Par laiku turpmāk

Teksts atjaunots 4. oktobrī plkst. 2:10

Virs lielas daļas Eiropas atrodas plašs pazemināta spiediena apgabals ar vairākiem centriem. Tas nosaka arī laiku Latvijā. Taču nākamnedēļ, sākot no otrdienas, laiku Latvijā varētu noteikt plašs augsta spiediena apgabals. Ja šī pašreizējā vairāku modeļu prognoze piepildīsies, tad varam gaidīt mierīgu, salīdzinoši siltu un pārsvarā sausu laiku. Tomēr jārēķinās, ka no rietumiem var mēģināt pietuvoties jauns ciklons, kas sev līdzi nestu brāzmainu vēju un lietu.

Sestdien Kurzemē gaidāms īslaicīgs lietus, savukārt vakarā  lietus tiek prognozēts Latgalē. Pūtīs mērens D, DR vējš. Maksimālā gaisa temperatūra +11..+15 grādi. Naktī uz svētdienu Latgalē līs, iespējams stiprs lietus, un īslaicīgs lietus iespējams arī jūras piekrastē. Svētdien pa dienu, tāpat kā sestdien, valsts lielākajā daļā nokrišņi nav gaidāmi, un saule gaisu sasildīs līdz +11..+15 grādiem. Pūtīs dienvidu vējš – neliels austrumu rajonos, bet mēreni stiprs Kurzemē.

17 Atbildes to “Par laiku turpmāk”

 1. Maija Says:

  Šorīt Piebalgas pusē kā vasarā.no rīta ,aiz loga,termometrs rāda 10 gr.siltu!Vēja nav,jauks laiciņš.

 2. Gubumakonis Says:

  Paldies Reksim par info 🙂 Ari Riga jau otru dienu ir laiks ka atvasara,parsvara saulains un silts,nekadu nokrisnu t. dienasvidu sasniedz+15 🙂 Diemzel jasecina,ka kartejo reizi sogad visi lietusgazu un negaisa makoni aizgaja Rigai garam 😦 Ari nokrisnu daudzums pec maniem aprekiniem pirmajas oktobra dienas Riga ir ap 9mm,bet piemeram Liepaja veseli 45mm(pec faktiska laikapstaklu arhiva datiem)ta ka sadalijums loti nevienmerigs.

 3. Anonīms Says:

  Atvaino mani, bet kas tev tie par secinājumiem? Un, kā, piemēram, ar 8.septembra pērkoanu, kas skāra tieši Rīgu?

 4. Anonīms Says:

  pērkonu

 5. Gubumakonis Says:

  Tie ir vienkarsi secinajumi,ka sovasar Rigu skara loti maz negaisu,ari nokrisnu daudzums piemeram augusta un ari oktobra sakuma Riga ir krietni mazak,neka dazos citos Latvijas rajonos,piemeram Kurzeme.Ja,8 septembra negaiss bija varens un tiesam vera nemams 🙂 bet kopuma pedejas 2 vasaras negaisi bija jutami retak un ari vajaki,neka agrakos gados,cik atceros,bet tas ir mani personigi noverojumi,jo negaisiem esu sekojis,cik sevi atceros :)Sovasar Riga atmina palika vien 3 vera nemami negaisi-nakti 4 julija,tad diena laikam kada 15 julija(to datumu varbut kludos) un protams 8 septembra rits. Citus gadus bija reizes,kad diena gaja pari 2-3 stipri negaisi,vai ari periodi,kad specigi negaisi naca gandriz katru dienu.Bet pedeja laika kas tads nau noverots.

 6. Gubumakonis Says:

  Taja komentara nebiju isti precizi izteicies(secinaju izlasot) Doma bija tadakka tas lietusgazes un negaisi,kas bija verojami oktobra pirmajas dienas Kurzeme nau Rigu skarusi,un tada vai lidziga situacija sogad bija verojama visai biezi.

 7. Anonīms Says:

  “..bet kopuma pedejas 2 vasaras negaisi bija jutami retak un ari vajaki,neka agrakos gados,cik atceros”.
  Pagājušaiss 2007.gads taisni bija bagāts un iespaidīgs ar pērkona negaisiem. Bet, ja tu domā tieši par pāri iešanu, tad nezinu, kā tur bija Rīgā, bet Jelgavā salīdzinoši daudz gāja pāri, vairāki bija arī, kas gāja garām. Jelgavai kopumā pērkona negaisi vairāk iet garām nekā Rīgai.

 8. Anonīms Says:

  Salīdzinājumam varu minēt, ka 8.septembrī Jelgavā bija tikai smidzinošs lietus – kad jau visi negaisi bija beigušies.

 9. Gubumakonis Says:

  Nevaretu teikt gan ka pagajusvasar bija razigs ar negaisiem.kaut vairak,ka sovasar laikam bija nevaretu ari teikt,ka ir tada tendence,ka Rigai vispar negaisi iet garam vai rinkji,ka piemeram vairakkart noverots Saulkrastos, bet sovasar vairakas reizes gan bija ta,ka gaiditais negaiss neatnak,vai paiet garam,pielauju,ka sakritiba,jo kopuma si vasara vispar bija salidzinosi mieriga. Bet gan pagajusgad.gan ari sogad noteikti ir tadas vietas,kur bija noveroti vairaki pamatigi negaisi :)ta teikt laimes spele…Bet 8 septembra negaiss ir stiprakais,ko pasam sanaca verot klatiene pedejo 2 gadu laikaa 🙂

 10. Anonīms Says:

  Tad tu slikti būsi vērojis 😀 🙂
  Jau 2007.maijā bija vērojami iespaidīgi negaisi (sākot no 15.maija)
  Arī jūnijā bija salīdzinoši daudz.
  Savukārt jūlijā salīdzinoši maz.
  Augustā arī bija daudz.
  Arī septembī bija daži negaisi.
  Un pat 1.oktobra naktī bija vērojams vasarīgs pērkons.

  Tas, ka kādai vietai neiet pāri, vēl nenozīmē, ka negaisu bijis maz. Svarīgs ir pats faktors, vai var novērot pašu zibni/pērkonu.

 11. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/vetra021008

  Vētras mākoņi no 2.10.08. fotografēti Rīgā…
  ————
  Ak jā, par negaisiem. 12 gados, kopš sāku tos uzskaitīt… šis gads ir ceturtais neaktīvākais negaisu ziņā sākot ar novērojumiem no 1996. gada rudens. Līdz šim brīdi šogad negaiss novērots 33 reizes, kamēr ekskluzīvi aktīvajā 2001. gadā to bija 71! Arī aizvadītais 2007.g bija gana aktīvs. Zemāk, divas saites, kur vedu negaisu uzskaiti… gan šogad, gan visa perioda ietvaros….
  http://klab.lv/users/meteo_lv/5997.html
  http://klab.lv/users/meteo_lv/11002.html

 12. Gubumakonis Says:

  Nu nez vai slikti veroju,bet Riga un vietas kur sanaca but neviens tads ipasi iespaidigs negaiss 2007 gada nau gadijies,es jau neapgalvoju,ka tadi nau bijusi citas Latvijas vietas. Ari sogad vietam stipri negaisi Latvija bija,ari ar postijumiem,krusu un pat viesuli,bet ne Riga,iznemot 8 septembri.Toties atceros dazas vasaras agrak,kas tiesiam bija razigas ar iespaidigiem negaisiem,vairakiem pec kartas un tiesam specigiem,noverota loti speciga zibenosana,squalls,krusa,iespaidigi makoni … Pierakstus gan veicis neesu,tapec precizak gadus un menesus pateikt nevaru. Pedejas 2 vasaras tik stipras paradibas neesu noverojis,ipasi sovasar.

 13. Anonīms Says:

  Nu lūk, te jau atklājas – pierakstus tu neveic. Bet es jau vairākus gadus veicu pierakstus (un atceros arī gadus pirms pierakstu veikšanas).

 14. Gubumakonis Says:

  Tadus pierakstus veicu agra jauniba,kadus 4vai 5 gadus,apmeram no 1987 lidz kadam 1991g,tada dienasgramatas veida temperatura,laikapstakli un noverotas paradibas,kad bus iespeja,meginasu sameklet sava vecaja dzivesvieta,pasam interesanti butu 🙂 Velak gan ne,laikapstakliem esu sekojis un interesejies vienmer,kaut ari ne profesionala limeni. Pret negaisiem jau nebiju vienaldzigs pec vecaku nostastiem jau no 2 gadu vecuma,velak,kad bija iespeja vienmer veroju tos ara un varbut ne vienmer nemot vera drosibas apsverumus( pasam nau nekadas bailes pat no stipraka nagaisa,tikai prieks un sajusma) to censos darit ari tagat,kad rodas tada iespeja,ari si gada 8 sept. negaisu biju ara ar suni sagaidot,tad otru pusi veroju no 8 stava balkona 🙂 Ta ka pret tiem esmu ipasi nevienaldzigs tad diez vai kadus ipasi stiprus palaistu garam 🙂

 15. raitis_sametis Says:

  Es pierakstus veicu no 1976. gada 8. marta:)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: