Gaidāms stiprs vējš un lietus, vietām negaiss

Virs Skandināvijas dienvidiem atrodas plaša ciklona centrs. Latvija šodien un rīt atradīsies tā austrumu malā, līdz ar to gaidāms brāzmains dienvidu vējš, kas visstiprāk pūtīs ceturtdien no rīta un dienā. Brīžiem gaidāms lietus, īslaicīgi stiprs, vietām pērkona negaiss.

Šodien lietus gaidāms galvenokārt pēcpusdienā un vakarā. Pūtīs mēreni stiprs D, DA vējš, brāzmas līdz 14 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra +9..+12 grādi.

Naktī uz ceturtdienu daudzviet uzlīs, vietām gaidāmas lietusgāzes, dažviet stipras un ar pērkona negaisu. Dienvidu puses vējš brāzmās var sasniegt ātrumu 18 m/s, vietām jūras piekrastē 25 m/s. (Vēja ātrumu ir ļoti grūti prognozēt, jo nav īsti skaidrs, kur tieši pārvietosies ciklona centrs un vai izveidosies otrs centrs – līdz ar to daži modeļi prognozē īslaicīgu vēja pastiprināšanos jūras piekrastē līdz 25 m/s, citi modeļi prognozē ciklona otra centra uzvirzīšanos Kurzemei un lēnu vēju, kāds raksturīgs ciklona centram; stiprākās vēja brāzmas var būt saistītas ar pērkona negaisu.) Gaisa temperatūra ap 9-10 grādiem.

Ceturtdien pūtīs stiprs D, DR vējš ar ātrumu brāzmās līdz 15-20 m/s, Dienvidkurzemes piekrastē līdz 24 m/s. Īslaicīgi līs, vietām gaidāmas stipras lietusgāzes un iespējams pērkona negaiss (it īpaši Kurzemē). Gaisa temperatūra svārstīsies ap +10 grādiem.

Arī naktī uz piektdienu vēl gaidāms pastiprs D, DR vējš, dažviet piekrastē brāzmas līdz 22 m/s. Kurzemē joprojām iespējams pērkona negaiss un lietusgāzes. Piektdien valsts lielākajā daļā nokrišņi vairs nav gaidāmi un arī vējš pamazām norims.

Ņemot vērā, ka kokos vēl ir daudz lapu, gaidāmais stiprais vējš var nolauzt kādu koku. Ciklona nestais vējš vētras spēku var sasniegt tikai piekrastes rajonos (Kurzemes rietumu piekrastē un Ziemeļvidzemes piekrastē), taču pērkona negaisa laikā vējš vētras ātrumu īslaicīgi varētu sasniegt arī citviet Latvijā, savukārt piekrastē negaisa laikā iespējama stipra vētra. Tomēr pati pērkona negaisa iespēja nav īpaši liela, izņemot Kurzemi.

Plkst. 21:35
Liepājā pēdējo 36 stundu laikā nolijuši aptuveni 40 mm, bet citviet Latvijā vidēji 5 milimetri. Arī turpmākajās divās diennaktīs visvairāk līs Kurzemes rietumos.

21 Atbildes to “Gaidāms stiprs vējš un lietus, vietām negaiss”

 1. Gubumakonis Says:

  Lai nu ka,bet izskatas,ka tuvakas paris dienas gaidami interesanti laikapstakli 🙂 Ceru,ka kads negaiss atnaks ari lidz Rigai 🙂 Patreiz Riga vejains,apmacies,t+10. Veja t +5,2.Verosim.

 2. Anonīms Says:

  Šoreiz ESTOFEX visu Latviju ir iekļāvis pērkona negaisa kategorijā, savukārt Polijas ZR daļa ir iekļauta arī 1.kategorijā.

 3. snake Says:

  Jā Liepājā visunakti stipri lija un līst stipri arī šobrīd

 4. cumulus Says:

  Teika vejs sasniedz 13m/s(brazamas). Turpina kristies ari spiediens-sobrid tas ir 995,8 hPa, bet gaisa t. ir +9,6 gr.

 5. Anonīms Says:

  Lai arī šobrīd ievērojami līst, Gematronik radars nokrišņus neuzrāda, jo līst no zemiem mākoņiem – īsti rudenīgs un pelēks laiks, kas atbilst oktobrim.

 6. to anonymous Says:

  radars ir noplīsis, kopš 9.00 UTC nav datu.

 7. dAvi Says:

  Sheit Niiderlandes ziemeljos ljoti liidziigi laika apstaaklji Kurzemei. Intensiivas lietusgaazes,speeciigas veeja braazmas, reizeem noveerojami peerkona negaisi, kas tgd aizvirziijaas austrumu virzienaa uz Vaaciju. Gaisa temperatuura par paaris graadiem augstaaka kaa Latvijaa – 12-14 graadus silts =)

 8. raitis_sametis Says:

  Patreiz esam siltās frontes sākumā: Rīgā- apmācies ar visa veida/ un “visu stāvu” mākoņiem, ilglaicīgs lietus…D vējš līdz 7, brāzmās līdz 12m/s.

 9. Anonīms Says:

  Jelgavā ilgstošā slāņu-lietus mākoņu zona atkāpjas un tagad uzspīd saule, līdz ar to gaisa temperatūra no +10 grādiem pakāpās uz +11 grādiem.

 10. Anonīms Says:

  Bet tomēr izskatās, ka no D nāk jauni nimbostratus jeb slāņu lietus mākoņi…

 11. snake Says:

  Liepājā sākas 😉

 12. riidzinieks Says:

  Klau, kā ir Liepājā? Lietuvas modelis saprognozējis mazliet par traku – pusnaktī jau vajadzēja būt brāzmām vismaz 20m/s, bet Lidostā ir tikai 6m/s. Negaiss pie jums nav manīts?

 13. snake Says:

  Liepājā patreiz stipras vēja brāzmas vaŗetu būt ap 18m/s bija 2 zibenji bet tādi vāji

 14. Gubumakonis Says:

  RIGA sakas diezgan stiprs lietus,nu jau laicinu list 🙂 bet vejs nau duiez ko stiprs.

 15. snake Says:

  Nu Liepājā gan sāk pūst diezgan pamatīgi

 16. riidzinieks Says:

  jaa. 00:50 Liepajas lidostaa braazmas 18m/s 🙂

 17. Maija Says:

  Beidzot arī Piebalgaspuse ir sagaidījusi gan lietu,gan arī brāzmainu vēju!Līst kā pa Jāņiem,un līs,droši vien,visu dienu.Vējš jau arī noteikti paliks spēcīgāks.Kā kurzemniekiem?

 18. snake Says:

  patreiz ir brāzmains,bet ne tik ļoti kā naktī ir pierimies,bet manliekas īstais vējš vēl tikai priekšā 😉

 19. Anonīms Says:

  Papes ornitoloģiskajā stacijā naktī reģistrēts vējš ar ātrumu 25,5 m/s. Teikā vējš sasniedz 16 m/s.

 20. cumulus Says:

  Pašlaik Teikā vējš ir norimis līdz nepilniem 14 m/s.
  Komentāru par Papi arī rakstīju es – “cumulus”
  Vēlāk vēl sazināšos ar Papes ornitoloģisko staciju, lai uzzinātu jaunumus par vētru.

 21. raitis_sametis Says:

  Kāpēc “gubumākonis” savu lapu beidza vest 2008. gada maijā? (jeb- es kļūdījos)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: