Par gaidāmo laiku

No Lielbritānijas pāri Skandināvijai līdz Ziemeļu ledus okeānam stiepjas zema spiediena sistēma ar vairākiem centriem, Latvija atrodas tās siltajā sektorā, tāpēc šodien visā Latvijā, bet ceturtdien Latgalē gaidāms vasarīgs siltums.

Šodien pūtīs mēreni stiprs D, DR vējš, rietumu rajonos gaidāmas brāzmas līdz 15 m/s; maksimālā gaisa temperatūra no 19-20 grādiem jūras piekrastē līdz 24-25 grādiem Zemgalē. Pēcpusdienā un vakarā vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Negaisa mākoņi no dienvidrietumiem virzīsies uz ziemeļaustrumiem, ESTOFEX informē, ka pastāv samērā labvēlīgi apstākļi, lai attīstītos arī kāds spēcīgs negaisa mākonis.

Arī naktī uz ceturtdienu vēl ir iespējams pērkona negaiss, galvenokārt Zemgalē un Vidzemē. Kurzemi naktī sasniegs frontes nestā nokrišņu zona, kas ceturtdien lēnām virzīsies uz austrumiem. Saistībā ar to iespējams stiprs lietus. Modeļu prognozes gan atšķiras, piemēram, UKMO prognozē, ka ceturtdienas rītā stiprs lietus jau būs sasniedzis arī Rīgu un Vidzemi, bet dienā stipri nokrišņi vairs netiek prognozēti. GFS stipro lietu prognozē agrā rītā Kurzemē un jūrā. Nakts būs silta ar temperatūru pirms lietus +14..+17 grādi.

Ceturtdien kopā ar fronti virs Latvijas nonāks zema spiediena ieplaka, tādēļ valsts lielākajā daļā gaidāms lēns vējš. Latgalē uzspīdēs saule un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz pat +26 grādiem, citviet Latvijā gaidāms apmācies laiks ar gaisa temperatūru līdz +15..+19 grādiem, lietus laikā temperatūra var nokristies līdz +12 grādiem. Latgalē iespējams pērkona negaiss.

Piektdien Latvijai tuvosies neliels ciklons, kas sev līdzi nesīs lietu, arī stipru lietu, un vietām negaisu. Cik daudz no tā tiks Latvijai, pagaidām grūti spriest; šie nokrišņi gaidāmi piektdien dienas otrajā pusē un naktī uz sestdienu. Un arī brīvdienās gaidāms nepastāvīgs, bet visnotaļ silts laiks.

Plkst. 20:10
Šopēcpusdien vietām Zemgalē gaiss sasila līdz +25 grādiem, citviet valstī bija par pāris grādiem vēsāks, līdz ar to šī diena bija siltākā kopš 17.-20. augusta. Ap pulksten 17 sāka parādīties pirmie lietu nesošie mākoņi, šajā radara attēlā, kas atspoguļo nokrišņu intensitāti plkst. 20:00, redzamas stipras pērkona lietusgāzes uz austrumiem no Rīgas.

4. septembrī plkst. 18:40
Trešdienas vakarā Aizkraukles pagastā novērots virpuļviesulis, plašāka informācija šajā rakstā. Virpuļa veidošanās process redzams fotogrāfijās šeit: foto.delfi.lv/album/11733.

18 Atbildes to “Par gaidāmo laiku”

 1. AIVARS Says:

  Rēzeknē pašlaik +20,R pusē ir stipri nomācies bet liekas ka tas Rēzekni neskars.Dienā ēnas pusē bija +23.

 2. Maija Says:

  Jā,Piebakgas pusē šodien bija burvīga diena 23 gr.Bez lietus piles!Vismaz varēja uzelpot.

 3. Gubumakonis Says:

  Rigai ka vienmer sovasar tie negaisa makoni aizgaja garam 😦 kaut to specigas galotnes vareja lieliski noverot,tagat viss jau projam. Kopuma si diena bija vasarigi silta,T dienas vidu sasniedza pat +24+25 gradus,tagat ir +20.

 4. madonietis Says:

  Madonaaa pirms stundas sakas lazeršovs ar perkonu bet garaam…leitus nenolija bet R puse bij melna!

 5. raitis_sametis Says:

  Braucot sodien no laukiem uz Rīgu, rajonā 50km aiz galvaspilsētas uz austrumiem noveroti mēreni spēcīgi cb mākoņi, kas varēja nest izolētas lietusgāzes un zibens parādības/ ap plkst. 20:30 vakarā…

 6. Enricco Says:

  Vakar ap 17:30 biju Tomē. Riktīgs negaiss pagāja garām, arī dažas piles nolija Gaisa temperatūra bija +26, pēc pāris stundām vairs tikai +18

 7. raitis_sametis Says:

  Aizvadītās nakts sākumā bija daži neliela laika gāzieni Rīgā, bet šorīt- jau masīvāks lietus-> ko nosaka, laikam, aukstā fronte. Tiek vēstīts arī par nelielu gaisa temperatūras pazeminājumu. Vakar Rīgā bija ļoti silts, ap pusnakti bija +20!

 8. raitis_sametis Says:  Šāds kodolsprādzienam līdzīgs gubu mākonis bija vērojam ap plkst. 16:00 100km uz rietumiem no Rīga, no šā un līdzīgiem dienas beigās izveidojās pērkons jau Latvijas austrumos…

 9. raitis_sametis Says:  masīva nokrišņu zona vērojama radarā, šorīt agrā rītā…

 10. maikls Says:

  Dienas pirmā puse Jēkabpilī bija diezgan saulaina, pēdējo pāris stundu laikā brīžiem uzpilina, bet vēl ir silts, ap +19.

 11. AIVARS Says:

  REZEKNĒ pašlaik +22 no DR puses tuvojas plaša mākoņu zona.Ir apmācies un pilnīgs bezvējš.

 12. Anonīms Says:

  Teikā šodien nolija 6,7 mm lietus. Vakar max. temperatūra bija +24,3 grādi un pēcpusdienā bija vērojami attāli cb mākoņi.

 13. stratus Says:

  Skaisti, arvien vairāk tādi novērojami arī Latvijā 🙂

 14. maikls Says:

  Šodien radars līdzīgas intensitātes lietusgāzes kā vakar Aizkraukles pusē uzrāda Latgalē, varbūt arī kaut kur Latgalē šodien plosās kāds virpuļviesulis; saskaņā ar ESTOFEX prognozēm, apstākļi tam ir labvēlīgi.

 15. cumulus Says:

  Liekas ka šis gads izcelsies ar daudziem tornado! Tik daudz vienā gadā neatceros. Īstenībā par šo tornado vajadzētu paziņot Eiropas bīstamo laikapstākļu datubāzei(ESWD)!
  Pašam arī gribētos redzēt tornado….
  Starp citu komentāru par laiku teikā rakstīja nevis “Anonymous”, bet es – “cumulus”.

 16. maikls Says:

  Manuprāt, gadā vidēji Latvijā ir vismaz kādi 10 mazi tornado virs sauszemes, vienkārši cilvēki reti tos redz un retu reizi tie izveidojas virs apdzīvotām vietām. Virs ūdeņiem katru gadu varētu būt vēl vairāk, labvēlīgā situācijā pat vienā dienā Latvijas piekrastē var būt pieci un pat vairāk “ūdensstabu”. Atceros, ka vienu gadu agrā rudenī vai vēlā vasarā Rīgas tuvumā vienlaicīgi bija vairāki virpuļi virs ūdens. Tie varot izveidoties arī virs maziem ezeriem, pārsvarā rīta stundās, kad lec saule un kad ir lielākie kontrasti starp ūdens virsmas temperatūru un gaisa temperatūru (augustā-septembrī).

  Man pašam nekad nav gadījies redzēt.

 17. cumulus Says:

  Es tev pilnīgi piekrītu Maikl! Es domāju ja arī laukos cilvēki redz tornado viņi neziņo vai arī viņiem tas neinteresē. Tākā man šogad bija iespēja mēnesi dzīvot Papē pie jūras es ļoti cerēju uz kādu ūdensstabu… Visvairāk es cerēju tad, kad ESTOFEX Papi bija iekļāvis 2. kategorijā(16./17. augustā). Diemžēl neviens ūdensstabs tā arī neparādījās…. Toties bija fantastisks negaiss apm. 6 h garumā! Kādu pusstundu zibeņoja tā ka naktī bija vairāk gaišs nekā tumšs un bija nežēlīgi skaļi pērkoni, kopā ar stipru lietu(nolija 14 mm). Kautko tādu vēl nebiju piedzīvojis….
  Ceru ka kādreiz vēl piedzīvošu tādu negaisu…

 18. raitis_sametis Says:

  ir t.s. “velna slotas”, kas ir nekas cits – kā pavisam maziņu tornadiņi:) Vizuāli tie izpaužas – kad pēkšņi visumā bezvējainā dienā kādā pļavas stūrī savirpinājas lapas, sīkas zālītes- paceļas gaisā, drusku novirpinās blakus krūmi un viss. Reizes 3 pats esmu tādus novērojis. Visi: karstā vasaras dienā…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: