl pavisam gaišas dienas laikā (kad saule tikko bija norietējusi) izskatījās tā- kā aiz krūmiem kāds būtu izšāvis gaišu signālraķeti. Pirmajā brīdī arī nodomāju tā, bet tad redzēju- ka meteorīts lidoja augstu virs mākoņiem. Aiz sevis atstādams dūmu asti ka neizklīda vēl 5 minūtes…

 27. Romāns Says:

  ak šausmas. nu gan piedzīvojumi.

 28. raitis_sametis Says:

  Bet forši piedzīvojumi/ izskatās – ka šai nedēļā (vidējās dienās) atkal būs kāda vētriņa ar sniedziņu!

 29. raitis_sametis Says:  Un-ja skatāmies šo karti/ tad vētras mūs gaida ar apskaužamu regularitāti..

 30. scAvenger Says:

  Tā parādība pareizi jāsauc par bolīdu, nevis meteorītu (meteorīts ir kosmiskas izcelsmes akmens, kas jau nokritis uz Zemes). Varbūt dūmu asti izdevās nofotografēt?

 31. Gubumakonis Says:

  Nu Zolitude sak riktigi piesalt un celi apledot,t-1 un vietam zale un jumtiem palika ari neizkususais sniegs. Un kas tas bolids tads butu ? interesanti.

 32. Gubumakonis Says:

  Bolīds (grieķu βολίς, βολίδος – metamais šķēps) – ļoti spožs meteors, kura spožums lielāks par -4 (Venēras vidējo zvaigžņlielumu). Spoži bolīdi redzami arī dienā; naktī redzams bolīda apvalks un aste. Bolīdu bieži pavada dzirksteļošana, uzliesmojumi, sprādzieni, pērkonam līdzīgi dārdi, meteorītu krišana.

  Saturs iegūts no “http://lv.wikipedia.org/wiki/Bol%C4%ABds”

 33. Cb Says:

  Rīgā šodien patiesi novēroju izteikti negaisam līdzīgu mākoni, bet tā kā braucu automašīnā, tad diemžēl pērkonu nedzirdēju

 34. raitis_sametis Says:

  Neizdevās neko nofočēt- viss risinājās 2 sekundēs, turklāt pirmajā brīdī nodomāju- ka tiešām kāds kaimiņš izšāvis signālraķeti//bet tad pieleca…ka tai virzienā 3km attālumā nevienas mājas nav… un tad pamanīju, ka tas spīdeklis ir augstu virs mākoņiem, bija plkst. pirms 17tiem, apkārt bija neizteikti cb mākoņi ar nelielām lietusbrāzmām. Tā aste aiz bolīda palika 5 minūtes/ nu apmēram tāda – kā aiz augsti lidojošas lidmašīnas/tikai vertikāli…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: