Kurzemē piektdien pūtīs stiprs vējš

Vidusjūras ciklona centrs no Polijas rietumiem šodien dodas uz ziemeļiem, tas nonāks virs Baltijas jūras, kur nedaudz pastiprināsies. Līdz ar to Baltijas jūras dienviddaļā naktī uz piektdienu gaidāma pamatīga vētra. Piektdien ciklona centrs turpinās ceļu tālāk uz ziemeļiem, piektdienas vakarā sasniedzot Somiju, un piektdien vētras stipruma vēji pūtīs plašā teritorijā, no sauszemes visvairāk skarot Igaunijas salas. Šī vētra nedaudz skars arī Latviju.

Šodien valsts lielākajā daļā vēl pūš neliels vējš no austrumu puses, bet jau šovakar Latvijā gaidāmas DA vēja brāzmas līdz 13-16 m/s, bet nokrišņi vakarā tikpat kā netiek prognozēti un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +10..+14 grādiem.

Naktī uz piektdienu pūtīs mēreni stiprs DA, vēlāk D vējš, bet Kurzemes rietumu piekrastē piektdienas rītā iespējamas D, DR vēja brāzmas līdz 22 m/s. Būs mainīgs mākoņu daudzums, vietām lokālas lietusgāzes. Gaisa temperatūra naktī +9..+12, no rīta Kurzemē un Zemgales rietumos +4..+8 grādi.

Piektdien gaidāms mēreni stiprs, bet Kurzemē ļoti stiprs D, DR vējš. Kurzemē brāzmas līdz 18 m/s, jūras piekrastē līdz 24 m/s; vakarā arī Vidzemes piekrastē iespējamas brāzmas līdz 17-21 m/s. Brīžiem spīdēs saule, vietām gaidāmi īslaicīgi nokrišņi. Gaisa temperatūra pēcpusdienā +6..+9, galējos austrumu rajonos līdz +12 grādiem.

Naktī uz sestdienu piekrastes rajonos un Vidzemē vēl pūtīs brāzmains DR vējš, vietām gaidāmi īslaicīgi nokrišņi; minimālā gaisa temperatūra +2..+7 grādi. Sestdien pa dienu būtiski nokrišņi vairs nav gaidāmi, vējš pilnībā norims, maksimālā gaisa temperatūra būs +6..+9 grādi.

Svētdien iespējams lietus, bet turpmākajās dienās gaidāms pārsvarā sauss laiks un lēni vēji, jo laiku Latvijā noteiks anticiklons.

Plkst. 15:10
Šopēcpusdien Kurzemē vērojams negaiss ar stiprām lietusgāzēm, savukārt Daugavpilī gaisa temperatūra ir pakāpusies līdz +16 grādiem, Lietuvā reģistrēti pat +18 grādi.

Plkst. 18:20
Saskaņā ar jaunākajām GFS un HIRLAM modeļa prognozēm, ļoti stiprs DR vējš Kurzemē, it sevišķi Kurzemes ziemeļrietumu piekrastē, pūtīs visu piektdienu, no agra rīta līdz vēlam vakaram; jūras krastā gaidāmas brāzmas līdz 22-26 m/s (visstiprākās Ventspils apkārtnē), tālāk no krasta – līdz 19 m/s. Citviet Latvijā vēja ātrums būs krietni mazāks, stiprākās brāzmas Rīgā un Vidzemē gaidāmas piektdienas vakarā, kad Ziemeļvidzemes piekrastē DR vējš brāzmās var sasniegt ātrumu līdz 20 m/s.

31. oktobrī plkst. 10:10
Latvijas Radio ziņo, ka Liepājā vēja ātrums brāzmās no rīta sasniedza 22 m/s; Liepājas un Ventspils lidostā reģistrēti 19 m/s. Naktī visstiprāk lijis Latvijas austrumu daļā: Daugavpilī 7 mm, Alūksnē 8mm, Valkā 10 mm. Jaunākās prognozes liecina, ka Kurzemes rietumu piekrastē arī dienas laikā vējš brāzmās sasniegs ātrumu līdz 22-24 m/s, savukārt vakarpusē gaidāma vēja pastiprināšanās Vidzemē un Vidzemes piekrastē vakarā iespējamas brāzmas līdz 21 m/s.

31. oktobrī plkst. 14:30
LVĢMA Liepājas meteostacijā un Ventspils lidostā reģistrētas 22 m/s stipras DR vēja brāzmas. Uz mola pie Ventspils ap pulksten 11 vēja ātrums brāzmās sasniedza 26 m/s.

26 Atbildes to “Kurzemē piektdien pūtīs stiprs vējš”

 1. Gubumakonis Says:

  Skiet laikapstakli bus interesanti 🙂 varbut Riga ari nolis kadas lokalas lietusbrazmas ciklonam aizejot 🙂 Un vai tiesam Kurzeme sagaidis ari kadus negaisus( pec ESTOFEX datiem)?

 2. snake Says:

  Liepājā tāds nomācies. +7 grādi,spiediens 748mm

 3. Gubumakonis Says:

  LVGMA Pl 11 38 ielika bridinajumu par ilgstosu stpru lietu Kurzeme 🙂 skiet atkal kad viss jau ir noticis un skatoties radara visi lieli lietus makoni kurzemei un Rigai pari 🙂 Riga mereni stipri lija kadu stundu no 10 lidz 11 🙂

 4. boms Says:

  Liepājas gals varbūt varētu noziņot, kā no zemes izskatījās tas frontālais veidojums, kas ap 14:00 pārvirzījās pār (skat.radaru). Tur arī negaisus fiksē gan Euclid, gan http://www.meteocentre.com/lightning

 5. boms Says:

  NU re, Liepajas lidosta jau zinjo par negaisu. skaisti.

 6. Gunars Says:

  Sakiet, kur ir atrodama tā meteokarte LIVE, ko ik darbdienu laika vērotāju sasaukšaāzs reizē, analizē TV diktors? Tur jābūt Latvijai tuvplānā.

 7. snake Says:

  Liepājā bija stiprs lietus,un bija arī zibens 🙂 palika riktīgi tumšs

 8. maikls Says:

  Satelītanimācija dienas gaišajā laikā redzama šeit: http://www.sat24.com/frame.php?html=zoom&xas=475&yas=145

 9. maikls Says:

  Jēkabpilī tāds nedaudz sirreālistisks vakars: ļoti silts, sāk celties vējš, uz saulrietu debesis iekrāsojušās dzeltenas un sārtas, bērziem, kuriem vēl ir lapas, tās “spīd” spilgti dzeltenas. Es izmantoju silto laiku, lai izvēdinātu dzīvokli. 😀

 10. raitis_sametis Says:

  Rīgā- patreiz silts, bet ir 7 balles ac+as mākoņi, plus neizteikti cb ar dažām lietus pilēm… Vējš, kas dienā nebija, tagad uzradies un no DDR puses nesas ar brāzmām līdz 6m/s…

 11. maikls Says:

  Abās Rīgas meteostacijās šobrīd ir +13 grādi un DA vējš brāzmās līdz 11 m/s.

  Izskatās, ka šovakar un naktī vēlreiz varētu būt negaiss, varbūt arī citviet Latvijā, ne tikai Kurzemē.

 12. Cb Says:

  Dažādi radio ziņo par stipriem pērkona grāvieniem Kurzemē. Tiek ziņots, ka negaiss Liepājā sācies ap plkst. 14:15 un ieldzis kādas 7 minūtes. LVĢMA ziņo, ka negaiss Liepājā var atkārtoties ap plkst. 17:00, kad pilsētu atkārtoti šķērsos atbilstošas gaisa masas.
  Atcerēsimies, ka ir jau 30.oktobris, un novembris klauvē pie durvīm, bet šādi unikāli laika apstakļi vērojami.

 13. Cb Says:

  Pašreiz Polijā vērojama pērkona josla, iespējams, virzīsies arī tālāk uz Z.

 14. raitis_sametis Says:

  Turklāt tajās kartēs tā zibeņošanas internsitāte ir līdz 180 spērieniem stundā

 15. boms Says:

  nē, tā nav intensitāte, bet pirms cik minūtēm zibens novērots. INtensitāte ir tikai daži zibšņi pusstundā.

 16. to Cb Says:

  “Atcerēsimies, ka ir jau 30.oktobris, un novembris klauvē pie durvīm, bet šādi unikāli laika apstakļi vērojami.”

  Nu jā, es atceros, ka pērkons, zibens ne oktobrī, ne novembrī nav unikālas parādības. “Unikāls” pēc būtības ir vienreizējs, nebijis, neatkārtojams. Diemžēl negaisi Latvijā mēdz būt (atkārtoties) arī ziemas mēnešos.

 17. raitis_sametis Says:

  es negaisu ziemas mēnešos 8x esmu piedzīvojis…

 18. raitis_sametis Says:

  Atbildot daļēji Gunāram… LRadio2 notiek laika sasaukšanās katru dienu ~14:45…kur visi zvana/katrs nosauc savu atrašanās vietu un konkrēto laiku…

 19. Cb Says:

  Jā, bet ziemas mēnešos, lai arī ļoti reti, bet tie pārsvarā ir cita veida negaisi – pērkona sniegs, kas lielākoties saistīts ar jūras efektu.

 20. raitis_sametis Says:

  Bet- ir novēroti-decembrī arī frontālie cb mākoņi ar dažām negaisa parādībā (ziemā tie, protams, notiek stipri vien mazākā intensitātē…)… Zantē/kas tālu no jūras un no DR puses nākušie…

 21. Cb Says:

  Un vārda “unikāls” nozīmi es saprotu, varbūt nedaudz pārspīlēti izteicos, tomēr tikapt labi var teikt, ka katra diena ir unikāla, jo tā ir vienreizēja, nebijusi, neatkārtojama, nekad tādas pašas dienas ar identiskiem laika apstākļiem neatkārtosies.

 22. Cb Says:

  Raiti, bet tāpēc es arī lietoju vārdu “pārsvarā”

 23. Gubumakonis Says:

  Ja,tatad ESTOFEX prognoze bija pareiza un negaisi tiesam bija verojami Kurzeme 🙂 diemzel neviens negaisa makonis Rigu nesasniedza 😦 bet katra gadijuma sada paradiba oktobra beigam nau raksturiga un zinama mera ir klimata anomalija vai vismaz interesants un zimigs notikums,tapat ka sis neparasti siltais laiks sodien 🙂

 24. to Gubumakonis Says:

  “sada paradiba oktobra beigam nau raksturiga un zinama mera ir klimata anomalija”
  Kāpēc dažiem tā tīk pārspīlēt dabiskas lietas? Šodien notikušais bija laikapstākļu anomālija, nevis klimata. Es nepavisam nepiekasos, taču tie 2 vārdi nav sinonīmi.

 25. jurgens Says:

  kurzme nu tiesi talsos nenormals vejs elektiiba nau un liels lietus:D


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: