Laika prognoze

Pie Norvēģijas šodien atrodas ciklona centrs. Tā austrumu malas ietekmē Kurzemē gaidāms brāzmains D vējš, Latgalē saglabāsies lēns vējš, un šī diena Latvijā būs lielākoties saulaina; gaisa temperatūra pakāpsies līdz +11..+14 grādiem.

Naktī uz pirmdienu un pirmdienas rītā, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos ar ciklonu saistīta fronte, atnesot lietu – galvenokārt nelielu lietu. Pūtīs mērens D, DR vējš, kas nakts sākumā jūras piekrastē būs brāzmains. Minimālā gaisa temperatūra no +2 grādiem Latgalē līdz +10 jūras piekrastē.

Pirmdien gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, vietām uzlīs; pūtīs mērens DR, R vējš; maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +9 grādiem Latgalē, kur tiek prognozēts vairāk mākoņu, līdz +15 grādiem Zemgales rietumdaļā un Rīgā.

Sākot no otrdienas, laiku Latvijā noteiks augsta spiediena apgabals. Gaidāmi lēni vēji, līdz ar to būs lielāka iespēja, ka veidosies migla un zemie mākoņi, kas aizsegs sauli. Ja debesis būs skaidras, tad jārēķinās, ka agrās rīta stundās gaisa temperatūra var pazemināsies līdz nulles atzīmei, varbūt pat nedaudz zem tās, savukārt pēcpusdienās saule gaisu var sasildīt līdz +10..+15 grādiem. Ja dominēs zemie mākoņi, tad, protams, gaidāmas daudz mazākas gaisa temperatūras diennakts svārstības.

Plkst. 19:50
Ventspils lidostas un LVĢMA Liepājas meteostacijā šodien fiksētas vēja brāzmas līdz 16 m/s, savukārt Igaunijas galējos rietumos (salās) reģistrēts vēja ātrums līdz 24 m/s, bet salās uz austrumiem no Stokholmas – līdz 30 m/s.

6. oktobrī plkst. 8:50
Vairāki modeļi prognozē, ka tuvākajās naktīs un rītos lēnā vēja/bezvēja dēļ vietām Latvijā gaidāma bieza migla, kas var ilgi neizklīst.

15 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. AIVARS Says:

  Rēzeknē superīgs vakars +12.Debesis skaidras.No rīta bija liela migla.

 2. raitis_sametis Says:

  Vētra Latvijā 5.10.08.->
  Paša novērojumi. Jau 5.10. pusdienas laikā Kurzemes robežā- Zantē bija novērojama D vēja pastiprināšanās līdz 12m/s. Braucot dienā uz Rīgu, pa ceļam redzēju brāzmas jau teju līdz 14m/s. Parādība turpinās…

 3. Anonīms Says:

  Stirpā un vēsā vēja ietekmē, gaiss iesila tikai līdz +12,5 grādiem

 4. Gubumakonis Says:

  Riga laiks bija skaidrs un vejains ar nelieliem makonisiem,t max sasniedza +13,bet sajutas jutami vesakas,ko radija vejs. Vakara var vizuali noverot,ka no rietumiem tuvojas augsto slanu makonainums kas vesta par laika pasliktinasanos 🙂

 5. Anonīms Says:

  Šonakt vietām nedaudz uzlīs, bet turpmākās dienas gaidāms pārsvarā saulains laiks, vietām gaisa temperatūra var sasniegt +16…+17 grādus.

 6. Gubumakonis Says:

  Ari radara var redzet,ka tuvojas nokrisnu zona,kaut ari ne ipasi intensiva 🙂 Bet vai tad sanak,ka pec tas skersosanas mus atkal sagaida ilgstoss mieriga un varbut garlaiciga laika periods?

 7. Anonīms Says:

  Nu visticamāk nelīs līdz apmēram ceturtdienai/piektdienai, bet arī pēc tam sagaidāms pārsvarā sauss laiks.

 8. Gubumakonis Says:

  Man jau tas ne ipasi iepriecina 😦 Nau jau ta,ka nepatik saulains un labs laiks,dazas dienas,ka bija pedejas nau ne vainas,bet nepatik,kad tas ieilgst un ir dienam un nedelam bez izmainam,labak kad tas ir nepastavigs un mainigs 🙂 Ta biezi sanak,ka es gaidu to “slikto” laiku,jo trakak,jo labak 🙂

 9. snake Says:

  pilnīgi piekrītu tev Gubumākon 🙂

 10. raitis_sametis Says:

  Kā jau dabasvēstis vēstī- kādu laiku būs mierīgs rudens. Rudens pīles vēl dzīvojas pa dīķiem, strazdi vēl pat baros nelasās… 3.10. vakarā – arī jaņtārpiņi novēroti…

 11. raitis_sametis Says:

  Patreiz virs Rīgas redzams- aukstā (bet neizteikta) fronte atkāpjas uz DA pusi, vēl redzami augšējo stāvu ci+cc ar dažiem cs mākoņiem, kas naktī (agrā rītā) deva nelielu lietu. R pusē- skaidrs, dienāa tur radīsies jau “laba laika” gubu mākoņi, kas gan vēl var dot kādu nelielu lietu līdz pusdienas laikam…

 12. stratus Says:

  Rudens (shajos laikos var teikt arii ziemas) veetras pirncipaa sagaidaamas decembrii, janvaarii (kaa peedejos gadus), iespeejams arii novembrii, vai varbuut veel februaarii.

 13. raitis_sametis Says:

  Vētras būs- kad gaiss virs siltās Golfa straumes būs pietiekami atdzisis, radīsies temperatūru kontrasti…//pēc visa spriežot- šoruden tas “vētru periods” arīdzan iekavēsies – un galvenie pūtieni tiešām varētu būt decembrī un janvārī…

 14. Anonīms Says:

  http://www.sat24.com/frame.php?html=zoom&xas=475&yas=145
  Pēc satelītattēla var redzēt, ka Latvijas austrumos šobrīd daudzviet ir apmācies laiks, līdz ar to gaisa temperatūra ievērojami zemāka. Vissiltākais laiks šodien gaidāms tieši Latvijas centrālajā daļā (izņemot Rīgu), arī Jelgavā, kur gaiss var iesilt līdz +15…+16 grādiem, šeit šodien ir arī vissaulainākais laiks.

 15. Anonīms Says:

  Plkst. 21:00 LVĢMA Jelgavā reģistrējusi +2,8 😀
  Tikmēr netālajā Dobelē +8, Rīgā +9,3, bet Bauskā +8,3.
  Bišķin jau pārspīlēti. 😀


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: