Par temperatūru pasaulē

Gaisa temperatūra pasaulē šajās dienās svārstās no mīnus 70 grādiem Antarktīdā līdz plus 45 grādiem vietām Austrālijā, Dienvidāzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā.

Ievērojamas temperatūras atšķirības ir vērojamas arī tepat – Eiropā. Pirmdien, 20. oktobrī, maksimālā gaisa temperatūra Eiropā bija no +1..+4 grādiem Skandināvijas ziemeļos līdz +25..+29 grādiem pie Vidusjūras. Savukārt minimālā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu Eiropā bija no -10 grādiem Zviedrijas ziemeļos līdz +20 grādiem Vidusjūras krastos.

Sniegs Eiropā pagaidām ir tikai kalnu reģionos – galvenokārt kalnos Skandināvijā un Alpos – kā arī Islandē. Ūdens temperatūra jūrās, kas apskalo Eiropu, ir no +6 grādiem jūrā pie Norvēģijas ziemeļiem, kā arī Baltijas jūras pašos ziemeļos līdz +25 grādiem Vidusjūras dienvidos. Ūdens temperatūra Baltijas jūrā pie Latvijas, saskaņā ar zviedru datiem, ir ap +10,+11 grādiem.

6 Atbildes to “Par temperatūru pasaulē”

 1. raitis_sametis Says:  Bet te redzams, ka jau puse Krievijas teju piesnigusi

 2. Anonīms Says:

  Tieši tā Raiti. Tajā attēlā redzams, ka šaipus Urāliem jeb Eiropā ir sniegs – Ņensu autonomajā pagabalā, Kolas pss. un Karēlijas Republikā. Starp citu, no Jakutskas žēlojās par sniega trūkumu. Nesen svaigi uzsniga, taču pa dienu drīz vien nokusa.
  Jānim – kur tad palikusi Baltā jūra un Barenca jūras D-daļa? Tur jau tā kā vajadzētu būt vēsākam ūdenim.

 3. maikls Says:

  Krieviju es nepieskaitīju Eiropai… 😉

 4. Jānim Says:

  Skaidrs, veidojam jaunu ģeogrāfiju…

 5. Juris A. Says:

  Mani, kā slēpotāju vairāk interesē, kas notiek ar sniegu Alpos, Itālijas pusē. Un, šķiet, “globālās atdzišanas” sākums neliek vilties! Virs 2000 m augstuma sniegs prognozēts rīt, parīt un, sākot ar mēneša beigām un tālāk novembrī – sniegs paredzēts katru dienu. Temperatūras katru dienu / nakti sāk svārstīties ap 0 grad. +2/-2. Tas ļoti iepriecina. Varēs trasēs sākt pūst mākslīgo sniegu. Atceros, gadus 5 atpakaļ, itāļu Livigno slēpoju pa skaistām baltām trasēm, bet visriņķī bija pilnīgi melni kalni. Itāļiem ir kolosālas meteo prognozes ar visiem parametriem ik pa 3 stundām tuvākajai nedēļai un garās prognozes 15 dienām, arī ar visiem parametriem grafiku veidā. Viņi dod arī grafiskās līknes, salīdzinot dažādas prognozes un GFS. Pie tam ģeogrāfiski ļoti precīzi pa visiem Itālijas rajoniem – jāievada tikai rajons, province, vietas nosaukums. Paraugs, kā patiesi jātaisa prognozes, http://www.ilmeteo.it . Varbūt šeit ir vēl kāds kalnu slēpotājs, varētu dalīties kalnu laika prognozēs. Pašlaik, vidēji, sezonas atklāšana tiek prognozēta ar decembra pirmo sestdienu, pats braukšu uz kalniem jau pirms Ziemassvētkiem. Bet ir vietas, kur atklāj jau 1. novembrī. Pie tam, tur pat nav ledāju! Redz kā itāļi paļaujas uz savām laika ziņām! Pie tam Web kamerās no šīm vietām redzams, ka tur labākajā gadījumā pašlaik ir tikai 5 cm sniega.

 6. raitis_sametis Says:

  baigi labā lapa- ja vien vēl itāliski saprastu…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: