Laiku turpmāk noteiks cikloni

Šodien ir pēdējā diena, kad vēl jūtama anticiklona ietekme, turpmāk pār laika apstākļiem Latvijā valdīs cikloni. Viens ciklons no Norvēģu jūras šobrīd dodas uz Krievijas ziemeļrietumiem, kur tas uzturēsies līdz nākamās nedēļas sākumam. Ar šo ciklonu saistīta atmosfēras fronte svētdien, sākot no ziemeļrietumiem, šķērsos Latviju, atnesot lietu, bet svētdienas pievakarē, sākot no ziemeļrietumiem, debesis, visticamāk, atkal skaidrosies. Tātad nelīs ilgi, un arī R vējš, lai gan būs brāzmains, nesasniegs vētras spēku, jo ciklona centrs būs stipri tālu uz ziemeļiem, un jau svētdienas vakarā vējš norims.

Šodien saule gaisu sasildīs līdz +15..+18 grādiem, svētdien gaisa temperatūra pakāpsies līdz +12..+16 grādiem. Pirmdienai GFS prognozē tikai +9..+12 grādus; pirmdien brīžiem gaidāms lietus, pūtīs mērens DR, R vējš.

Nākamās nedēļas vidū jauna un ļoti plaša ciklona centrs tiek prognozēts virs Ziemeļjūras, nedēļas otrajā pusē tas, visticamāk, dosies uz Skandināviju vai Baltijas jūru un kļūs vājāks. Līdz ar to Latvijā gaidāmi brāzmaini dienvidu vēji un arī lietus, gaisa temperatūra dienās ap +10, saulainākos brīžos līdz +14 grādiem.

5 Atbildes to “Laiku turpmāk noteiks cikloni”

 1. bize Says:

  paldies!izsmeļoši un regulāri.un jūties drošāks,ja zini,ko un kā darīt,sevišķi laukos

 2. raitis_sametis Says:

  Man vēl kartupeļi jānovāc…!

 3. Anonīms Says:

  Man arī vēl nav novākts savs viens iestādītais kartupelis 😀

 4. Maija Says:

  Šonedēļ jau nu varēja novākt visus tupeņus!Laiciņš bija burvīgs!

 5. Gubumakonis Says:

  Laikam visi sodien aktivi pedejos kartupelus novac,ka tads klusums :)Tikmer laikapstaklos izmainas notiek un sodien dienas pirmaja pusee Riga bija apmacies,pusdienlaika islaicigi nolija,pret vakaru atkal noskaidrojas,bet pec aukstas frontes skersosanas palika ieverojami vesak,ja dienas pirmajapuse bija+15,tad pievakare+11.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: