Jaunumi par Vidusjūras ciklonu

Ieskats GFS, UKMO (Lielbritānijas meteodienesta) un Lietuvas modeļa jaunākajās prognozēs par Vidusjūras ciklona, kam iedots skaistais vārds Džuljeta, ietekmi uz laika apstākļiem Latvijā tuvākajās dienās.

Šodien, sākot no dienvidrietumu rajoniem, gaidāms ilgstošs un brīžiem stiprs lietus. Stiprā lietus zona skars rietumu un centrālos rajonus, arī Rīgu, un visstiprāk līs pēc trijiem pēcpusdienā līdz pusnaktij. Daudzviet gaidāma arī dūmaka, dažviet migla. Latgalē ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs mainīga virziena vēji, vakarā Latgalē gaidāmas DA vēja brāzmas līdz 14 m/s. Gaisa temperatūra pēcpusdienā +6..+8, dienvidaustrumu rajonos līdz +10 grādiem.

Naktī uz ceturtdienu valsts lielākajā daļā turpinās līt, brīžiem iespējams stiprs lietus, dažviet gaidāma arī migla. Latgalē nokrišņu būs maz vai nemaz, tur gaidāms mēreni stiprs DA vējš. Kurzemē pūtīs mērens ZA vējš, citviet –  lēns vējš. Minimālā gaisa temperatūra +6..+9 grādi, par pāris grādiem vēsāks Kurzemē.

Ceturtdienas priekšpusdienā valsts lielākajā daļā, vēlāk galvenokārt rietumu un ziemeļrietumu rajonos turpinās līt. Pūtīs neliels austrumu puses vējš, Kurzemē ZA vējš, Latgalē brāzmains DA vējš. Gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, vakarā visā valstī sasniedzot +10..+13 grādus, dienvidaustrumu rajonos pēcpusdienā gaidāmi pat +14 grādi.

Naktī uz piektdienu pūtīs brāzmains DA, D vējš, jūras piekrastē rīta pusē iespējamas brāzmas līdz 22 m/s. Vietām gaidāms īslaicīgs lietus. Gaisa temperatūra +10..+13 grādi; rīta pusē, sākot no dienvidrietumu rajoniem, kļūs vēsāks.

Piektdien pūtīs brāzmains D, DR vējš. Jūras piekrastē iespējamas brāzmas ar stipras vētras spēku, bet pagaidām lielas skaidrības par Džuljetas nesto vēju stiprumu nav. Vietām gaidāms īslaicīgs lietus, un gaisa temperatūra dienas laikā par dažiem grādiem pazemināsies, pēcpusdienā tā varētu būt no +5 grādiem vietām rietumu un centrālajos rajonos līdz +10 grādiem galējos austrumu rajonos.

Brāzmains vējš gar Vidusjūras ciklona dienvidu malu iespējams vēl līdz sestdienas rītam, bet jau sestdienas pēcpusdienā virs Latvijas pastiprināsies augsta spiediena apgabals, kas noteiks laika apstākļus turpmākajās dienās, tātad būs gaidāms mierīgs laiks.

30. oktobrī plkst. 9:35
Laikā no trešdienas līdz ceturtdienas rītam nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza  nepilnu 1 mm, Alūksnē 9 mm, Valkā 10 mm, Liepājā 16 mm, Saldū 20 mm, Rīgas lidostā 23, Rīgas centrā un Rūjienā 25 mm (Diena.lv raksts).

9 Atbildes to “Jaunumi par Vidusjūras ciklonu”

 1. snake Says:

  jauki 🙂

 2. Gubumakonis Says:

  Pilniba piekritu 🙂 Dzuljeta nesis interesantus un laikapstaklus un tas man patik 🙂 Riga ir apmacies un verojot makonus skaidri redzams,ka driz saksies ari lietus.

 3. maikls Says:

  Jēkabpilī visu laiku smidzina lietus, ir neliela migla.

 4. Gubumakonis Says:

  Pec lietuvas modela sanak,intensivaka liietus josla skars sovakar un nakti tiesi centralos rajonus un tiesi Rigu :)Ari LVGMA jau ievietoja bridinajumu par stipru lietu. Riga sakas sobrid neliels lietus 🙂

 5. maikls Says:

  Rīgā patiešām šobrīd stipri līst, kā uzrāda radars ( http://www.meteo.lv/OPSIS/radars/radars.png ) vai arī pagaidām līst tikai nedaudz, kā man izskatās, lūkojoties webkamerās un lidostas datos?

 6. vēortājs Says:

  Radars laikam atkal gļuko, vietām rāda stiprāku lietu nekā ir patiesībā, vietām neko nerāda tur, kur līst.

 7. Gubumakonis Says:

  Riga sodien no pl. 12 visu laiku nepartraukti list smalks lietus,ko varetu laikam nosaukt par merenu vai videji stipru 🙂 Vienu bridi ap pl.13 lija stiprak. Kopuma sodien pa dienu lidz pl. 21nolija tapat ka pirmdien 10 mm ari laikapstakli ir identiski pirmdienai,tikai veja nau. Turpina lit ari tagad.Domaju ka radars Rigas nokrisnus uzrada apmeram pareizi 🙂

 8. maikls Says:

  Līdz astoņiem vakarā visvairāk nolijis Saldū – 15 mm.

 9. Gubumakonis Says:

  Nakts vidu Riga bija diezgan stiprs lietus,nolija 13 mm,tatad pedejas 24 stundas Dzuljeta atnesa Rigai 23 mm nokrisnu 🙂 Sorit ir stipri apmacies un ir migla,smidzina lietutins,kas briziem paliek stipraks 🙂 Nakti palika siltak t.+9,vakak dienas vidu bija +6


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: