Jaunumi

Svētdien pulksten 15:00 gaisa temperatūra Latvijā, saskaņā ar LVĢMA datiem, bija no +17 grādiem Kolkā līdz +29 grādiem Daugavpilī. Atsevišķās vietās īslaicīgi līst.

Iepriekš pieminētā ciklona centrs pirmdien un otrdien atradīsies virs Latvijas vai tuvu mums, daži modeļi prognozē, ka izveidosies divi centri, tāpat iespējama ciklona pastiprināšanās. Nokrišņu prognozes ir atšķirīgas – praktiski katrs modelis lietusgāzes prognozē citur. Gan šovakar, gan pirmdien, gan, iespējams, vēl pat otrdien gaidāmi visnotaļ labvēlīgi apstākļi pērkona negaisu un lietusgāžu attīstībai, tomēr maz iespējams, ka negaisu un lietusgāžu mākoņi skars plašu teritoriju.

Pirmdien Latgalē vēl gaidāma gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +27 grādiem, citviet valstī būs ievērojami vēsāks, otrdien jau visā Latvijā temperatūra būs zem 18-19 grādu atzīmes, turpmākajās dienās kļūs vēl vēsāks.

Plkst. 22:45
Daugavpilī šodien reģistrēti +30 grādi, Lietuvā +31, Baltkrievijas dienvidos +33 grādi. Šī gada 7. septembris kļuvis par siltāko 7. septembri meteoroloģisko novērojumu vēsturē, Latgalē, vietām Zemgalē un Vidzemē uzstādīti jauni 7. septembra maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

8. septembrī plkst. 9:30
ESTOFEX brīdina, ka šodien Latvijas austrumu rajonos iespējams spēcīgs pērkona negaiss. GFS un Lietuvas modelis naktī uz otrdienu un otrdienas rītā Latgalē un Vidzemes austrumos prognozē ļoti spēcīgu lietu, citi modeļi šo nokrišņu zonu prognozē tālāk uz austrumiem vai dienvidaustrumiem aiz Latvijas robežas vai arī stipru lietu neprognozē vispār.

Vakar un līdz šim rītam vēja ātrums mākoņu augstumā bija ļoti lēns, tāpēc tur, kur izveidojās negaiss un lija, nokrišņu daudzums mākoņu lēnās virzības dēļ bija liels, taču pārsvarā mazā teritorijā. Šodien vēja ātrums pusotra kilometra augstumā nedaudz palielināsies, vējš pūtīs no dienvidu puses. Uz zemes gaidāms mainīga virziena vējš, jo virs Latvijas uzkavēsies ciklona centrs.

Šorīt Latviju klāj zemo mākoņu sega, kā tas redzams satelītattēlā zemāk (Baltkrievijā ir skaidrs laiks). Vienīgi virs Vidzemes rietumiem atrodas augstāki mākoņi, kas nelielā joslā nes lietu un vietām vēl ducina pērkons. Blakus redzama radara uzrādītā nokrišņu intensitāte uz pulksten 8:50. Saskaņā ar radara informāciju, naktī lietusgāzes bija daudzviet Kurzemē, visstiprākās – Sabiles un Kandavas apkārtnē. Radaram piegulošajā teritorijā tas neuzrāda patiesus datus, tāpēc nokrišņu intensitāte virs Rīgas netiek attēlota pareizi. Rīgas lidostā līdz pulksten 9:00 nolijuši 27 mm lietus, kas, saskaņā ar šī arhīva datiem, ir lielākais 12 stundu periodā reģistrētais nokrišņu daudzums Rīgas lidostā šogad.

Skaistas fotogrāfijas, kurās redzami pirmdienas rīta plūdi Rīgā: www.fotoblog.lv/rep/8041, www.fotoblog.lv/rep/8047.

Plkst. 11:10
LVĢMA informē, ka līdz pirmdienas rītam no visiem novērojumu punktiem visvairāk lijis Limbažos, kur nokrišņu daudzums sasniedzis 33 mm (Limbažu pusē visstiprāk lija svētdienas vakarā) , savukārt Rīgas centrā reģistrēti tikai 14 mm lietus.

Plkst. 12:50
Šajā satelītattēlā redzams, ka pulksten 12:30 praktiski visu Latviju joprojām klāj zemi mākoņi, kas neļauj saulei sasildīt gaisu un mazināt mitrumu. Līdzīga situācija, visticamāk, saglabāsies arī tuvākajās stundās.

64 Atbildes to “Jaunumi”

 1. admins Says:

  es gribu lai liepājā ir silts un saulains laiciņš, lai var uz jūriņu aiziet vēl pēdējo reizi šogad.

 2. maikls Says:

  Tik silts kā šodien šajā gadā laikam vairs nebūs, šobrīd Liepājas lidostā ir +24 grādi.

 3. madonietis Says:

  sodien man likas karstākā gada diena..ne vēja nekā,,pecpusdienā noskaidrojās un pieņēmās spēkā!mežā izcirtumā vispār….kā āfrikā!

 4. Gubumakonis Says:

  Riga pateicoties Z vejam vairs karsti nau,t+23,sak veidoties ari cb makonisi,vairak DR puse. Skatoties radara un satelitbilde var noverot ka vietam virs Latvijas un Lietuvas izveidojas lokali makoni kas jau tagat nes lietusgazes un varbut ari kadu nelielu negaisu:)

 5. madonietis Says:

  Madonā tiko sākas zibensovs un jau R puseee dardina..naak negaiss ..ka jau bij gaidams pēc karstuma…

 6. Enricco Says:

  Rīgā arī BEIDZOT ir negaiss….
  Man tik bija tāda sajūta, ka negaiss Āgenskalnam pāri pagāja NENORMĀLĀ augstumā – parasti, protams, ja mani neviļ sajūtas, negaiss ir krietni zemāk. Vai kāds varētu izskaidrot, kādēļ negaiss bija tik augsti virs zemes? Jau iepriekš paldies par atbildi .

 7. scAvenger Says:

  Āgenskalnam jau pāri? Pļavniekos tikai sākas…

 8. Gubumakonis Says:

  TIko piedzivoju sis vasaras stipraku negaisu un lietusgazi saja vasara,pie tam skiet Zolitudei un Pardaugavai sis gaja ar pasu centru,ir parpludusu dazi ielu posmi,bija loti intensiva zibenosana un vairaki loti skali sperieni,kadi 3 tiesi . Beidzot tas ir noticis!!!

 9. Enricco Says:

  Āgenskalnam, izskatās, 2 gāja pāri – pirmais NENORMĀLĀ AUGSTUMĀ – gāj tieši pāri, bet knapi varēja redzēt un dzirdēt – tieši virs galvas bija pērkona grands, pēc pusstundas vēl viens negaiss, tagad izskatās, ka nāk 3. negaiss. Gaisma ārā gan ap 6:00 bija SUPERĪGI dzeltena 🙂
  Vēl arī kaut kur ap Torņakalnu riktīgi 2x negaiss iespēra…

  Vai kāds man var izskaidrot, ko tas nozīmē, un kādēļ pirmais negaiss, kas gāja Āgenskalnam pāri bija TĀDĀ augstumā?

 10. Enricco Says:

  Jā, Ernestīnes iela, kā arī Olgas iela ir PLŪDOS 🙂

 11. Gubumakonis Says:

  Ja,sis negaiss bija tads ne visai raksturigs,tuvojas pakapeniski un lenam,jau ap 3 nakti zibenoja DR puse,tad ap5 pamodos no perkona ruksanas,diezgan stipri zibenoja,pamazam ar partraukumiem palika intensivak un tuvojas,ap 6 saka lit ,zibenosana pastiprinajas,perkons arvien biezak un skalak,ap 6 30 pakapeniski saks loti stipra lietusgaze,kas ilga 30 min,gandriz nepartraukti,skali sperieni,stipra zibenosana 🙂 tagat viss jau beidzieslsak skaidroties. Par to neparasto: debesis bija klatas ar zemiem makoniem kas virzijas preti negaisa makoniem,kas tiesam bija augstu ,ko tadu esu noverojis tikai dazas reizes un toreiz tas ari beidzas ar stipram lietusgazem,sanak makoni virzijas vieni pret otriem on tad sapluda negaisa zona,drosi vien pastiprinot to. pec negaisa skersosanas palika tikai augstie makonu slani,kas virzas aizejosa negaisa virziena,parasti ir otradi 🙂

 12. Enricco Says:

  Skaidrs 🙂
  Paldies, vismaz palika nedaudz skaidrāks. Noteikti šie zemie mākoņi bija arī par iemeslu dzeltenajai gaismai, kas valdīja Rīgā ap 6 no rīta?

 13. Gubumakonis Says:

  Tie divi 5 un 6 aizgaja garam,kaut ari loti tuvu Rigai,bet tas 3 sikiet izveidojas Rigas nomale no tiem skersam ejosiem makoniem un turpinaja veidoties un pastirrinaties virs Pardaugavas lenam virzoties uz centra pusi,ka isti attistijas nevareja redzet,trauceja tas zemais makonainums,kas nosedza skatu uz pasiem negaisa makoniem.Ja,ta gaisma zalgandzeltena bija diezgan iespaidiga,drosi lecosa saule ta jocigi caur zemiem mak. izgaismoja. Kopuma sis negaiss pija pamatigs un iespaidigs par ko man liels prieks 🙂

 14. Enricco Says:

  Tieši tā, BEIDZOT IR KO ELPOT, kas arī ir pats galvenais. Protams, ļoti žēl, ka siltais laiks, izskatās, šogad ir beidzies, bet, no otras puses, tomēr ir jau septembris un rudenim ir jānāk…

 15. Gubumakonis Says:

  Kaut ka komentarus parsutot iztruka vietam vardi,tapec daleji zuda jega :)lidz sim ta nebija gadijies. Biju rakstijis ka zolitude bija kadi 3 sperieni virs galvas,loti skali,tad viel pa to zemo makonainumu,parasti tas paradas pec negaisa skersosanas nevis pirms un vispar,loti reti kad makoni iet viens preti otram,ipasi preti negaisam,interesanti,kapec soreiz ta notika?

 16. Enricco Says:

  Nu, vismaz kaut ko retu šorīt esmu piedzīvojis 🙂

 17. maikls Says:

  Mākoņi gāja pretī, jo pusotra kilometra augstumā vējš bija ļoti lēns un pūta pretējos virzienos. Un šī lēnā vēja dēļ mākoņi varēja stāvēt uz vietas un no maza mākoņa lietus varēja ilgi līt (parasti ir tā, ka mākoņi virzās ātri un līdz ar to līst īsu brīdi).

  Jēkabpilī gan līdz šim brīdim nav nopilējusi neviena pile. 🙂

 18. cumulus Says:

  Teikā apmēram no pl. 7:30 līdz 8:00 nolija 22mm! Kad tikšu mājās paziņošu cik kopumā nolija tajā stundā un arī kopējo dienas nokr. daudzumu.

 19. Gubumakonis Says:

  JA,si lietusgaze virzijas virsu loti leni,to lieliski no 8 stava vareja redzet ka loti blivu sienu kas naca no Jurmalas pamazam aprijot meza masivus un talakas majas,kadas 5 min,veja tikpat ka nebija,tas uz bridi paradijas negaisam aizejot.Bet vispar neliels lietus sakas jau 20 min pirms tam. Pa lv 1 radio zino par appludusam ielam Riga un transporta kavejumiem lidz pat stundai. Zolitude udens no ielam jau tikpat ka pazuda 🙂

 20. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/negaiss080908

  Aukstās frontes apstākļos Rīgā no rīta bija vērojams intensīvs negaiss. Pirmie pērkoni bija dzirdami jau plkst 5.30, bet maksimālā fāze sākās no plkst. 7:00, kad bija vērojams lietusgāzes sākums. Novēroto
  zibeņu skaits bija >250, pie tam 3 no “tuvās distenaces” (kad laiks starp elektrisko izlādi un troksni bija mazāks par 1 sekundi). Lietus turpinājās līdz pat plkst 8:30, kad arī pēdējie zibeņi bija vērojami. Pēc lietus – lielas peļķes Rīgas ielās, auto sastrēgumi… Augstāk attēlos: negaiss- augstie ac+cu mākoņi iepriekšējā dienā, 7.9.08., pēc tam negaiss (nekvalitatīvi, jo agrā rītā caur logu fočēju, pēc tam aizejošie mākoņi…)

 21. raitis_sametis Says:

  Jā- dažādos slāņos bija dažāds vējš- augstākā (galvenā) negaisa masa ac+cb mākoņi virzījās no D uz Z, bet zemākā mākoņu masa- slāņu (st)- reizē ar piezemes vēju virzījās no A puses…

 22. raitis_sametis Says:

  Bija arī tiešais zibens trāpījums Centr. stacijas rajonā, no rīta ejot cauri tunelim, puse bija tumsā – ejot cari tunelim, laikam elektrības traucējumi bija…

 23. maikls Says:

  Spriežot pēc lidostas datiem, stiprākais lietus lidostas apkārtnē bija īsi pirms 7 rītā. LVĢMA brīdinājumu par stipru lietu savā mājas lapā publicēja pulksten 7:30, tātad tad, kad Rīgā jau kādu laiku stipri lija.

  Atceros, ka pirms radara iegādes LVĢMA cilvēki teica, ka radaru vajag, lai prognozētu tieši šādas lokālas parādības īsā termiņā. Bet līdz šim izskatās, ka miljonu vērtais radars netiek izmantots, lai par ekstremālām parādībām cilvēkus brīdinātu pirms to sākšanās. Pat vēl vairāk – no LVĢMA izskanējis viedoklis (laikā, kad radars nedarbojās), ka radars nemaz nav īpaši vajadzīgs, ka var labi iztikt arī bez tā. Iepriekš gan viņi dziedāja citu dziesmu un stāstīja, cik ievērojami radars uzlabos prognožu precizitāti un brīdinājumu kvalitāti.

 24. Gubumakonis Says:

  Pec saviem noverojumiem varu pateikt,ka tas bija stiprakais negaiss,ko Riga noveroju pedejo 2 gadu laika (agrak gan noveroti vel stipraki)un si lietuzgaze noteikti visstipraka si gada laika ,pie tam tads nokrisnu daudzums (27mm) nolija parsvara nepilnas pusstundas laika,pareju laiku lija nedaudz,lietusgaze lenam virzijas pari pilsetai,tapes ari intensivo nokrisnu laiki dazados rajonos nesakrit.Kopuma sis bija iespaidigs un varens vasaras noslegums un nu gaidisim to veso sauso periodu 🙂 Tagad riga atkal savilkas blivs zems makonainums,kas parasti ari ir pec sadiem pamatigiem negaisiem,ir dumaka,T+18,silts,svaigs,patikams 🙂

 25. lietusvīrs Says:

  Ja ir interese kas notika sorīt tad:
  1. Zemie mākoņi gāja pretī negaisa mākonim, jo tur droši vien bija siltā un mitrā gaisa ieplūde makonī. Tas gais pēc tam ceļas strauji augšā un izplūst ārā lielā augstumā (dažreiz sasniedzot pat tropopauzi 10-15 km). Nereti izplūstošais gais veido tādu kā cepuri.
  2. Izplūstošais gais jau ir atdzisis un tur pārsvarā ir ledus kristāliņi, kuri saduroties rada elektrisko lādiņu.
  3. Izplūstošais gais var apsteigt mākoni pat 100 un vairāk km.
  4. Šoreiz izplūstošais gais bija tik intensīvs, ka tas jau radīja zibeņus. Pat 100 km attalumā no lietus.
  5. Izplūstošā gaisa virzība bieži nesakrīt ar nokrišņu zonas virzienu. Tādēļ var likties ka ir zibeņi (virs galvas) bet lietus taa arii neuzliist. Vienākršī pārgāja pāri makoņa “cepure”.

 26. maikls Says:

  Tie 33 mm Limbažos, man šķiet, ir kopā ar svētdienas vakaru, jo svētdienas vakarā radars uzrādīja stipras lietusgāzes tajā pusē, bet šorīt radars tur neuzrādīja īpaši stipru lietu.

 27. maikls Says:

  Lietusvīr, saskaņā ar GFS datiem, nakts otrajā pusē un agrā rītā virs Rīgas 850 hPa augstumā vējš pūta pretējos virzienos, no A un R. Arī piezemes slānī vējš bija mainīgs. Šis neparastais vēja sadalījums droši vien spēlēja lielu lomu negaisa attīstībā.

 28. raitis_sametis Says:

  patreiz ir tipisks pēc-frontes stāvoklis/apmācies ar zemajiem st mākoņiem, bet pa radio nepārtraukti ziņo par transporta kavējumiem šorīt…

 29. maikls Says:

  Bet tā jau jautri, ka tas gāziens bija tieši Rīgā, tieši pirmdienā un tieši no rīta, kad ir vislielākā satiksme. Vēl jautrāk būtu bijis tieši pirms nedēļas – 1. septembra rītā.

 30. maikls Says:

  Virs Rīgas joprojām atrodas ciklona centrs, tātad bezvējš un, kā redzu webkamerās, parādās migla. Arī citviet Latvijā nav nekāda vēja, kas varētu izdzenāt zemos mākoņus, satelītattēlu animācijā ļoti smuki var redzēt, ka zemie mākoņi stāv uz vietas, bet augstie mākoņi kustās no dienvidiem uz ziemeļiem. Interesanta situācija. 🙂

 31. lietusvīrs Says:

  Piezemes slānī vējš bija mainīgs dēļ “cold pool” un siltā gaisa iesūkšanas vietas.
  Es “cold pool” redzeju pats. Pēc negaisa zemie mākoņi diezgan atri gāja prom no negaisa. Pie tam izskatījās ka Pļavniegu pēdojo gāzienu radīja “cold pool” iniciēta jauna šūna.

  Vēja virziena maiņai bija liela nozīme, jo piezemes pretējais vējš piegādāja mitrumu, kā rezultātā varēja būt diezgan ilgstoš neticami stiprs lietus.

  Līdzsvara temperatūra bija ap -50 (apmeram 10 km)
  Storm Relative Helicity virs 120

  Augšup ejošām gaisa masām varēja būt rotācija. Es to neredzēju bet neizslēdzu.

  Tādēļ nebrīnīšhos, ja kaut kur būs bijis arī kāds virpulītis.

 32. raitis_sametis Says:

  Nebrīnīšos- ja dienas laikā ziņos par tiešiem zibens spērieniem

 33. Enricco Says:

  Paldies par izsmeljoshajam atbildeem.
  Shis nu tieshaam ir SUPERIIGS portaals – varu rast atbildes uz VISIEM man intereseejoshajiem jautaajumiem metereologjijas jomaa 🙂

 34. Gubumakonis Says:

  Virs Rigas ir ciklona centrs, interesanti 🙂 Ta migla,kas radas kameras ir tads smalks smidzimoss lietutins,kas sakas no zemiem makoniem. vispar sobrid ir pilniba apmacies,loti mitrs un silts,T+19 un pilnigs bezvejs 🙂

 35. Gubumakonis Says:

  Apskatiju bides,diezgan iespaidigi,kas tads vismaz 2gadi Riga nebija,nu gadijas ka ari sava dzimta pilseta var verot dabas ekstremus 🙂

 36. cumulus Says:

  Līdz plkst. 13:00 ticiet vai ne, bet Teikā bija nolijis 31 mm! Stundā no 7:30 līdz 8:30 bija nolijuši 23 mm! Pašlaik ir vērojams smidzinošs lietus no st mākoņiem.

 37. Maija Says:

  Jaunpiebalģa nebija ne piles,tikai šorīt rasina mazliet.Liekas ,ka virs mums būtu apgāzta bļoda,mākoņi tik zemu…Bezvējš.Jā,arī pie mums vakar vakarā bija tā fantastiskā gaisma,gan rozīgi sarkanīga,gan dzeltena.Kaut ko tādu reti kad nākas novērot.

 38. Gubumakonis Says:

  Ja,un paldies Maiklam un Lietusviram par situacijas izskaidrojumu par to neparasto makonu uzvedibu 🙂 Bet laikam ta tomer ir salidzinosi reta paradiba,biezi negadas.

 39. lietusvīrs Says:

  Starp citu paskatoties radara attēlus var redzēt, ka tā mērījumus ietekmēja stiprais lietus . Kad lietus skāra radaru, tad lietus intensitāte virs līča būtiski samazinājās. Bet kad lietus bija pāri radaram, tad virs līča lietus intensitāte strauji palielinājās.

  Tādēļ šķiet, ka radars vai tā programmatūra netiek gala ar tik intesīvu lietu tiešā radara apkārtnē.

 40. raitis_sametis Says:

  …apmēram 1-2 reizes gadā, šādi mākoņi “kārtojas”…

 41. stratus Says:

  Jelgavā nekā tamlīdzīga, bija silta un mierīga nakts un rīts. Kad ap plkst. 8:30 ierados Rīga, tas negaiss acīmredzot jau bija beidzies, bet nekas neliecināja par bijušo stipro lietusgāzi. Es pārsvarā izvēlos ar vilcienu braukt, tāpēc ar sastrēgumiem man nav nekad nekādu problēmu.

 42. stratus Says:

  Jelgavā un citviet ir stiprs smidzinošs lietus, bet radars neko neuzrāda. Laikam tas norāda tikai konvektīvos nokrišņus.

 43. lietusvīrs Says:

  Reku ieliku no telefona filmeetu.
  Iesaku pastiities no 15 min lidz 20 vai taalaak.
  Lai buutu labaaks asums iesaku samazinaat browsera logu.

  http://video.google.com/videoplay?docid=131005668495317780

  Vakarā varbūt būs ar kameru filmēts.

 44. maikls Says:

  Radars neuzrāda smidzinošo lietu tāpēc, ka tas nāk no zemiem mākoņiem, bet radars savus mērījumus veic diezgan lielā augstumā (precīzi nezinu). Piemēram, Rīgas lidostā mākoņu augstums šobrīd ir nieka 90 metri.

 45. gunars Says:

  Smiltenē visu dienu apmācies ar minimālu miglas lietiņu. Gaidījām, ka nāks pāri negaiss, par ko tika brīdināts, bet meteo bildē redzams, ka tas no Lietuvas gar Latgali aizvirzās uz Austrumiem. Tā šķiet, ka daba nomierinās un negaisu vairs nebūs. + 17.

 46. stratus Says:

  Paldies, lietusvīr par video! Ja nebūtu pieejams internets, tad vispār nebūtu pat iedomājies, ka kaut kas tāds Rīgā bijis. Jelgava ir tikai 40 km attālumā no Rīgas.

 47. raitis_sametis Says:  Līdz šādam karametāliskam tornado mums vēl jānodzīvo

 48. Gubumakonis Says:

  Skatoties satelita animacija var noverot,ka uz Lv austrumu un Baltkrievu robezas strauji veidojas pamatigs apals negaisa makonis :)Riga visu dienu bija apmacias un smidzinaja,loti zemi makoni un liels mitrums,bet samera silti,+19Diena centra vairs nemanija nekadu lietusgazes seku,it ka nekas nebutu bijis 🙂 Jaut. Lietusviram,kas tas ,Cold pool, efekts isuma?

 49. stratus Says:

  Tur ir izveidojusies pat vienota konvektīvā sistēma, droši vien pamatīgi zibeņo.

 50. raitis_sametis Says:

  http://www.sat24.com/frame.php?html=homepage

  gandrīz kā kodolsprādziens – taispus Latvijas robežām, varbūt jāseko ziņām (vispārējā lentē) http://www.lenty.ru?

 51. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.ru/news/index.php?id_news=971

  Nu vot-te tā ziņa no Krievijas (krieviski). Vispār varam čekot kopumā http://www.meteo.ru 🙂

 52. scAvenger Says:

  Godīgi sakot, tas veidojums pie Latvijas austrumu robežas izskatās baiss 😦

 53. Gubumakonis Says:

  Izskatas,ka Latviju sis makonis neskars,bet skiet ka veidojas kas lidzigs ka toreiz Polija,tikai vel straujak un nak uz Krieviju.Sekosim 🙂

 54. evin Says:

  sasodīts, Sametis… jitādu konsekvenci pa visiem šiem gadiem… hail bazooka 665 🙂

 55. aa Says:

  Velos aizsutit fotografijas ko izdevas uznemt Lietuva pirms gada un nedelu pirms Janu dienas

 56. aa Says:

  Slikti darbojos ar datoriem.

 57. lietusvīrs Says:

  Vai tik virs balkrievijas nebija “suppercell”. Būšu izbrinīts, ja tur nebūs bijusi krusa virs 3 cm.

  Cb, “cold pool” ir kad aukstais gaiss dēļ lietus smaguma “krīt” lejā(outflow) un izplešas prom no mākoņa un veido tādu kā auksta gaisa baseinu. Šis “cold pool” var būt pat virs 3 un pat 4 km biezs. Šis “cold pool” parasti ir iemesls negaisa brāzmām.

  Pie tam nereti tieši “cold pool” iniciē jaunas negaisa šūnas priekšā esošajai. Tādēļ negaisa fronte var virzīties ātrāk par vidējo vēju.

  Negaisa mākoņa outflow var radīt arī diezgan retu mākoņa formu “roll cloud”.
  Pirms pāris gadiem tādu redzēju un pat nofoķēju..

 58. Gubumakonis Says:

  Paldies par paskaidrojumu 🙂

 59. ABC Says:

  Kads, kas zina, kur meklet varetu apskatities cik mm tur nolija.

 60. maikls Says:

  Pleskavā, kas atrodas uz ZA no Alūksnes un nebija tās konvektīvās sistēmas centrā, nolija 22 mm.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: