Latvijā ieplūst aukstas gaisa masas

Ciklons, kura centrs naktī uz piektdienu vēl atradās virs Somu līča, dodas tālāk uz austrumiem –  ziemeļaustrumiem, savukārt virs Skandināvijas starp aizejošo ciklonu un ļoti spēcīgu ciklonu Īslandes tuvumā savas pozīcijas sāk ieņemt anticiklons. Gar aizejošā ciklona rietumu malu un anticiklona austrumu malu mūsu reģionā ieplūst aukstas arktiskās gaisa masas.

Turklāt uz dienvidaustrumiem no Latvijas naktī uz sestdienu gaidāma jauna ciklona rašanās, tas dosies uz ziemeļiem un ievērojami pastiprināsies – pateicoties šim ciklonam, turpināsies arktisko gaisa masu ieplūšana Krievijas rietumos un arī Baltijas valstīs. Paredzams, ka aukstākās gaisa masas skars Latvijas ziemeļaustrumu rajonus svētdien un naktī uz pirmdienu.

Iepriekšējā rakstā stāstīju par ‘lake-effect’ mehānismu, un šajās dienās tā darbību varēsim novērot dzīvē. Spriežot pēc pašreizējām GFS prognozēm, jūra un līcis nokrišņus teorētiski varētu dot, sākot no piektdienas vakara un beidzot ar pirmdienas rītu, bet praksē šo procesu var kavēt gaisa mitruma, temperatūras un vēja virziena un stipruma svārstības. Bet vēl pirms tam piektdien valsts lielākajā daļā brīžiem īslaicīgi līs saistībā ar aizejošo ciklonu.

Sagaidāms, ka ‘lake-effect’ nokrišņi skars galvenokārt Kurzemi un teritoriju uz dienvidiem, dienvidaustrumiem no līča, jo vējš galvenokārt pūtīs no ZR. Naktī uz svētdienu saistībā ar nelielu zema spiediena ieplaku modeļi prognozē vēja iegriešanos vairāk no rietumiem, tad arī mākoņi var virzīties vairāk uz  austrumu pusi. Šīs ieplakas un parasto konvektīvo procesu dēļ īslaicīgs lietus brīvdienās ir gaidāms arī Latvijas austrumu rajonos.

Kopumā brīvdienās bieži uzspīdēs saule. Pateicoties saulei un brāzmainajiem jūras siltumu nesošajiem vējiem, gaisa temperatūra nebūs pārāk zema – naktīs gaiss atdzisīs līdz +7..+11 grādiem, piekrastē ap +14; dienās gaiss sasils vidēji līdz +14..+17 grādiem. Auksta varētu būt nakts uz 1. septembri, GFS tad progozē pārsvarā skaidras debesis, lēnu vēju un temperatūras pazemināšanos līdz +2..+6 grādiem. 1. septembris līdz ar to varētu sākties ar saulainu, vietām miglainu, bet dzestru laiku; dienas laikā mākoņu varētu kļūt vairāk, bet nokrišņi maz iespējami, un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +16..+20 grādiem.

30. augustā plkst. 9:20
Šajā satelītuzņēmumā redzams, ka sestdienas rītā virs Rīgas līča ir līča efekta mākoņi, tajā skaitā viena izteikta mākoņu josla, kas nes lokālu lietu uz dienvidiem no līča. Līdzīgas izcelsmes nelieli nokrišņi ir arī vietām Kurzemes rietumos. Ezera efekta mākoņi redzami pat tālu uz dienvidiem no Peipusa ezera (uz Igaunijas – Krievijas robežas), tas droši vien ir apvienotais Somu līča un Peipusa ezera efekts.

Stiprāki nokrišņi vietām gaidāmi naktī uz svētdienu un svētdien, kad Latviju, sākot no ziemeļiem, šķērsos neliela ieplaka (iespējams, ka sekundārā aukstā fronte), kas gan sekmēs nokrišņu veidošanos virs jūras un līča, gan var atnest īslaicīgu lietu daudzviet Latvijā.

31. augustā plkst. 9:30
Rīgas lidostā naktī nolijuši 14 mm lietus (sestdien līdz vakaram – 4 mm), Rīgā novērots arī pērkona negaiss un neliela krusa. Spriežot pēc radara datiem, uz dienvidaustrumiem no Rīgas lidostas mākoņi, kas nāk no līča, atnesuši vēl vairāk nokrišņu.

59 Atbildes to “Latvijā ieplūst aukstas gaisa masas”

 1. raitis_sametis Says:

  Pēc dabas pazīmēm – salnas un aukstais laiks pie mums nesteigsies:)

 2. Saksija Says:

  Rīgā patlaban skaidrs un saulains laiks.
  Par nokrišņiem gribētu teikt, ka gan vakar, gan šodien Lietuvas modelis un citi modeļi arī pārvērtēja nokrišņu iespējamību. Tas liecina par to, ka lake-effect nokrišņi brīvdienās visticamāk arī nebūs. 🙂

 3. lietusvīrs Says:

  Es vēlreiz pārrēķināju(balstoties uz GFS progn.). Li(850hPa) man sanāk vismaz -1, -2. Tas ir pietiekami. Šķiet lake effect vajadzētu būt, jautājums tikai cik stiprs. Patreiz izksatās, ka mitrums pietiks. Pat spiediena palielināšanās pirmdienas naktī līdz 1022mb var nebūt pietiekama lai noslēpētu lake effect.

  Vienīgi, ja līcis strauji atdzisīs (par kadiem 3 grādiem), tad tas gan var to noslāpēt.

 4. Gubumakonis Says:

  Tagad jau ari Riga saule mijas ar makoniem un sacies makonu veidosanas process,ir noverojami ari lietus-gubu makoni,izskatas,ka islaisigas lietusbrazmas pilnigi iespejamas,bet vietam netalu jau list:) Jautajums tikai vai uznaks tiesi virsu,jo tada veida nokrisnu sadalijums parasti loti nevienmerigs:)

 5. raitis_sametis Says:

  Līst Rīgas DR nomalē, kur tie lokālie cb māķoņi virzās…

 6. raitis_sametis Says:

  bet- pirmās salnas gaidu ap 9. septembri (patiesībā-negaidu)

 7. Gubumakonis Says:

  Tiesa gan stiprs lieusgazes nau gaidamas,jo tie makoni neveidojas augsti,bet neliels vai merens lietus pilnigi iespejams 🙂

 8. maikls Says:

  GFS tagad agrā pirmdienas rītā vietām Vidzemē sola (pareizāk sakot – ir aprēķinājis :)) gaisa temperatūru līdz nullei, uz augsnes tas nozīmētu salnas līdz kādiem -4,-5 grādiem.

 9. Maija Says:

  Maikl,kurā pirmdienas rītā,vai 1.septembrī?Traki vai,tad jau visam beigas!

 10. maikls Says:

  Nu ja ka 1. septembrī. Ja debesis noskaidrosies un vējš norims, tad nakts uz 1. septembri būs auksta. Bet ja gaisā temperatūra nenokritīsies zem nulles, tad jau, manuprāt, nekādas lielās briesmas nedraud. Kas tad var nosalt? Varbūt dažas puķes. Kartupeļus sargā zeme, tiem briesmas nedraud. Kāpostiem salna nekaitē. Tomāti, gurķi jau pārsvarā novākti.

 11. maikls Says:

  Pagājušajā gadā naktī uz 31. augustu bija salnas zāles virskārtā līdz -2 grādiem: http://www.meteo.lv/public/29284.html

 12. raitis_sametis Says:

  1) šodien dienas vidū – ap Rīgu ir vērojamas dažas nelielas lietus brāzmas, kas nav “ezera efekts”, bet gan aizejošā ciklona sekas…2) salnas- negribu!

 13. raitis_sametis Says:

  Vēlreiz par salnām, ja ir pauguraina virsa, tad zemākās vietās – pilnīgā bezvējā “satek” aukstais gaiss, un temperatūra gaisā var atšķirties pat par 7 grādiem, tas tieši novērots…

 14. Maija Says:

  Ja uz augsnes -5,tad joki mazi,tad jau zeme sasalst!Neticu,ka būs tik auksts,tas jau būs sals,nevis salna. Parasti,ja prognozē,teiksim,-5,tad vienmēr ir vairāk…Piebalgas pusē ,pag.gadā,salnas nebija.Tagad vagas pilnas ar ūdeni,kaut arī mums akmeņaina zeme,ja uznāks tāds sals,tad varēsim droši teikt,ka būsim badā,bez tupeņiem,utt.Es,tāpat kā Raitis ,tik lielu aukstumu,vēl neprognozēju,bet,kas to lai zina?Tagad viss notiek!

 15. maikls Says:

  Zeme tik ātri nevar sasalt, jo zeme pēc vasaras ir silta. Lielākais aukstums ir zāles virskārtā.

 16. bize Says:

  patlaban stipras,biežas lietusgāzes,īsas, iet pie mums,uz kurzemes/zemgales robežas.

 17. Gubumakonis Says:

  Sobrid Riga strauji apmacas un nolija vairakas lietusbrazmas pec kartas diezgan stipri un ar brazmainu veju un izskatas,ka bus vel. Varbut tas Lake ef.jau sacies?

 18. Maija Says:

  Pie mums stiprs lietus ar5-10 min intervālu.Līst visu dienu,arī naktī lija.Vairs debesīs neskatos,jāturās stingri,lai nekristu depresijā.Viss augusta mēnesis,vienā lietū.Laukos ir smaga situācija.

 19. lietusvīrs Says:

  Vēl tas nav “lake effect”.

 20. maikls Says:

  Tagad gan jau sāk parādīties nelieli nokrišņi virs līča un uz dienvidiem no tā, kas veidojas tieši virs līča (radara animācijā to varēs labi redzēt). Tuvāko divu diennakšu laikā vajadzētu būt periodiem, kad šie nokrišņi pastiprināsies, un tā kā gaidāma vēja virziena maiņa virs līča no Z uz ZR, tad nokrišņu joslai vajadzētu pārvietoties nedaudz uz austrumiem.

 21. stratus Says:

  Bet pašreiz izskatās, ka nokrišņi izbeidzas pēc radara.

 22. Lietusvīrs Says:

  Pietrūkst mitrums. Daži nelieli streemerīši bija, bet pieklusa. Tagad cerīga ka 850 hPa Temperatūra samazināsies.

 23. maikls Says:

  Jā, Rīgas lidostā rasas punkts tikai +5 grādi, relatīvais gaisa mitrums nepilni 60%. Līča ziemeļos 65-75%.

 24. raitis_sametis Says:

  Patreiz (30.8.08., plkst. 9:15), šķiet, tas “ezera efekts” izpaužas… Rīgā ir Z-ZR vējš, kas no līča dzen šur gubu mākoņus, bet uz rietumiem no R. ir arī nelieli nokrišņi, bet uz austrumiem ir skaidras debess josla (tai vietā- kur gaiss visu laiku ar šo vēju plūst virs sauszemes). Nočekoju šos mākoņus fotoattēlos…


 25. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/10203.html

  šajā vietā- visi mani dabas fotoattēli un videogabali no eksrēmiem laika apstākļiem (by the way- iespējams, ka dažas saites uz laiku var nestrādāt, jo inbox.lv serverī notiek dažādi tehniski uzlabojumi, pārinstalācijas…bet ar laiku viss būs…).

 26. raitis_sametis Says:

  Un – 29.8.08. pievakarē- pēc visa spriežot, pāri Rīgai pārgāja t.s. otrreizējā aukstā fronte. Aizejoša ciklona “aizmugurē” jau no priekšpusdienās bija lokāli īslaicīgi nokrišņi, bet ap plkst. 16:30 bija vērojama cb mākoņu attīstība, kas nesa vairākas lietusgāzes, un ap plkst. 17:00 cauri pilsētas trokšņiem bija dzirdami divi “matēti” (kad zibens bija “mākonis-mākonis” režīmā, un skaņas daļēji noslāpēja paši mākoņi) pērkona rūcieni, lietus ilga līdz 17:45. Pēc tam vakarā cb mākoņi degradējās par cu un sc slāņiem, nākamās nakts sākumā daļēji skaidrojās….lai gan vēl līdz tumsas iestāšanās bija reizēm smidzinošs lietus novērojams…
  Mākoņi ir iefiksēti fotogalerijā… http://foto.inbox.lv/maksaaju/negaiss290808-2

 27. maikls Says:

  Saskaņā ar UKMO atmosfēras analīzi vakar pēcpusdienā un vakarā Latviju šķērsoja okludētā fronte, bet sekundārā aukstā fronte varētu nākt naktī uz svētdienu – es gan nezinu, vai to var saukt par sekundāro auksto fronti, varbūt vienkārši nestabilitātes josla jeb ieplaka ar nedaudz pazeminātu spiedienu.

 28. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/28641.html

  arī Rīgas radara info apliecina “līča efektu” (sk. rullīša izskaņu)

 29. raitis_sametis Says:

  No letas…
  Rīga, 30.aug., LETA. Naktī uz pirmdienu Vidzemē gaidāmas salnas, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā.

  Nedēļas beigās laika apstākļus Latvijā noteiks ciklona rietumu mala. Daudzviet īslaicīgi līs, svētdien lietus gaidāms tikai austrumu rajonos.

  Ar mēreni stipru un brāzmainu ziemeļrietumu, ziemeļu vēju mūsu teritorijā ieplūdīs auksta gaisa masa, un temperatūra pazemināsies. Visaukstāk būs naktī uz 1.septembri, kad virs Latvijas pastiprināsies augsta spiediena atzars un nakts otrajā pusē temperatūra noslīdēs līdz plus 3, plus 8 grādiem pēc Celsija skalas. Vidzemē iespējamas salnas no 0 līdz mīnus 2 grādiem.

  Pirmdiena paies bez nokrišņiem, no rīta vēl būs vēss un vietām veidosies migla, bet dienas vidū gaiss iesils no plus 14 līdz plus 19 grādiem.

  Sākot no otrdienas, laika apstākļus noteiks Atlantijas ciklons, kas atnesis siltāku un mitrāku gaisa masu, sākot no Kurzemes, atkal gaidāms lietus, un kļūs par trijiem līdz pieciem grādiem siltāks. Gaidāms dienvidrietumu, dienvidu vējš, kas, sākot no Kurzemes, iegriezīsies no dienvidaustrumiem un pūtīs ar ātrumu 4-9 metri sekundē. Minimālā gaisa temperatūra naktī no plus 7 līdz plus 12 grādiem, maksimālā dienā – no plus 15 līdz plus 20 grādiem.

  Trešdien, 3.septembrī, gaidāms pārsvarā mākoņains laiks. Teritorijas lielākajā daļā brīžiem līs, atsevišķos rajonos būs pērkona negaiss. Dienvidu, dienvidrietumu vējš pūtīs ar ātrumu no 5 līdz 10 metriem sekundē, piekrastē brāzmās 15-17 metri sekundē. Minimālā gaisa temperatūra naktī no plus 10 līdz plus 15 grādiem, maksimālā dienā – no plus 15 līdz plus 20 grādiem.

  Ceturtdien, 4.septembrī, būs mākoņains laiks, brīžiem skaidrosies. Daudzviet īslaicīgi līs. Dienvidrietumu, rietumu vējš pūtīs ar ātrumu 5-10 metri sekundē, naktī piekrastē brāzmās 15 metri sekundē. Minimālā gaisa temperatūra naktī no plus 10 līdz plus 15 grādiem, maksimālā dienā – no plus 15 līdz plus 20 grādiem.

 30. stratus Says:

  naks otrajā pusē izskatās, ka diezgan stipri lijis, bet no rīta smidzināja no Cu.

 31. stratus Says:

  labi ir redzams ārī tas, ka nokrišņi ir ievērojami stiprāki iekšzemē nekā virs paša līča un piekrastē

 32. raitis_sametis Says:  Drusku ar bultiņām uzlaboju attēlu… kur redzams, ka Latvijā pa dienu vairāk apmāksies un būs joprojām īslaicīgs liets no pievakares… (varbūt), tie mākoņi patreiz vēl Zviedrijas vidienē atrodas…

 33. raitis_sametis Says:

  http://www.nhc.noaa.gov/index.shtml

  Taisam totalizatoru, vai taifūns “Gustavs” aizies līdz ASV dienvidu piekrastei (un līdz ar to visā pasaulē palielinās naftas cenu līdz 126 vairāk dolāriem par barelu, kā arī db.lv portāls prognozēja..) vai ne? :)) (patreiz tas velkas gar Kubas dienvidu piekrasti uz ZR virzienu…)…

 34. maikls Says:

  Vispār nebūtu liels pārsteigums, ja šovakar vai naktī, vai svētdien virs līča un līča tuvumā izveidotos kāds lokāls negaisa mākonis ar krusu, ņemot vērā nestabilitāti, kas temperatūru kontrastu dēļ ir virs jūras/līča un, un gaidāmo ieplaku. Katrā ziņā praktiski visi modeļi prognozē stiprākus nokrišņus laika periodā no sestdienas vakara līdz svētdienas pēcpusdienai virs līča un vietām Latvijā – galvenokārt tur, kur vējš nesīs mākoņus no jūras un/vai līča.

 35. maikls Says:

  Bet, runājot par Gustavu, šobrīd izskatās, ka nepastāv iespēja, ka Gustavs varētu neaiziet līdz ASV. Visas prognozes liecina, ka Gustavs kā ārkārtīgi spēcīga un postoša viesuļvētra sasniegs ASV dienvidus. Taču Kubas rietumiem varētu klāties vēl smagāk, jo tur cilvēkiem ir mazākas iespējas sevi pasargāt.

 36. raitis_sametis Says:

  1) Fidela “tēva” mantojums Kubas ekonomikai plus viesuļvētra- sagaidāmas ziņas par daudziem postījumiem un (diemžēl…) bojā gājušajiem…; 2) ASV- būs atkal plūdi Ņūorleānas pilsētā, kā pirms pāris gadiem. Tie cilvēki gan nedomā par savu nākotni, ja būvē pilsētas šādos apdraudētos rajonos…

 37. raitis_sametis Says:

  Gustavs pie ASV piekrastes varētu būt pēc 100 stundām-> apmēram trešdien/ 3.9.08. … kad medijos ienāksies baigie kadri ar vētrainu jūrmalu un apludinātām ielām, norautiem stabiem/jumtiem…

 38. Gubumakonis Says:

  Izskatas’ka tas Lica efekts neattistas tik stipri ka bija domats,skatos radara ari nokrisni gandriz beidzas,Rigu si paradiba tiesi vispar vel nau skarusi 😦 Patreiz Riga mainigs makonu daudzums,parsvara saulains,ir vejains,T+16. verojot debesis,neizskatas,ka tuvakas stundas lis,skiet nokrisnu varbutiba mazak,ka bija vakar. Ari nakti nelija. Redzes,kas bus vakara,kad ta fronte naks:)

 39. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Kā liecina šās saites arhīvs par aizvadīto nakti (uz 30.8.08.), tad gaisa temperatūra zemāk par +13 nav kritusies…

 40. stratus Says:

  Jelgavā gan izskatās interesanti – tieši šobrīd no Z tuvojas tumši lietus/lietusgāžu mākoņi

 41. stratus Says:

  Un skaidri ir redzams ir tas, ka šobrīd nekur citur uz R vai A no Zemgales rietumiem nav lietus mākoņu

 42. raitis_sametis Says:

  http://www.weather.com/newscenter/?from=secondarynav

  Te visi (ASV dienvidos) nopietni gatavojas taifūna “Gustavs” nācienam…kura rezultātā gaidāmas naftas cenu viļņošanās visā pasaulē:(

 43. stratus Says:

  Kopā ar stipru vēju ir stiprs lietus

 44. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/12692.html

  Atvēru atsevišķu lapu-kur metīšu ziņas orkāna “Gustava” sakarā…

 45. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/video_2008/P8300009.mov

  30. augustā plkst. 16:45 Rīgā uzņemts video, kur redzams- ka “līča efekts” turpinās arī pēcpusdienā. Savienojumā ar parastiem cu mākoņien. Redzams, ka rietumpusē mākoņainība ir intensīvāka un jau pa kādai lietus brāzmai, bet uz austrumiem, kur Z-ZR vējs dzen gaisu pāri sauszemei- mākoņainība ir mazāka. Tas viss uz tā fona, ka no ziemeļiem virzās virsū jauna mākoņainība. Augšejos stāvos parādās- jau augstie “spalvu” (ci), kam pie horizonta seko arī nedaudz zemākie cc, cs slāņi, kas dod prognozi par vispārējo laika pasliktināšanos dienas izskaņā…redzēsim.

 46. Lietusvīrs Says:

  Šķiet mitrums palielinās. Tas uz labu, 850 hPa temp ari pazeminās. Vienīgi spiediens liels. Bet tāpat nestabilitāte palielinās. Drīz vaidzētu veidoties streemeriem.

 47. raitis_sametis Says:

  Rīgā – ap plkst. 17:50- jau neliels lietus nolija/laikam ne pēdejais šodien

 48. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/lake_effect

  Nobeidzot šodien “ezera efekta” tēmu- jasaka, šis fenomens šodien izpaudās negaidīti labi… visas dienas garumā. Vakarā virs Rīgas bija vairākas lokālas lietus gāzes, kas radās no šaurā joslā (reizē ar Z-ZR vējiem no līca nesoties…). Safočēju šos mākoņus augstāk minētā albumā. Nu jā: un arī vakarā gan uz rietumiem ir skaidrāks / tie vāji izteiktie cb mākoņi ir mazāk, un arī uz otru pusi- uz austrumiem, visu laiku redzama skaidras debess josla…

 49. Gubumakonis Says:

  JA,skiet Lake efekt saka ari reali darboties 🙂 nu jau kadu stundu RIga,vismaz Pardaugava briziem list,un lietus makoni rindam virzas no lica puses viens aiz otra. TO makonu attistibu labi vareja noverot visu vakaru.Izskatas ka nokrisnu josla virzas tiesi Rigai pari,lo gan rietumos,gan austrumos skaidras debesu joslas.

 50. Gubumakonis Says:

  Jasaka,ka list briziem diezgan stipri,ari radara sobrid to smuki var redzet:)

 51. stratus Says:

  Jelgavā ar pa laikam līst, brīžiem stipri

 52. Gubumakonis Says:

  Zolitude ap 1 30 noveroju stipru lietusgazi,tiesa gan islaicigu un zibeni ar perkonu(1) 🙂

 53. stratus Says:

  Aptuveni tai laikā (ap 2:00) kādi 20 km uz Z no Jelgavas novēroju retus spožus zibens uzliesmojums ar pērkonu. Dažu zibens uzliesmojumu atblāzmas bija manāmas arī kaut kur vēl tālāk.

 54. stratus Says:

  Visu nakti nokrišņu josla gāja gar Jelgavau, bet tagad nāk virsū nokrišņu mākoņi.

 55. raitis_sametis Says:

  Rīgas centram iepriekšējā naktī arī gar tuviem ritumiem novēroju nelielas intensitātes pērkona negaisu ar retiem zibšņiem, saskaitīju četrus uzliesmojumus. Bet lietus bija nakts vidū un arī šorīt pa reizei…

 56. Gubumakonis Says:

  Riga nakti vairakas reizes nolija,2 reizes loti stipri,bet islaicigas lietusgazes,bija ari dazi zibeni:) ari tagat pl 9 25 nak virsu melni makoni kas noteikti nesis vel islaisigas bet stipras lietusbrazmas.Ir diezgan dzestrs,T +12+14

 57. Gubumakonis Says:

  Tiko Zolitude nolija loti stipra lietusgaze un noveroju pat nelielu krusu! Tiesa gaziens ilga katas 5minutes. pec debesim izskatas,ka makoni turpina veidoties un lietusbrazmas gaidamas vel 🙂

 58. Gubumakonis Says:

  Pec laikapstaklu arhiva datiem vakara un sonakt Riga nolija 15 mm tas ir 3 lielakais raditajs augusta par 12 stundu periodu.

 59. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_lt.php?skpt=lt_krit

  Lietuvas modelis joprojām prognozē “Līča efektu”…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: