Kļūs nedaudz siltāks

Latvija aizvien atrodas augsta spiediena apgabala ietekmē, šodien jūtama arī ciklona, kura centrs atrodas virs Ukrainas, ietekme: Latvijas dienvidaustrumu rajonos nedaudz līst. Sestdien un svētdien sinoptiskā situācija nemainīsies, taču ir cerība mazliet biežāk ieraudzīt sauli, līdz ar to pēcpusdienās varētu būt nedaudz siltāks: maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +10..+15 grādu robežās.

Arī nākamnedēļ laika apstākļus Latvijā lielākoties noteiks anticiklons. Šobrīd izskatās, ka nedēļas sākumā mēs aizvien būsim gara un plaša anticiklona dienvidu malā, bet nedēļas vidū anticiklona centrs varētu atrasties virs Ziemeļjūras vai Skandināvijas dienvidiem. Pastāv iespēja, ka anticiklona centrs nākamās nedēļas vidū vai otrā pusē nonāks tieši virs mums.

Tas nozīmē, ka laiks saglabāsies mierīgs; es gan neņemos prognozēt, vai arī nākamnedēļ debesis mūsu reģionā lielākoties klās zemi mākoņi vai ne. GFS modelis prognozē, ka bieži būs skaidrs laiks, bet, zinot, kā GFS un arī citi modeļi kļūdījās ar mākoņainības prognozēšanu šonedēļ, uz to nav vērts paļauties. To, ka ar zemo mākoņu segas prognozēšanu modeļiem galīgi nevedas, varēja redzēt arī TV laika ziņās šonedēļ – gan TV3, gan LNT laika ziņās katru dienu rāda mākoņu prognozes animāciju, un tajā netika uzrādīti šie zemie mākoņi, kas karājas virs mūsu galvām šonedēļ.

Tātad GFS prognozē, ka nākamnedēļ bieži spīdēs saule un gaiss pēcpusdienās sasils līdz +13..+18 grādiem. Ja debesis atkal klās zemo mākoņu sega, tad temperatūra pēcpusdienās nebūs tik augsta, lai gan tik un tā vajadzētu būt siltākam nekā šonedēļ. Gaisa temperatūra no rītiem, visticamāk, nebūs zemāka par +4..+7 grādiem.

Taču, ja anticiklona centrs nākamās nedēļas vidū vai otrā pusē atradīsies tālāk uz rietumiem nekā to pašlaik prognozē GFS, tad gar anticiklona austrumu malu pie mums atkal var ieplūst arktiskās gaisa masas un  temperatūra līdz ar to var būt zemāka. Pāris modeļi prognozē tieši šādu notikumu attīstību. Tad jau redzēs, pie kura scenārija modeļi paliks un kāds galu galā būs laiks. 🙂

20. septembrī plkst. 11:30
Satelītattēls, kas uzņemts sestdien pulksten 11:00. Vietām Latvijā ir skaidrs, citviet – apmācies laiks.

10 Atbildes to “Kļūs nedaudz siltāks”

 1. Gubumakonis Says:

  SOdien laikapstakli Riga ir tiri jauki,apmacies ar tendenci uz skaidrosanos,silts,t pakapas jau lidz+12.Izlasot laikapstaklu prognozi nakamai nedelai ir skaidrs,ka nekadas lielas parmainas nebus un nekas interesants negaida. Jautajums: kad mes varetu sagaidit kadu ciklonu,un kapec daudzi anticikloni turas(dzivo) tik ilgi? 🙂

 2. raitis_sametis Says:

  http://www.sat24.com/frame.php?html=homepage

  Diez kā nu tur būs, no Ukrainas puses šurp virzās ciklons, laikam jau ķers LV austrumus…

 3. maikls Says:

  Modeļi naktī uz svētdienu un svētdien daudzviet Latvijā prognozē nelielu lietu.

 4. Gubumakonis Says:

  Riga sodien pirmoreiz pa 4 dienam starp makoniem paradas skaidro zilo debesu laukumi,briziem uzspid saule,ir ne silts ne auksts,ap +10 Vakar vakara piedzivojam nelielu ,anticiklona, lietutinu,kas lenam rasinaja kadas 2 stundas 🙂 Tad lau rit varbut vismaz kadas parmainas sagaidamas :)Neskatoties uz paveso laiku pedejas dienas lapas kokiem vismaz Riga nesteidz dzeltet,ja nu vienigi berziem.

 5. stratus Says:

  Koki nesteidz dzeltēt, jo tie jūt gaidāmo siltumu.

 6. stratus Says:

  Arī šeit virsraksts “Kļūs nedaudz siltāks” nav pareizs :D. Pietiktu bez vārda “nedaudz”. Jo +10 un +17 grādi, manuprāt, ir liela atšķirība.

 7. ABC Says:

  Diez vai būs +17, un pie katra vārda nav ko piekasīties.

 8. Andrejs Says:

  …šodienTeiču purvā ap pusdienas laiku spīdēja saulīte un bija gana silts… pa ceļam uz Rīgu starp Ogri un Rumbulu bija uzrasinājis lietus, Rīgā arī pāris piles manīju…

 9. Gubumakonis Says:

  Vai tad nu sini bloga ir tik svarigi katra varda pareiziba ,atbilstiba ? 😉 Interesantak tomer par laikapstakliem un meteorologiju 🙂 Labi ka vispar kads ar savu entuziasmu uztur so lapu un raksta par interesantam lietam 🙂 Runajot par tiem nedzeltejusiem kokiem,tas varetu but labs pieradijums tam,ka daba (augi) jut kadi laikapstakli gaidami ari labu laiku uz prieksu un attiecigi gatavojas(vai negatavojas) jo istais aukstums nebus vel tik driz,verosim 🙂

 10. Maija Says:

  Piekrītu,Gubumākoni!Šorīt Piebalgas pusē 8 gr.silts,naktī lija lietus.Koki tiešām šogad zaļi,it kā nebūtu rudens…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: