Migla

(c) sat24.comŠeit redzams satelītattēls, kas uzņemts pulksten 10:00. Zaļā krāsa atspoguļo sauszemi, tātad tur, kur ir zaļā krāsa, debesis ir skaidras. Spilgtāk baltā krāsa atspoguļo augstos mākoņus (to temperatūra ir zemāka), savukārt nedaudz pelēcīgajos toņos ir redzami zemie mākoņi (to temperatūra ir augstāka, tie ir siltāki).

Šajā gadījumā zemie mākoņi nozīmē miglu – un migla jau būtībā ir mākonis, kas sēž uz zemes. Parasti migla vai nu ar smidzinošu lietu izkrīt un izklīst vai arī ceļas augšup un kļūst par nedaudz augstāku mākoni.

Pulksten 9:00 vairāk nekā pusē no LVĢMA meteostaciju tika fiksēta migla. Pulksten 10:00 miglas Latvijā nebija tikai tur, kur satelītattēlā redzama zaļā krāsa. Pulksten 10:20 Rīgas lidostā redzamība miglā bija 350 metri, gaisa temperatūra – tikai +3 grādi. Īsi pirms pulksten 6:00 Rīgas lidostā gaiss atdzisa līdz nulles atzīmei – tā ir līdz šim zemākā lidostas apkārtnē reģistrētā gaisa temperatūra šoruden.

Arī trešdien un ceturtdien daudzviet Latvijā jārēķinās ar miglu, jo joprojām gaidāms lēns vējš vai pat bezvējš. Vietām migla var saglabāties ilgstoši.

Miglas parādīšanās nobremzē gaisa temperatūras pazemināšanos naktī un tā, protams, ļoti ievērojami kavē gaisa temperatūras paaugstināšanos dienā. Naktī uz trešdienu un ceturtdienu gaiss zem skaidrām debesīm vietām var atdzist līdz 0..-3 grādiem, bet dienā saule gaisu var sasildīt līdz pat +14 grādiem. Tur, kur būs migla, protams, gaidāmas nedaudz siltākas naktis un daudz drēgnākas dienas.

Naktī uz piektdienu nelielas zema spiediena ieplakas ietekmē Latvijā varētu pastiprināties DR, R vējš, kas tad vairs neļautu veidoties miglai. Brīvdienās mēs, visticamāk, atradīsimies starp anticiklonu uz dienvidiem  un ciklonu uz ziemeļrietumiem, līdz ar to gaidāms mēreni stiprs DR vējš, kas neļaus veidoties miglai. GFS šobrīd prognozē, ka laiks brīvdienās būs diezgan mākoņains un nedaudz līs, bet prognozēm vēl ir visas iespējas mainīties. 🙂

26 Atbildes to “Migla”

 1. Līmeņrādis Says:

  “Migla jau būtībā ir mākonis”

  vai migla ir mākonis? ja gadījumā tomēr nav, tad kur ir atšķirība?

  paldies 🙂

 2. maikls Says:

  Migla ir mākonis, kas atrodas tik zemu, cik vien tas ir iespējams. :)) Angliski definīcija skan: “Fog is a cloud that is in contact with the ground.” (no http://en.wikipedia.org/wiki/Fog).

 3. maikls Says:

  Jēkabpilī migla parādījās pēc pusnakts un tagad tā ceļas augšup (lai gan naktī nāca zemē, tas ir, smidzināja lietus). Laikam jārēķinās, ka visu dienu var saglabāties mākoņains un līdz ar to vēss laiks.

 4. Gubumakonis Says:

  Zolitude sorit bija bieza smuka migla un loti dregns, t tikai +1Bet nakts bija skaidra,tapec skiet sonakt musu apkartne bija pirma salna,jo udens kaiminmajas plakana jumta pelkites bija no pasa rita bija ledus 🙂 Migla izveidojas nakts beigas vai agri no rita un patreiz jau izklist un laiks sak skaidroties. T pakapas jau lidz +6.

 5. Maija Says:

  Piebalgas pusē no rīta bija salna,pēc tam migla,pašlaik-saulīte.Gaiss silts.

 6. Krist2ps Says:

  Hm, šorīt paskatījos pa logu – viss krāšņs un balts. Skaista, balta migla pār Biķernieku mežu 😉

 7. snake Says:

  maikl vari pateikt kapēc man barometrs rāda 758mm bet meteostacijā iegūties dati 764mm zinu ka aneroīdie barometri nav tik precīzi,bet kad bija tā vētra šis apstājās pie 750mm un zemāk nekrita kautgan bija 736mm. barometrs ir noregulēts. kas varētu būt pa vainu?

 8. maikls Says:

  Jāņem vērā, ka meteostacijas ziņo gan par spiedienu stacijas atrašanās vietā, gan spiedienu jūras līmenī. Piemēram, Alūksnē pulksten 15:00 atmosfēras spiediens stacijas augstumā bija 746,3 mm, bet, pārrēķināts jūras līmenim, tas bija 764,6 mm. LVĢMA dod informāciju par spiedienu jūras līmenī – un labi ka tā, citādi būtu grūti salīdzināt un saprast, kas ir kas. 🙂

  Alūksnē reālais gaisa spiediens ir ievērojami mazāks, jo Alūksne atrodas gandrīz 200 metru augstumā un tātad virs Alūksnes ir plānāks gaisa slānis, kas sver un spiež mazāk, nekā virs jūras. Citās zemākās vietās atšķirība nav tik liela.

 9. maikls Says:

  Debesis virs Latvijas šobrīd ir praktiski skaidras, iestājoties tumsai, gaisa temperatūra strauji kritīs; ja migla neizveidosies ļoti ātri un ja tā neaptvers plašas teritorijas, tad gaidāmā nakts, šķiet, kļūs par līdz šim aukstāko šajā rudenī. Nakts uz ceturtdienu varētu būt vēl par grādu vai diviem aukstāka.

 10. snake Says:

  paldies,bet Liepāja ar jūras līmeni vai tad nav apmēram vienāda? un kā var pārrēķināt?

 11. maikls Says:

  Nu jā, LVĢMA Liepājas meteostacija laikam atrodas vien kādus pāris metrus virs jūras līmeņa, un atšķirība spiedienā ir vidēji pusmilimetrs. Nezinu, kā var pārrēķināt, bet nelielos augstumos atšķirība laikam ir vidēji 1 mm 10 metros.

 12. Anonīms Says:

  Vispār iepreicinošs faktors ir tas, ka tagad saulrieta laikā Jelgavā jau sāk celties migla (taisni no Lielupes puses), pirmās miglas pazīmes. Līdz ar to ir cerība, ka šī nakts būs pat siltāka par iepriekšējo,kad gaiss atdzisa līdz +2 (migla veidojās tikai nakts 2.pusē), bet salnas vismaz tuvumā nemanīju.

 13. Anonīms Says:

  iepriecinošs

 14. Cirkuļi Says:

  paldies par atbildi. vareni, pēc 24 gadiem apjausma, ka migla tas pats mākonis vien ir. no rītdienas skatīšos uz miglu ar citām acīm 🙂

 15. maikls Says:

  Jēkabpilī sāk sabiezēt migla; man pie loga termometrs rāda +1.

 16. Gubumakonis Says:

  Riga,vismaz Zolitude pagaidam no miglas ne minas,debesis ar ir skaidras un zvaigznotas 🙂 Skiet notikumi varetu attistities pec vakarnakt scensarija-skaidra un auksta nakts un tad miglains rits… bet bijot ara si nakts liekas pagaidam siltaka. T sobrid ir +5. Diena bija saulaina un T maximali lidz +15.

 17. Gubumakonis Says:

  Runajot par makoniem un miglu,varu teikt,ka agrak,kad lidoju ar lidmasinu,lidojot cauri makonim,pa lodzinu skatoties izskatas,ka iebrauc bieza miglaa :)Ta ka tam teicienam un apgalvojumam,ka migla ir makonis varetu pilniba piekrist 🙂 Jautajums tikai kapec dazreiz makoni veidojas pie zemes 🙂 laikam Temp. strauja krisana un mitruma kondensacija 🙂

 18. Gubumakonis Says:

  Nja,ar to barometru man ir tapat 🙂 vins nerada tik,cik it ka ir oficialos datos,un svarstibu amplituda ir mazaka,nezinu,cik augstu no juras limena ir Zolitude,pie tam tas atrodas 8 stava(kas it ka nevaretu ietekmet tob radijumus tik butiski 🙂 ) Pie tam vini man ir 2 gab. un abi apmeram rada to pasu.(Ir jau ari reguleti).

 19. lietusvīrs Says:

  Spiediena atkariiba no aukstumam var lietot:
  1 mb ≈ 0.75 mm Hg
  1 mb ≈ 7.294 m
  jeb 10 m ≈ 1.03 mmHg

 20. lietusvīrs Says:

  Cb, ja tu dziivi 8 stavaa, tad tavs barometrs raadiis apmeeram par 3 mb zemaak nekaa barometrs juuras liimenii. 🙂

 21. Gubumakonis Says:

  Paldies:) Sonakt Zolitude vera nemama migla ta ari nau izveidojusies un bija kartiga salna- jumtam pelkes aizsala un plavam zale nosarmojusi 🙂 Karteja saulaina diena.

 22. maikls Says:

  Jēkabpilī gan aizvien ir visai bieza migla.

 23. Anonīms Says:

  Tā kā šobrīd ir iestājies diezgan ilgstošs sausums, tad arī miglas Jelgavas pusē paliek mazāk intensīvas un vairs nav tik ilgstošas (miglas pamatā veidojas tikai nakts 2.pusē un izklīst jau saullēkta laikā). Gaiss šorīt atdzisa līdz +3 grādiem, tomēr uz augsnes bija salna, kas nenāk par labu veģetācijai.

 24. Gubumakonis Says:

  Jaa,ilgstoss sausums ir lieta,kas man patiik vismazak 😦 trakakvien var but ilgstoss sausums un karstums.

 25. Anonīms Says:

  Nu tagad oktobrī, kad pašai augsnei pagaidām pietiek mitruma, sausumam nav nekādas vainas + vēl tik saulains un patīkams laiks kopumā. Vasarā nav īpaši patīkami, kad zāle sāk dzeltēt no sausuma. Bet saules arī vajag daudz -tas ir fakts.

 26. maikls Says:

  Jēkabpilī atkal ir diezgan bieza migla, pagaidām vēl nesāk izklīst.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: