Laika prognoze

Laika apstākļus Eiropas ziemeļos šobrīd nosaka vairāki savstarpēji saistīti cikloni, bet pārējā Eiropā dominē augsta spiediena apgabals. Viens no ciklonu sistēmas centriem šodien šķērso Somiju, tā ietekmē daudzviet Latvijā brīžiem līst un pūš brāzmains DR, R vējš.

Pirmdien šis ciklons būs attālinājies, atmosfēras spiediens Latvijā paaugstināsies, taču, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos neliela siltā atmosfēras fronte, kas saistīta ar ļoti plašu un spēcīgu ciklonu, kas būs pastiprinājies, saplūstot vairākiem mazākiem cikloniem. Naktī uz pirmdienu vietām vēl uzlīs, pirmdien dienas otrajā pusē daudzviet gaidāms neliels (smidzinošs) lietus. Pūtīs neliels R vējš, kas pāries DR, D vējā. Naktī gaiss atdzisīs līdz +2..+6 grādiem, piekrastē būs nedaudz siltāks, bet dienā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +8,+9 grādiem austrumu rajonos līdz +12,+13 grādiem jūras piekrastē.

Otrdien un trešdien laiku Latvijā noteiks minētā ciklona dienvidaustrumu mala. Otrdiena varētu būt visnotaļ saulaina, taču Kurzemi pievakarē droši vien sasniegs aukstā atmosfēras fronte, kas atnesīs lietu. Pūtīs mēreni stiprs, jūras piekrastē brāzmains D, DR vējš. Naktī uz otrdienu gaidāma temperatūras pazemināšanās līdz +4..+8, jūras piekrastē līdz +10 grādiem, otrdien dienā gaiss sasils līdz +10..+14 grādiem.

Trešdien gan naktī, gan dienā brīžiem līs, gaisa temperatūra visu diennakti būs augsta – ap +9..+12 grādiem. Tad Latvijā pastiprināsies augsta spiediena apgabala ietekme –  no dienvidiem mums tuvosies anticiklons, bet no ziemeļrietumiem, iespējams, tuvosies kārtējais ciklons. Līdz ar to nedēļas otrajā pusē laiku Latvijā noteiks vai nu anticiklons, vai arī kārtējā ciklona dienvidaustrumu mala. Jebkurā gadījumā saglabāsies visnotaļ silts laiks; šķiet, ka vairs nav nekādu iespēju, ka piepildīsies LVĢMA mēneša prognozē teiktais, ka oktobra beigās gaidāms pamatīgs sals. Un arī pirmo sniegu, visticamāk, oktobrī nesagaidīsim.

Plkst. 21:50
Pēdējās diennakts laikā nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedzis 3 mm, Alūksnē un Valkā 5 mm, Rīgas lidostā 11 mm, Liepājā 14 mm, Saldū 21 mm. Pēdējās trīs diennaktīs Daugavpilī nolijuši 26 mm, Alūksnē 29 mm, Rīgas lidostā 25 mm, arī Liepājā 25 mm, Saldū 24 mm (oktobra mēneša norma ir vidēji 60-80 mm).

7 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. snake Says:

  Liepājā šorīt jau 2 reizes bija krusa

 2. Maija Says:

  Visu laiku līst un līst,bez pārtraukuma…Nemaz neticās,ka kādu dienu varētu arī nelīt!

 3. Anonīms Says:

  ZR pusē var redzēt izteiktu Cb mākoni, ļoti iespējams, ka tur ir arī pērkons.

 4. Gubumakonis Says:

  Sodien vel viena jauka un interesanta rudens diena 🙂 Bija gan lietus,gan ari saule,pecpusdien lokalas lietusgazes un neliela krusa. Smuki palieli gubumakoni un vakara varaviksne 🙂 Sitadi laikapstakli man patik:) Vakara lietus vairs nau noverots .Sodien pa dienu nolija 8mm.

 5. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/cb191008

  Novērotie gubu-lietus (cb) mākoņi ap plkst. 14:30 Zantē/ Zemgales rietumu robeža…pērkona parādības gan tiešā veidā netika vērotas. Pirms tam visu dienas priekšpusdienu lija, bija vairākas pat visai ievērojamas lietusgāzes…

 6. raitis_sametis Says:

  Vispār šonedēļ – pat ļoti negarlaicīgi laika apstākļi gaidāmi:)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: