Ko var gaidīt no nākamās nedēļas?

Svētdienas rīts daudzviet Latvijā ir atnācis saulains, vietām tomēr ir nomācies; saule gaisu šodien sasildīs līdz +10..+15 grādiem. Laiku joprojām nosaka anticiklons, un tā ietekme ir pastiprinājusies, atmosfēras spiediens šodien Latvijā ir paaugstinājies līdz 1025-1029 hPa.

Anticiklons ir plašs, tā centrs aptver visu Skandināviju. Pirmdien un otrdien situācija nemainīsies, pēc tam anticiklons nedaudz pārvietosies uz austrumiem. Šeit sākas prognožu variācija – šajā rītā GFS prognozē, ka anticiklona centrs visu nākamo nedēļu būs samērā tuvu Latvijai, it īpaši nākamās nedēļas nogalē. Tiesa, ceturtdien un piektdien GFS Latvijā prognozē lietu saistībā ar pazemināta spiediena apgabalu uz dienvidiem, dienvidrietumiem no anticiklona centra.

Daži citi modeļi anticiklonu savās prognozēs aizvirza nedaudz tālāk prom no Latvijas un lielāku ietekmi prognozē zema spiediena ieplakai, kas saistīta ar ciklonu pie Melnās jūras. Tas varētu nozīmēt vairāk nokrišņu.

Gaisa temperatūra nākamajā nedēļā kopumā gaidāma par vienu vai diviem grādiem augstāka nekā aizvadītajās dienās. Saulainākās dienās gaisa temperatūra var pakāpties līdz +16 grādiem; tad, kad sauli aizklās mākoņi, protams, būs vēsāks. Šķiet, ka pirmdiena un otrdiena varētu būt nedēļas vēsākās dienas, kad gaisa temperatūra dienas laikā daudzviet nepakāpsies virs 10-11 grādiem.

(c) sat24.comPlkst. 9:25
Šeit redzams skats no augšas svētdienas rītā. Virs  Botnijas līča un Somijas, anticiklona centrā, debesis klāj bieza zemo mākoņu sega, varbūt pat smidzina lietus, arī citviet anticiklona ietekmes zonā ir daudz mākoņu. Kā jau rakstīju iepriekš, laikā, kad zeme saņem maz saules siltuma, anticikloni ļoti bieži atnes zemos mākoņus. Modeļiem ar to prognozēšanu neveicas, piemēram, GFS visu laiku prognozēja, ka virs Somijas debesis šorīt būs skaidras. Un, ja ir nepareiza mākoņainības prognoze, tad arī gaisa temperatūras prognoze ir nepareiza.

6 Atbildes to “Ko var gaidīt no nākamās nedēļas?”

 1. cyxob Says:

  Plkst. 9:25
  Ar šo tiek paziņots, ka viss iepriekšminētais nav spēkā? un 1dien un 2dien neiztiksim bez nokrišņiem?
  p.s. blogs par laikaziņām rullē! parakstījos uz rss.

 2. maikls Says:

  Nesapratu. Nekādas pretrunas savā rakstā es nesaskatu. Laika apstākļus iepriekšējās dienās noteica anticiklons, šodien tāpat, un arī nākamajās dienās būs tāpat. Tas, ka vienā brīdī ir skaidrs, otrā – apmācies un smidzina, nemaina lietas būtību, jo tas viss piederas anticiklonam rudenī.

 3. cyxob Says:

  ak tā. es galīgi neesmu speciālists 😦 vnk agrāk domāju, ka anticiklons automātiski nozīmē saulainu laiku bez lietus. mūžu dzīvo – mūžu mācies. tad rīt ar velosipēdu uz darbu (jelgava-ozolnieki) laikam nebraukšu. pārāk lielas izredzes izlīt.

 4. Gubumakonis Says:

  Cyxobam: iespejams,ka rit bus apmacies un dregnak,bet lietus iespeja tomer loti maza,un ja ari tads tomer uznak,tad pavisam neliels un smidzinoss,diez vai tas varetu stipri pabojat braucienu 🙂 Jo tas tomer anticiklons un tad lieli nokrisni nau sagaidami.

 5. Gubumakonis Says:

  Sodien Riga ir apmacies briziem nedaudz skaidrojas,vienu bridi papilinaja neliels lietutins,T+9.

 6. cyxob Says:

  viss sanāca ļoti labi. lietus sākās 15′ pēc ierašanās darbā. lija 20′. atpakaļceļš arī bez starpgadījumiem.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: