Svētdien gaidāms stiprs vējš

Laika apstākļus piektdien un sestdien noteiks anticiklona ziemeļrietumu mala, bet svētdien – plaša un spēcīga ciklona dienvidaustrumu mala. Ciklona ietekmē svētdien gaidāms stiprs vējš un piekrastes rajonos vētra.

Piektdien nokrišņi nav gaidāmi, tomēr mākoņu, visticamāk, būs daudz. Pūtīs mērens, jūras piekrastē brāzmains D, DR vējš. Minimālā gaisa temperatūra no rīta būs +1..+6, jūras piekrastē līdz +9 grādiem, maksimālā pēcpusdienā – no +7 līdz +12 grādiem.

Sestdien vietām iespējams neliels, īslaicīgs lietus, starp mākoņiem uzspīdēs saule. Pūtīs mērens D, DR vējš.  Minimālā gaisa temperatūra no rīta +1..+6, jūras piekrastē līdz +10 grādiem, dienā gaiss sasils līdz +7..+12 grādiem.

Saskaņā ar GFS modeļa prognozēm, jau naktī uz svētdienu Latvijā pastiprināsies D, DR vējš, un svētdien dienas pirmajā pusē tas brāzmās sasniegs ātrumu 15-20 m/s, jūras piekrastē (Kurzemes rietumos) pat 28 m/s. Citi modeļi, cik nu es varu spriest no internetā pieejamās ierobežotās informācijas, stiprāko vēju lielākoties prognozē vēlāk, daži pat tikai naktī uz pirmdienu, un arī vēja stiprumu kopumā prognozē mazāku.

Tas, cik stiprs būs vējš, atkarīgs no ciklona struktūras un attīstības. Ciklona centrs būs tālu uz ziemeļiem, bet uz dienvidiem no tā paredzama ieplakas izveidošanās, kura tad, visticamāk, radīs lielas atmosfēras spiediena teritoriālās atšķirības Baltijas valstīs, kas nozīmē stipru vēju. Visstiprākais vējš, protams, gaidāms tajos piekrastes rajonos, kur DR vējš ir vējš no jūras/līča (Kurzemes rietumu piekraste un Ziemeļvidzemes piekraste).

Sākot no rietumiem, gaidāms arī ievērojams lietus. GFS pašreiz prognozē, ka līdz svētdienas vakaram lietus skars visu valsts teritoriju. Naktī uz svētdienu, līdzīgi kā iepriekš, minimālā gaisa temperatūra gaidāma no +1 grāda Latgalē līdz +9 jūras piekrastē, bet dienas laikā gaiss sasils līdz +7..+10, jūras piekrastē līdz +12 grādiem.

Nākamās nedēļas sākumā gar šī ciklona dienvidu malu pie mums ieplūdīs vēsākas gaisa masas – gaisa temperatūra 1-2 kilometru augstumā būs pietiekami zema, lai nokrišņi parādītos slapja sniega veidā. Tas, protams, nozīmē arī to, ka veidosies pietiekami kontrasti starp ūdens virsmas un 850 hPa temperatūru, lai būtu iespējami jūras un līča efekta nokrišņi; tiesa, pagaidām izskatās, ka vēja virziens nebūs labvēlīgs, lai šādā veidā rastos liels nokrišņu daudzums.

24. oktobrī plkst. 9:25
Šodien jūras piekrastē DR vējš pastiprināsies brāzmās līdz 18 m/s. GFS modelis šobrīd prognozē nedaudz mazāku vēja ātrumu svētdienai nekā iepriekš, un arī auksto gaisa masu ieplūšanu GFS ir nedaudz atlicis – pirmdienai vēl tiek prognozēts DR vējš un salīdzinoši augsta gaisa temperatūra (vietām līdz +10), otrdien nedaudz vēsāks, un tikai naktī uz trešdienu GFS vietām Latvijā prognozē pirmo sniegu.

24. oktobrī plkst. 17:40
LVĢMA Liepājas meteostacijā vēja ātrums brāzmās šodien sasniedza 15 m/s, Ventspils lidostā 17 m/s, Igaunijas salās 22 m/s.

15 Atbildes to “Svētdien gaidāms stiprs vējš”

 1. Gubumakonis Says:

  Nu,cerams,ka modelu prognozes piepildisies un ciklons attistisies pareizi un mes sagaidisim vetras cienigus laikapstaklus svetdien 🙂

 2. snake Says:

  tieši tā 🙂

 3. maikls Says:

  “cerams,ka (..) ciklons attistisies pareizi” – izklausās savdabīgi, it kā daba varētu darīt pareizas un nepareizas lietas. :))

 4. Gubumakonis Says:

  Cb un Snake jebkura laika gatavi vetru sagaidit 🙂 un priecaties par to 🙂 Kad to frazi rakstiju(par ciklona pareizo attistibu) vel nodomaju,ka skan savdabigi,bet neka savadak savu domu uz sitiena izteikt neiesavas prata 🙂 bet es gribetu,lai tas virzas,veidojas un izvietojas ta,lai vejs un lietus atnak pie mums nedelas nogale 🙂

 5. Gubumakonis Says:

  Bet lai nu ka tur notiktu,daba un atmosfera viss notiks ta ka notiks un mes ar savam domam un velmem nespesim to ietekmet,atliek vien gaidit un verot,ka nu bus 🙂

 6. snake Says:

  te nu atkal jāpiekrīt Gubumākonim 😀 cik labi ir dzīvot pie pašas jūras 🙂

 7. Anonīms Says:

  Patiesībā vētra nedēļas nogalē nebūs. Vējš patiešām gaidāms brāzmains, un tikai Kurzemes piekrastē tas var sasniegt nelielas vētras spēku.

 8. snake Says:

  vēl neko 100% nevar pateikt, ja kas!

 9. Saksija Says:

  Es ceru, ka vētra nebūs, jo Latvijas ekonomikai un iedzīvotājiem tā neko labu nedos.

 10. maikls Says:

  Un neko sliktu tāda neliela vētra arī nevar dot.

 11. raitis_sametis Says:

  Tās ir “atliekas” no ex-tropiskās vētras “Omārs”. Attiecīgais ciklons nogājis lielu riņķi no Atlantijas ekvatoras zonas un iekļāvies ziemeļu ciklonu sistēmā…

 12. + Says:

  Ja nu paskatās atmosfēras augšējo slāņu cirkulāciju, tad liekas, ar ex-tropisko vētru tur ir pamaz sakara 🙂
  Gaisa masu trajektorija nākusi no tās puses, bet, ja runa par ciklona enerģiju, tad gan tur ir jauns pavisam cits process.

 13. raitis_sametis Says:

  24.10.2008., plkst 12:50 Šodien, dienas laikā, piekrastes rajonos gaidāms vējš brāzmās 20 – 22 m/s. ** Brīdinājums no meteo.lv

 14. maikls Says:

  GFS atkal pamainījis prognozi nākamajai nedēļai, aukstumu un sniegu GFS tagad vairs neprognozē, bet nākamnedēļ varētu nākt viens vai divi cikloni no dienvidiem (to prognozē arī citi modeļi), un dienvidu cikloni parasti ir interesanti. 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: