Vētra Ziemeļeiropā

(Teksts atjaunots plkst. 9:50.)

Virs Norvēģu jūras atrodas ļoti plaša un spēcīga ciklona centrs. Šis ciklons ir atnesis vētru visā Ziemeļeiropā, sākot no Īrijas rietumos un beidzot ar Somiju un Baltijas valstīm austrumos.

Sestdien Lielbritānijas ziemeļos vējš brāzmās sasniedza ātrumu 35-40 m/s, Skotijas kalnos līdz 54 m/s. Sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu Norvēģijas piekrastē un salās fiksētas brāzmas līdz 44 m/s, kalnos līdz 56 m/s.

Nokrišņu daudzums galējos Norvēģijas dienvidrietumos vienā punktā 6 stundu laikā sasniedza 45 mm, 72 stundu laikā – 177 mm. Lielbritānijā diennakts laikā vietām nolija 60-90 mm.

Naktī uz svētdienu vētra sasniedza arī Latviju, Kurzemes piekrasti – agrā rītā Ventspils lidostā DR vēja ātrums brāzmās pastiprinājās līdz 22 m/s. Igaunijas salās pulksten astoņos rītā fiksētas līdz 25 m/s stipras vēja brāzmas.

Stiprākais vējš Latvijā gaidāms šodien dienas vidū. Naktī uz pirmdienu vējš joprojām būs brāzmains, pirmdien dienas laikā pūtīs mēreni stiprs D vējš. Naktī uz pirmdienu, sākot no rietumiem, Latvijā sāks līt, lietus ar pārtraukumiem daudzviet turpināsies līdz pat otrdienai. Gaidāms ilgstošs neliels vai mērens lietus, un kopējais nokrišņu daudzums vietām (lielāka iespēja, ka centrālajos rajonos) var sasniegt 25 mm. Lietuvas modelis šobrīd prognozē, ka Rīgā pirmdien visu diennakti līs un nokrišņu daudzums 24 stundu laikā sasniegs 24 mm. 🙂

8 Atbildes to “Vētra Ziemeļeiropā”

 1. snake Says:

  kur tad ir tā solītā vētra?

 2. maikls Says:

  Laikam nogulēji, jau bija. 😀

 3. snake Says:

  nu ja tā bija vētra,tad es esmu turku princis 😀

 4. maikls Says:

  Cerams, ka nākamreiz vēju izdosies noprognozēt precīzāk; vējš patiešām bija mazāks nekā iepriekš prognozēja modeļi; turklāt Liepājā vairāk pūta dienvidu, nevis rietumu vējš, tāpēc Liepājas lidostā, kur vējš netrāpīja no jūras, bija tikai 15 m/s, LVĢMA Liepājas meteostacijā 18 m/s, Liepājas ostā no rīta bija 20 m/s, vēlāk droši vien nedaudz vairāk. Ventspilī gan arī pašā pilsētā bija brāzmas ar vētras spēku.

 5. snake Says:

  nu jā 😉 vari pateikt kur var iegūt datus no Liepājas ostas?

 6. maikls Says:

  Jāzvana uz ostu droši vien. 🙂 Pa Latvijas radio 1 ziņās rīta pusē pieminēja, ka Liepājas ostā 20 m/s, bet LVĢMA meteostacijā stiprākais vējš fiksēts pēc plkst. 11-12, un gan jau Liepājas ostā arī.

 7. snake Says:

  nu ok skaidrs

 8. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/vetra261008

  Vētrainās dienas augšējie mākoņi/ focēts Zantē (pie Kurzemes robežas) 26.10. plkst 16:00


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: