Jaunumi

Naktī LVĢMA Ventspils meteostacijā īsi pēc pulksten 3:00 reģistrētas vēja brāzmas līdz 29 m/s. Citās LVĢMA meteostacijās līdz šim reģistrētais maksimālais vēja ātrums ir krietni mazāks. Papes ornitoloģiskajā stacijā naktī reģistrēts vējš ar ātrumu 25,5 m/s. Igaunijas salās reģistrēti 25 m/s.

Kad Kurzemes ziemeļiem naktī pietuvojās viens no sistēmas centriem, atmosfēras spiediens Ventspils lidostā īslaicīgi pazeminājās līdz 977 hPa jeb 733 mm.

Šodien un šovakar jūras piekrastē (jeb Kurzemes rietumu piekrastē) vēl ir iespējamas DR vēja brāzmas līdz 25 m/s. Vētras spēku vējš var sasniegt arī Ziemeļvidzemes piekrastē, citviet vējš brāzmās nepārsniegs ātrumu 15-19 m/s. Mēreni stiprs D, DR vējš saglabāsies arī naktī uz piektdienu un piektdien, kad piekrastē vēl ir iespējamas brāzmas līdz 18-20 m/s.

Naktī daudzviet, it īpaši Kurzemē un Zemgales rietumos,  bijušas stipras lietusgāzes. Visvairāk nokrišņu šodien un rīt gaidāms valsts ziemeļrietumu rajonos. Naktī uz piektdienu un piektdien modeļi nokrišņus prognozē tikai Kurzemei un Vidzemes ziemeļrietumiem.

Plkst. 10:15
Šajā satelītattēlā, kas uzņemts ap pulksten 4:40, redzams, ka viens no plašās ciklonu sistēmas centriem atrodas uz ziemeļiem no Kurzemes. Nedaudz uz dienvidiem, dienvidaustrumiem no tā šaurā joslā tika novērots visspēcīgākais vējš – brāzmās līdz 25-29 m/s. Šāda neliela, bet labi definēta un dziļa (ar atmosfēras spiedienu centrā 975 hPa) cikloniska veidojuma attīstību vislabāk noprognozēja Igaunijas un Lietuvas HIRLAM modelis, kā arī Polijas UM modelis.

3. oktobrī plkst. 10:40
Šajā satelītattēlā, kas uzņemts pulksten 10:15, redzams, ka virs lielas daļas Latvijas ir skaidrs laiks, savukārt virs Kurzemes ir vairāki vareni gubu mākoņi ar lietusgāzēm, dažviet negaisu un, iespējams, krusu.

16 Atbildes to “Jaunumi”

 1. raitis_sametis Says:

  Rīgā 2.10. rītā ap 9:00- vēja brāzmas līdz 17m/s (vizuāli novērots)

 2. cumulus Says:

  Teikā viszemākais reģistrētais gaisa spiediens bija 986,5 hPa plkst. 4:14 no rīta. Nokrišņu daudzums aizvadītajā diennaktī sasniedza 7 mm.

 3. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/15782.html

  Atklāju (ar sub-lapu) savu vētras sezonu 1.10.08-31.3.2009. 🙂

 4. raitis_sametis Says:

  No Letas…
  Oktobra beigās gaidāms pirmais sniegs

  Rīga, 2.okt., LETA. Oktobra beigās gaidāms pirmais sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

  Kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma ap normu, kas Vidzemes un Alūksnes augstieņu rajonos ir no plus 5 līdz plus 5,3 grādiem pēc Celsija skalas, bet Baltijas Jūras piekrastē no plus 8,1 līdz plus 8,3 grādiem. Arī nokrišņu daudzums gaidāms ap normu, kas Zemgalē, Latgalē un Vidzemes austrumu daļā ir 50-60 milimetri, Kurzemes un Vidzemes rietumu rajonos 75-95 milimetri.

  Laika apstākļi oktobrī, tā sauktajā lietus mēnesī, būs nepastāvīgi, ar samērā plašām temperatūras svārstībām.

  Pirmajā un otrajā dekādē teritorijas lielākajā daļā ciklonu darbības ietekmē gaidāms mākoņains un vējains laiks, bieži līs. Gaisa temperatūra naktīs vēl saglabāsies no plus 4 līdz plus 10 grādiem, atsevišķās naktīs, debesīm skaidrojoties, tā var pazemināties arī zem 0 grādu atzīmes. Savukārt dienās temperatūra gaidāma no plus 7 līdz plus 13 grādiem, mēneša sākumā dienvidu rajonos temperatūra vēl var sasniegt plus 14, plus 15 grādus.

  Trešajā dekādē nokrišņu būs mazāk, bet, ar ziemeļu vējiem ieplūstot aukstam gaisam, atsevišķās dienās, kad būs nokrišņi, bez lietus varam sagaidīt arī pirmo ziemas vēstnesi – sniegu, slapju sniegu. Gaisa temperatūra dekādes vidū naktīs pazemināsies no mīnus 3 līdz mīnus 8 grādiem, austrumu rajonos pat līdz mīnus 11 grādiem. Bet dienās temperatūra būs no mīnus 1 grāda austrumu rajonos līdz plus 5 grādiem dienvidrietumos.

 5. maikls Says:

  Labāk informāciju ņemt no oriģinālā avota – http://www.meteo.lv/public/28875.html

 6. raitis_sametis Says:

  Mums te virs Rīgas sāk parādīties interesanti gubu-lietus (cb) mākoņi, kas varētu vēl līdz dienas beigām nest lietu/krusu/varbūt pat kādu pērkonu. Varbūt izdosies kādus nokadrēt ar fotoaparātu:)

 7. Gubumakonis Says:

  Riga brazmains vejs un mainigs makonu daudzums(dazadu limenu makoni atri skrien veja ) briziem uzspid ari saule un it pa laikam uzlist neliels lietus 🙂 kopuma nekas ekstrems pagaidam nau noverots. Izskatas ka sodien biezi lis,varbut ari kada stipraka lietusgaze,bet islaicigi 🙂 Verosim. T+11

 8. Gubumakonis Says:

  Pec LVGMA datiem septembri Riga nokrisnu daudzums bija krietni zem normas 2 un 3 dekades. Pie tam izskatas,ka lielako nokrisnu daudzumu (27mm) atnesa vieniga lietusgaze 8 septembri.

 9. snake Says:

  Liepājā pa nakti šausmīgi pūta un tagad atkal sākas stipras vēja brāzmas 15:50 – Dienvidu,dienvidu rietumu vējš 12,5 m/s brāzmās 18m/s. tagad jau ir vairāk 😉

 10. snake Says:

  man tomēr neliekas godīgi tas ka Ventspils meteostacija izvietota uz mola. Kad cilvēki uzzin piem. ka reģistrēts Ventspilī 29 m/s tā padomā ka tiem gan iet traki,bet tas jau ir tā teikt jūrā nevis pilsētā.

 11. snake Says:

  Piemēram šis: Pagājušajā naktī Ventspilī bijusi stipra vētra, kad vēja ātrums brāzmas sasniedzis 29 m/s, bet Liepājā – 20 m/s. Zemgalē vēja ātrums pagājušajā naktī bijis 13 m/s, bet Latgalē – 12 m/s.

  Liepājas ostā naktī ap plkst.1 reģistrētas brāzmas 26 m/s

 12. snake Says:

  pirmo reizi redzēju Liepājā tādas squalls 🙂

 13. Anonīms Says:

  Vietām šobrīd Kurzemē ir vērojams pērkona negaiss, taču tālu no piekrastes.

 14. raitis_sametis Says:

  Neliels negaiss/ 1 pērkona uzrūciens bija 3.10. ap 4:10 naktī Rīgā… dzirdēju guļot (bet nakts redzamības apstākļos bildē mākoņus nenofiksēju…)

 15. Anonīms Says:

  Kurzemē joprojām vietām ir lietusgāzes un pērkona negaiss. Jelgavā skaidrs, saulains laiks.

 16. snake Says:

  Liepājā vakar vakarā bija viens zibenis un šorīt 2 samērā spēcīgi zibeņi ar pērkonu no rīta


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: