Par laiku tuvākajās dienās

Nedaudz uz austrumiem no Alūksnes šodien atrodas ciklona centrs. Paredzams, ka tuvākajā diennaktī ciklons pastiprināsies, taču stiprākie un ilgstošākie nokrišņi, kurus daži modeļi iepriekš bija prognozējuši Latvijas austrumdaļā, paliks pārsvarā aiz Latvijas robežas Krievijā, tomēr arī Latvijai tiks ne mazums lietus. Šodien praktiski visā Latvijā uzlīs, dažviet gaidāmas stipras lietusgāzes un iespējams pērkona negaiss. Naktī uz otrdienu un vēl otrdienas priekšpusdienā visvairāk līs valsts austrumos, it īpaši Alūksnes apkārtnē.

Pastiprināsies ZR, R vējš, kas visspēcīgāk pūtīs otrdien no rīta un dienā Latvijas centrālajos un austrumu rajonos, brāzmās līdz 18 m/s.

Šī diena būs kārtējā vēsā diena (vēl jau tomēr ir augusts…) ar maksimālo gaisa temperatūru +15..+17, centrālajos rajonos līdz +19 grādiem. Otrdien uzspīdēs saule un gaisa temperatūra būs par pāris grādiem augstāka.

Naktī uz trešdienu un trešdien, sākot no rietumu rajoniem, Latviju šķērsos neliela siltā un aiz tās aukstā atmosfēras fronte, kas saistītas ar citu ciklonu, līdz ar to daudzviet atkal uzlīs, bet gaiss trešdien sasils līdz +18..+22 grādiem. Ceturtdien un piektdien ciklona centrs varētu šķērsot Igauniju vai Somijas dienvidus un tad doties tālāk uz austrumiem, tātad arī šajās dienās gaidāms lietus, bet gaisa temperatūra nepārsniegs +20 grādus.

17 Atbildes to “Par laiku tuvākajās dienās”

 1. Martins Says:

  Pārdomas par to kāpēc man patīk šeit izlasītā prognoze un nepatīk tas ko es redzu/dzirdu masu saziņas līdzekļos: lasītājs netiek uzskatīts par dumju teļu, tam tiek ļauts arī pašam izdarīt kādus secinājumus.
  Iztirzājums: laika prognoze saziņas līdzekļos, lai arī paliek prognoze, parasti paģēr “būs tā”, bez variantiem, varbūtībām, skaidrojumiem u.c. Turpretī šeit, ja prognozē ir kaut kāda nesakritība, varbūtība, tad tā tiek pateikts, pie tam papildinot šo varbūtību ar iemesliem. Piemēram par pāris nedēļas atpakaļ gaidāmo vētru, kas tika prognozēta: bija arī konkrēta piebilde – mākoņu sega ir bieza, līdz ar to vētra varētu izpalikt. Un izpalika ar. Līdz ar to sanāk ticamāka prognoze, arī interesantāka (kas starp citu arī šajā prognozē nobeigumā ir redzams).

 2. Gubumakonis Says:

  Ja,tiesi tas ari man seit patik:) Papildinformacija,situacijas un variantu izskaidrojumi un protams iespeja pasam petit un verot notiekoso pec pieejamiem resursiem,kurus pats diez vai butu atradis. Ari apmekletaju komentarus interesanti palasit.Ta tik Turpinat:) Riga sodien apmacies,sakot no11 briziem list smalks lietutins,veja nau,T+16 Vakardien ieverojamu nokrisnu nebija,bet velu vakara mereni nolija. Saule nau redzama jau 3 dienu.

 3. maikls Says:

  Man būs interesanti redzēt, kāds laiks būs 1. septembrī. Visus skolas gadus, ko vien atceros, 1. septembrī ir spīdējusi saule un lietus nav lijis (vismaz tur, kur esmu bijis es), lai gan man skolas sākšanās ļoti nepatika un es vienmēr gribēju, lai 1. septembrī ir slikts laiks. 😀

 4. Maija Says:

  Maikl,vai trešdien rādiusā ap Cēsīm,arī gaidāms lietus?Protams,Jūs neesat Dieviņš,bet vismaz aptuveni.Dārzos vagās stāv ūdens visu laiku,kaut būtu kaut pāris dieniņas bez lietus,lai kaut ko var novākt!Vēlreiz saku,tas nav atkarīgs no Jums,bet gribās sagaidīt kautkādu cerību stariņu…

 5. maikls Says:

  GFS šobrīd prognozē nelielu/mērenu lietu trešdien no rīta, Lietuvas modelis – nelielu lietu arī trešdien pa dienu.

 6. maikls Says:

  Jēkabpilī debesis ir daļēji noskaidrojušās, spīd saule un līdz ar to gaiss ir sasilis līdz +20 grādiem.

 7. stratus Says:

  Jelgavā pirms lietus arī sasniedza +20 grādus. Tagad uznācis stiprs gubu mākoņu nestais lietus no Z, ZR, izskatās, ka līs diezgan ilgi.

 8. maikls Says:

  Njā, vietām Kurzemē un Zemgales rietumos atkal būs daudz salijis, tie gubu lietus mākoņi diezgan lēni pārvietojas un, kā jau tas ir raksturīgi, nāk rindā cits aiz cita, tāpēc dažviet ir daudz nokrišņu, citviet blakus – maz. Līdz deviņiem rītā Pāvilostā nolija 21 mm.

 9. Enricco Says:

  Man ir ierosinājums – VAJADZĒTU šo lapu pataisīt par LV oficiālo meteo lapu!!!
  VIsu naudu, ko maksā metereologiem vai nu arī kas tajā http://www.meteo.lv un LVGMO strādā, MAKSĀT MAIKLAM!!!
  Jo par 99% gadījumu šeit rakstītais ir piepildījies, bet meteo.lv labi, ja 50% gadījumu piepildās…

  Tā tik turpināt, maikl!

 10. maikls Says:

  Nu nevajag jau pārspīlēt. 🙂 Turklāt sausu prognozi nevar salīdzināt ar komentāriem. Man personīgi šķiet, ka tad, ja es regulāri rakstītu laika prognozi Latvijai LVĢMA formātā, tad manas sagatavotās prognozes piepildītos retāk nekā LVĢMA prognozes. Tā atšķirība slēpjas informācijas pasniegšanas veidā.

 11. Maija Says:

  Piebalgas pusē arī neizskatās,ka lietus pārstātu.Vēja nav,tikai līst,var teikt-nepārtraukti.Augustā tikai kādas pāris dienas nav bijis lietus.

 12. maikls Says:

  Jēkabpilī pagaidām tikpat kā nav lijis šodien.

 13. Enricco Says:

  Par sausu prognozi piekrītu, tomēr, kopā ar komentāriem ir TIEŠĀM SUPER!!!
  Kāpēc meteo.lv nevarētu ieviest commentus??? Nu, paši vainīgi, labāk uzturos šeit nevis meteo.lv…

 14. joniic Says:

  Vai ir aptuveni nojaušams, kādi būs laika apstākļi nedēļas nogalē? Gribas ar laivu pabraukāties, bet nezinu,kāds būs laix 😉

 15. Gubumakonis Says:

  Riga sodien bija viena no lietainakam augusta dienam,saule ta ari neparadijas,visu dienu zemi peleki makoni un gandriz nepartraukti neliels lietutins,vakara saka lit diezgan intensivi,pat stipri,ari tagad briziem list. Kopuma si bija diezgan vesa diena,t. neparsniedza+16 un tagat+15 Kopuma augusta pirmajas2 dekades Riga lija visai maz neskatoties uz visiem cikloniem un solijumiem,bet tikai pedeja nedelja ir ar intensiviem nokrisniem:)un kas attiecas uz mani,tad man sads laiks patik:)

 16. Martins Says:

  2 lietas: Maikl, vai nav iespējams ieslēgt komentārus uz e-pastu pēc sava pirmā komentāra (kaut vai kā opciju, ja kaut ko komentēju – pēc tam pieliktie komentāri iekrīt e-pastā)

  http://www.meteo.lv lai tiktu tik tālu, cik var viens brīvs cilvēks, vajag ļoti daudz pacietības un iniciatīvas. Tur ir Procedūras, Rīkojumi, vesela kaudze normatīvu un instrukciju utt, kā kārtīgā pietiekami lielā struktūrā. Nekas tā vienkārši neuzradīsies un netiks publicēts, tas viss ir kārtīgi saskaņojams. Kas pats trakākais – kādam par to būs jāuzņemas arī atbildība, un lieku atbildību neviens aiz gara laika negrib.Un vispār kā teikuši klasiķi – iniciativa nakazujema… 🙂

  P.S Nē, es neesmu strātājis Tur, nestrādāju, un vispār šie bija pieņēmumi un brīvs domas lidojums, kas mazliet ar pieredzi citur bagātināts.

 17. maikls Says:

  Par nedēļas nogali. Šobrīd izskatās, ka piektdien būs vējains, auksts un lietains, jo tuvumā būs ciklona centrs, tad tas dosies prom uz austrumiem un sestdien-svētdien laiks uzlabosies, tomēr pagaidām nav skaidrs, vai šajās dienās līs, katrā ziņā laiks solās būt diezgan auksts.

  Par komentāriem – tādu iespēju WordPress laikam nepiedāvā, vien var pierakstīties uz RSS barotni katra atsevišķa raksta komentāriem, pie komentāriem ir saite “RSS feed for comments on this post”.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: