Gaidāms brāzmains vējš, lietus, sniegs

Ciklons, kas šodien šķērso Skandināviju, mums atnesīs vēja brāzmas un nokrišņus. Līdz sestdienas vakaram atradīsimies ciklona siltajā sektorā, un gaisa temperatūra šodien visā Latvijā sasniegs +9..+11 grādus (austrumu rajonos agrā sestdienas rītā bija tikai +1..+4 grādi, šeit piektdienas vakarā un naktī vietām sniga sniegs). Pēc tam sāks ieplūst ievērojami aukstākas gaisa masas, tādēļ, sākot no svētdienas pēcpusdienas, gaidāms arī sniegs. Pa vidu iespējama arī krusa.

Šodien palaikam līs, pārsvarā gaidāms neliels lietus. Pakāpeniski pastiprināsies DR, R vējš, kas pievakarē brāzmās sasniegs ātrumu 14-17 m/s, Kurzemē un Ziemeļvidzemes piekrastē 17-19 m/s, bet Kurzemes rietumu piekrastē 20-23 m/s.

Sākot no sestdienas vakara, pāri Latvijai virzīsies gubu mākoņi, kas, saskaņā ar ESTOFEX prognozēm, var atnest arī kādu pērkona negaisu un ļoti stipras vēja brāzmas (līdzīgi kā vasarā, kad negaisa laikā mēdz būt vērojams ļoti stiprs vējš, bet šoreiz stipras brāzmas iespējamas arī bez negaisa). Šādā veidā radušās vēja brāzmas vētras spēku uz īsu brīdi var sasniegt ne tikai piekrastē. Tāpat šie gubu mākoņi var nest krusu, bet, sākot no svētdienas pēcpusdienas, arī sniegu.

Vējš naktī uz svētdienu nedaudz pierims, tomēr saglabāsies brāzmains, it īpaši jūras piekrastē, kur GFS modelis arī naktī un svētdienas rītā prognozē brāzmas līdz 23 m/s, bet Lietuvas modelis – ne vairāk par 20 m/s. Svētdien Latviju šķērsos ar ciklonu saistīta ieplaka, un ja iepriekš vairāki modeļi prognozēja, ka šīs ieplakas ietekmē vējš sasniegs stipras vētras spēku, tad tagad ir diezgan skaidrs, ka ieplaka būs visai plaša un izplūdusi, tādēļ svētdien īpaši stiprs vējš vairs netiek prognozēts, un ļoti stipras brāzmas iespējamas vien saistībā ar gubu mākoņiem.

Vēlā svētdienas vakarā, sākot no rietumu rajoniem, vējš iegriezīsies no ZR. Tas nozīmē, ka Rīgā svētdienas vakarā vai naktī uz pirmdienu vējš iegriezīsies no līča un tā brāzmas galvaspilsētā varētu sasniegt 19 m/s. Ventspilī ZR vēja brāzmas var sasniegt 23 m/s.

Tātad naktī uz svētdienu un svētdien gaidāmas lietusgāzes un krusa, no svētdienas pievakares arī sniegs un putenis. Gaisa temperatūra svētdien dienā gaidāma ap +5..+7 grādiem, bet pirmdien – ap 0..+3 grādiem. No Jūras un līča nāks gubu mākoņu joslas, kas nesīs slapju sniegu un sniegu. Kā vienmēr ar jūras/līča efekta radītiem nokrišņiem, vietām to būs daudz, citviet-  maz. Arī Rīgā ir gaidāmi visa veida nokrišņi, naktī uz pirmdienu un pirmdien Rīgā iespējams arī pamatīgs slapja sniega putenis. Vietām apledos ceļi.

Sagaidāms, ka, sākot no pirmdienas vakara, vējš iegriezīsies no dienvidiem, līdz ar to jūras/līča efekta radītie nokrišņi naktī uz otrdienu Latvijā beigsies. Naktī uz 18. novembri gaisa temperatūra var pazemināties līdz -7 grādiem. Pašreizējās GFS prognozes 18. novembrim ir tādas, ka nokrišņu nebūs, pūtīs mēreni stiprs D, DA vējš un gaisa temperatūra nebūs augstāka par -2..+2 grādiem. Tātad, dodoties skatīties salūtus, jāsaģērbjas silti. 🙂

Plkst. 11:30
Ventspils pusē jau sākusies vētra, Ventspils lidostā reģistrētas brāzmas līdz 21 m/s. Tuvākajās stundās vējš turpinās pastiprināties.

Plkst. 20:30
Vakarpusē vēja ātrums brāzmās, saskaņā ar LVĢMA meteostaciju datiem, Saldū sasniedzis 19 m/s, Kolkā – 22 m/s.

22 Atbildes to “Gaidāms brāzmains vējš, lietus, sniegs”

 1. Cirkuļi Says:

  Paldies. Mans sapņu laiks 🙂

 2. raitis_sametis Says:

  woooow! Beidzot karametāls arī pie mums:)) Hail!
  ——
  http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html
  Patreiz arī pašos Latvijas ZA rāda, ka snieg…

 3. Kamielis Says:

  Ventpilī pagaidām foršs silts laiks, skatos vai pagalmā vēl zāli nebūtu jāpļauj. Mērens vējš, nelīst.

 4. maikls Says:

  Man gan tur rāda, ka līst. (Runa par Latvijas ziemeļaustrumiem.)

 5. raitis_sametis Says:

  Rīgā 14.11. vakarā laika posmā no plkst. 19 līdz ~ 22:30 bija novērojams stiprs lietus ar brāzmainu DDR vēju līdz kādiem 12m/s … Bet gaisa temperatūra visas nakts garumā nenokrita zemāk par +5, tagad jau +8…

 6. Gubumakonis Says:

  Nu beidzot laiks kas man tiesam patik!!! 🙂 Ideali 🙂 Vakara un nakts pirmaja puse Riga stipri lija,nolija 6mm, minimala t. Zolitude bija +4, sobrid ir +9

 7. Cb Says:

  Iespējams, ka kaut kur Latvijā tiks novērots arī pērkona sniegs jeb sniegs ar pērkona negaisu.


 8. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/10203.html

  Te mana paši video/ no visādiem negaisiem- gan bez skaņas…

 9. raitis_sametis Says:

  Bet- tādi negaisi (gan padomju laikā…) novēroti tepatās Rīgā/ man gan tāda aparatūra vēl nebija… tamdēļ nepiefiksēts…

 10. raitis_sametis Says:

  15.11.2008. plkst. 09:53

  jau atkal no meteo.lv (laikam nogulēja šo vētru, ka brīdinājums nācis tik vēlu…)
  Šodien, 15.11., laika periodā no plkst. 16:00 līdz plkst. 20:00 piekrastes rajonos dienvidrietumu, rietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20 -23 m/s.

  Rīgā patreiz tas vējš ir ciešams…

 11. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/15782.html

  Mana 2008-2009 rudens/ziemas vētru sezonas lapa. Ko regulāri, kā “ienākas” vēju notikumi- apkopoju…

 12. Kamielis Says:

  Ventspilī vējš ir bet vētra, nu diez vai.

 13. snake Says:

  Liepājā brāzmās varētu būt uz 17m/s bet tas jau tāds vējelis vien ir

 14. maikls Says:

  Balticroads.net uzrāda 17 m/s Rudbāžos, kas ir Kurzemē stipri tālu no jūras.

 15. Gubumakonis Says:

  Riga interesants laicins-Zemi makoni atri skrien un ir ieverojams smidzinoss lietus ari merens vejs 🙂 Pec stundas pastaigas ar suni abi esam viscaur slapji 🙂 t. joprojam +10,mitrums100% spiediens lenam krit 🙂

 16. Kamielis Says:

  Ventspilī tā arī lietu nesagaidīju. Mana pastaiga ar suni bija jauka, mežā jau to vēju praktiski nejūt un nav jau nekāds lielais arī pie jūras, vismaz par vētru to nesauktu joprojām.

 17. Aerolid Says:

  Pēc GFS no 18 sākas ziema!

 18. maikls Says:

  Jēkabpilī arī visu dienu līņā, tikko noraustījās elaktrība, lai gan vējš šajā pusē, protams, nav diži liels.

 19. Enricco Says:

  Man arī tikko Āgenskalnā 2x noraustījās elektrība…
  Vai rtiešām, BEIDZOT arī vējš uzpūtīs??? 🙂

 20. Kamielis Says:

  Ventspilī mākoņi pazuda, vējš gan ir joprojām, bet ne vētra, temperatūra pagaidām +10, bet droši vien kritīsies, jo skaidrs un vēl vējš no ZR.

 21. Gubumakonis Says:

  Riga ar sak skaidroties,bija paris stiprakas lietus brazmas ar veju,tagad atkal mierigak un starp makoniem spid meness 🙂 T +10,5

 22. Romāns Says:

  A Ogrē vispār visu dienu tik smidzināja stulbs lietus un vējš bija mazs. Vajadzēja ārā strādāt, bet neko jau nevarēja izdarīt, jo tik lija un lija visu dienu. Uhhh!… Gubumākonim jau ta prieki šas sākas, bet ne man. 🙂 😦 Ceru, ka vismaz tad tajā 18.11 būs tas sals, nevis otrādi. 😦


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: