Laika prognoze

Laika apstākļus Eiropas lielākajā daļā joprojām nosaka augsta spiediena apgabals, bet Eiropas ziemeļos – Atlantijas cikloni. Naktī uz trešdienu un trešdien mēs vairāk izjutīsim augsta spiediena apgabala ietekmi – gaidāms neliels/mainīgs mākoņu daudzums, pārsvarā bez nokrišņiem. Pūtīs neliels R, DR vējš; gaiss naktī atdzisīs līdz +4..+6 grādiem, piekrastē būs nedaudz siltāks, bet dienā temperatūra paaugstināsies vidēji līdz +11..+13 grādiem.

Tad no rietumiem tuvosies ciklons – bez viena izteikta centra  un diezgan izplūdis, kas nozīmē, ka īpaši stipru vēju tas nenesīs. Ceturtdien visā Latvijā gaidāms lietus, arī piektdien daudzviet uzlīs. D, DA vējš pāries R, ZR vējā, un gaisa temperatūra dienas laikā būs nedaudz zemāka.

Nedēļas beigās uz dienvidiem no mums atkal būs anticiklons, uz ziemeļrietumiem – cikloni. Tātad atkal gaidāms mērens R, DR vējš, kas brīžiem var kļūt stiprs, un, visticamāk, Latvijas teritoriju šķērsos arī kāda atmosfēras fronte, kas atnesīs lietu; gaisa temperatūra būtiski nemainīsies. Līdzīga sinoptiskā situācija vēl kādu laiku saglabāsies.

Viena atbilde to “Laika prognoze”

  1. Gubumakonis Says:

    Sodien Riga bija tiri interesants laiks-silts,dienas pirma puse apmcies,dienas vidu skersoja lietus-gubu makonu josla un nolija tiri vasariga lietusgaze(islaicigi),vrlak skaidrojas,bet sobrid pilnigi skaidras debesis un apals meness 🙂 t diena sasniedza+15,patreiz+8.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: