Svētdiena, 14. septembris

Šeit redzams satelītattēls, kas uzņemts īsi pēc pulksten diviem dienā (copyright 2008 RSGB, University of Bern and NOAA). Valsts austrumu daļā debesis ir mākoņainas, bet rietumu un centrālajos rajonos diena ir visnotaļ saulaina.

Un tas lieliski atspoguļojas arī gaisa temperatūrā. Saskaņā ar LVĢMA meteostaciju datiem, pulksten 15:00 gaisa temperatūra Latvijā bija no +6,7 un +6,8 grādiem Gulbenē un Alūksnē līdz pat +15,8 grādiem Liepājā.

850 hPa temperatūra jeb gaisa temperatūra aptuveni pusotra kilometra augstumā, saskaņā ar Igaunijas modeļa datiem, šodien virs visas Latvijas ir aptuveni 3-4 grādi virs nulles. Tātad lielās atšķirības gaisa temperatūrā piezemes slānī ir skaidrojamas tikai un vienīgi ar mākoņainību.

Šodiena ir lielisks piemērs tam, cik dažādi var būt laika apstākļi arī tad, kad visā Latvijā valda anticiklons un vienas un tās pašas gaisa masas.

15. septembrī plkst. 12:50
Uzklikšķinot uz šīs mazās bildes, var apskatīt pirmdien īsi pirms pulksten 12 uzņemtu satelītattēlu. Virs Latvijas centrālajiem un austrumu rajoniem debesīs ir gubu mākoņi, daļa no tiem nes īslaicīgu lietu.

13 Atbildes to “Svētdiena, 14. septembris”

 1. bize Says:

  paldies par darbu svētdienā!

 2. Gubumakonis Says:

  🙂 Riga sodien nonaca Latvijas saulainaja dala un piedzivoja atvasaras cienigu dienu,saulei spidot un gandriz bezveja gaiss sasila lidz +13+14,ari nakti redzeja zvaigznes un laikam jau pilno menesi un nebija parak auksts,+6 Tagad vakara paradas zems makonainums,T+10.

 3. Maija Says:

  Pie mums.Jaunpiebalgā pa dienu 8 gr,ZAvējš,lietus nav,saules arī nav.Auksti,nepierasti auksti!Kā saka,vējš ņem “līdz kaulam”.

 4. rupucis Says:

  gribu atvasaru, bet laikam jau nespīd… nu ja, pēc šitās nevasaras, ko gribēt… Jūrmalā temperatura virs 11 pēc Celsija nepakāpās.

 5. snake Says:

  liepājā patreiz +8

 6. raitis_sametis Says:

  Patreiz baigi garlaicīgie laika apstākļi:/

 7. Gubumakonis Says:

  Ja,Raiti,pilniba piekritu 🙂 Atrak jau naktu virsu vismaz kads ciklons…

 8. raitis_sametis Says:

  Ekonomika jaucas ar meteo lietām… ziņa no Letas
  ——–
  ZM: Laika apstākļu radīto seku dēļ lauksaimniekiem ātrāk izmaksās atbalsta maksājumu

  Publicēta: 14:39 15.09.2008.
  2008.gada 15.septembris.

  Informāciju sagatavoja Dagnija Muceniece, Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

  Zemkopības ministrija (ZM) pieņēmusi lēmumu, ka Lauku atbalsta dienests (LAD) sāks izmaksāt lauksaimniekiem papildu valsts tiešo maksājumu par pienu jau sākot ar šā gada 16. oktobri.

  Šāds lēmums pieņemts, izvērtējot sekas, kādas lauksaimniekiem radījuši šīs vasaras laika apstākļi. Kā zināms, ieilgušais sausums Latgalē un pārmērīgās lietusgāzes Kurzemē lauksaimniekiem ir sagādājušas problēmas ar lopbarības nodrošināšanu un laukaugu ražas novākšanu.

  „Atdalītā papildu valsts tiešā maksājuma izmaksa agrāk nekā tas paredzēts saistošajos tiesību aktos, ir veids, kā ZM var izrādīt pretimnākšanu lauksaimniekiem, lai viņiem būtu iespēja pārvarēt laika apstākļu radītās grūtības. Kompensācijas par sekām, kādas radījuši laika apstākļi, vairs netiks piešķirtas. Īpaši pašreizējā saspringtajā valsts budžeta diskusijas kontekstā to ministrijai neviens neļaus. Tāpēc mēs meklējam un izmantojam ikvienu citu iespēju, kā sniegt atbalstu lauku saimniekiem,” stāsta ZM valsts sekretāre Dace Lucaua.

  Kopumā lauksaimniekiem tiks izmaksāti apmēram 15 miljoni latu.

  ZM ir nosūtījusi arī vēstuli Eiropas Komisijai ar lūgumu atļaut izmaksāt Eiropas Savienības tiešos maksājumus avansā, sākot jau ar 16. oktobri, jo ārkārtas apstākļu dēļ lauksaimniekiem ir radušās finansiālas grūtības.

 9. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/14411.html
  —-
  Kamēr mēs garlaikojamies, tikmēr arī kīniešiem un japāņiem ies karsti, drīzumā viņu krastus varbūt apciemos taifūns “Sinlaku”…:)

 10. Gubumakonis Says:

  Berlines Meteorologijas Instituts anticiklonam ar centru virs Skandinavijas kurs nosaka laikapstaklus ari Latvija pieskira vardu DIETER. Nezinu,ka pareizi izrunajas latviski,bet isklausas ta paskarbi 🙂

 11. Saksija Says:

  Latviski Dieter ir Dīters. 🙂

 12. maikls Says:

  Jēkabpilī spoži spīd pilnmēness, un bez mākoņiem gaiss, protams, straujāk atdziest, šobrīd ir nepilni +3 grādi…

 13. Gubumakonis Says:

  Riga meness spid caur plano makonu slaniti,T +6 Zolitude 🙂 kopuma diena saule mijas ar makoniem,briziem pat uzlija pavisam neliels lietutins,t neparsniedza+11. Pec dabas noverojumiem biezi laikapstakli mainas kad mainas meness fazes(bet ne vienmer),soreiz izskatas,ka ta bus un ceturtdien,piektdien sagaidisim ari lietu un nelielu temperaturas paaugstinasanos,parsvara jau naktis klus nedaudz siltakas 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: