Gaidāms brāzmains, bet silts vējš

Šobrīd, naktī uz pirmdienu, gaisa temperatūra Latvijā ir paaugstinājusies līdz +4..+6 grādiem austrumu rajonos un līdz +10..+11 grādiem jūras piekrastē. Pirmdien dienas laikā valsts lielākajā daļā gaidāmi +8..+10 grādi, turklāt pastiprināsies D, DR vējš, kas pēcpusdienā un vakarā brāzmās sasniegs ātrumu 13-17 m/s, jūras piekrastē 21 m/s (Ventspils meteostacijā uz mola, iespējams, tiks reģistrētas nedaudz stiprākas brāzmas). Rīta pusē daudzviet, vakarpusē galvenokārt Kurzemē gaidāms lietus.

Šādus laika apstākļus mums nes zema spiediena ieplaka, kas saistīta ar ciklonu pie Lielbritānijas ziemeļiem. Lai gan ciklona centrs atrodas tālu uz rietumiem, atmosfēras spiediena teritoriālās atšķirības mūsu reģionā būs pietiekami lielas, lai D, DR vējš Baltijas jūrā pirmdien sasniegtu vētras spēku. Un par to lielā mērā jāpateicas anticiklonam, kas atrodas uz austrumiem no Latvijas.

Arī otrdien pie mums – starp ciklonu rietumos un anticiklonu austrumos – pūtīs brāzmains D, DR vējš: vēja ātrums brāzmās Latvijā tiek prognozēts līdz 17 m/s, vēl nedaudz stiprāks vējš, kā parasti, gaidāms jūras piekrastē. No dienvidrietumiem Latviju sasniegs vēl siltākas gaisa masas: gaisa temperatūra otrdien pakāpsies vidēji līdz +11..+12 grādiem. Tas šim gada laikam ir ļoti daudz, piemēram, Rīgā, saskaņā ar hmn.ru datiem, 11. novembrī nekad nav bijis siltāks par +11,7 grādiem – šāda gaisa temperatūra galvaspilsētā reģistrēta 1986. gada 11. novembrī.

Sākot ar trešdienu, kļūs nedaudz vēsāks, vietām uzlīs, iespējama arī kāda lietusgāze un neliela krusa – it īpaši Kurzemē – bet vējš pierims.

Plkst. 18:10
Vēja ātrums Liepājā šovakar sasniedz 16 m/s, savukārt Ventspils lidostā īsi pēc pulksten 17 reģistrētas brāzmas virs 22 m/s. Gotlandē un Igaunijas salās fiksēti pat 32 m/s, kas ir ievērojami vairāk par modeļu prognozēto (un arī Igaunijas Meteoroloģijas institūts brīdināja par vēja pastiprināšanos tikai līdz 24 m/s). Liepājā un Ventspilī gaisa temperatūra šodien pakāpās līdz pat +12 grādiem.

11. novembrī plkst. 14:35
Otrdien pulksten 14:00, saskaņā ar LVĢMA meteostaciju datiem, gaisa temperatūra Latvijā bija no +10,1 grāda Ainažos līdz pat +12,8 grādiem Jēkabpilī un +12,9 grādiem Jelgavā. Šodiena, visticamāk, ir siltākais 11. novembris Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, gluži tāpat kā vakardiena – 10. novembris (skat. LVĢMA atskatu uz laika apstākļiem novembra 1. dekādē).

23 Atbildes to “Gaidāms brāzmains, bet silts vējš”

 1. Gubumakonis Says:

  Beidzot man piemerotaki laikapstakli 🙂 🙂

 2. snake Says:

  man ar 😉 Liepājā pūš ik palaikam tāds pabrāzmaināks vējelis un temp ir +12 😉

 3. boms Says:

  Gotlandee triis stacijaas brazmas 28-32m/s.

 4. raitis_sametis Says:

  Braucot ārā no Tukuma uz Rīgu, ap pusdienas laiku novēroju DDR vēju atsevišķās brāzmās līdz 12m/s, iebraucot Rīgā – tas ne vairāk par 7m/s

 5. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html (jāiet uz arhīvu), te arīdzan vējš 6-7-8m/s šodien Rīgā…

 6. raitis_sametis Says:

  meteo.lv brīdinājums/10.11.2008., plkst. 15:50

  Šovakar un nakts sākumā jūras piekrastē dienvidu, dienvidrietumu vējš saglabāsies brāzmās līdz 20-22 m/s. Nakts vidū vējš nedaudz pierims, bet rīta pusē un dienā tas atkal pastiprināsies jūras piekrastē brāzmās līdz 20 m/s .

 7. maikls Says:

  Tā ir nevis krievu, bet gan amerikāņu prognoze (tā ir GFS modeļa prognoze). 😉

 8. maikls Says:

  Kaut gan nezinu, it kā ne pārāk atbilst tīrajiem (neinterpretētajiem) GFS modeļa datiem. Varbūt viņi izmanto citu modeli, vai apkopo vairāku modeļu datus (maz ticams), vai arī GFS datus tulko pa savam un piemēro kaut kādas korekcijas/koeficientus.

 9. Cb Says:

  Ilustrētajā zinātnē novembra numurā ir interesants raksts par globālo sasilšanu – pārsavarā par to, kā tas ietekmējis Arktikas, Kanādas un Sibīrijas apgabalus (daudzgadējā sasaluma apgabalus), par to, kādas sekas radušās, kad daudzgadējā sasaluma slānis kūst…u.tml. Bet metāna pastiprināta izplūšna atmosfērā (kas paredams nākotnē) būtiski var veicināt sasilšanas procesus visā pasaulē.
  Bet Jelgavā gaiss sasilis līdz +11,6 😉

 10. Gubumakonis Says:

  Tagad Gismeteo prognoze 10 dienam Rigai sola sniegu un -1 gradu salu naktis 21 un23 novembri,bet viniem ta prognoze biezi mainas 🙂 Riga sodien max bija +11,vakara smidzinoss lietus un neliels vejs 🙂

 11. raitis_sametis Says:

  Jā jā, to ļoti mainīgo gismeteo.ru prognozi redzēju, tur tas sniedziņs paredzams visai drīz. Arī šodien, kad LRadio1, kā jau allaž pirmdienās ap 8:35 ir tas tiešais pieslēgums nedēļai uz LMeteo centra, tika stāstīts-> nedēļas izskaņā kādas slapja sniega pārslas varētu redzēt…

 12. Gubumakonis Says:

  To smidzinosu nelielu lietu no zemiem makoniem radars nemaz neuzrada ;0 kartejo reizi 🙂

 13. maikls Says:

  Jēkabpilī spīd mēness, un tā kā ir pazudis ielu apgaismojums, tad spīd ļoti smuki. Brīžiem noraustās elektrība, laikam tāpēc arī izslēdzās apgaismojums uz ielām, bet jāšaubās, vai tas ir vēja dēļ, jo īpaši stiprs tas nav…

 14. raitis_sametis Says:

  patreiz Rīgā tas vējš norimies līdz ~ 4m/s

 15. Gubumakonis Says:

  Nu Riga ari sak skaidroties un starp makoniem paradas meness 🙂 Vejs tads pavisam neliels,lietus vairs nau.

 16. raitis_sametis Says:

  meteo.lv joprojām brīdina

  11.11.2008., plkst. 04:50

  Šorīt Latvijas jūras piekrastes rajonos dienvidu, dienvidrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-22 m/s.

 17. raitis_sametis Says:

  (slight offtopic…)


  Tādu mazu virpulīti negribējām kaut kur Rīgas Pārdaugavā?

 18. Gubumakonis Says:

  RIGA sobrid ir +12 gradi! vismaz man pie loga 🙂 R.S. meteostacija paslaik(PL14 :00) ir+12,3,tatad dienas rekords parspets 🙂 Ara ir parsvara saulains laiks un augsto slanu makonainums,pus mereni stiprs brazmains vejs,kas isti nelauj sajust to silumu.

 19. Gubumakonis Says:

  Raitim 🙂 Ja,deretu gan tads virpulitis,vismaz gribetos ko tadu paverot savam acim 🙂

 20. raitis_sametis Says:

  griiiiiiiiiiiiiiiiibu:)))

 21. Cb Says:

  Man aiz loga T-max ir fiksēta +12,4 (reģistrēti +12,9) grādi, bet jebkurā gadījumā Jelgavā ir bijis vissiltāk.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: