Gaisa temperatūra Latvijā pakāpusies līdz rekordaugstai atzīmei

(Teksts atjaunots plkst. 20:45.)

Ceturtdienas, 30. oktobra, vakarpusē gaisa temperatūra praktiski visā Latvijā pakāpās virs +11 grādu atzīmes, dažviet dienvidu rajonos uz brīdi sasniedzot pat +16 grādus. Tik augsta gaisa temperatūra 30. oktobrī vairākās vietās – iespējams, ka pat daudzviet – novērota pirmoreiz meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Ceturtdien pulksten 14:00 gaisa temperatūra Latvijā, saskaņā ar LVĢMA meteostaciju datiem, bija no +7 grādiem Pāvilostā līdz +16 grādiem Daugavpilī; pulksten 17:00 – no +9 Rūjienā līdz +15 Bauskā; pulksten 20:00 – no +10 grādiem Kolkā līdz +15 grādiem Dobelē un Jelgavā.

Man ir pieejami vienīgi vēsturiskie dati par Rīgu, un tie rāda, ka līdz šim visaugstākā 30. oktobrī reģistrētā gaisa temperatūra Latvijas galvaspilsētā bija +13,2 grādi, un tā reģistrēta 1957. gadā. Ceturtdienas vakarā Rīgas lidostā gaisa temperatūra sasniedza +14,8 grādus.

Jau iepriekš rakstīju, ka šo siltumu atnesis Vidusjūras ciklons, kam dots vārds Džuljeta. Vietām Lietuvā saule gaisu sasildīja līdz +18 grādiem, un ar brāzmainu dienvidu, dienvidaustrumu vēju šis siltums ceturtdienas vakarā sasniedza Latviju. Piektdien no rīta un dienā, sākot no dienvidrietumu rajoniem, gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies.

Ceturtdienas pēcpusdienā un vakarā vietām Kurzemē novērots pērkona negaiss ar stipru lietu. Arī naktī uz piektdienu Latvijā vēl ir iespējams pērkona negaiss, vismaz vietām gaidāmas spēcīgas lietusgāzes, bet piektdien Kurzemes rietumu piekrastē vējš pūtīs ar vētras spēku. No sestdienas laiks ieies “normālās sliedēs”.

Nokrišņu daudzums ceturtdien dienas laikā Kolkā sasniedza 9 mm, Liepājā 10 mm. No trešdienas rīta līdz ceturtdienas vakaram nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza nepilnu 1 mm, Alūksnē 10 mm, Valkā 12 mm, Saldū 25 mm, Liepājā 26 mm, Rīgas lidostā 27 mm.

15 Atbildes to “Gaisa temperatūra Latvijā pakāpusies līdz rekordaugstai atzīmei”

 1. boms Says:

  Draugi no Talsiem ziņoja, ka tur riktīgs negaiss ar zibeņiem un brīžiem pazūd elektrība.

 2. maikls Says:

  Vilnis Buksis vai tomēr Vilis Bukšs? 🙂

 3. raitis_sametis Says:

  sorry-ja sajaucu uzvārdu

 4. raitis_sametis Says:

  (no meteo.lv)
  30.10.2008 plkst. 21:08

  Naktī uz 31.10.2008 piekrastes rajonos dienvidaustrumu, dienvidu vēja brāzmas sasniegs 15-18 m/s.
  31.10. no rīta dienvidu, dienvidrietumu vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 15-18 m/s gaidāma jau lielākajā Latvijas teritorijas daļā.
  Savukārt piekrastes rajonos gaidāma vēl tālāka vēja pastiprināšanās: Rīgas līča piekrastē brāzmās līdz 20-23 m/s, bet jūras piekrastē vēja ātrums brāzmās sasniegs pat stipras vētras spēku: 25-27 m/s.

 5. maikls Says:

  Manuprāt, ir diezgan skaidrs, ka no rīta nebūs nekādi “15-18 m/s lielākajā Latvijas teritorijas daļā” un “Rīgas līča piekrastē 20-23 m/s”. No rīta tikai Kurzemes rietumos iespējamas stipras brāzmas.

  Raiti, nevajag cilvēkos raisīt apjukumu. 🙂

 6. raitis_sametis Says:

  es neradu apjumu, varbūt meteo.lv to rada?? (by the way)-> “Latvijas Avīzē” (bij. Lauku A.) bija raksts par laika pareģošanu, kur izsacījās – protams- LMeteo dienesta ļaudis. Cita vidū (citēju pēc atmiņas…) bija teikts, ka “daži-saskatījušies internetu- arī mēģina paredzēt laiku”… protams, sacīts negatīvā nozīmē…

 7. snake Says:

  Liepājā iet vaļā 😉 un tā kā dzīvoju tuvu ostai,tad pūs riktīgi 🙂

 8. snake Says:

  tas ir pūš

 9. raitis_sametis Says:

  ..tikai temperatūra rīta stundās -jūtami pazeminājusies par grādiem 5ciem, ka linku manā iepriekšējā komentā

 10. raitis_sametis Says:

  “ka”=skatīt linku, sorry,pārrakstījos

 11. raitis_sametis Says:

  В Прибалтике и Поволжье перекрыты рекорды тепла
  31 октября 2008 | 10:43

  День 30 октября стал рекордно теплым на Балтике и в Поволжье. Благодаря мощной волне средиземноморского тепла абсолютные максимумы обновлены в Риге (+14,8), Калининграде (+16,2), Вильнюсе (+16,3), Нижнем Новгороде (+12,7), Казань (+12,2) и Пенза (+13,2). И что удивительно, в Калининграде, Риге и Вильнюсе новым рекордам тепла не помешали ни сильные дожди, принесшие декадную норму осадков, ни штормовой ветер с порывами 15-20 м/с.

  // ФОБОС | Gismeteo.Ru

  Версия для


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: