Par ledus platībām pasaulē

Šajos attēlos, kas ņemti no National Ice Center lapas, redzams, kā mēneša laikā augusi arktisko ledāju (dzeltenā krāsā) un sniega klāto zemju (baltā krāsā) platība. Pirmais attēls atspoguļo situāciju 13. septembrī, otrs attēls – 13. oktobrī.

Pirms gada bija plašākas sniega klātas platības, taču mazāk ledus, bet citos iepriekšējos gados, kopumā ņemot, bija gan vairāk ledus, gan vairāk sniega. Ledus un sniega apjomi Zemes ziemeļu puslodē augs līdz pat martam. Savukārt Dienvidu puslodē pamazām sākas ledāju kušana.

Ja gada pirmajā pusē kopējā ūdeni sedzošo ledāju platība pasaulē bija nedaudz lielāka par ilggadējo vidējo rādītāju, pateicoties tam, ka Ziemeļu puslodē ledus platība bija tikai nedaudz mazāka par normu, savukārt Dienvidu puslodē – ievērojami lielāka par normu, tad šobrīd kopējā ledāju platība ir stipri mazāka par ilggadējo vidējo rādītāju un tikai nedaudz atpaliek no pagājušā gada rekorda, galvenokārt tādēļ, ka pēc vasaras Arktikas ledāju platība ir stipri mazāka par normu. Pēdējo 30 gadu dati ir atspoguļoti šajā attēlā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: