Cik daudz sasnigs?

Šodien Latvijā ieplūst arvien vēsākas gaisa masas, gaisa temperatūra lēnām pazeminās. Vēja ātrums brāzmās jūras piekrastē šorīt joprojām sasniedz nelielas vētras spēku, bet līdz vakaram vējš pierims, lai atkal nedaudz pastiprinātos naktī uz pirmdienu un pirmdien, kad tas iegriezīsies no ZR. Pirmdien no rīta un dienā Rīgā iespējamas ZR vēja brāzmas līdz 18 m/s.

Valsts lielākajā daļā īslaicīgi līst, vietām stipri, vismaz vietām gaidāma arī krusa, bet vakarpusē jau sāks parādīties sniegs. Nokrišņu sadalījums kļūs nevienmērīgāks: veidosies gubu mākoņu joslas, kas dažās teritorijās var atnest pat ļoti stipru snigšanu. Mainīgais vēja ātrums un virziens gan var ierobežot jūras un līča efekta radīto nokrišņu daudzumu; cik vējam liela nozīme pie šo nokrišņu veidošanas, var izlasīt šajā rakstā. Tāpat ir grūti pateikt, kur tieši virzīsies gubu mākoņu joslas, pirmdien visvairāk nokrišņu var gaidīt rietumu un centrālajos rajonos. Arī Rīgu skars no līča nākošie gubu mākoņi, arī Rīgā vismaz kādā brīdī ir gaidāms slapja sniega putenis, taču stiprākie līča radītie nokrišņi varētu izkrist uz dienvidiem no Rīgas.

Tāpat saglabājas iespēja, ka vietām – galvenokārt piekrastes rajonos – nograndīs pērkons. Atšķirība starp ūdens virsmas temperatūru un 850 hPa temperatūru pirmdien sasniegs 18 grādus – tas ir ievērojami vairāk par minimāli nepieciešamajiem 13 grādiem. Tāpēc arī pastāv salīdzinoši liela negaisa iespēja un ļoti stipru (bet lokālu) nokrišņu iespēja. Citus gadus līdzīgās situācijās atsevišķās vietās ir uzsnigusi pārdesmit centimetrus bieza sniega sega. Kā būs šoreiz – atliek tikai gaidīt. 🙂 Zeme vēl ir silta un tāpēc uzsnigušais sniegs kusīs, tāpat siltais ūdens sildīs gaisu, līdz ar to piekrastē liela daļa nokrišņu līdz pirmdienas rītam var izkrist kā lietus.

Naktī uz otrdienu vējš mainīs virzienu un iegriezīsies no DR, D. Lai gan jūras/līča efekts turpināsies, šie mākoņi vairs netiks nesti uz Latviju. Taču pirmdienas vakarā un nākamās nakts sākumā dažviet vēl ir iespējama snigšana. 18. novembrī jau pūtīs mēreni stiprs D, DA vējš; šķiet, ka no rietumiem tuvosies nokrišņu zona, kas vakarā Kurzemē varētu atnest nelielu, slapju sniegputeni.

Turpmāk laiku Latvijā noteiks jauni cikloni, kas arī nesīs gan lietu, gan sniegu. Nākamās nedēļas nogalē sniegs iespējams plašās Eiropas centrālās un austrumu daļas teritorijās.

1611Plkst. 13:25
Šajā satelītattēlā, kas uzņemts plkst. 13:00, redzami lieli gubu mākoņi virs Ziemeļkurzemes un uz ziemeļiem no tās, kā arī vējam paralēla gubu mākoņu josla virs Ziemeļvidzemes un Igaunijas dienvidiem. Tā kā kontrasti starp ūdens virsmas un gaisa temperatūru līdz pirmdienas pusdienlaikam tikai pieaugs, tad pastāv iespēja, ka laikā līdz naktij uz 18. novembri vietām Latvijā būs daudz nokrišņu un sasnigs daudz sniega, tas iespējams arī Rīgā. Visvairāk sniega varētu sasnigt Kurzemes centrālajos rajonos, vietām Bauskas, Ogres un Rīgas rajonā.

21 Atbildes to “Cik daudz sasnigs?”

 1. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude sodien smuks laiks,saule mijas ar makoniem,divreiz lau nolija islaicigs lietus,merens brazmains vejs un smuki makonisi 🙂 Vareja noverot ari dubulto varaviksni 🙂 T +8

 2. ABC Says:

  Vai Rīgā nebūs par siltu, lai izveidotos sniega sega? Cik atceros no pieredzes (laiku gan apzināti vēroju tikai kopš Maikla boga), pie šādiem lake effect nokrišņiem temperatūra snigšanas/krusas laikā parasti par pāris grādiem samazinās.

 3. ABC Says:

  Kāds var padalīties, kas tie ir par nokrišņiem, ko radars uzrāda?

 4. maikls Says:

  Nu šobrīd sniegs vēl nevar būt – tikai lietus un varbūt krusa.

 5. Anonīms Says:

  Rīgā,Teikā vēja brāzmas sasniedz jau 14,6 m/s. Temperatūra šobrīd ir +7,9 grādi. Brīžiem ir vērojamas lietusgāzes no cu un cb mākoņiem. Arī šeit no rīta bija varavīksne.

 6. maikls Says:

  http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html
  Pirmo reizi šajā kartē redzu mākoni ar krusu (plkst. 14:00 Ventspilī). 😀

  LVĢMA prognozē pirmdienai rakstīts: “Gaidāmi arī nelieli īslaicīgi nokrišņi”. Ka tikai viņi paši vēlāk neliks brīdinājumu par stipru snigšanu vietām Latvijā…

 7. Enricco Says:

  Nu vismaz Gāliņciemā (apmēram 2 km uz Kuldīgas pusi no paša Ventspils centra) NEKĀDA krusa nebjia ne 13 ne 14 ne 15… 🙂 Var jau būt, ka kāds ar porolonu paspēlējās pie Ventspils meteostacijas – vai arī pavisam lokāla krusa bija, jo, Ventspils ir TIK maza, ka, ja ir Meteostacijā kaut kas, ir arī pārējā Ventspilī 95 % gadījumu 🙂

 8. Kamielis Says:

  Bija gan krusa Ventspilī nu kādas 30 sek, kamēr tiku no viena luksofora līdz otram braucot pa Inženieru ielu tā ap 14:00, ja nopietni, tad pamatīgs melnums aizgāja uz ziemeļiem no Ventspils un tur varēja būt tā gaidītā lielā krusa. Zīmīgi, ka īsā laikā temperatūra nokritās no 10 uz 8 grādiem

 9. Cb Says:

  Gar Jelgavu ZR pusē visu laiku iet Cb mākoņi (var jau redzēt spēcīgu nokrišņu šaltis), bet uz vietas tikai palaikam smalks lietus

 10. Cb Says:

  Bet tikko bija mērena lietusgāze.

 11. Enricco Says:

  Nu jā – Inženieru iela – tas jau krietni tuvāk meteostacijai – man liekas, ka vēljoprojām uz mola tā atrodas 🙂 Jebkurā gadījumā – Rīgā jau ir ap +4 grādiem 🙂

 12. Maija Says:

  Pašlaik Piebalgas pusē līst kā pa Jāņiem.Temperatūra-+3 gr.Vakar vakarā zibeņoja kā traks.Šodien pērkons esot bijis Straupes pusē.Pirmais sniegs jau vakar bijis Taurenē,kādi 3 cm.Latvija tik maza valsts,bet laika prognozes tik dažādas!Ja tā nopietni padomā,tad nudien uz priekšu kaut ko prognozēt ir tiešām grūti…

 13. Gubumakonis Says:

  Kopuma sodien laiks Riga mana gaume 🙂 Izteikti gubumakoni un briziem ari lietus,bija ari paris reizes ari stipraka lietusgaze ar veja brazmam,krusu sodien nebiju noverojis,bet kaut kur tuvaka apkartne varetu ari but spriezot pec noverotam stipro nokrisnu joslam dazu makonu apaksa 🙂 Vejs kopuma sodien stipraks neka ieprieksejas dienas,t man pie loga +4. Ja ta vel pazeminasies vel vismaz lidz 0+2.tad domaju,ka sniega segas izveidosanas (vismaz uz dazam stundam,vai pat paris dienam)intensivo nokrisnu gadijuma pilnigi iespejama. Vismaz es to tiesi Riga esmu noverojis tiesi oktobri vai novembri kad t ir apmeram 0+2 robezas loti intensivu sniegputeni,kad dazu stundu laika izveidojas pardesmit centimetru slapja sniega sega,kas pec tam ari noturas dazas dienas 🙂 Sajuta ir interesanta-no rita vel ir rudens un peleciba,bet pec paris stundam jau riktiga ziema 🙂 Cerams kas lidzigs uz to pusi notiks ari soreiz.

 14. maikls Says:

  Tas sniegs, kas bija piektdienas vakarā un sestdienas rītā, bija saistīts vēl ar iepriekšējo aukstumu. Jēkabpilī arī skaisti sniga. Tad nāca siltā fronte, bet tagad aiz aukstās frontes atkal paliek aukstāks, un jāgaida jauns sniegs…visur gan laikam neuzsnigs, jo tagad nokrišņi ir tikai no gubu mākoņiem, tāpēc vietām ir un būs pat ļoti daudz nokrišņu, bet citviet varbūt nebūs nemaz.

 15. Cb Says:

  Vai tad vakar būtu bijis kaut pērkona negaiss? Taisni jābrīnās, jo pēc radara nokrišņi arī neizskatījās nekur pārāk spēcīgi. Jelgavā nedaudz vēsākam gaisam ieplūstot, vakar tikai debesis skaidrojās.

 16. Romāns Says:

  Ogrē 2 reizes bija stipra krusa kādu minūti ap plkst. 14:30. T°C ap 4°C.

 17. maikls Says:

  “Krusas graudi bijuši vienu centimetru lieli, pastāstīja Ventspils meteostacijas novērotāja, krusu pavadījis arī brāzmains vējš un lietus.”
  http://diena.lv/lat/politics/hot/ventspili-noverota-krusa-vakara-apledos-celi

 18. Cb Says:

  Jelgavā ap 20:30 nolija lietusgāze kopā ar stipru vēju, lietussargs nelīdzēja, izmirka visas drēbes un apavi. Tagad lietus joprojām līst.

 19. Anonīms Says:

  Beidzot arī Teikā bija krusa. Tā krita pāris min. un brīžiem bija diezgan stipra.

 20. peljux Says:

  Sovakar Limbažu puse 22:20 daleji makonains laiks,spid meness un pilnigs bezvejs.
  savukart diena bija specigs lietus un slapja sniega ķēpa!ari vejs bija nepajokam.
  redzes ka bus talak.tempratura paslaik ap pluss 3 gradiem.

 21. D1 Says:

  Rīgā (Imanta) 22:50 pūš pastiprs vējš un jau laiciņu līst. bet skatos, ka drīz beigsies: http://212.70.174.195/OPSIS/radar/RIX/RIX_250.sri/RIX_250.sri.png


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: