Siltumam sekos vēsums

Virs Lielbritānijas atrodas ciklona centrs, gar šī ciklona austrumu malu Eiropas centrālajā un austrumu daļā ieplūst karstas gaisa masas no dienvidiem, to sekmē arī plašs augsta spiediena apgabals virs Āzijas un Eiropas dienvidaustrumiem. Arī Latvijā turpina ieplūst siltums, svētdien Latviju sasniegs septembrim neraksturīgs karstums. Bet jau pirmdien karstums atkāpsies, sāks ieplūst vēsākas gaisa masas, un nākamās nedēļas otrajā pusē Latvijā iespējams rudenīgs aukstums.

Šodien Latvijā ir diezgan mākoņains un mākoņi kavēs gaisa temperatūras paaugstināšanos, dienvidu rajonos saule varētu uzspīdēt biežāk. Vietām uzlīs, pēcpusdienā un vakarā nav izslēgta pērkona negaisa iespēja. Pūtīs neliels D, DA vējš. Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +18 grādiem valsts ziemeļos līdz+25 grādiem dienvidu rajonos.

Arī naktī uz svētdienu negaiss nebūtu liels pārsteigums, modeļi nokrišņus prognozē galvenokārt Kurzemē un Vidzemes rietumos. Nakts būs silta, minimālā gaisa temperatūra +13..+17 grādi.

Svētdien no dienvidrietumiem atnāks mazaktīvs ciklons, kura centrs svētdienas vakarā varētu nonākt virs Latvijas centrālajiem rajoniem. Latvijas lielākā daļa būs ciklona siltajā sektorā, bet Kurzemē vējš, visticamāk, jau iegriezīsies no ziemeļu puses un līdz ar to šeit būs vēsāks. Vairums modeļu prognozē visnotaļ saulainu laiku un pēcpusdienā vietām, vakarā jau daudzviet lietusgāzes un pērkona negaisu. Iespējams, ka svētdienas vakarā izveidosies arī kāds spēcīgs negaisa mākonis, un negaisi var turpināties arī naktī uz pirmdienu.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien gaidāma no +17 grādiem Ziemeļkurzemes piekrastē līdz +29 grādiem Zemgales austrumos. Naktī uz pirmdienu minimālā gaisa temperatūra gaidāma no 14-15 grādiem Kurzemē līdz 17-18 grādiem Latgalē.

Pirmdien ciklona centrs, visticamāk, nekur tālu nebūs aizgājis, daži modeļi prognozē, ka pirmdien tas joprojām atradīsies virs Latvijas. Līdz ar to vēl ir iespējamas lokālas lietusgāzes, it īpaši valsts ziemeļu rajonos. Gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā, visticamāk, būs nedaudz zem +20 grādiem.

Virs Skandināvijas ziemeļiem pastiprināsies anticiklons. Šķiet, ka nākamās nedēļas vidū laiku Latvijā vēl ietekmēs ciklons, bet vēlāk anticiklons varētu izplesties tālāk uz dienvidiem, un tad gar anticiklona austrumu malu Latviju varētu sasniegt arktiskās gaisa masas. Un ja vēl sauli aizsegs mākoņi, tad pastāv iespēja, ka pat dienas laikā daudzviet Latvijā gaisa temperatūra nepakāpsies virs +10 grādu atzīmes.

Plkst. 10:45
Šeit redzama Lietuvas modeļa temperatūras prognoze svētdienai, dienas vidum. Ja prognoze piepildīsies, tad daudzviet tiks sasniegti jauni 7. septembra gaisa temperatūras rekordi. Varbūt arī Rīgā, lai gan 1999. un 2005. gada 7. septembrī gaiss galvaspilsētā sasila līdz +27,0 grādiem; grūti spriest, vai svētdien būs vairāk.

Plkst. 21:40
Maksimālā gaisa temperatūra sestdien, saskaņā ar LVĢMA meteostaciju datiem, bija no +16,8 grādiem Kolkā līdz +26,5 grādiem Daugavpilī.

7. septembrī plkst. 10:15
Šeit redzams satelītuzņēmums pulksten 10:00. Valsts lielākajā daļā ir saulains laiks. Ciklona centrs dienas vidū būs virs Lietuvas, tas nozīmē, ka valsts dienvidaustrumu daļā pūtīs neliels DA, A vējš, bet citviet ZA vējš, līdz ar to liels karstums gaidāms galvenokārt Latgalē un Zemgales austrumdaļā, bet Kurzemē un Zemgales rietumdaļā ar ZA vēju ieplūdīs vēsāks gaiss no līča.

24 Atbildes to “Siltumam sekos vēsums”

 1. maikls Says:

  Svētdien atvēršu vaļā visus logus, lai dzīvoklī ienāk siltums. 😀

 2. Gubumakonis Says:

  Visnotal interesanta prognoze,cerams ka viss ari piepildisies,un mes varesim sajas brivdienas izbaudit pedejoreiz vasaras karstumu ,sauli un ari kadu kartigu negaisu ar lietusgazi 🙂 Bet pa lv radio 1 sodien ari stastija,ka meteorologiskais rudens sogad iestasies 2nedelas agrak,ka parasti un jau nakamnedel t. diena bus+7+10 gradi. Ko pa to doma laika verotaji? Sonakt daudziem kokiem lapas ir krietni padzeltejusi,veseliem zariem,ipasi berziem. Nu ko,izbaudam pedejas vasaras atskanjas! 🙂

 3. Saksija Says:

  11os Rīgā apmācies un tikai 16 grādi. GFS prognozēja, ka šodien būs 23 grādi, tagad šaubos, ka tas piepildīsies.
  P.S. Aukstumu GFS jau nedaudz atlika. 🙂

 4. maikls Says:

  Ir skaidrs tas, ka virs Latvijas svētdien atradīsies ļoti siltas gaisa masas, it sevišķi virs valsts dienvidaustrumu daļas. Mazāk skaidrības ir attiecībā uz mākoņiem un vēju – ja ciklona centrs būs tālāk uz austrumiem nekā šobrīd prognozē, tad ziemeļu vējš var iegriezties gan Kurzemē, gan Zemgales rietumos (un tā kā ūdens temperatūra jūrā un līcī ir kādi 15-16 grādi, tad…), savukārt mākoņi gaisa temperatūru var iespaidot visur.

 5. Gubumakonis Says:

  Sobrid Zolitude ir +18 un sak veidoties makonainums,kas ir raksturigs pirms lietus,domaju,ka diezgan liela iespeja,ka Riga vela pecpusdiena vai vakara sagaidisim lietu,varbut pat negaisu:)

 6. stratus Says:

  3.septembrī, pārnākot mājās, īstabā bija kādi +20 grādi (vēss), bet ārā max +24, un tad es arī attaisīju visus logus, lai ielaistu siltumu.:)

 7. stratus Says:

  vairāki modeļi šodien Jelgavā prognozē pat līdz +26.

 8. stratus Says:

  Daugavpilī plkst 12:00 reģistrēti jau +23,9 grādi

 9. raitis_sametis Says:

  http://www.nrlmry.navy.mil/tc_pages/tc08/ATL/08L.HANNA/ssmi/gif/full/Latest.html

  hehe:) Te skatāms- tas, kas būs palicis pāri no tagadējās tropiskās vētras “Hanna”-> 11. septembrī pienāks līdz Ziemeļjūras vidum…tātad jau netālu no mums!!! Vai būs kāds pārsteigums…

 10. AIVARS Says:

  pašlaik Rēzeknē ēnas pusē man rāda +24 ir daļēji mākoņains,vēja gandrīz nav.

 11. Maija Says:

  Tad jau atvasara šogad nebūs???Tweiksim,kādas divas nedēļas forša laika,kā tas bija senāk.

 12. snake Says:

  Liepājā patreiz ir ļoti sutīgs un +24, pirms stundas bija +25

 13. Gubumakonis Says:

  Riga dienas vidu t sasniedza+23 bija parsvara apmacies,bet briziem paradijas ari saule,kopuma varetu teikt,ka sutigs laiks un izskatijas,ka velk uz lietu,bet pagaidam neka,kaut joprojam diezgan silts ap+21. izskatas,ka ceretais lietus sodien izpalika ari citur latvija nekur nau lijis.vienigi varbut tagat kurzemes piekraste.

 14. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Ike_(2008)

  mums te nekas-bet pēc jaunākām prognozēm Aiks nesīsies tieši pāri Kubai ar 4. kategorijas spēku

 15. gunars Says:

  Smiltenē svētdien jau no agra rīta ir + 18. Un tas ar visiem mākoņiem. Meteo bildē gan redzams, ka mākoņi iet Latvijai garām un vismazāk skars Vidzemi, Latgali.

 16. Saksija Says:

  Izbaudām karstumu šodien! 🙂

 17. AIVARS Says:

  Rēzeknē jau +25 tas ir ēnas pusē.Debesis skaidras neviena mākoņa,neliels DA vējš ir sutīgs.

 18. Gubumakonis Says:

  Riga si nakts bija apbrinojami silta,ka vasaras plaukuma,pusnakti bija T+21,pret ritausmu+17. No rita bija bieza migla,bet tagat skaidrs laiks,T jau +23.

 19. maikls Says:

  Pulksten 11 Daugavpilī jau+26 grādi pēc balticroads.net datiem.

 20. maikls Says:

  Rīgā vējš iegriezies no ziemeļiem, tas nes vēsumu no līča. Jūrmalā tikai 20-21 grāds, turpretī Daugavpilī jau +28.

 21. madonietis Says:

  madonā jau pāri +25!!!bet sajūtas kā +30.nav ko elpot tads dīvains gaiss..vasarā pat tā nebij!!!!drosi būs gāziens
  Maikl kā tu skaties uz tautā populāro laika zinju portālu http://www.windguru.com …uzskatu ka tam portālam prognozēm ilgākām par 2 dienām nevar ticēt un bieži maina datus!!!!

 22. AIVARS Says:

  Rēzeknē arī jau +28,tas ir ēnā.Parādās pa kādam mākonim no DR puses.Sutīgs,pūš neliels DA vējš

 23. maikls Says:

  Madonieti, WindGuru prognozes ir GFS modeļa prognozes (tas tur ir pat skaidri norādīts, atšķirībā no citiem portāliem), vari izlasīt rakstu: https://maikls.wordpress.com/par-prognozem/

  Tas, ka prognozi maina bieži, ir pozitīvi, jo ir pieejami jaunākie dati, citos portālos šo pašu prognozi maina retāk, bet tas nozīmē tikai to, ka viņi ir slinki, nevis to, ka prognoze būtu labāka. Modeļi jaunas prognozes ģenerē ik pēc 6 (daži modeļi ik pēc 12) stundām.

 24. Gubumakonis Says:

  Riga ir karsts un sutigs,bet sajutas atvieglo neliels vejs kas vienmerigi pus no lica puses.T neparsniedza+25,karstak ari nebus. Ir parsvara saulains,debesis nedaudz dumakainas,viegli makonisi. Ari sodien izskatas,ka velk uz vakara vai nakts lietu,bet tik parliecinats vairs neesmu,jo vakardienas sajutas pievila. Redzes,ka bus sovakar.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: