Par laika apstākļiem turpmāk

Uz ziemeļrietumiem no mums aizvien atrodas ciklons, uz dienvidaustrumiem – anticiklons. Pie mums ir ieplūdušas siltas gaisa masas no dienvidiem, un tā kā šorīt Latvijas lielākajā daļā ir skaidrs laiks, tad saule gaisu vietām sasildīs līdz pat +14 grādiem.

Šonakt un rītdien Latviju šķērsos aukstā fronte, kas atnesīs lietu – pārsvarā nelielu. Vējš kļūs lēnāks un iegriezīsies vairāk no rietumiem. Gaisa temperatūra gan naktī uz trešdienu, gan trešdien dienā gaidāma +8..+13 grādu robežās.

Ceturtdien Latgalē gaidāms lietus, citviet – vietām īslaicīgs lietus. Naktī gaiss atdzisīs līdz +3..+7 grādiem, maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien dienā gaidāma no +5 grādiem Latgalē līdz +10,+11 grādiem rietumu un centrālajos rajonos. Latvijai no dienvidrietumiem pietuvosies anticiklons, gar tā ziemeļu malu Latvijā iegriezīsies neliels līdz mērens R vējš.

Nedēļas nogalē praktiski visā Eiropā laiku noteiks ļoti plašs augsta spiediena apgabals, kas stiepsies no Atlantijas okeāna pāri Eiropai līdz Krievijai un vēl tālāk. Vienlaicīgi ļoti spēcīga un plaša ciklona centrs pārvietosies no Islandes uz Norvēģijas ziemeļiem, un tā dienvidaustrumu mala tuvosies arī mums. Svētdien un pirmdien ciklona ietekmē iespējams brāzmains vējš un lietus, ciklons mums varētu atnest arī krietni vēsāku gaisu un līdz ar to pirmdien un otrdien varbūt tomēr kaut kur Latvijā sagaidīsim pirmo slapjo sniegu, bet tas vēl ir tālu un prognozes līdz pirmdienai vēl mainīsies 21 reizi. 🙂

Bet šī nedēļa kopumā gaidāma visnotaļ mierīga, nokrišņu būs diezgan maz un vējš pārsvarā būs neliels.

Plkst. 17:15
Šī diena izrādījās vēl siltāka nekā prognozēts: gaisa temperatūra pēcpusdienā daudzviet pakāpās līdz 14-15, vietām pat līdz 16 grādiem virs nulles. Rīgas Siltuma meteostacijā šodien fiksēta temperatūras paaugstināšanās no +6 līdz +15 grādiem, bet, piemēram, 2002. gadā šajā datumā gaisa temperatūra Rīgā svārstījās no -5 līdz +5 grādiem, 2003. gadā – no -3 līdz +3 grādiem.

7 Atbildes to “Par laika apstākļiem turpmāk”

 1. raitis_sametis Says:

  Mjāa… bet meteo.lv vēl pirmdien (caur LRadio1 tiešraidi ap plkst. 8:35, kad tiek vētīts laiks visu nedēļu…) ļāva saprast-> būs bieži vēja brāzmas ar purduļotu lietu!

 2. maikls Says:

  Interpretēt var visādi. LVĢMA mājas lapā ir publicēts aptuveni tas pats teksts, ko nolasīja pa LR1 pirmdienas rītā, un lai gan sākumā ir rakstīts, ka “Latvijā gaidāms pārsvarā lietains, vējains (..) laiks”, tad tālāk ir teikts, ka “valdošais būs mērens (..) vējš” un “nokrišņi būs īslaicīgi un uzspīdēs arī saule”.

 3. raitis_sametis Says:

  Mjāa – tas tāpat: kā skatīties uz ūdens glāzi, kas pa pusei piepildīta. Vienam tā būs pustukša, otram…pa pusei pilna.

 4. raitis_sametis Says:

  http://news.gismeteo.ru/news.n2?item=63360264786

  Te krievi baida savējos ar lieliem cikloniem (Kr ZR reģionā, kas netālu no mums taču…)…

 5. Anonīms Says:

  Un vissiltākā puse atkal izrādijusies mana puse – Jelgava, kur gaiss plkst. 15:00 sasila līdz pat +15,5

 6. AIVARS Says:

  RĒZEKNĒ ap plkst.15 bija +14,5 ēnas pusē,saulē noteikti bija vairāk.Te dažas webkameras no RĒZEKNES http://fun.atech.lv/?lang=lv&p=2

 7. jelgavniekam Says:

  diemžēl Mērsragā bija +15,9 – atkal ielika Jelgavai.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: