Septembris sāksies ar aukstu rītu

Latvijā turpina ieplūst aukstums, 850hPa temperatūra – gaisa temperatūra pusotra kilometra augstumā – naktī uz pirmdienu pazemināsies pat pāris grādus zem nulles. Piezemes slānī Latvijas lielākajā daļā gaidāma gaisa temperatūras pazemināšanās līdz 0..+4 grādiem.

Naktis uz sestdienu un svētdienu nebija īpaši aukstas, jo mākoņi un vējš kavēja temperatūras pazemināšanos. Šķiet, ka nekur nebija aukstāks par +6 grādiem, bet daudzviet piekrastē minimālā gaisa temperatūra nebija zemāka par +11..+13 grādiem. Naktī uz pirmdienu gaidāms lēns vējš vai bezvējš un samērā maz mākoņu – tas nozīmē, ka zeme intensīvi izstaros siltumu un gaisa temperatūra strauji pazemināsies.

Visticamāk, līcis un jūra joprojām ražos mākoņus. Temperatūras kontrasti virs līča naktī uz pirmdienu, šķiet, būs vislielākie (tas ir veicinošs faktors), taču gaidāms mazāks gaisa mitrums (bremzējošs faktors). Ja mākoņi veidosies, tad tie galvenokārt skars Rīgas apkārtni un varbūt citus piekrastes rajonus, – un tur, kur būs mākoņi, protams, būs ievērojami augstāka gaisa temperatūra nekā citviet.

Tātad Latvijas lielākajā daļā naktī uz 1. septembri gaidāms pārsvarā skaidrs laiks, un gaisa temperatūra nakts otrajā pusē un agrā pirmdienas rītā pazemināsies līdz 0..+4 grādiem, zāles virskārtā temperatūra var nokristies līdz -1..-4 grādiem atkarībā no lokāliem faktoriem.

Pirmdien iegriezīsies rietumu vējš un Latvijā sāks ieplūst nedaudz siltākas gaisa masas. Spīdēs saule, tomēr dažviet, galvenokārt Vidzemes rietumdaļā, vēl varētu būt nelieli nokrišņi no mākoņiem, kas nāks no jūras un/vai līča. Gaiss pamazām sasils līdz +14..+17 grādiem.

Naktī uz otrdienu gaidāms paliels mākoņu daudzums, tomēr vietām gaisa temperatūra var pazemināties līdz +5 grādiem. Turpmākās naktis gaidāmas siltākas.

Iepriekš neliela salna zāles virskārtā vietām Latvijā bija 7. augusta naktī, bet pirms tam – jūnija beigās.

1. septembrī plkst. 8:00
Gaisa temperatūra pulksten 6:00, saskaņā ar LVĢMA meteostaciju datiem, Daugavpilī bija +0,4, Stendē +0,7, Zosēnos +1,0, Rūjienā +1,5 grādi, citviet nedaudz siltāks, vissiltākais Rīgas centrā: +8.7 grādi. Saskaņā ar balticroads.net datiem, ap pulksten 7 divās vietās Vidzemē bija mīnus 0,5 grādus auksts. Ventspils lidostā laikā ap saullēktu bija +3 grādi, Liepājas lidostā +2 grādi.

16 Atbildes to “Septembris sāksies ar aukstu rītu”

 1. raitis_sametis Says:

  Bet- kā vēsta dabas novērojumi, pēc salnainas nakts …seko lietus. Tas rudenī. Ziemā, protams, viss savādāk. Tad runa ir nevis par salnu, bet gan par salu gaisā…

 2. raitis_sametis Says:

  Priekšlikums- a mums nevajag sarīkot vienu klātienes tikšanos!?

 3. raitis_sametis Says:  Pēc šīs kartes samanāms, ka nosacīti skaidra diena gaida mūs 1.9., bet pēc tam atkal mākoņainība (un attiecīgi ar nokrišņiem), kurus “nodrošinās” Lielbritānijas ziemeļos esošs mazkustīgs ciklons…

 4. Saksija Says:

  GFS tikko nomainīja savu prognozi uz silto pusi. Šī nakts tomēr būs par kādiem 2-3 grādiem siltāka nekā iepr. prognozē.

 5. maikls Says:

  Atkal atsākušies “līča efekta” nokrišņi; interesanti, kas notiks naktī, kur tie mākoņi ies, jo vējš jau tagad ir lēns un Vidzemes piekrastē jau ir sākusies sauszemes brīze, kad vējš pūš no sauszemes uz līci.

  Zem mākoņiem, protams, nebūs īpaši auksts, bet citviet gan būs auksts. Plkst. 21:00 Alūksnē jau bija tikai +6 grādi, vēl 8 stundas priekšā, kurās gaisa temperatūra var kristies (līdz saullēktam). Man pie loga tagad termometrs rāda +7.

 6. Saksija Says:

  Jā, Vidzemes augstienē un Alūksnes pusē salnas ir gandrīz garantētas.
  Patlaban Rīgā pūš diezgan stiprs vējš no ZR, kas neļauj temperatūrai kristies. Jau divas stundas temperatūra turas virs 11 grādiem. 🙂

 7. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Arī sis saits ziņo: temperatūra ir joprojām+11 Rīgā, salnas galvaspilsētā vēl negaidam…

 8. stratus Says:

  Jelgavā tagad +9 un atkal sākušies jūras efekta nokrišņi 🙂

 9. Anonīms Says:

  Teikā 2m augstumā no zemes šobrīd ir tikai +9,5 grādi un gaisa mitrums ir 71%. Es rīt no rīta nebrīnītos par salnu zemes virskārtā. Pagājušogad pirmā salna Teikā bija tikai 11. vai 12. oktobrī(būs jāpārskata novērojumu arhīvs, tad zināšu precīzāk).

 10. stratus Says:

  Lai arī Jelgava izceļas ar aukstām naktīm, pastāvot skaidram laikam, salnas Jelgavu par laimi šonakt neskars – mākoņi no līča neļaus gaisam tik daudz atdzist, kā citur Latvijā.

 11. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/12692.html

  Bet sekoju “Gustavam”, saitē ir daudz jaunumu… kopumā orkāns pavājinājies līdz 3. kategorijai arī vējiem netālu no centra līdz 44m/s. Patreiz tas ir pusceļā aiz Kubas salām pirms saskarsmes ar ASV dienvidu krastu- Meksikas līcī…

 12. maikls Says:

  Gaisa temperatūra, iestājoties 1. septembrim, Ainažos ir noslīdējusi līdz +3 grādiem, Stendē līdz +3,6 grādiem (LVĢMA dati). Īsi pēc pusnakts Ventspils lidostā bija +8 grādi, Rīgas lidostā +7 grādi un Liepājas lidostā +5 grādi.

 13. Saksija Says:

  Sešos no rīta visaukstāk bija Daugavpilī ( 0.4 ). Kurzeme arī netika pasargāta no aukstām temperatūrām: Stendē bija tikai 0.7, arī Liepājā temperatūra nokrita zem 5 grādiem (4.5) . Vissiltākā vieta Latvijā bija Rīga, kur 6os bija 8.7 grādi. 🙂 Pēc LVĢMA datiem protams. 😀

 14. raitis_sametis Says:

  No rīta izpaužas arī vājš “Līča efekts”, kas vizualizējusies kā neizteiktu cu+sc mākoņu rinda, šoreiz gan bez nokrišņiem. Tas uz augoša gaisa spiediena fona… Rinda plūst no līča, tai pašā laikā abpus Rīgas redzamas skaidras debesis (austrumos un rietumos)…

 15. raitis_sametis Says:

  Leta ziņoja- šur tur esot bijis arī – 3 grādi…

 16. maikls Says:

  -3 grādi uz zāles, bet standarta 2 metru augstumā laikam nevienā LVĢMA meteostacijā nav reģistrēta temperatūra zemāka par nulli, bet pēc balticroads.net datiem Vidzemes augstienē un Vidzemes ziemeļos vietām ir bijis līdz 1 grādam zem nulles arī 2 metru augstumā.

  Parasti vienmēr, runājot par gaisa temperatūru, tiek runāts par temperatūru 1,5 līdz 2 metrus virs zemes; ja runā par temperatūru citā augstumā, tad to vajag norādīt.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: