Nedēļas laikā vietām nolijusi visa mēneša norma

Pirmdien ļoti bagātīgi lija Latvijas rietumu un centrālajos rajonos, piemēram, Saldū nokrišņu daudzums 12 stundās (līdz 21:00) sasniedza 24 milimetrus, Kolkā 20 mm, Rīgas lidostas apkārtnē 19 mm. Tikmēr Liepājā nolija 4 mm, Alūksnē un Daugavpilī tikai 1 mm.

Dati no Rīgas lidostas liecina, ka laikā no 18. līdz 25. augustam nokrišņu daudzums ir sasniedzis gandrīz 60 mm, savukārt LVĢMA Saldus meteostacijā šajā laika periodā ir piefiksēti ap 80 mm nokrišņu – tas aptuveni atbilst visai augusta mēneša nokrišņu normai. Arī citviet lijis daudz, piemēram, Liepājā nedēļas laikā nolijuši 42 mm, Alūksnē 47 mm.

Saskaņā ar nepārbaudītiem datiem no Igaunijas automatizētajām meteostacijām, Igaunijas ziemeļaustrumos pirmdien līdz pulksten 22:00 izkrituši pat 60 mm nokrišņu. Naktī uz otrdienu un vēl arī otrdien dienā ilgstošs lietus tiek prognozēts Latvijas austrumu rajonos, daži modeļi galējos austrumu rajonos prognozē ap 20 mm nokrišņu, savukārt rietumu un centrālajos rajonos tuvākajā diennaktī iespējams tikai neliels lietus.

Plkst. 23:00
Uz austrumiem no Peipusa ezera, Krievijas meteostacijā ‘Nikolaevskoe’, naktī uz pirmdienu un pirmdien reģistrēti 150 milimetri nokrišņu, tā liecina portālā www.weatheronline.co.uk publicētie meteostaciju dati.

(c) sat24.com

26. augustā plkst. 9:30
Šeit redzams satelītattēls, kas uzņemts plkst 9:00. Valsts rietumdaļā ir lielākoties saulains laiks, bet valsts austrumdaļā ir apmācies un daudzviet turpina līt. Alūksnē naktī nolijuši 18 mm, Valkā 17 mm.

Daudz stiprāk aizvadītajā diennaktī lijis Igaunijas ziemeļaustrumos, kur nokrišņu daudzums, saskaņā ar pārbaudītiem datiem, vairākās vietās sasniedz aptuveni 50 mm, bet vienā vietā 116 mm (laikā no 9:00 pirmdienas rītā līdz 9:00 otrdienas rītā).

26. augustā plkst. 10:40
Ļoti stipro lietu vietām Krievijā un Igaunijā, kā arī stipro lietu Latvijā pēdējās divās dienās atnesa ciklons, kas nāca no dienvidiem. Arī citus gadus augustā no dienvidiem nākoši cikloni ir atnesuši ļoti daudz nokrišņu. Piemēram, 2005. gada 10. augustā Latviju sasniedza spēcīga ciklona centrs, un par šo ciklonu es savulaik rakstīju:

“2005. gada 6. augustā virs Melnās jūras izveidojas ciklons, kas dodas uz ziemeļiem un pastiprinās – laikā, kad ciklons sasniedz Latviju, atmosfēras spiediens tā centrā ir 738 mm. Ciklons izraisa stipras un ilgstošas lietusgāzes, kas skar Baltkrieviju, Polijas ziemeļaustrumu daļu, Lietuvu, Kaļiņingradas apgabalu un Latviju, mazāk nokrišņu ir arī Igaunijā un Somijas dienvidos. Visstiprākās vēja brāzmas skar Baltkrieviju, Polijas ziemeļus un Kaļiņingradu, kur vēja ātrums sasniedz 25-27 m/s. Dažviet Lietuvas rietumu un dienvidu daļā ciklona nesto nokrišņu daudzums pārsniedz 200 mm, šajos apgabalos sākas plūdi. Latvijā lietusgāzes nav tik stipras, visvairāk līst Vidzemē, kur kopējais nokrišņu daudzums dažviet pārsniedz 120 mm. Vējš ar ātrumu brāzmās līdz 19 m/s daudzviet Latvijā lauž kokus.”

13 Atbildes to “Nedēļas laikā vietām nolijusi visa mēneša norma”

 1. Martins Says:

  Rīgā pašā vakarā arī tā neko nolijis. Ap deviņiem šķērsoju Salu tiltu, pāris pamatīgus akvārijus pārpeldēju, arī citur uz ielām neparasti lielas peļķes.

 2. Gubumakonis Says:

  Tiko 12 zolitude bija pamatigs gaziens,ka perkona lietus brazmam un ar veju,bet bez zibeniem. Biju tiesi ara ar suni,dabuji5 min. stavet zem jumta,lai galigi nesamirktu :)Jocigi,ka radars nekadu lietu gandriz neuzradija 😦 Ja,pelkes sodien varenas,viss pielijis.Sis periods tiesam bija lietains,ipasi sestdiena un sodiena 🙂 Jaut. Maiklam: kura lapa var uzzinat nokrisnu daudzumu Rigas lidostas meteostacija un citas vietas latvija?

 3. Anonīms Says:

  Tur gan jābūt gadsimta plūdiem…

 4. Maija Says:

  Jā,nepieredzēta vasara!Pāršķirstīju savas pēdējo 10 g.piezīmes,tāda vasara nav bijusi.Šogad vasara vispār nav bijusi,no sākuma aukstas dienas un naktis,nedaudz karstas dienas,jūlijā,sevišķi augustā lietus un lietus…Šī nakts-vējaina un lietus bez pārtraukuma.Neizskatās,ka šodien varētu būt prognozētā saulainā diena,jo vēl joprojām līst…Jāpaceļ rokas un jāpadodas MātesDabas priekšā,jo diezin vai ļaudis dārzus varēs nokopt.Pagaidām izskatās,ka nē.

 5. maikls Says:

  Nokrišņu daudzumu un citus parametrus es skatos vai nu http://www.weatheronline.co.uk/eurostdf.htm (precīzu adresi nevar iedot, kreisajā pusē jāizvēlas ‘East’, tad ‘Latvia’ un tad var skatīties vai nu atsevišķas vietas, vai datu atspoguļojumu kartē) vai arī caur http://rp5.ru/aselect.php?c=30&r=165 – tur jāizvēlas burts un tad vieta.

 6. Gubumakonis Says:

  Paldies:)

 7. raitis_sametis Says:

  woow, pavisam nejauši uzzināju pa šo blogu

 8. Gubumakonis Says:

  Nu,Riga sakot ar nakts otro pusi vairs nelist , paslaik skaidrojas un starp makoniem briziem paradas saule(pirmo reizi pa 3 dienam),sodien ir brazmains vejs,t+16. Izskatas,ka tuvakas stundas nelis.

 9. Saksija Says:

  Pēc radara info patlabam līst Latgalē un Vidzemes ZA. Pārējā Latvijas teritorijā šodien nelīs. 🙂

 10. stratus Says:

  Vai vispār kaut kur netā tiek publicēti noslēpumainās Jelgavas meteostacijas dati katrai dienai detalizēti?

 11. . Says:

  Tos var dabūt LVGMA arhīvā, kas publicēts meteo.lv. Vienīgi tur datus ieliek ar vairāku mēnešu nokavēšanos, turklāt tie ir grūti pārskatāmā PDF formātā.

 12. lietusvīrs Says:

  Nu tos PDF ir iespējams apstrādāt. Es tos sapārsēju, un sapūšu datubāzē. To es daru masveidā 1-2 reizes gadā. Pēc tam datus var pētīt. daļai staciju dati man ir kopš 1998, daļai kopš 2003.

 13. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html, neslikts saits, bet- pats galvenais, ziņas arhīvā iekopējas ik pa pusstundai:)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: