Sākot ar ceturtdienu, laiku noteiks anticiklons

Virs Skandināvijas ziemeļiem atrodas anticiklona centrs, arī virs Eiropas lielākās daļas ir izvietojies anticiklons, bet starp tiem cauri stiepjas zema spiediena ieplaka, kas līdz trešdienai noteikts laiku Latvijā. Šodien un trešdien Latvijā vēl saglabāsies pārsvarā apmācies laiks, bet pēc tam mākoņu kļūs mazāk.

Līdz ceturtdienas rītam vietām Latvijā vēl ir gaidāms neliels lietus. Ieplakas ietekmē šodien pūtīs R vējš, trešdien gaidāms mainīga virziena vējš, bet tad – ātrākais trešdienas vakarā un vēlākais ceturtdien dienā – vējš iegriezīsies no ZA un līdz ar to virs Latvijas būs uzvirzījusies anticiklona dienvidaustrumu mala, un, sākot no ziemeļu rajoniem, debesis visā valstī skaidrosies.

Paredzams, ka piektdien un sestdien anticiklona centrs pietuvosies Latvijai, taču tas joprojām atradīsies uz rietumiem, ziemeļrietumiem no mums, tātad Latvija būs anticiklona aukstajā austrumu malā, kurā pūš ziemeļu vēji, jo gaisa masu kustība ap anticiklona centru notiek pulksteņrādītāja virzienā. Šodien valsts dienvidos gaisa temperatūra vēl var paaugstināties līdz +19 grādiem, trešdien maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +12 grādiem valsts ziemeļaustrumos līdz +17 grādiem dienvidrietumos, turpmākajās dienās kļūs vēl par pāris grādiem vēsāks.

Jāpiebilst, ka brīžiem debesis var apmākties, it īpaši Austrumlatvijā, un tad bez saules siltuma gaisa temperatūra dienā var būt zemāka. Piemēram, GFS šobrīd prognozē, ka sestdien Baltkrievijā būs apmācies laiks un maksimālā gaisa temperatūra valsts dienvidaustrumu daļā – tur, kur aizvadītajā svētdienā bija karstums virs +30 grādiem – būs tikai +5 grādi. Iepriekš līdzīgu temperatūru GFS prognozēja Latvijā, bet tagad izskatās, ka saule vairāk vai mazāk spīdēs un sildīs. Tas gan nozīmē vēsākas naktis, nedēļas otrajā pusē daudzviet Latvijā gaisa temperatūra naktīs pazemināsies zem +5 grādiem, austrumu rajonos tā var noslīdēt līdz +1 grādam, un tātad uz augsnes gaidāmas salnas.

Līdzīgi laika apstākļi, visticamāk, saglabāsies arī nākamās nedēļas pirmajā pusē.

5 Atbildes to “Sākot ar ceturtdienu, laiku noteiks anticiklons”

 1. gunars Says:

  Smiltenē kļūst arvien vēsāks. Ja agri rītā bija vēl +16, tad desmitos vairs tikai + 13. Apmācies, līņā.

 2. maikls Says:

  Saskaņā ar tradīcijām apkures sezonu sāk pēc tam, kad ir bijušas 3 diennaktis ar vidējo gaisa temperatūru zem +8 grādiem. Šobrīd izskatās, ka austrumu rajonos svētdiena būs 3. diennakts ar vidējo temperatūru zem +8. Bet jāšaubās, vai būs daudzi, kas tik agri vēlēsies sākt apkures sezonu, ņemot vērā augstās cenas.

 3. Maija Says:

  Maikl,kādas ir Jūsu domas,vai atvasara šogadbūs?

 4. maikls Says:

  Gandrīz katru gadu ir, kāpēc gan lai šogad nebūtu… par atvasaru parasti sauc saulaina laika periodu septembra beigās vai oktobrī.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: