Eiropā gaidāmi interesanti laika apstākļi

Uz ziemeļaustrumiem no Islandes šobrīd atrodas ļoti plaša un spēcīga ciklona centrs, ap to plosās pamatīgs orkāns. Šim ciklonam no rietumiem pievienosies divi citi cikloni, un nedēļas nogalē visā Ziemeļeiropā plosīsies stipri vēji. Sestdien stiprākais vējš gaidāms Lielbritānijas ziemeļdaļā, naktī uz svētdienu Skandināvijā, bet svētdien dienas laikā stiprs vējš gaidāms arī Baltijas valstīs.

Šobrīd izskatās, ka svētdienas pēcpusdienā Latvijā D, DR vējš brāzmās sasniegs ātrumu 15-18 m/s, Ziemeļvidzemes piekrastē 21 m/s, Kurzemes rietumu piekrastē 23-25 m/s. Sākot no ziemeļrietumu rajoniem, gaidāms arī lietus.

Šis ciklons, visticamāk, nedosies tālāk uz austrumiem, tāpēc Baltijas valstis paliks tā siltajā dienvidaustrumu malā. Atlantijas okeānā uz rietumiem no Eiropas nākamnedēļ uzturēsies plašs anticiklons, gar tā austrumu malu un minētā ciklona dienvidrietumu malu Rietumeiropā, saskaņā ar pašreizējām prognozēm, ieplūdīs arktiskās gaisa masas.

Nākamās nedēļas vidū virs Vidusjūras un Centrāleiropas varētu izveidoties plašs ciklons, kas dosies uz ziemeļiem, vēlāk varētu atkārtoties līdzīgs scenārijs ar jaunu ciklonu. Līdz ar to Eiropa, visticamāk, būs sadalīta divās daļās: Eiropas rietumos gaidāms auksts, bet Eiropas austrumos – salīdzinoši silts laiks. Visai netipiska situācija. Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, Spānijā un citās valstīs vietām var uzsnigt sniegs. Ja šīs pēdējās prognozes piepildīsies (ar cikloniem nekad neko nevar zināt, tāpēc viss vēl var mainīties…), tad Spānijā pirmais sniegs uzsnigs agrāk nekā Latvijā.

6 Atbildes to “Eiropā gaidāmi interesanti laika apstākļi”

 1. raitis_sametis Says:

  Njā- rudens vētru sezona tiks atklāta!

 2. snake Says:

  jauki 😉

 3. Anonīms Says:

  GFS šobrīd neprognozē lielāku vēja ātrumu par 15 m/s

 4. Gubumakonis Says:

  Skiet Berlines Meterologijas Instituts ir jau pieskiris sim specigam ciklonam vardu WILHELMINE 🙂 Nu gaidisu,ka ko interesantu vina atnesis ari Latvijas laikapstakliem 🙂 Vai vismaz nakamas nedeljas dienvidu ciklons ;0

 5. snake Says:

  Anonymous manliekas ka tas ir vidējais ātrums 😉


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: